۲۲۸۱۳۷
۲۳۷۷۲
۲۳۷۷۲

لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود؟

امروزه بسیاری از زنان و مردان، دنبال روش‌های جدیدی می‌گردند که به کمک آن‌ها جوان‌تر و زیباتر به نظر برسند. افتادگی چشم و ابرو یکی از نشانه‌های پیری است که با عمل لیفت چشم یا شقیقه به راحتی برطرف می‌شود و از روش‌های غیرجراحی که افتادگی چشم را اصلاح می‌کنند، ماندگاری بیشتری دارد. در ادامه می‌خوانید که لیفت چشم چیست و چگونه انجام می‌شود.

امروزه بسیاری از زنان و مردان، دنبال روش‌های جدیدی می‌گردند که به کمک آن‌ها جوان‌تر و زیباتر به نظر برسند. افتادگی چشم و ابرو یکی از نشانه‌های پیری است که با عمل لیفت چشم یا شقیقه به راحتی برطرف می‌شود، اما لیفت چشم چیست و عمل لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود؟

لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود؟

در این مقاله می‌خوانید:

 • لیفت چشم چیست؟ چگونه انجام می‌شود و چه نتایجی دارد؟
 • لیفت چشم یا شقیقه بیشتر برای چه کسانی مناسب است؟
 • جراحی لیفت چشم یا شقیقه چقدر طول می‌کشد؟
 • آیا جای بخیه باقی می‌ماند؟
 • آیا جراحی لیفت چشم یا شقیقه درد دارد؟
 • عوارض بعد از عمل لیفت چشم چیست؟
 • آیا جراحی چشم یا شقیقه خطرناک است؟

امروزه بسیاری از زنان و مردان، دنبال روش‌های جدیدی می‌گردند که به کمک آن‌ها جوان‌تر و زیباتر به نظر برسند. افتادگی چشم و ابرو یکی از نشانه‌های پیری است که با عمل لیفت چشم یا شقیقه به راحتی برطرف می‌شود.

البته ممکن است بعضی از افراد شیوه‌های کلاسیک لیفت چشم را بیشتر ترجیح دهند یا در سن جوانی دوست داشته باشند چشم و ابروهایشان کشیده‌تر به نظر برسد. بنابراین تصمیم‌گیری درباره‌ی جزئیات و نوع لیفت چشم، کاملاً به سلیقه شخصی هر فرد بستگی دارد.

لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود؟

لیفت چشم چیست؟ چگونه انجام می‌شود و چه نتایجی دارد؟

قبل از این که بگوییم لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود، لازم است تعریفی جامع و اصولی از آن ارائه دهیم. در واقع لیفت چشم یا شقیقه نوعی جراحی زیبایی است که تنها با یک برش کوچک و مخفی بین موها انجام می‌گیرد و طی آن یک سوم پیشانی و ابرو لیفت می‌شود.

دوران ریکاوری بعد از این جراحی حدود یک هفته است و این جراحی ممکن است نتایج متنوعی داشته باشد. از جمله:

 • کاهش چین و چروک‌ها و افتادگی ابرو و پیشانی و گوشه‌های چشم
 • صاف کردن پیشانی
 • بالا بردن یک سوم ابرو یعنی لیفت چشم و ابرو
 • بالا بردن یا برجسته کردن گونه‌های افتاده
 • حذف یا کاهش افتادگی پلک بالایی چشم
 • صاف کردن چین و چروک‌های پنجه‌ای-شکل اطراف چشم
 • بزرگ‌ نشان دادن چشم‌های باریک یا خواب‌آلود-مانند

لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود؟

اما لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود؟ لیفت شقیقه، تمام این کارها را فقط به کمک چند برش کوچک و پنهان در خط رشد مو انجام می‌دهد. در نتیجه اغلب برای افرادی مناسب است که یا می‌خواهند طبیعی به نظر برسند یا چند جراحی دیگر نیز می‌خواهند در کنار آن انجام دهند.

لیفت شقیقه اغلب به همراه لیفت چشم انجام می‌شود که به آن بلفاروپلاستی هم می‌گویند. همان طور که از اسمش پیدا است، لیفت چشم روی چشم و پلک تاثیر می‌گذارد و در واقع می‌تواند مکمل کار بوتاکس و سایر فیلرهای پوستی باشد. در نتیجه قادر است خط‌وط و چین و چروک‌های عمیق‌تر وسط پیشانی و بین دو ابرو را از بین ببرد.

به طور کلی تعداد و طول برش‌های لازم، به نیاز‌های مراجعه کننده بستگی دارد. هم‌چنین در اکثر موارد، محل برش‌ها حداقل یک سانتی‌متر پشت خط رویش مو مخفی شده‌اند. از آن جایی که در این نوع جراحی فقط دو برش کوچک در هر طرف سر صورت می‌گیرد، نیاز به بیهوشی عمومی ندارد و در عوض بی‌حسی موضعی اعمال می‌شود. دوران نقاهت و ریکاوری بعد از عمل هم معمولاً کوتاه‌مدت است.

