۲۲۸۳۵۴
۳۰۰۵۲
۳۰۰۵۲

هزینه بلیچینگ دندان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

برای اطلاع از هزینه بلیچینگ دندان ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ به نی‌نی‌بان سر بزنید. اینجا گفته‌ایم برای بلیچینگ دندان‌ها باید به چه نکاتی توجه کنید؟ و سفیدی دندان‌ها بلیچینگ شده، چقدر ماندگاری دارد؟

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 / 1402 چقدر است؟

آیا هزینه بلیچینگ دندان  ۱۴۰۳/ ۱۴۰۲ گران شده است؟ بله حتما! تورم سالانه کشور، باعث می‌شود که تمام هزینه‌های کالا و خدمات گران شوند؛ این روند می‌تواند بر هزینه خدمات بلیچینگ دندان هم اثر بگذارد. در نتیجه باید بدانید که چه عواملی روی قیمت بلیچینگ دندان، اثر دارند و به مرور زمان قیمت این خدمات را در سال جدید افزایش می‌دهند. در ادامه با ما باشید که هم این عوامل را بشناسید هم یک جدول از قیمت بلیچینگ در مناطق و شهرهای مختلف داشته باشید.

در این مقاله می‌خوانید:

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 / 1402 چقدر است؟

سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان به فرآیندهای مختلفی گفته می‌شود که هدف از انجام آن‌ها روشن‌تر و سفیدتر نشان دادن دندان‌های طبیعی است. برخی از روش‌های سفید کردن دندان شامل پاک کردن لکه‌ها، بلیچینگ و درمان با اشعه ماوراء بنفش (UV) است. بسیاری از محصولات مختلف سفیدکننده دندان در دسترس هستند و شما می‌توانید روش‌های بسیاری را در خانه امتحان کنید. همچنین می‌توانید دندان‌های خود را در مطب دندانپزشکی سفید کنید که ماندگارتر هستند.

برخی از روش‌های سفید کردن دندان می‌توانند عوارض جانبی ناخوشایندی شامل تحریک حساسیت دندان‌ها و تحریک لثه ایجاد کنند. در این مقاله، به نحوه عملکرد سفید کردن دندان و قیمت آن و آنچه باید در مورد عوارض جانبی آن بدانید، نگاهی می‌اندازیم.

انواع لکه های دندان

برای سفید کردن موثر دندان‌هایتان، باید روشی را انتخاب کنید که برایتان مفید باشد. در این مورد باید درباره لکه‌های دندانتان بیشتر بدانید تا بهتر بتوانید روش مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگر مطمئن نیستید حتما نظر دندانپزشکتان را بخواهید. دندانپزشکان می‌توانند شما را در مورد نوع لکه‌های روی دندان و اینکه کدام روش ممکن است بهترین عملکرد را داشته باشد، راهنمایی کنند.

بیشتر بخوانید: بردن کودکان به دندانپزشکی، نکات مهم

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 / 1402 چقدر است؟

لکه های داخلی

لکه‌هایی که در داخل مینای دندان شما وجود دارند، لکه‌های داخلی نامیده می‌شوند. این لکه‌ها گاهی حتی قبل از بیرون آمدن دندان‌ها از لثه‌ها در دوران کودکی وجود دارند.

آن‌ها گاهی می‌توانند ناشی از مصرف آنتی‌بیوتیک، سطوح بالای قرار گرفتن در معرض فلوراید و نازک شدن مینای دندان با افزایش سن باشند. بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته، این لکه‌های داخلی حتی گاهی اوقات می‌تواند ژنتیکی باشد.

لکه‌های داخلی می‌توانند ناشی از مصرف آنتی‌بیوتیک، سطوح بالای قرار گرفتن در معرض فلوراید و نازک شدن مینای دندان با افزایش سن باشند. 

لکه های بیرونی

لکه‌های خارجی در قسمت بیرونی دندان شما وجود دارد و به دلیل قرار گرفتن در معرض محیط با چیزهایی که باعث تغییر رنگ روی مینای دندان شما می‌شود، به وجود می‌آیند. قهوه، رنگ‌های خوراکی مصنوعی و سیگار کشیدن همگی می‌توانند باعث این نوع لکه‌ها شوند.

بر اساس تحقیقات، مانند لکه‌های داخلی، لکه‌های بیرونی هم می‌توانند به استفاده از آنتی‌بیوتیک مرتبط باشند.

