۲۳۱۳۱۷
۸۱۶۰
۸۱۶۰

بهترین روغن برای ماساژ صورت را بشناسید!

یکی از ماساژهای مفیدی که در ماساژ، از قدیم تا به امروز وجود داشته، ماساژ صورت است.

بهترین روغن برای ماساژ صورت را بشناسید!

به نقل از اقتصادآنلاین، با ماساژ صورت، می‌توانید منافذ باز پوست را کنترل کرده و همچنین گردش خون در صورت را تا حد زیادی افزایش داد. با افزایش گردش خون، مواد مغذی لازم برای پوست، زودتر و بهتر به نقاط مختلف پوست صورت رسیده و در کل، صورت شادابی بیشتری خواهد داشت.

بهترین روغن برای ماساژ صورت را بشناسید!

ماساژ صورت معمولاً با روغن انجام می‌شود. دلیل این کار این است که روغن، هم اصطکاک میان دست و پوست صورت را کم کرده و باعث می‌شود تا ماساژ به‌درستی انجام شود، هم این که خود روغن فوایدی دارد که می‌تواند برای پوست صورت مفید باشد. در ادامه، به بررسی روغن‌هایی که در این زمینه مورداستفاده قرار گرفته و فواید زیادی دارند می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

بهترین روغن برای ماساژ صورت را بشناسید!

ماساژ صورت چیست؟

به شکل کلی، ماساژ صورت، به یک سری اعمال کششی و فشاری و گاهی فشار نقطه‌ای بر روی بخش‌هایی از سر، صورت و گردن گفته می‌شود. طبیعی است که روش و حتی روغنی که برای ماساژ صورت باید به کار گرفته شود، متفاوت از شیوه‌هایی است که برای ماساژ سایر اندام‌ها مثل کمر، دست، پا و … انجام می‌شود.

بهترین روغن برای ماساژ صورت را بشناسید!

از آنجایی‌که پوست صورت، نسبت به سایر نقاط بدن، هم حساسیت بیشتری داشته و هم لطیف‌تر است، باید برای این قسمت از بدن از تکنیک‌های خاصی استفاده کرد. همچنین علاوه بر مغایرت موجود در این تکنیک‌ها، روغن‌ها و موادی که برای ماساژ صورت استفاده می‌شود، با روغن‌هایی که برای بدن کاربرد دارد، کمی متفاوت است.

ماساژ صورت با اهداف مختلفی انجام می‌شود. گاهی ماساژ صورت با هدف جوان‌سازی پوست صورت می‌گیرد. برای رهایی از سردرد، رفع چین و چروک، از بین بردن سیاهی دور چشم، از بین بردن آکنه موجود در صورت و چنین مواردی، می‌توان از ماساژ صورت بهره‌مند شد.

بهترین روغن برای ماساژ صورت را بشناسید!

اما نوع روغنی که در ماساژ صورت مورداستفاده قرار می‌گیرد، می‌‌تواند بر روی این هدف مؤثر باشد. به این معنی که می‌توان از یک روغن در راستای چرب کردن پوست خشک استفاده کرد و از روغنی دیگر، برای متعادل کردن پوست و گرفتن چربی اضافه صورت. اما سؤالی که وجود دارد این است که بهترین روغن برای ماساژ صورت پوست چرب چیست؟ یا در مقابل، بهترین روغن برای ماساژ صورت پوست خشک چیست؟

خواصی که روغن دارد بر این مسئله تأثیرگذار است. در ادامه فواید ماساژ صورت با روغن و همچنین بهترین روغن‌هایی که برای این کار توصیه می‌شود را با هم بررسی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: فواید ماساژ درمانی چیست؟

بهترین روغن برای ماساژ صورت را بشناسید!

فواید ماساژ صورت با روغن چیست؟

در کل ماساژ صورت، می‌تواند گردش خون در این عضو را تا حد خیلی زیادی افزایش داده و از بسیاری از مشکلاتی مثل جوش و آکنه، سیاهی دور چشم، چین و چروک زود هنگام و … جلوگیری کند. استفاده از روغن ماساژ صورت می‌تواند سرعت بهبود این مشکلات را تا حد زیادی افزایش دهد.

