۲۲۷۹۲۵
۵۶۷۷
۵۶۷۷

میکروبلیدینگ چیست؟ هزینه آن چقدر است؟

بسیاری از بانوان از کم پشتی ابرو‌های خود ناراضی هستند و برای پر کردن داخل ابرو دست به دامان مداد‌ها و سایه‌های ابرو می‌شوند، حتی شاید روش‌هایی مثل میکروبلیدینگ به گوششان خورده باشد، اما ندانند میکروبلیدینگ چیست. میکروبلیدینگ یکی از روش‌هایی است که امروزه برای پر کردن داخل ابرو‌های کم پشت، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میکروبلیدینگ چیست؟ هزینه آن چقدر است؟

بسیاری از بانوان از کم پشتی ابرو‌های خود ناراضی هستند و برای پر کردن داخل ابرو دست به دامان مداد‌ها و سایه‌های ابرو می‌شوند. حتی شاید روش‌هایی مثل میکروبلیدینگ به گوششان خورده باشد، اما ندانند میکروبلیدینگ چیست.
این روش نیمه‌دائمی آرایشی می‌تواند تا مدتی خیال شما را راحت کند. در روش میکروبلیدینگ، ابروهای شما با توجه به فرم صورت شما طراحی می‌شود و ابروهایی پُرتر پیدا می‌کنید. با میکروبلیدینگ، دیگر نیازی به مداد ابرو نیست.

در این مقاله می‌خوانید:

 • میکروبلیدینگ چیست ؟
 • میکروبلیدینگ چه مزایایی دارد؟
 • مراقبت‌های پیش از انجام میکروبلیدینگ چیست؟
 • مراقبت‌های پس از انجام میکروبلیدینگ
 • نکاتی که باید پیش از انجام میکروبلیدینگ ابرو رعایت کنید
 • هزینه میکروبلیدینگ چقدر است؟

میکروبلیدینگ چیست؟ هزینه آن چقدر است؟

میکروبلیدینگ یکی از روش‌هایی است که امروزه برای پر کردن داخل ابرو‌های کم پشت ، مورد استفاده قرار می‌گیرد. میکروبلیدینگ در واقع روشی برای آرایش دائم ابرو‌ها به حساب می‌آید که با استفاده از آن ابرو‌های جدیدی برای فرد و با توجه به سلیقه‌ی او طراحی می‌شود.
بانوانی که ابرو‌های نازک دارند نیز می‌توانند از این روش کمک بگیرند و صاحب ابرو‌هایی پهن‌تر و زیباتر شوند. شاید برایتان سوال باشد که میکروبلیدینگ چه تفاوتی با تتو دارد؟
در ادامه به این سوال ما پاسخ خواهیم داد. پس در ادامه این مطلب با نی‌نی‌بان همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با میکروبلیدینگ، مزایای آن، مراقبت‌های قبل و بعد از انجام آن، نکاتی که باید پیش از انجام میکروبلیدینگ بدانید و همچنین هزینه آن با شما در میان بگذاریم.

بیشتر بخوانید: ماندگاری بوتاکس ابرو چه مدت است؟

راستی، میکروبلیدینگ مزایایی مثل خراش‌های کم‌عمق، موقتی بودن، عدم نیاز به لوازم آرایش ابرو و درد کمتر به نسبت سایر روش‌ها دارد.

میکروبلیدینگ چیست؟ هزینه آن چقدر است؟

میکروبلیدینگ چیست؟

ابرو‌ها از اصلی‌ترین اجزای صورت به حساب می‌آیند که ظاهر آن‌ها تاثیر به‌سزایی بر چهره افراد می‌گذارند. امروزه کم پشت بودن و یا نازک بودن ابرو‌ها تبدیل به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های بانوان شده است و روش‌های زیادی را برای رفع این مشکل امتحان می‌کنند.
استفاده از مداد و یا سایه ابرو، جزء اولین اقداماتی است که بانوان انجام می‌دهند تا فرم ابروی خود را تغییر دهند، اما این روش با دردسر‌های بسیار زیادی همراه است.

میکروبلیدینگ دقیقا برای رفع همین مشکلات و دردسر‌ها به میان آمده است تا مشکل کم پشت بودن و نازک بودن ابرو‌های بانوان را برای همیشه حل نماید. این رو نوعی تتوی ابرو به حساب می‌آید که با استفاده از آن قادر خواهید بود فرم دلخواه را به ابرو‌های خود داده و از مداد‌ها و سایه‌های ابرو خلاص شوید.

بیشتر بخوانید: فیبروز ابرو چیست؟ چه معایبی دارد؟

بر خلاف تتوی سنتی ابروها، که از قدیم مورد استفاده قرار می‌گرفت و ماندگاری دائمی داشت، میکروبلیدینگ برای همیشه ماندگاری ندارد و و معمولا تا ۳ سال بعد از انجام آن رنگ ابرو‌ها از بین می‌رود. دلیل این ماندگاری کمتر این است که این روش با ابزار‌های متفاوت‌تری انجام می‌شود و مقدار کمتری رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ابزار و روش انجام آن باعث می‌شوند که تتو‌ها طبیعی‌تر جلوه کرده و ظاهری شبیه به تار ابرو‌های حقیقی داشته باشند. رنگ آن نیز معمولا با گذر زمان کمتر می‌شود و لازم است اقدام به ترمیم آن نمایید. این روش برای طبیعی‌تر جلوه کردن ابرو‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما برای اینکه ظاهر ابرو‌ها پس از انجام میکروبلیدینگ فوق‌العاده بود، لازم است کمی زمان بگذرد.

انجام این اقدام زیبایی معمولا یک الی دو ساعت زمان می‌برد و معمولا در روز‌های ابتدایی رنگی تیره دارد و این رنگ تیره با گذر زمان روشن‌تر می‌شود و طبیعی است که ابرو‌ها نیاز به ترمیم داشته باشند.

میکروبلیدینگ چیست؟ هزینه آن چقدر است؟

میکروبلیدینگ چه مزایایی دارد؟

این اقدام زیبایی، علاوه بر تاثیر به سزایی که بر زیبایی افراد دارد، مزایای بسیار دیگری را نیز با خود به همراه دارد. این مزایا سبب می‌گردند که این رو نسبت به تتو‌های سنتی و قدیمی طرفدراران بیشتری داشته باشد. برخی از اصلی‌ترین مزایای میکروبلیدینگ به شرح زیر می‌باند:

 • خراش‌های کم عمق

بسیاری از روش‌های تتوی ابرو معمولا با خرا‌ش‌هایی عمیق بر روی خط ابرو همراه هستند. این در حالی است که میکروبلیدینگ با خراش‌های کم عمق انجام می‌شود و در نتیجه آن، پوست پس از انجام آن سریع‌تر بهبود خواهد یافت. همچنین این خراش‌های کم عمق سبب می‌گردند که عفونت‌های کمتری پوست را تهدید کنند.

 • ظاهر مشابه با ابروی طبیعی

در حالی که بسیاری از تتو‌های ابرو، ظاهری غیر طبیعی به ابرو‌ها می‌بخشند، میکروبلیدینگ طوری انجام می‌شود که ظاهری مشابه ابرو‌های طبیعی دارد. همین موضوع نیز یکی از دلایل اصلی محبوبیت آن نسبت به سایر روش‌ها می‌باشد.

 • عدم نیاز به لوازم آرایش ابرو

با کمک میکروبلیدینگ، شما صاحب ابرو‌هایی پرپشت‌تر و پهن‌تر خواهید شد و در نتیجه نیازی به استفاده از مداد و یا سایه ابرو نخواهید داشت . پس سریع‌تر آماده خواهید شد و سریع‌تر به مقصد مورد نظر خود خواهید رسید.

