۲۳۱۷۴۳
۲۷۰۷
۲۷۰۷

نشانه دوستان سمی را بشناسید: این افراد دوست شما نیستند!

یک دوستی سمی اغلب خسته کننده، مایوس و ناامید کننده است. ممکن است به نظر برسد که کل پویایی رابطه دوستانه یک طرفه است. همچنین ممکن است به نظر برسد که هر کاری که انجام می دهید به اندازه کافی خوب نیست.

نشانه دوستان سمی را بشناسید: این افراد دوست شما نیستند!
به نقل ازاقتصاد آنلاین: یک دوستی سمی اغلب خسته کننده، مایوس و ناامید کننده است. ممکن است به نظر برسد که کل پویایی رابطه دوستانه یک طرفه است. همچنین ممکن است به نظر برسد که هر کاری که انجام می دهید به اندازه کافی خوب نیست.به گزارش نی نی بان، دوستان سمی ممکن است برای شما بدبین و آسیب زننده باشند. در عین حال، آنها ممکن است رفتارهای آنها خود آگاه نباشد و از این رو صدمه بیشتری را به ما بزنند.

نشانه دوستان سمی را بشناسید: این افراد دوست شما نیستند!

دوستان سمی چه کسانی هستند؟

در یک رابطه دوستی سالم، هر دو دوست مایل به احترام و حمایت یکدیگر هستند و یک حس ذاتی اعتماد در رابطه وجود دارد. در بیشتر موارد، هر دو نفر به دنبال عشق و سخاوت در رابطه دوستی هستند. با این حال، دوستان سمی اغلب ناخودخواه رفتاری دارند که آزار دهنده است. آنها ممکن است با برقراری ارتباط سالم تلاش کنند و زمانی که به خواسته خود نمی رسند، پرخاشگر و منفعل شوند. آنها همچنین ممکن است برای پول یا راحتی به شما وابسته باشند و طیف وسیعی از رفتارهای جلب توجه کننده را از خود نشان دهند.

نشانه دوستان سمی را بشناسید: این افراد دوست شما نیستند!

دوستان سمی

هر کسی لحظات خود را دارد، اما دوستان سمی معمولاً احساسات را تحریک و مشکلاتی را به طور منظم ایجاد می کنند. اگر هنگام گذراندن وقت با یک دوست خاص، دائماً احساس ناراحتی، بی احترامی یا گناه می کنید، این احساسات ممکن است شاخص های کلیدی یک رابطه ناسالم و دوستی سمی باشد.

رفتار دوستان سمی شاید در نگاه اول یکسان به نظر نرسد، اما شباهت هایی نیز بین آنها وجود دارد. بیشتر اوقات، دوستی های سمی منجر به احساسات منفی مزمن می شود. در نتیجه، ممکن است برای جلوگیری از گذراندن وقت با دوست خود بهانه ای بیاورید. همچنین ممکن است اگر دوستان سمی شما از حمایت عاطفی بی بهره باشند احساس گناه کنید.

نشانه دوستان سمی را بشناسید: این افراد دوست شما نیستند!

در اینجا نشانه دوستان سمی آورده شده است:

دوستان سمی به طور مرتب به شما توهین می کنند و شما را آزار می دهند

دوستان باید یکدیگر را بالا ببرند . در حالی که شوخی گاه به گاه ممکن است بی ضرر باشد، کوچک کردن طرف مقابل یک زنگ خطر است. شما نباید احساس کنید که در یک دوستی دائما مورد انتقاد قرار می گیرید. دفعه بعد که دوستتان به شما توهین کرد، به او بگویید که به احساسات شما آسیب می رساند. یک دوست واقعی عذرخواهی می کند و این رفتار را متوقف. دوستان سمی احتمالاً شما را به حساس بودن متهم می کند، اصرار می کند که بیش از حد واکنش نشان می دهید یا مدام تأکید می کند که این فقط یک شوخی است.

نشانه دوستان سمی را بشناسید: این افراد دوست شما نیستند!

دوستان سمی تمام توجه شما را می خواهند

هیچ دوستی نمی تواند همه نیازهای عاطفی را برآورده کند. اما دوستان سمی ممکن است شما را متقاعد کنند که شما تنها فردی در جهان هستید که می توانید آنها را به بهترین شکل درک کنید.

دوستان سمی سعی دارند توجه شما را با موارد زیر جلب کنند:

پیامک و تماس بی وقفه با شما.
تظاهر به بحران یا اغراق در سایر مسائل زندگی برای جلب حمایت شما.
اصرار دارند که هیچ کس دیگری با آنها ارتباط نداشته باشد.
تمجید و مباهات فراوان در مورد اینکه چقدر عالی و مفید هستید .

نشانه دوستان سمی را بشناسید: این افراد دوست شما نیستند!