به این معنی که با ماساژ دادن صورت با روغن، علاوه بر این که خواص خود ماساژ شامل حالتان می‌شود، خواص روغن نیز می‌تواند در تسریع مشکلات شما مؤثر باشد. روغن‌ها، اغلب دارای ویتامین‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد آنتی‌باکتریال است که هرکدام به نحوی می‌تواند در بهبود عملکرد ماساژ مؤثر واقع شود.

بهترین روغن برای ماساژ صورت را بشناسید!

معرفی بهترین روغن برای ماساژ صورت

در این قسمت، قصد داریم بهترین روغن برای ماساژ صورت با اهداف مختلف را بررسی کنیم و نتیجه بگیریم که هرکدام از این روغن‌ها، بیشتر برای چه مصارفی کاربرد دارد.

بهترین روغن برای ماساژ صورت را بشناسید!

روغن نارگیل برای ماساژ صورت

احتمالاً همواره از خواص روغن نارگیل شنیده‌اید. روغن نارگیل به دلیل غنی بودن از ویتامین E، K و همچنین خواص ضدقارچ و ضدباکتری که دارد، یکی از بهترین گزینه‌های به‌عنوان روغن ماساژ صورت به حساب می‌آید. روغن نارگیل، چربی زیادی دارد.

به همین دلیل، بیشتر برای پوست‌های خشک مناسب است. به دلیل این که جذب این روغن بر روی پوست، به سرعت انجام شده و رطوبت رسانی مناسبی را برای پوست به همراه می‌آورد، می‌توان گفت که روغن نارگیل، بهترین روغن برای ماساژ صورت پوست خشک به حساب می‌آید. همچنین مواد دارای خواص ضد پیری که در این روغن وجود دارد، باعث شده تا این روغن، یکی از توصیه‌های افراد آشنا به ماساژ، برای ماساژ صورت باشد.

بهترین روغن برای ماساژ صورت را بشناسید!

ماساژ صورت با روغن زیتون

طبق تحقیقاتی که برای روغن زیتون انجام شده است، نشان داده شده که روغن زیتون، تا حد زیادی دارای انواع ویتامین K، A، E و D است و تا حد زیادی قابلیت مرطوب کنندگی دارد. همچنین آسان بودن دسترسی به این روغن، باعث شده تا بتوان از آن به‌عنوان یک روغن خوب و مناسب برای ماساژ صورت یاد کرد.

روغن زیتون همچنین به دلیل خواص آنتی اکسیدانی که دارد، می‌تواند از صورت در مقابل انواع آسیب‌ها محافظت کرده و قابلیت حفظ رطوبت کافی برای پوست را به همراه داشته باشد.

بهترین روغن برای ماساژ صورت را بشناسید!

روغن ماساژ صورت جوجوبا

جوجوبا، یکی از انواع روغن ماساژ پوست به حساب می‌آید که استفاده از آن بر روی صورت، باعث شده تا پوست صورت، به‌خوبی بتواند نفس بکشد. همچنین این روغن، سموم موجود بر روی پوست را درون خود حل می‌کند و باعث می‌شود تا درخشندگی پوست، تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

بهترین روغن برای ماساژ صورت را بشناسید!

خواص اصلی این روغن، رفع مشکلاتی است که بر اثر آکنه، پسوریازیس و آفتاب سوختگی به وجود آمده. ازآنجایی‌که فرمول مولکولی روغن جوجوبا، شبیه به چربی بدن انسان است، جذب آن بر روی پوست صورت به سرعت انجام می‌شود. جوجوبا، یک متعادل کننده چربی پوست است. به این معنی که هم برای پوست چرب و هم برای پوست خشک، مورداستفاده قرار می‌گیرد. کلاژن‌سازی و نرم‌کنندگی، از دیگر خواصی است که می‌توان از این روغن انتظار داشت.

بیشتر بخوانید: معجزه تقویت ابرو با ۴ روغن طبیعی!

روغن دانه آفتاب‌گردان

این روغن دارای ویتامین E بوده و سرعت جذب بالایی دارد و می‌توان از آن به‌عنوان یک مرطوب‌کننده خوب استفاده کرد.

بهترین روغن برای ماساژ صورت را بشناسید!

