۲۲۸۸۷۲
۴۹۲۳
۴۹۲۳
پ

درمان منافذ باز پوست با میکرونیدلینگ

در این ویدئو به این سوال پاسخ داده می‌شود که درمان منافذ باز پوست با میکرونیدلینگ چقدر طول میکشد؟

سوال : درمان منافذ باز پوست با میکرونیدلینگ چقدر طول میکشد؟

پاسخ : داشتن پوستی صاف و یکدست برای همه ما یکی از معیارهای زیبایی محسوب می شود. داشتن آکنه روی صورت یا جای جوش زیبایی چهره را کاهش می دهد. علاوه بر این، بسیاری از افراد با مشکل باز بودن منافذ پوستی مواجهند؛ مشکلی که سبب می شود بدون آرایش یا با آرایش پوستشان زیبایی و جذابیت کافی نداشته باشد.

برای آگاهی بیشتر از درمان منافذ باز پوست با میکرونیدلینگ به سراغ مرکز تخصصی پوست و زیبایی رکسانا رفتیم. از شما دعوت میکنیم ویدئو زیر را تماشا کنید. برای مراجعه به مرکز تخصصی پوست و زیبایی رکسانا یا دریافت نوبت از مرکز تخصصی پوست و زیبایی رکسانا کلیک کنید.

درمان منافذ باز پوست با میکرونیدلینگ

مرکز تخصصی پوست و زیبایی رکسانا

درمان منافذ باز پوست با میکرونیدلینگ

۲۲۸۶۵۰۹۲
۰۹۱۲۸۴۹۰۱۰۷

منافذ باز پوست به چه علتی به وجود می آید؟

قبل از آن که به سراغ علل منافذ باز پوست برویم، لازم است تا در مورد خود منافذ پوست توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم. منافذ باز پوست، به طور کلی در پوست همه انسان ها وجود دارد و چون بدن انسان سراسر پوشیده از موهای ریز است، وجود این منافذ طبیعی است. اما گاهی اندازه این منافذ آن قدر بزرگ می شود که زیبایی چهره فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و مشکلاتی را برای فرد به وجود می آورد.

منافذ باز پوست ممکن است بر اثر عوامل مختلف به وجود بیاید که ما در ادامه به بررسی برخی از این عوامل می پردازیم.

برخی از علل ایجاد منافذ باز پوست عبارتند از:

جوش های سرسیاه

می توان گفت که یکی از عوامل موثر در ایجاد منافذ باز پوست و افزایش قطر منافذ، جوش های سر سیاه هستند.

به طور کلی عامل ایجاد جوش های سرسیاه، آلودگی های محیطی و باکتری هایی است که در منافذ باز پوست جمع می شوند و در نتیجه این جوش های سر سیاه موجب می شوند که قطر منافذ پوست افزایش پیدا کند.

افزایش سن

منافذ پوست با بالا رفتن سن به خصوص در قسمت بینی و گوش ها بزرگ تر می شود. این امر به دلیل کاهش کلاژن سازی پوست و همچنین افزایش ضخامت پوست در این قسمت ها است.

ژنتیک

همانطور که می دانید عامل ژنتیک یکی از تاثر گذار ترین موارد در بروز مشکلات پوستی و اغلب بیماری ها و اختلالات است.

به همین دلیل نیز بروز منافذ باز پوست در اثر عوامل زنتیکی در افراد مختلف مشاهده می شود و بسیار تاثیر گذار است.

اغلب بعضی از افراد با وجود این که به صورت مرتب صورت را پاکسازی می کنند، اما دارای منافذ باز بیشتری نسبت به دیگران می باشند این مشکل به دلیل عامل ژنتیک است.

درمان منافذ باز پوست با میکرونیدلینگ

پوست چرب

چربی بیش از حد پوست نیز ممکن است باعث ایجاد منافذ باز پوست شود و قطر منافذ را در پوست افزایش دهد؛ زیرا که هنگامی که پوست هنگامی که چربی ترشح می کند برای تخلیه آن نیاز به فضای بیشتری دارد در نتیجه موجب باز شذن منافذ پوست می شود.
به همین منظور برای جلوگیری از آن باید چربی پوست با استفاده از برخی روش های درمانی توصیه شده توسط پزشک، کنترل شود.

لوازم آریش

استفاده بیش از حد از مواد آرایشی چرب و سنگین موجب باز تر شدن و تشدید منافذ باز پوست و افزایش چربی پوست می شود و در نتیجه مشکلاتی را در پوست فرد ایجاد می کند. برای جلوگیری از این مسئله از مواد آرایشی فاقد چربی استفاده کنید و همچنین می توانید به جای آن از ضد آفتاب های فاقد چربی استفاده کنید.