بیشتر بخوانید: تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت دندان

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 / 1402 چقدر است؟

روش های سفید کردن دندان

روش‌های سفید کننده دندان از خمیردندان سفیدکننده تا جلسات حرفه‌ای سفید کردن دندان‌ها توسط دندانپزشک، متغیر هستند.

هدف برخی از این روش‌ها سفید کردن و حذف لکه‌های بیرونی دندان‌ها است. در حالی که برخی دیگر به سادگی لکه‌های درونی و بیرونی را سفید می‌کنند تا رنگ آن‌ها روشن‌تر به نظر برسد.

بسیاری از گزینه‌های درمانی بدون نسخه و در مطب، از پراکسید هیدروژن برای به حداقل رساندن لکه‌های روی دندان‌ها استفاده می‌کنند. «کربامید پراکسید»، یکی دیگر از مواد اکسیدکننده است که اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این مواد شیمیایی در دوزهای بالاتر می‌توانند برای بدن تهاجمی و تحریک‌کننده باشند. به همین دلیل بسیار مهم است که از محصولات سفیدکننده دندان طبق دستورالعمل روی بسته استفاده کنید.

با دندانپزشک خود در مورد هر نوع حساسیتی که ممکن است پس از استفاده از درمان‌های سفیدکننده در خانه یا مطب صحبت کنید. اگر محصولی باعث درد دندان، قرمزی، یا خونریزی در لثه‌های شما شده، استفاده از آن را متوقف و با دندانپزشک خود مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: هزینه درمان پوسیدگی دندان کودکان

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 / 1402 چقدر است؟

چه افرادی باید دندان های خود را سفید کنند؟

همه ما آرزوی داشتن لبخندی زیبا را داریم که با داشتن دندان‌های مرتب و سفید ایجاد می‌شود. با این حال، مهم نیست که دندان‌های شما چه شکلی هستند، دلیلی وجود ندارد که از لبخند زدن خجالت بکشید. شما باید به سلامت دندان‌های خود بیش از زیبایی ظاهری در اولویت قرار بدهید.

زردی دندان‌ها ممکن است به دلایل زیر رخ بدهد:

 • سالخوردگی
 • دلایل ژنتیکی
 • استفاده از داروهای خاص (مانند تتراسایکلین)
 • عادات سبک زندگی (مثل نوشیدن قهوه، یا نوشابه و سیگار کشیدن)

دسترسی به درمان سفیدکننده دندان به بودجه شما بستگی دارد. محصولات سفیدکننده و درمان‌های داخل مطب، تحت پوشش بیمه نیستند. برخی از افراد ممکن است گزینه‌هایی را انتخاب کنند که اثر سفیدکنندگی ملایم‌تری دارند، اما مقرون به صرفه‌تر هستند. انواع خمیر دندان و دهان شویه از جمله این محصولات به شمار می‌روند.

افرادی که ایمپلنت، یا روکش دندان دارند، کاندیدای سفید کردن دندان نیستند. سفید کردن دندان فقط روی دندان‌های طبیعی انجام می‌شود.

افرادی که ایمپلنت، یا روکش دندان دارند، کاندیدای سفید کردن دندان نیستند. سفید کردن دندان فقط روی دندان‌های طبیعی انجام می‌شود. 

اگر به دلیل زرد شدن دندان‌ها نسبت به لبخند زدن حساس شده‌اید و دندان‌هایتان طبیعی است، می‌توانید روش‌های سفید کردن دندان را امتحان کنید، اما در نهایت سفید کردن دندان‌ها یک انتخاب زیبایی‌شناختی است و ضرورت پزشکی محسوب نمی‌شود. به این نکته مهم کنید که افرادی که ایمپلنت، روکش، یا بریج دندان دارند، ممکن است کاندیدای سفید کردن دندان نباشند. 

بیشتر بخوانید: تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت دندان

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 / 1402 چقدر است؟

هزینه بلیچینگ دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه بلیچینگ دندان به جز تجربه و دانش دندانپزشک زیبایی، به این عوامل نیز بستگی دارد:

 • مواد شیمیایی بلیچینگ
 • جزئیات مواد و ابزارهای موجود در کیت بلیچینگ
 • تجربه دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی
 • منطقه مطب دندانپزشکی
 • شهر محل انجام خدمات بلیچینگ

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 / 1402 چقدر است؟

هزینه بلیچینگ دندان  ۱۴۰۳/ ۱۴۰۲ چقدر است؟

برای بلیچینگ دندان‌های‌تان در سال 1402 باید حداقل 3 میلیون تومان هزینه کنید؛ بسته به عواملی که در بالا گفتیم ممکن است، بلیچینگ دندان‌ها تا 10 میلیون تومان هم تمام شود.

هزینه بلیچینگ دندان در تهران چقدر است؟

برای هزینه بلیچینگ در تهران باید در مطب‌های مناطق 1 تا 8 تهران، حداقل ۵ میلیون تومان کنار بگذارید. اگر هم در مناطق 1 تا 3 بخواهید دنبال دندانپزشک زیبایی برای بلیچینگ دندان هستید؛ باید بدانید هزینه بلیچینگ دندان  1403/ 1402 در این مناطق تهران حداقل ۱۰ میلیون تومان است.

هزینه بلیچینگ دندان در شیراز چقدر است؟

در شهر شیراز به دلیل مرکز استان بودن، هزینه بلیچینگ دندان  1403/ 1402 کمی بالاتر از شهرهای دیگر استان فارس است؛ اما به پای تهران نمی‌رسد. برای بلیچینگ دندان باید از ۳ تا ۷ میلیون هزینه کنید. سایر شهرهای مرکز استان یا شهرستان‌ها نیز حدود قیمت 3 تا 5 میلیون را دارند.

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 / 1402 چقدر است؟

بلیچینگ دندان چگونه است؟

بلیچینگ دندان یک روش سریع برای سفید کردن، رنگ نشسته روی مینای دندان است. هزینه بلیچینگ دندان صرف تامین کیت‌های بلیچینگ می‌شود. بلیچینگ دندان در خانه انجام شود یا در مطب دندانپزشک ترمیمی زیبایی، برای نتیجه گرفتن از آن باید از ماده شیمیایی پراکسید استفاده شود.

بلیچینگ دندان در خانه چطور انجام می‌شود؟

برخی کیت‌های بلیچینگ دندان هستند که فرد می‌تواند ماده پراکسید مخصوص بلیچینگ دندان را در قالب‌های مخصوص آن بریزد و روی دندان‌اش بگذارد. این کیت‌ها کمی ضعیف‌تر از بلیچینگ دندان در مطب زیبایی هستند. غلظت پراکسید در این مواد بلیچینگ ۳-۲۰ درصد است.

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 / 1402 چقدر است؟

بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشکی زیبایی

برای بلیچینگ دندان در مطب متخصص ترمیمی زیبایی، کار کمی پیچیده‌تر و گران‌تر است. هزینه بلیچینگ دندان منهای این‌که صرف خرید کیت بلیچینگ می‌شود؛ به خاطر استفاده از دستگاه‌های پرتو دهنده است که عمل بلیچینگ را بهتر انجام دهند. هرچه این دستگاه‌های نور، قوی‌تر و جدیدتر باشند. هزینه بلیچینگ بیشتر است.

غلظت پراکسید در کیت‌های بلیچینگ مطب متخصص ترمیمی زیبایی، بین ۱۵-۴۳ درصد است.

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 / 1402 چقدر است؟

بلیچینگ دندان چند جلسه است؟

به طور کلی ، هرچه غلظت ماده پراکسید هیدروژن یا کاربامید، بیشتر باشد، تعداد جلسات و مراتب استفاده از کیت بلیچینگ، کمتر است. بنابراین مسلما در خانه باید مثلا به مدت 1 ماه، هفته‌ای ۱ با ر از کیت بلیچینگ استفاده کنید. با این حال هزینه بلیچنگ که بالای 5 میلیون است، در مطب دندانپزشکی معمولا ۱-۲ جلسه است و لازم نیست هر دفعه این مبلغ را پرداخت کنید.

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 / 1402 چقدر است؟

عوارض جانبی سفید کردن دندان

شایع‌ترین عارضه جانبی سفید کردن دندان، حساسیت موقت دندان است. تحریک دهان و لثه هم شایع است. به‌ویژه پراکسید هیدروژن می‌تواند باعث ایجاد این واکنش‌ها شود. 

هنگامی که دندان‌های خود را در مطب دندانپزشکی سفید می‌کنید، بافت لثه شما در طول درمان محافظت می‌شود تا این عارضه جانبی کاهش یابد. همچنین ممکن است پس از سفید کردن با کیت خانگی یا در مطب دندانپزشکی، حساسیت دندان‌هایتان افزایش یابد. حساسیت دندان‌هامی‌تواند هنگام مصرف غذاها و نوشیدنی‌های سرد یا گرم رخ دهد. گاهی هم می‌تواند مانند درد شدید دندان احساس شود.

