۲۳۳۷۷۵
۴۳۷۸
۴۳۷۸

چطور پوست چرب و جوش‌دار را آرایش کنیم؟

جوش‌ها تاثیر زیادی روی زیبایی صورت می‌گذارند و متاسفانه بسیاری از افراد بعد از نمایان شدن اولین جوش آشفته و نگران می‌شوند. اما این در حالی است که امروزه به کمک لوازم آرایشی ساده و در دسترس و چند تکنیک آرایشی می‌توان به‌راحتی تمامی این جوش‌ها را پنهان کرد و یک آرایش طبیعی و جذاب داشت.

چطور پوست چرب و جوش‌دار را آرایش کنیم؟

به نقل از سایت کیوت اسکین: جوش‌ها تاثیر زیادی روی زیبایی صورت می‌گذارند و متاسفانه بسیاری از افراد بعد از نمایان شدن اولین جوش آشفته و نگران می‌شوند و فکر می‌کنند دنیا به پایان رسیده است!

چطور پوست چرب و جوش‌دار را آرایش کنیم؟

اما این در حالی است که امروزه به کمک لوازم آرایشی ساده و در دسترس و چند تکنیک آرایشی می‌توان به‌راحتی تمامی این جوش‌ها را پنهان کرد و یک آرایش طبیعی و جذاب داشت. در ادامه این مطلب قصد داریم نحوه آرایش صورت جوش دار و انواع تکنیک‌های پوشاندن جوش را برایتان شرح دهیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: با این ۴ ترفند با جوش‌های زیرپوستی خداحافظی کنید

ترفندهای کاربردی و مهم برای آرایش صورت جوش دار

نگران نباشید. حتی با وجود جوش صورت هم می‌توانید بعد از آرایش کردن، پوستی یک‌دست و جذاب داشته باشید؛ به شرط این‌که نکات و ترفندهایی که در ادامه شرح می‌دهیم را مو به مو رعایت کنید.

چطور پوست چرب و جوش‌دار را آرایش کنیم؟

آماده‌سازی پوست پیش از آرایش صورت جوش دار

جوش‌های پوستی اگر دلیل هورمونی نداشته باشند، عمدتا زمانی خود را نشان می‌دهند که انواع آلودگی‌ها‌ روی پوست شما نشسته باشد یا اینکه پوست چربی داشته باشید. فرقی نمی‌کند، نهایتا در هر دوی این حالت‌ها شما باید قبل از آرایش کردن، به شکل متناوب و روزانه صورتتان را با مایع، پن، صابون، فوم یا ژل شستشوی مخصوص پوست چرب بشویید و پس از آن از کرم‌های فاقد چربی برای نواحی از پوست که زودتر چرب می‌شوند، استفاده کنید.

این نواحی که به ناحیه T معروف هستند و شامل پیشانی، چانه و بینی می‌شوند، بیشترین ترشح چربی را دارند و احتمالا شما هم تجربه ناخوشایند چرب شدن آن را داشته باشید. شما می‌توانید با استفاده مداوم و منظم از انواع تونرهای کنترل‌کننده چربی پوست، ترشح میزان چربی موجود در پوست خود را کنترل کرده و از ایجاد جوش روی آن جلوگیری کنید.

بنابراین فراموش نکنید مرحله آماده‌سازی در آرایش صورت جوش دار اهمیت زیادی دارد و حتما باید تا حد ممکن پوست صورت خود را پیش از آرایش از انواع آلودگی و چربی بزدایید.

چطور پوست چرب و جوش‌دار را آرایش کنیم؟

زیرسازی کامل پوست صورت برای انجام آرایش صورت جوش دار

در مرحله دوم آرایش، لازم است جهت پوشاندن جوش‌هایتان زیرسازی درست و خوبی انجام دهید تا نتیجه نهایی مطابق میلتان باشد. برای این کار ابتدا باید از یک کرم مرطوب‌کننده متناسب با پوست خود استفاده کرده و با کف دست تمیز یا یک ابر مخصوص تمام صورت خود را به آن آغشته کنید.