روغن آرگان برای ماساژ پوست صورت

روغن آرگان، یکی از بهترین روغن‌هایی است که می‌توان آن را در لیست بهترین روغن ماساژ برای پوست صورت قرار داد. خواص مرطوب کنندگی و همچنین نرم کنندگی که در این روغن وجود دارد، باعث می‌شود تا ماساژ صورت با این روغن، علاوه بر این که درخشندگی و نرم شدن را برای شما به همراه داشته باشد، باعث از بین رفتن آکنه و اگزما نیز بشود.

این روغن، حاوی انواع ویتامین A و D، اسید‌های چرب ضروری برای پوست و .. بوده و همچنین، دارای خواص آنتی اکسیدانی نیز می‌باشد. از آنجایی که این روغن، متعادل کننده پوست است، می‌توانیم از آن، به عنوان بهترین روغن ماساژ صورت پوست چرب یاد کنیم.

بهترین روغن برای ماساژ صورت را بشناسید!

ماساژ صورت با شی باتر

شی باتر یا کره شی، از دیگر روغن‌هایی است که استفاده از آن برای پوست صورت، مفید است. شی باتر، تا حد زیادی می‌تواند در بسته شدن منافذ پوست کارساز باشد. استفاده از شی باتر، می‌تواند از به وجود آمدن جوش‌هایی که بر اثر آلودگی و نفوذ باکتری به وجود می‌آید جلوگیری کند.

همچنین شی باتر، دارای خواصی است که می‌تواند سلول‌های آسیب دیده و مرده را از روی پوست جدا کرده و روند تشکیل سلول‌ها و بافت‌های پوست را تسریع کند. درصورتی‌که پوست تحت‌تأثیر برخی آسیب‌ها مثل آفتاب سوختگی، آلودگی، زخم و … قرار گرفته باشد، می‌توان با استفاده از شی باتر، روند بهبود این معضلات را در پیش گرفت. جوان‌سازی پوست و خواص ضدالتهابی، از دیگر خواصی است که به شی باتر نسبت داده می‌شود.

بیشتر بخوانید: فقط با این روغن ساده، زیبایی در چند قدمی شماست!

روغن ماساژ صورت بادام

روغن بادام، غنی از ویتامین E، عناصر روی، پتاسیم و همچنین پروتئین است. این روغن، ماهیتی سبک داشته و زودتر از روغن‌هایی نظیر روغن زیتون یا شی باتر، جذب پوست می‌شود.

بهترین روغن برای ماساژ صورت را بشناسید!

روغن ماساژ صورت هسته انگور

انواع ویتامین و همچنین اسید‌های چرب ضروری و لازم برای پوست در این روغن وجود دارد. همچنین خواص آنتی‌اکسیدان و آنتی‌باکتریالی که در این روغن کشف شده است، باعث شده تا بتوانیم از آن برای ماساژ صورت استفاده کنیم.

روغن‌های دیگری که برای این کار مورداستفاده قرار می‌گیرند، عبارت‌اند از: روغن رزماری، روغن کرچک، روغن جوانه گندم، روغن کنجد، روغن انار، روغن مورینگا، روغن گل یاس، روغن آلوئه‌ورا و روغن بابونه. هرکدام از این روغن‌ها، خواص خود را دارند. اما شما باید باتوجه‌به نیاز خود و همچنین نوع پوستی که دارید، بهترین گزینه را برای خود در نظر بگیرید.

بهترین روغن برای ماساژ صورت را بشناسید!

سخن پایانی

در این مقاله سعی داشتیم تا انواع روغن ماساژ صورت که هرکدام دارای خواص مخصوص به خود هستند را مورد بررسی قرار دهیم. هرکدام از این روغن‌های بررسی شده، می‌تواند برای برخی مشکلات مفید واقع شود. روغن نارگیل را می‌توان به‌عنوان بهترین روغن برای ماساژ صورت پوست خشک و همچنین روغن آرگان را بهترین روغن ماساژ صورت برای پوست چرب در نظر داشت.

اما در کل، بهترین روغن برای ماساژ صورت ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. چرا که شاید هدف استفاده از ماساژ، صرفاً متعادل‌سازی چربی باشد؛ اما برای یک فرد دیگر، هدف از بین رفتن جوش و آکنه باشد. به همین دلیل، برای هر فرد، ممکن است یک روغن خاص مفید باشد.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.