سفید کردن مکرر دندان‌ها، یا استفاده از کیت‌های سفیدکننده دندان برای مدت طولانی‌تر از زمان توصیه‌شده، می‌تواند منجر به آسیب دائمی مینای دندان شود.

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 / 1402 چقدر است؟

بلیچینگ دندان چقدر دوام دارد؟

بعد از اینکه بلیچینگ را انجام دادید؛ احتمالا با خودتان می‌گویید هزینه بلیچینگ  ۱۴۰۳/ ۱۴۰۲ را جور کردم باید سال بعد هم همین‌قدر هزینه کنم؟ بلچینگ دندان، یک روش موقتی است که بین ۶-۱۲ ماه دوام دارد. اگر می‌خواهید اثر آن را طولانی‌تر کنید باید حتما برای بلیچینگ دندان‌های‌تان ارزش قائل باشید. مثلا از خوردن انواع نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های رنگی پرهیز کنید.

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 / 1402 چقدر است؟

چطور عمر بلیچینگ را بالا ببریم؟

با این‌که خدمات بلیچینگ به نسبت کامپوزیت و لمینت، دوام کمتری دارد؛ اما می‌توان با روش‌های خیلی ساده ماندگاری بلیچینگ را افزایش داد تا هزینه بلیچینگ را بتوانید با امنیت خاطر بیشتری، بپذیرید! مثلا:

 • بعد از غذا مسواک بزنید.
 • حتما نخ دندان را به طور اصولی و بعد از هر غذا بکشید.
 • انواع چای سیاه،قهوه یانوشیدنی‌های گرم رنگی را نخورید.
 • نوشیدنی های ورزشی میل نکنید.
 • نوشیدنی های گازدار (نوشابه های گاز دار تیره و روشن) میل نکنید.
 • انواع توت، لبو و سایر غذاهای به شدت رنگی را میل نکنید.
 • آبمیوه‌های غیرطبیعی و پاکتی نخورید.
 • انواع سس ها (سویا، کچاپ، خردل، گوجه فرنگی، کاری) نخورید.
 • انواع اسنک، پفک و چیپس‌های رنگ‌دار را میل نکنید.
 • انواع بستنی روکش‌دار کاکائویی، میوه‌ای یا هر دسر رنگی کارخانه‌ای را نخورید.

بیشتر بخوانید: دندان شکسته را چگونه ترمیم کنیم؟

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 / 1402 چقدر است؟

بلیچینگ دندان قیمت مشخصی دارد؟

برای هزینه بلیچینگ دندان، دلهره نگیرید. برخی افراد تصور می‌کنند که قیمت بلیچینگ دندان، نرخ مشخصی ندارد و دندان‌پزشکان هزینه گزافی دریافت می‌کنند. اگر دوست دارید از قیمت این خدمات زیبایی دندانپزشکی مطمئن باشید؛ پیشنهاد می‌کنیم سری به دندانپزشکان کلینیک نی‌نی‌بان بزنید؛ درباره کیفیت و قیمت خدمات بلیچینگ از آنها پرس و جو کنید؛ سپس برای این درمان زیبایی دست به کار شوید.

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 / 1402 چقدر است؟

خلاصه

سفید کردن دندان شامل درمان‌های زیبایی مختلف برای ایجاد لبخندی درخشان‌تر است. برخی از روش‌های سفید کردن دندان را می‌توان در خانه از طریق کیت‌ها، یا محصولات سفیدکننده انجام داد، در حالی که برخی دیگر در مطب دندانپزشک انجام می‌شوند. درمان‌های سفیدکننده معمولا تحت پوشش بیمه درمانی نیستند.

برخی از مواد شیمیایی مورد استفاده در سفید کردن دندان‌ها می‌توانند باعث حساسیت دندان و تحریک لثه شوند. بنابراین مهم است که همیشه از این محصولات، مطابق دستورالعمل استفاده کنید. اگر لکه‌های خفیف دندان دارید، خمیر دندان سفیدکننده، یا دهان‌شویه را به برنامه مراقبت از دهان خود اضافه کنید. شاید لازم باشد از غذاها یا مایعاتی که دندان‌های شما را لکه‌دار می‌کنند، مانند قهوه اجتناب کنید. 

صرف نظر از اینکه چه تصمیمی می‌گیرید، دلیلی وجود ندارد که از لبخند زدن خجالت بکشید. مهم‌ترین نکته این است که دندان‌های شما سالم باشند. 

برای یافتن متخصصان مورد نظر خود به کلینیک نی نی بان مراجعه کنید. 

منبع: webmd

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.