۲۳۳۷۶۴
۱۹۱۴
۱۹۱۴

ترفندهای آرایشی برای چاق‌تر نشان‌دادن صورت

نوع آرایش می‌تواند تاثیر زیادی در چاق یا لاغر نشان دادن صورت داشته باشد. صورتهای کشیده و لاغر را باید به شکلی آرایش و فرم دهید که فرم صورت را به گردی و بیضی شکل بودن نزدیک کند.

ترفندهای آرایشی برای چاق‌تر نشان‌دادن صورت
به نقل از سوربان: نوع آرایش می‌تواند تاثیر زیادی در چاق یا لاغر نشان دادن صورت داشته باشد؛ بنابراین آرایش صورت افراد چاق باید با آرایش خانم‌هایی که صورت لاغری دارند، تفاوت داشته باشد. اما آرایش صورت افراد لاغر و کشیده چگونه است؟ برای آرایش صورت لاغر چه ترفند‌ها و نکاتی را باید بدانیم؟ چگونه از باریک‌تر شدن بیشتر صورت با آرایش جلوگیری کنیم؟ اگر صورت لاغری دارید می‌خواهید جواب این سوالات را بدانید، در ادامه این مطلب همراهمان باشید.

بیشتر بخوانید: چطور با آرایش، صورت گرد و تپل را زیباتر نشان دهیم؟

تکنیک های آرایش صورت لاغر و کشیده


ترفندهای آرایشی برای چاق‌تر نشان‌دادن صورت
در ادامه نکات مهمی که افراد با صورت لاغر، کشیده و استخوانی باید در آرایش صورت رعایت کنند تا صورتشان لاغر تر دیده نشود و پُرتر جلوه کند را باهم مرور میکنیم.

۱. مژه هایتان را حجیم کنید.

اگر شما مژه‌های بلند و پرپشتی داشته باشید، چشم هایتان بیشتر از همیشه جلب توجه می‌کند، از این رو زمانی که تمرکز روی چشم هایتان باشد، یعنی نگاه‌ها به سمت بالای صورت تان کشیده شود، صورت شما نیز پهن‌تر و پرتر به نظر می‌آید. شما می‌توانید هم از فر مژه و ریمل و هم از اکستنشن مژه برای حجیم کردن مژه هایتان استفاده کنید.

۲. سایه چشم تیره رنگ ممنوع!


ترفندهای آرایشی برای چاق‌تر نشان‌دادن صورت
حتما می‌دانید که ما برای این که برخی از قسمت‌های صورت را لاغر‌تر نشان دهیم، از رنگ‌های تیره‌تر استفاده می‌کنیم؛ بنابراین رنگ‌های تیره برای افرادی که صورت لاغری دارند، مناسب نمی‌باشد. این قانون برای سایه چشم هم صادق است. پس بهتر است که از سایه‌های چشم تیره خودداری کنید و به جای آن از رنگ‌های پاستلی و روشن کمک بگیرید.

۳. خط چشم گربه ای را امتحان کنید.

حتما شما هم به این موضوع دقت کرده اید که اگر فردی خط چشم گربه‌ای کشیده باشد، اولین چیزی که در چهره او جلب توجه می‌کند، همین خط چشم است. خط چشم گربه‌ای چشم‌های را درشت‌تر و کشیده‌تر نشان می‌دهد، البته به شرط آن که آن را پهن بکشید نه باریک. این مدل آرایش چشم تعادلی را در صورت تان بوجود می‌آید که از باریکی و لاغری صورت تان می‌کاهد.

۴. ابروهایتان را پهن و کمانی کنید.


ترفندهای آرایشی برای چاق‌تر نشان‌دادن صورت
یکی از چیز‌هایی که روی صورت تفاوت اساسی ایجاد می‌کند، فرم ابروست. اگر صورت لاغری دارد، بهتر است که ابرو‌هایی پهن و پرپشت داشته باشید. علاوه بر پرپشتی ابرو، فرم ابروی شما نیز تاثیر زیادی روی صورت تان دارد. ابرو‌های کمانی برای پرتر نشان دادن صورت تان، بهترین انتخاب است.

۵. رنگ کرم پودر و کانسیلر را درست انتخاب کنید.

حتی کانسیلر و کرم پودری که شما استفاده می‌کنید نیز می‌تواند صورت شما را پرتر نشان دهد. اما چه رنگی برای شمایی که صورت لاغری دارید، مناسب است؟ شاید فکر کنید که کرم پودر و کانسیلر‌های روشن برایتان بهترین انتخاب است، اما در واقع رنگ‌های روشن به چهره شما حالتی مریض، بی روح و کسل کننده می‌دهد. از این رو بهتر است که رنگی را انتخاب کنید که با تن صورت شما هماهنگی داشته باشد.

۶. رژ گونه ی افقی بکشید.


ترفندهای آرایشی برای چاق‌تر نشان‌دادن صورت
شما باید برای رژ گونه، روش‌های سنتی را دور بریزید. اگر تا به حال رژ گونه را روی استخوان گونه تان تا نزدیکی بینی تان می‌کشیدید، حال زمان آن است که به شیوه دیگری آن را بزنید. در واقع شما باید با آرایش مناسب، لاغری و کشیدگی صورت تان را کوتاه‌تر و پهن‌تر نشان دهید، بنابراین از قسمت لاله گوش به سمت استخوان گونه و به صورت افقی رژ گونه بزنید.