بعد از مرطوب کردن پوست، نوبت به استفاده از پرایمر مخصوص پوست چرب و جوش‌دار می‌رسد. شما با توجه به شرایط پوستتان می‌توانید یک پرایمر باکیفیت خریداری کرده و با استفاده اژ آن تمامی صورت خود را پوشش دهید. بعد از آن باید به سراغ زیرسازی‌ لب‌ها بروید.

در این مرحله می‌توانید با بالم لب مرطوب‌کننده لب‌هایتان را مرطوب کنید. ضد آفتاب را فراموش نکنید. ضد آفتاب نه‌تنها بافت پوست صورتتان را مخملی‌تر می‌کند، که در مقابل آفتاب نیز از آن محافظت کرده و خاصیت درمانی هم دارد. حتما از یک ضد آفتاب مخصوص پوست‌های چرب کمک بگیرید تا به‌راحتی جذب پوستتان شود و آرایشتان را خراب نکند.

زمانی که تمام این زیرسازی‌ها که برای پوست بدون جوش هم انجام می‌شود را انجام دادید، وقت آن رسیده که به کمک کانسیلر جوش‌هایتان را محو کرده و نواحی تیره زیر چشم و اطراف بینی را کمی روشن‌تر کنید.

بهتر است کانسیلر را به‌صورت نقطه‌ای به کمک یک ابر با تراکم بالا استفاده کنید. در بخش‌های بعدی آموزش پوشاندن انواع جوش‌ها را برایتان شرح خواهیم داد.

چطور پوست چرب و جوش‌دار را آرایش کنیم؟

هایلایت کردن صورت جوش دار

پس از زیرسازی آرایش، نوبت به هایلات کردن می‌رسد. شما می‌توانید در این مرحله از کرم‌های برنزه‌کننده پوست استفاده نمایید. به کمک آن‌ها نواحی کناری زوایای صورت، از کنار استخوان گوش تا پایین آن را تیره‌تر کنید. این کار باعث می‌شود هم زاویه فک شما نمایان شده و هم جذابیت زیادی مهمان چهره‌تان شود.

پس از این‌که از هایلایت زاویه صورتتان مطمئن شدید، وقت آن رسیده که از رژ گونه برای جذاب‌تر کردن گونه‌هایتان استفاده کنید. هر چه تناژ رنگ رژ گونه به رنگ پوستتان نزدیک‌تر باشد، چهره‌ نهایی‌تان طبیعی‌تر خواهد شد. پس از آماده کردن گونه‌ها، می‌توانید از هر نوع هایلایتری که دوست دارید برای تیره و روشن کردن استخوان بینی، بالای لب و گونه‌ها استفاده کنید.

چطور پوست چرب و جوش‌دار را آرایش کنیم؟

آرایش چشم، ابروها و لب

مرحله بعدی، انجام آرایش چشم است. اصولا اطراف چشم‌ها جوش‌های ملتهب و قرمز وجود ندارد و از این جهت شما به مشکل خاصی برنمی‌خورید. در این مرحله بهتر است از پرایمرها روی تمامی قسمت‌های پلک خود استفاده نکنید. فراموش نکنید پرایمر قرار است بافت چشم و اطراف‌ آن را مخملی کند و پوست شما را یک‌دست نشان دهد.

بعد از آن می‌توانید به هر شکلی که دوست دارید ابروهایتان را فرم دهید، خط چشم بکشید، سایه بزنید و آرایش چشمتان را تکمیل کنید. برای این مرحله محدودیت خاصی ندارید و نباید نگران چیزی باشید. جوش‌هایتان مخل زیبایی شما نخواهند شد.

آرایش لب‌ها هم به همین منوال پیش می‌رود. اگر در مراحل ابتدایی به کمک بالم لب زیرسازی خوبی انجام داده باشید، مشکل خاصی نخواهید داشت و می‌توانید با توجه به رنگ پوست و رنگ لباستان یک رژ لب جذاب را انتخاب کنید. استفاده یا عدم استفاده از خط لب هم به سلیقه خودتان بستگی دارد. فراموش نکنید که پوست شما بسیار حساس است و باید برای انتخاب لوازم آرایش این مهم را در نظر داشته باشید.