میکرونیدلینگ چیست؟

به طور کلی می توان گفت که اغلب افراد دوست دارند که پوستی جوان، شاداب و زیبا داشته باشند.
در واقع میکرونیدلینگ یک روش جدید برای جوانسازی و ترمیم پوست به شمار می رود و در طی آن به بهبود و رفع مشکلات پوست نظیر رفع چین و چروک، رفع تیرگی پوست و منافذ باز پوست پرداخته می شود.

در حقیقت میکرونیدلینگ یک روش درمانی غیر تهاجمی به شمار می رود و تاثیرات بسزایی در ترمیم مشکلات پوستی دارد.

میکرونیدلینگ با روش های مختلفی انجام می شود اما به طور کلی در این روش با استفاده از سوزن هایی ریز به ایجاد سوراخ های کوچک پرداخته می شود.

میکرونیدلینگ روشی است که در آن متخصص پوست، مو و زیبایی با استفاده از القای کلاژن به پوست، روند جوانسازی را در آن به جریان می اندازند.

در حقیقت با ایجاد منافذ و سوراخ های ریز در پوست توسط روش میکرونیدلینگ به تحریک کلاژن سازی در پوست کمک می شود زیرا که کلاژن و الاستین ماده ای در پوست است که موجب ترمیم و پوست می شود.

کاربرد میکرونیدلینگ

به طور کلی می توان گفت که روش جوانسازی و ترمیم پوست توسط میکرونیدلینگ کاربرد فراوانی دارد و می تواند کمک شایانی به رفع مشکلات پوستی کند زیرا که این روش باعث ترمیم پوست می شود.

از کاربرد های میکرونیدلینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش منافذ باز پوست
 • از بین بردن جای زخم
 • رفع جای جوش
 • رفع چین و چروک
 • جوانسازی پوست
 • رفع خطوط ریز پوست
 • رساندن ویتامین به عمق پوست
 • رفع تیرگی پوست
 • افزایش استحکام پوست
 • رفع چین و چروک اطراف چشم

میکرونیدلینگ و درمان منافذ باز پوست

همانطور که گفته شد کلاژن سازی در پوست موجب ترمیم پوست می شود و به همین دلیل نیز در روش میکرونیدلینگ با ایجاد سوراخ هایی ریز در سطح پوست به تحریک کلاژن سازی پرداخته می شود.

به طور کلی زمانی که پوست انسان دچار آسیب می شود، به طور طبیعی تولید کلاژن و الاستین را آغاز می کند. کلاژن و الاستین به جوانسازی پوست و افزایش حالت کشسانی آن کمک می کنند و موجب ترمیم مشکلات و آسیب های به وجود آمده در پوست می شود. دستگاه میکرونیدلینگ دقیقاً همین عمل را انجام می دهد و سوراخ های بسیار ریزی را بر روی سطح پوست ایجاد می کند؛ به این ترتیب تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کند.

در واقع کلاژن و الاستین قسمت هایی را که توسط دستگاه میکرونیدلینگ و سوزن های ریز ایجاد شده است را پر می کند و به این ترتیب مشکل پوستی و منافذ باز پوست از بین می رود.

درمان منافذ باز پوست با میکرونیدلینگ

آیا میکرونیدلینگ عوارض دارد؟

لازم به ذکر است که میکرونیدلینگ یکی از کم خطر ترین و ایمن ترین روش های جوانسازی پوست به شمار می رود و به همین دلیل نیز هیچگونه عوارض و خطری را برای فرد به همراه ندارد.

همچنین این نکته جائز اهمیت است که میکرونیدلینگ اگر توسط یک متخصص پوست خوب و معتبر انجام شود، هیچ گونه عارضه و عفونتی نخواهد داشت.

و می توان گفت که یکی از مهم ترین مزایای این شیوه، نداشتن عوارض جانبی است و تنها ممکن است پس از انجام آن فرد دچار قرمزی و تورم در پوست خود شود که پس از گذشت مدتی زمانی خود به خود رفع می شوند.

هزینه درمان منافذ باز پوست با میکرونیدلینگ؟

به طور کلی هزینه میکرونیدلینگ با توجه با روش انجام شده، میزان مشکلات پوست، میزان منافذ باز پوست و دستمزد پزشک متخصص پوست هزینه های مختلفی دارد.

برای اطلاع از هزینه درمان منافذ باز پوست با میکرونیدلینگ، به پزشک متخصص پوست مراجعه کرده و در طی جلسه مشاوره، از هزینه آن مطلع شوید.

در پایان باید گفت که یکی از بهترین روش ها برای درمان منافذ باز پوست، استفاده از روش نوین میکرونیدلینگ است زیرا که این روش موجب افزایش کلاژن در پوست می شود و به همین ترتیب منافذ باز پوست توسط کلاژن ترمیم شده و پر می شوند.

مراجعه به بهترین متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر برای انجام میکرونیدلینگ می تواند به رفع مشکل منافذ باز پوست کمک کند.

پ

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند