۲۲۸۵۴۹
۱۱۱۲۵
۱۱۱۲۵

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟ دستورالعمل نی‌نی‌بان برای پوست‌های بی‌جوش، بی‌لک، آیینه‌ای، مثل پوست بچه نرم و سالم را، در این صفحه بخوانید.

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

برای پوست صاف و یکدست، باید حتما به آن برسید. این یک دروغ محض است که پوست خوب، ژنتیکی است. درست مانند این‌که بگوییم تناسب اندام ژنتیکی است؛ شما افراد لاغر را تنها با لباس می‌بینید؛ در صورتی که شاید همان‌ها هم اندام متناسبی نداشته باشند. برای داشتن پوست صاف و یکدست، حتما باید مراقبت‌هایی را انجام دهید؛ برخی کرم‌ها را مصرف کنید و رژیم غذایی و سبک زندگی سالم و خوبی داشته باشید. در ادامه تمام بایدها و نبایدهای صاف و یکدست شدن پوست بدن، صورت، دست و پا را گفته‌ایم.

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

چطور پوستی صاف و یکدست داشته باشیم؟

پوست صاف و یک دست تا حدودی به ژنتیک مربوط است؛ اما سبک زندگی سالم نیز، تاثیر بسزایی در زیبای و سلامت پوست دارد. به عبارتی اگر به صورت ژنتیکی، پوستی قوی، شاداب، بدون جوش، یک دست و صاف داشته باشید اما سبک زندگی ناسالمی را تجربه کنید؛ حتما در مقطعی از زندگی، پوست‌تان خراب می‌‌شود.

مطلب پیشنهادی: رسیدگی به پوست در بارداری، فراموش نشود

در ادامه می‌خوانید

 • بررسی اثر ژنتیکی
 • دوزی از سیگار و ضد آفتاب

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

سبک زندگی سالم برای پوست بدن صاف و یکدست

در سبک زندگی سالم باید هم پوست خود را از عوامل آسیب‌زا حفظ کنید؛ هم مواد مورد نیاز پوست‌تان را به آن برسانید؛ به این ترتیب پیش‌گیری و تقویت پوست سالم و زیبا را به‌طور همزمان، انجام داده‌اید.

مطلب پیشنهادی: کلسیم مورد نیاز در بارداری، چقدره؟

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

برای داشتن پوست صاف چه کنیم: سیگار - ضد آفتاب

این دو عبارت را باید آویزه گوش کنید؛ برای داشتن پوست صاف و یکدست:

 • سیگار: نه
 • ضد آفتاب: بله

مطلب پیشنهادی: راز زیبایی پوست کره ای ها چیست؟

چرا برای پوست صاف و روشن این ۲ مهم‌اند؟

سیگار ماده‌ای بسیار مضر است که با هر پک، بسیاری از مواد سمی را وارد بدن می‌کند؛ از طرفی اشعه ماورای بنفش یا UV خورشید نیز برای پوست بسیار مضر است. برای درک بیشتر این عوامل مضر برای پوست، تصور کنید که دو نفر با DNA دقیقا مثل هم را مورد بررسی قرار دهیم؛ یعنی از نظر ژنتیکی هیچ فرقی نداشته باشند. اگر در مدت زمان مشخص، یکی از این دو نفر در معرض آفتاب باشد و دیگری در همان مدت زمان، سیگار بکشد، آیا پوست این دو نفر به یک میزان آسیب می‌بیند؟ برای بررسی این‌که چطور پوست را صاف و یک دست نگاه داشت، اثر این دو عامل را در یک تحقیق علمی بررسی می‌کنیم.

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

تحقیق علمی برای بررسی اثر سیگار و آفتاب بر پوست

تیمی از متخصصان به سرپرستی بهمن گیورون ، جراح پلاستیک ، از دانشگاه کیس وسترن رزرو ، عکس چهره 186 جفت دوقلوهای یکسان را که در جشنواره روز دوقلوها در توینسبورگ ، اوهایو گرفته شده بود ، تجزیه و تحلیل کردند. این دوقلوها همچنین پرسشنامه های مفصلی در مورد زندگی و عادات روزانه خود پر کرده بودند.کسانی که سیگار می کشیدند و زمان زیادی را در خارج از خانه بدون استفاده از کرم ضد آفتاب گذراندند ، سالها بزرگتر از برادر یا خواهری بودند که از سیگار و برنزه کردن خودداری می کرد. آنها خطوط ریزتر ، چین و چروک های عمیق تر و فراوان تر و پوستی که بیشتر لکه دار بود ، داشتند.

مطلب پیشنهادی: جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت

پیش‌گیری از آفتاب و سیگار: برای داشتن پوست صاف و شفاف چه کنیم؟

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

چگونه پوستی زیبا و جوان داشته باشیم؟

بسیاری از مواردی که بیماران من از آن شکایت دارند - پوست کدر ، خشن و رنگ ناهموار پوست - مربوط به قرار گرفتن در معرض آفتاب مزمن است." "و مطالعات نشان داده است که سیگار کشیدن با چین و چروک زودرس ارتباط دارد.از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع استفاده کنید که در برابر اشعه UVA و UVB با SPF ۳۰ یا بیشتر محافظت می کند ، حتی در روزهای ابری.هر دو تا سه ساعت که در فضای باز هستید ، کرم ضد آفتاب خود را دوباره استفاده کنید.سیگار نکشید - به خاطر سلامت کلی و همچنین ظاهر خود.

مطلب پیشنهادی: صابون مناسب برای نوزاد، چیست؟

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

3: رتینوئیدها

رتینوئیدها منافذ را باز کرده ، به پاکسازی آکنه ، کاهش خطوط ریز ، افزایش تولید کلاژن ، روشن شدن لکه های قهوه ای و کک و مک و بهبود بافت پوست کمک می کند. آنها حتی می توانند به درمان ضایعات پیش سرطانی کمک کنند.

رتینوئیدها تنها با نسخه ای تحت نام هایی که شامل Renova ، Retin-A و Tretinoin عمومی هستند به فروش می رسند. رتینوئید باید پایه هر رژیم ضد پیری موضعی باشد.او توصیه می کند که مردان و زنان از 20 سالگی بخشی از رتینوئید رژیم غذایی خود را تشکیل دهند.نکته منفی این است که رتینوئیدها در ابتدا می توانند باعث خشکی ، پوسته پوسته شدن و قرمزی شوند.شروع آهسته با استفاده از مقدار رتینوئید به اندازه یک نخود در هر شب دوم یا سوم می تواند به پوست شما کمک کند تا با ترکیب قدرتمند سازگار شود.یا کرم ، ژل یا سرم حاوی رتینول بدون نسخه را در نظر بگیرید. این نسخه بدون نسخه یک رتینوئید به تدریج و ملایم عمل می کند اما هنوز در جوانسازی پوست شما مثر است.

مطلب پیشنهادی: لکه بینی بدون عادت ماهانه، علت چیست؟

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

4: مراقبت از پوست را ساده انجام دهید

استفاده بیش از حد از محصولات بزرگترین اشتباهی است که مردم در رژیم های مراقبت از پوست خود مرتکب می شوند. برخی از بیماران با یک کیسه مواد غذایی پر از محصولات وارد می شوند و تعجب می کنند که چرا پوست آنها ظاهر و احساس خوبی ندارد.استفاده از بسیاری از مواد مختلف می تواند آزاردهنده باشد و برخی از مواد مزایای یکدیگر را از بین می برد.به عنوان مثال ، اسید سالیسیلیک یا گلیکولیک اسیدهایی مانند رتینول ، هیدروکینون یا ویتامین C را تجزیه می کند. "لدون می گوید ،" بیشتر لزوماً بهتر نیست. " او می گوید محصولات مورد نیاز برای داشتن پوست زیبا "پاک کننده ساده ، ضد آفتاب ، مرطوب کننده و رتینوئید یا رتینول" است.هرچه رژیم مراقبت از پوست شما ساده تر باشد ، به احتمال زیاد به آن پایبند خواهید بود.