چطور پوست چرب و جوش‌دار را آرایش کنیم؟

آموزش پوشاندن جای انواع جوش‌ها به کمک آرایش

جوش‌ها انواع مختلفی دارند و یقینا برای پوشاندن هر کدام از آن‌ها باید تکنیک خاصی را انجام دهید. مثلا جوش‌های سرسفید ملتهب و برجسته هستند و در مقابل جوش‌های سرسیاه سطحی‌اند. جوش‌های هورمونی قرمز و بزرگ هستند و جوش‌های زیرپوستی تنها به بافت آرایش آسیب می‌زنند.

شکل برخورد با هر یک از این‌ها متفاوت است و شما باید بتوانید با هر نوع جوشی به شکل صحیح برخورد کنید. فراموش نکنید که بخش مهمی از آرایش صورت جوش دار به زیرسازی مربوط است و اگر به شکل درستی انجام نشود، نتیجه نهایی باب میلتان نخواهد بود.

چطور پوست چرب و جوش‌دار را آرایش کنیم؟

پوشاندن جوش سر سیاه

جوش سرسیاه اصولا سطحی است و به علت بسته شدن منافذ باز روی پوست ایجاد می‌شود. متاسفانه تجمع تعداد زیادی از این نوع جوش‌ها، سطح پوست را ناهموار کرده و در زیبایی تاثیر زیادی می‌گذارد. برای پوشاندن چنین جوش‌هایی ابتدا باید از یک پرایمر باکیفیت استفاده کنید تا سطح پوستتان کمی هموارتر شود.

پرایمرهای بر پایه آب انتخاب خوبی برای این مرحله هستند و بافت یک‌دستی به پوستتان می‌دهند. بعد از این مرحله باید از یک کرم پودر مایع با سطح پوشانندگی نسبتا خوب استفاده کنید. بهترین گزینه یک کرم پودر مایع کاملا سبک است که به‌راحتی روی پوست صورتتان پخش شود و آن‌ها را برجسته‌ نکند.

در این مرحله از یک اسفنج نرم استفاده کرده و با حرکت ضربه‌ای کرم‌پودر را کاملا روی صورتتان پخش کنید. نگران نباشید! جوش‌های سرسیاه عفونی نیستند و مشکلی ایجاد نمی‌کنند. بنابراین می‌توانید از براش‌ها و اسفنج‌های آرایشی‌تان استفاده کنید.

چطور پوست چرب و جوش‌دار را آرایش کنیم؟

پوشاندن جوش سر سفید

جوش سر سفید یکی از انواع جوش‌ها است که اصولا در اطراف چشم خود را نشان می‌دهد. این جوش‌ها برخلاف جوش سر سیاه معمولا کمی برجسته بوده و در بالاترین قسمت آن یک نقطه سفید وجود دارد. برای پوشاندن جای این نوع جوش‌ها به کمک آرایش باید چند مرحله را از سر بگذرانید.

ابتدا توجه داشته باشید که دست‌کاری نکردن جوش در اولویت قرار دارد و دست‌کاری کردن آن می‌تواند آلودگی را به دیگر نقاط پوست منتقل کرده و جوش‌های بیشتری ایجاد کند.

در مرحله بعدی باید علاوه بر روتین ضد جوش روزانه‌تان، چند ساعت قبل از انجام آرایش از یک کرم یا سرم درمان جوش استفاده کنید که حاوی عصاره درخت چای، سالیسیک اسید و دیگر گیاهان کاهنده التهاب باشد.

زمانی که این کارها را انجام دادید، وقت انجام بخش اصلی آرایشتان می‌رسد. برای پوشاندن جوش‌های سرسفید باید از یک کرم پودر بسیار غلیظ کمک بگیرید. کرم‌ پودرهایی که بر پایه آب ساخته شده‌اند، یک انتخاب مناسب برای شما خواهند بود.

حواستان باشد که جوش‌های سرسفید آلوده هستند و ممکن است با ترکیدن بخش بالایی برایتان مشکل ایجاد کنند، بنابراین برای پخش کردن کرم پودر روی این جوش‌ها از براش‌ها و ابرهای آرایشی‌تان استفاده نکنید و از دست‌هایتان کمک بگیرید.

چطور پوست چرب و جوش‌دار را آرایش کنیم؟

پوشاندن جوش‌های زیرپوستی ملتهب

جوش‌های ملتهب و زیرپوستی دردناک‌ترین نوع جوش‌ها هستند. در حقیقت بیشترین چیزی که فرد را در ارتباط با این جوش‌ها آزار می‌دهد، دردناک و ملتهب بودن آن‌ها است. بهتر است اگر مراسم خاصی در پیش دارید، شب قبل از آرایش کردن یک لایه‌برداری ملایم انجام دهید.

این لایه‌برداری باعث می‌شود سلول‌های مرده پوست از بین بروند و التهاب جوش‌ کمی کاهش پیدا کند. روش دیگری که برای کاهش درد و التهاب این نوع جوش می‌توانید انجام دهید، استفاده از کمپرس سرد است. برای شروع مراحل آرایش و پوشاندن این نوع جوش نیز باید از پرایمرها کمک بگیرید. پرایمرهای بر پایه آب رطوبت‌رسانی خوبی به پوست انجام می‌دهند و بافت آن را مخملی می‌کنند.

بعد از پرایمر نوبت به کانسیلر می‌رسد. شما برای پوشاندن بخش‌های کبود، تیره و قرمزرنگ پوستتان به کانسیلر رنگی نیاز دارید؛ چرا که کرم‌پودر به‌تنهایی نمی‌تواند این جوش‌های قرمز و ملتهب را بپوشاند. بنابراین باید از یک کانسیلر سبز استفاده کنید.

کانسیلر را به کمک براش کوچک یا سر ابر به‌‌صورت ضربه‌ای روی جوش بزنید و پخش کنید. سپس برای پوشاندن رنگ کانسیلر باید از یک کرم پودر غلیظ فاقد چربی استفاده نمایید. بهتر است این کرم پودر تناژ زرد رنگ داشته باشد تا با ترکیب شدن با رنگ سبز، جلوه‌ای طبیعی به پوستتان بدهد.

با استفاده از اسفنج آرایشی کرم پودر را با حرکات ضربه‌ای پخش کرده و برای ۵ دقیقه صبر کنید تا سنگینی اولیه کرم جذب پوستتان شود. سپس به کمک کرم مات، پوست صورت خود را مخملی‌تر کنید. در ادامه پس از خشک شدن این دو کرم روی صورتتان با استفاده از یک براش آرایشی بزرگ مقداری پودر آرایشی را روی صورتتان بزنید تا بافت پوستتان یک‌دست‌تر شود.

چطور پوست چرب و جوش‌دار را آرایش کنیم؟

پوشاندن جوش‌های قرمز ریز

بسیاری از افراد از جوش‌های ریز، قرمزرنگ و برجسته‌ای که تعداد زیادی از آن‌ها در یک نقطه جمع می‌شود شکایت دارند. اگر شما هم جز این دسته هستید، برای پوشاندن این نوع جوش‌ها لازم است چند مرحله زیرسازی و آرایشی انجام دهید. مرحله اول استفاده از کانسیلر است.

همان‌طور که گفتیم، برای پوشاندن جوش‌های قرمز یا تیره‌رنگ کرم‌پودر به‌تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد و باید از کانسیلر سبزرنگ استفاده کنید. اگر رنگ جوش‌هایتان زیاد تیره نیست و در اطراف چشم‌هایتان قرار دارند، کانسیلر سفید هم کفایت می‌کند.

با استفاده از یک براش مسطح تمامی جوش‌هایتان را بپوشانید و سپس به سراغ کرم پودر بروید. یک کرم پودر مایع سبک برای پوشاندن این نوع جوش‌ها کافی است. با استفاده از یک اسفنج آرایشی روی کرم پودر ضربه بزنید تا به‌طور کامل پخش شود.

با نحوه آرایش صورت جوش دار و پوشاندن انواع جوش‌ها آشنا شدید. همان‌طور که دیدید، این کار نیاز به صبر و حوصله دارد و شما می‌توانید به کمک چند ترفند و تکنیک ساده یک آرایش طبیعی و جذاب داشته باشید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.