با توجه به این که لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود، باید گفت تعداد برش‌ها در این جراحی حداقل است اما همین برش‌های کوچک قادرند نتایج بسیاری داشته باشند. مثلاً بعد از عمل علاوه بر از بین رفتن چین و چروک‌ها، چشم‌ها زیباتر و ابروها کشیده ‌تر به نظر می‌رسند و به طور کلی ظاهر فرد جوان می‌شود.

لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود؟

پاسخ به چند سوال رایج درباره لیفت چشم و شقیقه

حالا که جواب سوال لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود را پیدا کردیم و با نتایج آن هم آشنا شدیم، به چند سوال رایج پیرامون این عمل پاسخ می‌دهیم.

لیفت چشم یا شقیقه بیشتر برای چه کسانی مناسب است؟

هیچ شرط خاصی برای انجام این جراحی وجود ندارد. مرد یا زن، اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند می‌توانند این عمل را انجام دهند.

هیچ شرط خاصی برای انجام این جراحی وجود ندارد. مرد یا زن، اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند می‌توانند این عمل را انجام دهند. همان طور که در ابتدای متن اشاره کردیم، انجام عمل‌های زیبایی کاملا به انتخاب و سلیقه هر فرد بستگی دارد.

جراحی لیفت چشم یا شقیقه چقدر طول می‌کشد؟

پاسخ به این سوال در صورتی که بدانیم لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود، آسان است. البته ممکن است زمان دقیق هر جراحی برای افراد مختلف متفاوت باشد. اما اکثر افراد از زمان بی‌حسی اولیه گرفته تا زمان دوخته شدن آخرین بخیه، حدود یک ساعت را زیر دست جراح سپری می‌کنند.

آیا جای بخیه باقی می‌ماند؟

هر برشی که در طی جراحی انجام می‌شود، جای بخیه‌ی آن هر چند کمرنگ باقی می‌ماند. منتها چون بخیه‌های لیفت شقیقه لابه‌لای موها پنهان شده‌اند، جای نگرانی ندارد.

تمام جراحی‌ها خطرناک هستند. جراحی چشم یا شقیقه نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما با توجه به این که لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود می‌توان گفت این جراحی به دلیل برش‌های کمتر، ریسک حداقلی دارد و خیلی کم پیش می‌آید که افراد دچار خونریزی و عفونت شوند.

آیا جراحی لیفت چشم یا شقیقه درد دارد؟

در پاراگراف‌های قبلی خواندیم که لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود و دیدیم که قبل از شروع جراحی، به فرد بی‌حسی موضعی اعمال می‌شود.
در نتیجه فرد در کل مدت عمل، دردی احساس نخواهد کرد .‌ البته بعضی از افراد بعد از جراحی دچار دردی خفیف تا متوسط می‌شوند که در این موارد، پزشک متخصص با تجویز داروهایی کمک می‌کند این درد قابل تحمل باشد.

عوارض بعد از عمل لیفت چشم چیست؟

بیشتر افراد بعد از جراحی شقیقه ، تورم خفیف دارند که در بعضی از موارد ممکن است با دردی خفیف نیز همراه باشد. هم‌چنین ممکن است کبودی‌هایی نیز در شقیقه‌ها و حتی گوشه‌های چشم دیده شود. البته جای نگرانی نیست. چون اگر تا چند روز بعد از عمل به صورت سربالا بخوابید، به طور خود به خود برطرف می‌شود.

اکثر افراد چند روز بعد از جراحی، کار و فعالیت‌های عادی خود را از سر می‌گیرند. بخیه‌ها هم معمولاً در عرض ۷ روز بعد از جراحی کشیده می‌شوند. در ضمن افراد می‌توانند فعالیت‌های شدید خود مانند ورزش را ۲ هفته بعد از جراحی شروع کنند.

آیا جراحی چشم یا شقیقه خطرناک است؟

تمام جراحی‌ها خطرناک هستند. جراحی چشم یا شقیقه نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما با توجه به این که لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود می‌توان گفت این جراحی به دلیل برش‌های کمتر، ریسک حداقلی دارد و خیلی کم پیش می‌آید که افراد دچار خونریزی و عفونت شوند.
البته به خانم‌های باردار توصیه می‌شود محض احتیاط، انجام این نوع جراحی‌های زیبایی را که الزامی هم نیستند، به بعد از زایمان خود موکول کنند.

به هر حال با توجه به این که می‌دانیم لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام می‌شود، بهتر است در انتخاب متخصص زیبایی نیز دقت کنیم. زیرا بدون شک انتخاب متخصص زیبایی مجرب، احتمال خطر این جراحی را به حداقل می‌رساند.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.