دوستان سمی به حد و مرزهای شما بی احترامی می کنند

مرزها می توانند در هر رابطه ای چالش برانگیز باشند، اما دوستی که حامی شما باشد تلاش میکند تا محدودیت های شما را درک کند و به آن احترام بگذارد. با این حال، دوستان سمی اغلب بر این باورند که میتوانند از خط قرمزهای شما عبور کنند، به خصوص زمانی که به حمایت شما نیاز دارند. در نتیجه، ممکن است در مورد تعیین مرزها احساس تعارض کنید. ممکن است احساس کنید آدم بدی برای ایجاد چنین قوانینی هستید و همچنین ممکن است زمانی که نتوانید اهداف خود را اجرا کنید، ناامید شوید.

نشانه دوستان سمی را بشناسید: این افراد دوست شما نیستند!

دوستان سمی به دوستان دیگر شما حسادت می کنند

دوستان سمی نسبت به سایر افراد زندگی شما احساس حسادت دارند. از این گذشته، دوستان سمی می خواهند بدانند که مهمترین و مورد اعتمادترین فرد هستند! متعاقباً ممکن است به سایر دوستان شما توهین کنند. برای مثال، اگر در مورد شخص دیگری با آنها صحبت کنید، ممکن است سعی کنند شما را متقاعد کنند که چگونه بدون او وضعیتتان بسیار بهتر است. در موارد شدید، دوستان سمی ممکن است پشت سر شما دروغ بگویند یا وجهه شما را پیش دیگران خراب کنند تا آبرویتان برود.

نشانه دوستان سمی را بشناسید: این افراد دوست شما نیستند!

اغلب از گفتن حقیقت به دوستان سمی خودداری می کنید

اگر در یک رابطه مسموم هستید، ممکن است در حال حاضر بدون اینکه متوجه شوید عقب نشینی کرده باشید. به طور معمول، این زمانی اتفاق می‌افتد که با شخصی احساس امنیت نمی‌کنید. اگر اینطور است، مراقب خود باشید و از به اشتراک گذاشتن هر چیزی که می تواند علیه شما استفاده شود با دوستان سمی خودداری می کنید. البته این الگو می تواند ناامید کننده باشد. دوستان سمی ممکن است حتی متوجه نشود، اما آنها همچنان از آن زمان برای صحبت کردن یا تمرکز روی خودشان استفاده می کنند.

نشانه دوستان سمی را بشناسید: این افراد دوست شما نیستند!

اثرات یک دوستی سمی عبارتند از:

افزایش اضطراب یا استرس در مورد دوستی شما.
کناره گیری از دوستی ها یا فعالیت های دیگر.
مدام در تلاش برای «حدس زدن» آنچه دوست شما نیاز دارد.
کم شدن خواب، اشتها یا سایر اختلالات بدنی.
مسائل مربوط به سلامت روان را تشدید می کنند.

بیشتر بخوانید: این ۷ نشانه یعنی رابطه دوستی تان تمام شده است!

گزینه هایی برای دوستی های سمی

بهبود یک رابطه سمی آسان نیست و معمولاً به دو انتخاب منجر می شود. می توانید سعی کنید ارتباط را اصلاح کنید یا آن را به پایان برسانید. راه درست یا غلطی برای ادامه کار وجود ندارد، اما بسیاری از مردم اغلب قبل از قطع رابطه، اولین گزینه را امتحان می کنند و تلاش میکنند رابطه را اصلاح کنند.

نشانه دوستان سمی را بشناسید: این افراد دوست شما نیستند!

درستش کن

ابتدا روی آنچه می توانید کنترل کنید تمرکز کنید. سپس، واکنش‌های معمول خود را نسبت به دوستان سمی خود مرور کنید. آی مرزهای جدیدی وجود دارد که باید اعمال کنید؟ آیا وقتی احساس ناراحتی می کنید از طرف خودتان صحبت می کنید؟ آیا در مورد اینکه دوستی تان چه احساسی در شما ایجاد می کند صحبتی داشته اید؟ انجام این مراحل - و دیدن اینکه دوستتان چگونه پاسخ می دهد - می تواند اطلاعات لازم را در مورد اینکه آیا می خواهید سعی کنید ارتباط خود را ترمیم کنید یا خیر به شما بدهد.

نشانه دوستان سمی را بشناسید: این افراد دوست شما نیستند!

ولش کن

تحقیقات نشان می دهد که بیشتر دوستی ها به پایان می رسد. شما حق دارید به یک رابطه مسموم پایان دهید. شما توضیحی به دوستان سمی خود بدهکار نیستید، اگرچه ممکن است بخواهید توضیحی به آنها بدهید. اگر تصمیم به پایان دادن به رابطه دارید، یک رویکرد بدون تماس را در نظر بگیرید. دوستان سمی را از شبکه های اجتماعی حذف کنید. از پاسخ دادن به تماس یا پیام آنها خودداری کنید. بدون توجه به شرایط، از درگیر شدن در هر گونه ارتباط خودداری کنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.