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

برای داشتن پوستی روشن چه بخوریم؟

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

برای داشتن پوست صاف و بدون جوش چه بخوریم

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

برای داشتن پوستی صاف چه بخوریم

انواع غذاهای سالم برای پوست را در این تصویر می‌بینید.

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

چگونه پوستی مثل بچه ها داشته باشیم

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

۵: عادات سالم روزانه

او یک گیاهخوار است که روز خود را با اسموتی انبه ، زغال اخته و اسفناج آغاز می کند ، از غذاهای فرآوری شده دوری می کند و میوه ها و سبزیجات ارگانیک را در بازار کشاورزان محلی خود می خرد.
او یوگا را به صورت پاره وقت تدریس می کند و روزانه تمرینات شدید یوگا را انجام می دهد.
او همچنین هفت ساعت یا بیشتر در شب می خوابد.
همه این نشانه های یک شیوه زندگی سالم بدون شک به کمپبل کمک می کند تا پوست خود را در بهترین حالت نگه دارد.

مطلب پیشنهادی: عمل زیبایی شکم پس از زایمان، موثر است؟

برای داشتن پوست سالم چه باید کرد؟

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

چگونه پوستی مثل آینه داشته باشیم؟

خواب منظم ، ترشح طبیعی هورمون رشد انسان را بهینه می کند ، که گردش سلول و تولید کلاژن را افزایش می دهد. و ورزش گردش خون و جریان مواد مغذی را به پوست افزایش می دهد. فعالیت هایی مانند یوگا و مدیتیشن به کنترل استرس کمک می کند ، که به نوبه خود باعث کاهش ترشح هورمون های استرس می شود که شرایطی مانند آکنه ، اگزما و روزاسه را بدتر می کند. مدیتیشن منظم حتی ممکن است درمان را مثرتر کند. در یک مطالعه ، افراد مبتلا به پسوریازیس ، شرایطی که باعث خارش و پوسته پوسته شدن پوست می شود ، در حالی که تحت درمان با اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرند ، به نوارهای مراقبه گوش می دهند. نتایج: آنها چهار برابر سریعتر از کسانی که مدیتیشن نکردند شفا یافتند.

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

۶: به محصولات زیبایی پوست فرصت دهید تا کار کنند


تغییر محصولات شما هر دو هفته نیز می تواند مضر باشد. آنها فرصت دهید. قبل از تصمیم گیری در مورد عملکرد خوب ، کل لوله یا بطری یک معجون مراقبت از پوست را تمام کنید. با این حال ، ممکن است بخواهید رژیم زیبایی خود را به صورت فصلی تنظیم کنید ، مثلاً مرطوب کننده بدون چربی را که در تابستان استفاده می کنید با مرطوب کننده تر در زمستان که دمای سرد و گرمایش داخلی می تواند رطوبت پوست شما را از بین ببرد ، عوض کنید.

مطلب پیشنهادی: ورزش مادر و کودک در منزل، از حالا تا عید خوش هیکل شوید!

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

برای داشتن پوست صاف و بدون چروک چه کار کنیم

استثنا: اگر پوست شما با تورم ، قرمزی یا سوزش به محصول جدیدی که امتحان کرده اید واکنش نشان داد ، بلافاصله استفاده از آن را متوقف کنید. اگر نه، لدون می گوید ، قبل از تسلیم کردن آن، کل لوله یا بطری یک معجون مراقبت از پوست را تمام کنید.

مطلب پیشنهای: تجربه عمل لابیاپلاستی، دلایل نیاز به آن چیست؟

چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

در کل، چگونه پوستی بدون لک داشته باشیم؟

به نظر می رسد کلید زیبایی پوست ترکیبی از علم، عقل سلیم ، عادات کلی سلامتی خوب و رژیم مراقبت از پوست ساده است. برای مشاوره در مورد پوست، مو، زیبایی می‌توانید از متخصصان کلینیک نی‌نی‌بان کمک بگیرید.

مطالب پیشنهادی:

منبع: healthline

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.