پیش از اینکه اقدام به انجام میکروبلیدینگ کنید، اطمینان یابید که این روش، طرح مورد نظر شما را روی ابرویتان پیاده خواهد کرد. همچنین مطمئن شوید که چه طرح ابرویی را در نظر دارید تا فردی که میکروبلیدینگ انجام می‌دهد، طرح مورد نظر شما را پیاده‌سازی کند.
 • موقتی بودن

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، میکروبلیدینگ برخلاف روش تتوی سنتی، دائمی نمی‌باشد و بعد از مدتی کمرنگ شده یا از بین می‌رود. اگرچه ممکن است در ابدا تصور کنید که این موضوع مزیت به حساب نمی‌آید، اما تصور کنید در نتیجه انجام آن، ابروهایتان طوری شده که قصد ایجاد تغییر در آن را دارید. در این زمان می‌توانید منتظر بمانید تا رنگ آن از بین برود و اقدام به ترمیم آن به مدل دلخواه خود نمایید.

 • درد کمتر نسبت به سایر روش‌ها

از آن جایی که میکروبلیدینگ با خراش‌های کوچک انجام می‌پذیرد، در نتیجه فرد درد کمتری را به هنگام انجام آن تجربه خواهد کرد. میزان دردی که فرد به هنگام انجام این روش احساس می‌کند، طوری است که با پماد بی حس کننده قابل کنترل می‌باشد.

میکروبلیدینگ چیست؟ هزینه آن چقدر است؟

مراقبت‌های پیش از انجام میکروبلیدینگ چیست؟

مانند هر اقدام زیبایی دیگری، انجام مراقبت‌هایی می‌تواند به شما کمک کند که میکروبلیدینگ شما ساده‌تر انجام شده و نتیجه بهتری نیز در پی داشته باشد. برخی از این اقدامات به شرح زیر می‌باشند:

 • در روز انجام آن از مصرف کافئین و الکل بپرهیزید.
 • قبل از انجام، ابروی خود را رنگ کنید.
 • ۳ روز قبل از آن، از استخر رفتن و حمام آفتاب بپرهیزید.
 • از ۲ روز قبل از انجام آن از برداشتن ابرو‌ها و یا وکس کردن اطراف آن بپرهیزید.
 • از مصرف دارو‌های شیمیایی ۲ روز پیش از انجام آن بپرهیزید.
 • از ۱ ماه پیش از انجام آن، از انجام بوتاکس بپرهیزید.

مراقبت‌های پس از انجام میکروبلیدینگ

دقت داشته باشید که قرمزی و تورم بسیار کم، تا چند روز پس از انجام آن کاملا طبیعی است. در ضمن، رنگ ابرو‌ها نیز در روز‌های اول تیره‌تر خواهد بود و این رنگ به مرور زمان کمرنگ‌تر خواهد شد. برخی از مراقبت‌هایی که بهتر است پس از انجام میکروبلیدینگ رعایت نمایید، به شرح زیر هستند:

 • دور ابرو را با صابون ضد باکتریال و آب به آرامی بشویید و سپس به آرامی خشک نمایید.
 • از یک مرطوب کننده ملایم برای اطراف ابرو‌ها استفاده کنید.
 • تا ۷ الی ۱۰ روز پس از انجام آن از دوش‌های طولانی و همچنین رفتن به استخر بپرهیزید.
 • از لوازم آرایشی برای قسمت ابرو‌ها استفاده نکنید تا ابرو‌ها کاملا بهبود یابند.
 • جای زخم‌های ناشی از میکروبلیدینگ را از پوست جدا نکنید.
 • سعی کنید تا ۴ هفته بعد از انجام آن، ابروهایتان در معرض آفتاب مستقیم نباشد.
 • تا ۴ هفته بعد از انجام آن از مصرف قرص‌های شیمیایی و اسکراب‌های صورت بپرهیزید.
 • سعی کنید تا ۱۰ روز پس از انجام آن از خوابیدن به روی صورت بپرهیزید.