اما باید توجه داشته باشید که رژگونه هرگز به سمت نوک بینی گسترس پیدا نکند، زیرا این امر باعث می‌شود صورت کشیده‌تر به نظر بیاید. هم چنین با زدن کمی رژگونه تیره و مات در ناحیه چانه می‌توانید کاری کنید که صورت شما کوتاه‌تر به نظر بیاید، البته در نظر داشته باشید که حتما از همان رژگونه برای روی گونه خود استفاده کنید و تنها رنگ آن را کمی ملایم‌تر و کمی براق‌تر کنید.

۷. صورت خود را درست کانتور کنید.


ترفندهای آرایشی برای چاق‌تر نشان‌دادن صورت
از آنجایی که افراد لاغر به طور معمول دارای پیشانی‌های بلند هستند، باید از ترفند‌های کوچک کننده کانتور برای آن‌ها استفاده کرد. به همین منظور حرکت را از بخش گیجگاه شروع و مسیر را روی خط رویش مو ادامه دهید. برای باریک سازی چانه با کانتور باید بخش مرکزی چانه را با پودر کانتور پوشش دهید. برای بینی نیز اطراف آن را با یک حرکت رو به پایین کانتور کنید. برای کانتور کردن پلک صورت‌های کشیده بهترین کار رسم یک قوس می‌باشد، به همین منظور با استفاده از یک براش کوچک مناسب از بخش گوشه و خارجی چشم به سمت گوشه داخلی آن حرکت کنید.

۸. مدل موی چتری یا لایه لایه بهترین گزینه است.


ترفندهای آرایشی برای چاق‌تر نشان‌دادن صورت
به جز آرایش، شما می‌توانید به کمک مدل موهایتان هم به صورت تان حجم بیشتری دهید. چتری بهترین گزینه برای شما می‌باشد از این جهت که طول صورت تان را کمتر می‌کند و از این رو صورت تان پهن‌تر و پر‌تر به چشم می‌آید. علاوه بر چتری، شما با لایه لایه زدن موهایتان، به بیانی با حجم دادن به آن، می‌توانید از لاغری صورت تان بکاهید.

۹. اهمیت استفاده از هایلایتر

هر چقدر که استفاده از برنزر و پودر کانتور روی گونه‌ها برای شما قدغن است؛ از هایلایت کردن گونه‌ها نباید غافل شوید. هایلایت کردن گونه‌ها، قسمت میانی پیشانی و همچنین زیر ابروها باعث ایجاد توهم بصری گرد بودن صورت خواهد شد و به جذابیت شما کمک خواهد کرد. دقت داشته باشید که استفاده از هایلایتر برای چانه ممنوع است؛ چون قرار نیست توجه را به سمت پایین صورت بکشانید.

۱۰. دور رژ لب های تیره رنگ را خط بکشید.


ترفندهای آرایشی برای چاق‌تر نشان‌دادن صورت
به خاطر داشته باشید در آرایش برای صورت لاغر تمامی رنگ‌های تیره، لاغر کننده خواهند بود؛ حتی رنگ رژ لب شما. بنابراین بهترین کار این است که برای پهن‌تر به نظر رسید صورت و لب‌ها از رژهایی با رنگ‌های روشن استفاده کنید و دور رژ لب‌های تیره را خط بکشید.

۱۱. پرایمر استفاده کنید.

در آرایش برای صورت لاغر، استفاده از پرایمر اهمیت بیشتری پیدا می‌کند؛ دلیل آن هم این است که پرایمر باعث فیکس و مات شدن آرایش شده و نمی‌گذارد آرایش روی صورت پخش شده و بین خطوط صورت بماسد. ماسیدن آرایش بین خطوط باعث می‌شود سن شما بالاتر به نظر برسد و از آنجایی که خطوط، روی صورت لاغر بیشتر به نظر می‌رسند، استفاده از پرایمر برای شما ضروری‌تر هم خواهد بود.

پرایمر شما می‌تواند رنگی یا بدون رنگ باشد. دقت داشته باشید که اگر پوست چربی دارید، داشتن خاصیت بستن منافذ پوست جزو موارد مهمی است که پرایمر شما باید دارای آن باشد.

سایر نکات تکمیلی برای آرایش صحیح صورت های لاغر و کشیده

ترفندهای آرایشی برای چاق‌تر نشان‌دادن صورت

 • تا جایی که امکان دارد تلاش کنید از کرم های برنزه یا لوازم آرایشی که از صورت شما تیره تر هستند استفاده ننمایید.
 • از مواد آرایشی استفاده کنید که از رنگ چهره شما روشنتر هستند.
 • تلاش کنید از سایه چشم براق و روشن استفاده نمایید.
 • برق لب و خط لب نیز می توانند در آرایش صورت شما تاثیر زیادی داشته باشند و باعث چاق تر شدن صورت شما شوند.
 • سعی کنید از نازک نمودن ابروهای خود اجتناب نمایید. به این دلیل که باعث می شود صورت شما از چیزی که هست لاغرتر به نظر بیاید. در عوض مقداری ابروهایتان را پهن تر نمایید.
 • استفاده همزمان از دو مواد آرایشی چشم (خط چشم و ریمل) باعث می شود چشم ها از چیزی که هستند بزرگتر به نظر برسند.
 • تا جای امکان از به کار بردن سرمه جهت تیره نشان دادن درون چشم خودداری کنید زیرا باعث می شود چشم ها را کوچک تر به نظر برسند.
 • اگر اطراف چشم یا روی گونه های شما سبزه است در پایان آرایش از کرم پودرهای براق و لایت استفده نمایید.
 • اگر علاوه بر لاغر بودن ، دارای پوست خشکی هستید، قبل از انجام آرایش حتما از کرم های مرطوب کننده استفاده نمایید تا آرایش روی صورت شما بنشیند.
منبع: سوربان

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.