میکروبلیدینگ چیست؟ هزینه آن چقدر است؟

نکاتی که باید پیش از انجام میکروبلیدینگ ابرو رعایت کنید

پیش از انجام میکروبلیدینگ، بهتر است نسبت به نکاتی آگاهی یابید و بدون آگاهی از این نکات اقدام به انجام آن نکنید. برخی از این نکات به شرح زیر هستند:

 • پیش از انجام، تحقیقات کامل را انجام دهید

حتما پیش از اینکه اقدام به انجام این اقدام زیبایی نمایید، اطمینان یابید که این روش برای ابرو‌های شما مناسب است. در قدم بعدی اطمینان یابید که سالنی که در آن قصد انجام میکروبلیدینگ را دارید، در این زمینه سابقه داشته باشد و همچنین مطمئن شوید فردی که قرار است ابرو‌های شما را میکروبلیدینگ کند، فرد متخصصی در این زمینه است.

 • عدم آلرژی نسبت به میکروبلیدینگ

برخی از افراد به رنگ‌هایی که وارد پوست می‌شوند، حساسیت دارند. پیش از انجام مطمئن شوید که به آن‌ها آلرژی و یا حساسیت ندارید.

 • پیشگیری از ایجاد عفونت

این رنگ‌ها در برخی موارد می‌توانند موجب ایجاد عفونت در پوست افراد شوند. اطمینان یابید که سالن آرایشی حتما لوازم و ابزار‌های خود را استریل می‌کند. این استریل کردن می‌تواند از انتقال بیماری‌های نظیر ایدز نیز جلوگیری کند.

برای اطمینان از کاربردی بودن میکروبلیدینگ برای ابروهایتان می‌توانید از متخصصین ما در کلینیک نی‌نی‌بان کمک بگیرید.

 • اطمینان از حالت ابرو در میکروبلیدینگ

پیش از اینکه اقدام به انجام این روش تتو کنید، اطمینان یابید که این روش طرح مورد نظر شما را روی ابرویتان پیاده خواهد کرد. همچنین مطمئن شوید که چه طرح ابرویی را در نظر دارید تا فردی که انجام می‌دهد، طرح مورد نظر شما را پیاده‌سازی نماید.

میکروبلیدینگ چیست؟ هزینه آن چقدر است؟

هزینه میکروبلیدینگ چقدر است؟

هدف اصلی از انجام میکروبلیدینگ پر کردن طبیعی فضای خالی داخل ابرو‌ها و همچنین پهن کردن ابرو می‌باشد. میزان ماندگاری رنگ، علاوه بر اینکه به پوست فرد بستگی دارد، به میزان تخصص انجام دهنده نیز وابسته است.
معمولا افراد متخصص در این زمینه، هزینه‌های بیشتری را دریافت می‌کنند، اما نتیجه بهتری را به ارمغان می‌آورند. به همین خاطر پیشنهاد ما این است که در صورت لزوم انجام این اقدام زیبایی را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید.

قیمت آن همچنین به میزان رنگی که مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز بستگی دارد . پس در نتیجه نمی‌توانیم قیمت واحد و مشخصی را به اطلاع شما برسانیم. اصلی‌ترین پیشنهاد ما این است که این اقدام زیبایی را در سالن‌های بزرگ و حرفه‌ای و همچنین تحت نظر افراد متخصص انجام دهید.

خلاصه
میکروبلیدینگ، مشکل کم‌پشت بودن و نازک بودن ابرو‌ها را حل می‌کند. در این روش، خراش‌های کم عمق ایجاد می‌شود و ظاهر ابروها مشابه ابروی طبیعی است و حتی نیازی به استفاده از لوازم آرایش ابرو وجود ندارد. میکروبلیدینگ، نسبت به سایر روش‌ها درد کمتری دارد.

شما حتی می‌توانید درباره انجام میکروبلیدینگ با متخصصان پوست، مو و زیبایی کلینیک نی نی بان مشورت کنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.