۲۲۹۰۴۸
۱۹۵۲
۱۹۵۲
پ

سمعک هوشمند چیست؟

سمعک هوشمند توانایی تشخیص صدای گفتاری از نویز محیطی را با توجه به تکنولوژی بکار رفته در آن دارا است.

با مرور زمان کاربران سمعک از سمعک های دیجیتال رضایت کافی نداشتند. مثلا وقتی صدای باد می آمد، صدای گفتاری برایشان مبهم بود و یا در هنگام شنیدن از پشت سر دچار مشکلات فراوان می شدند. مخصوصا در زمان های گذشته باور پزشکان و بیمار بر این بود که یک سمعک کافی است و همین مشکل را مضاعف می کرد. کم کم تکنولوژی پیشرفت کرد تا مشکلات شنیداری کم شنوایان کمتر نمود پیدا کند. سمعک هوشمند به بازار ادیولوژی وارد شد. کاربران سمعک رضایت عجیبی از سمعک هوشمند پیدا کردند اما همچنان مشکل باور استفاده تک گوشی از سمعک وجود داشت. شنوایی دوگوشی در اروپا و آمریکا امروزه بسیار تاکید می شود.

سمعک هوشمند چیست؟

دفتر ارزیابی سمعک برتر

سمعک هوشمند چیست؟

۲۲۹۰۹۲۱۶
۰۹۱۲۵۴۰۳۰۳۲

سمعک هوشمند چیست؟

samakebartar

سمعک هوشمند چیست؟

www.samakebartar.com

سمعک هوشمند چیست؟

آدرس: خیابان شریعتی، بالاتر از متروی شریعتی، نرسیده به دوراهی قلهک، جنب بیمارستان کیان، کوچه مرشدی، ساختمان پزشکان مهر آفرین، پلاک ۱۷، واحد ۱

سمعک هوشمند

سمعک هوشمند توانایی تشخیص صدای گفتاری از نویز محیطی را با توجه به تکنولوژی بکار رفته در آن دارا است. در سمعک دیجیتال ۲ تا ۴ کانال استفاده می شد، اما در سمعک هوشمند تا ۱۵ کانال نیز استفاده می شود. هرچه تعداد باند و کانال سمعک بیشتر باشد، کیفیت درک گفتار در محیط های شلوغ بالاتر است. بنابراین نتیجه میگیریم که اکثر معیار تعیین قیمت سمعک بر پایه ی تشخیص درک گفتار در محیط های شلوغ است. یعنی در سمعک های مدل بالا شاید یک یا دو تکنولوژی اضافه تر وجود داشته باشد که کاربرد برای کاربر سمعک ندارد، اما در عوض کیفیت سمعک در سمعک های رده بالا شبیه تر به گوش طبیعی است.

تجویز سمعک فراهوشمند

این نسل از سمعک هوشمند / سمعک فراهوشمند به علت برخورداری از تکنولوژی های پیشرفته، به شنوایی طبیعی گوش خیلی نزدیک هستند و لذت شنیدن را به شما ارمغان می دهند.

تجویز سمعک در کودکان و نوزاد

نکاتی که ما دفتر ارزیابی سمعک برتر برای تجویز سمعک کودکان در نظر می گیریم این است که، با توجه به رشد مغزی، فکری، شناختی کودک باید سمعکی انتخاب شود که بتواند نیاز های ارتباطی کودک را فراهم کند. همانطور که میدانید، نوزاد چندین ماه صداهای مختلف را می شنود و بعد از آواسازی، اولین کلمات را تولید می کند. بعد ها که وارد مهدکودک یا مدارس می شود در محیطی بسیار شلوغ قرار می گیرد که نیازمند شنیدن همه اصوات ضروری و غیرضروری است و درک شنیداری بسیار بالا که مستقیما روی یادگیری وی موثر است.
تا کودک صداها را با کیفیت نشنود، گفتار خوبی هم نخواهد داشت. کارشناسان ما در دفتر ارزیابی سمعک برتر تلاششان را می کنند تا بهترین مشاوره را به والدین گرامی بدهند. سمعکی، مناسب این سن است که بتواند صدای با کیفیت را به گوش کودک برساند. کودک تا این لحظه تجربه شنیداری خوبی را نداشته، پس نباید با کیفیت پایین سمعک لذت شنیدن را از کودکمان بگیریم.
سمعکهای مجهز به سیستم وایرلس برای درک شنوایی بسیار موثر هستند. خصوصا در سن مدرسه که در یادگیریشان تاثیر بسزایی دارد. همچنین سیستم وایرلس ۱۰ تا ۱۵ درصد درک شنیداری را افزایش می دهد.
سیستم FM موجود در مدل های بالای سمعک این قابلیت را دارند که در کلاس، صدای معلم را مستقیم به سمعک برساند. در نتیجه مفهوم بودن صدا باز هم افزایش پیدا می کند.

سیستم نوزریداکشن سمعک باید قوی باشد تا صداهای اضافی را کم کند با توجه به اینکه محیط کودک اغلب شلوغ است. هرچه تعداد کانال های سمعک بیشتر شود سیستم کاهش نویز و همهمه قوی تر عمل می نماید.
میکروفن همه جهته سمعک کمک میکند تا کودک صداها را از همه جهات به صورت یکسان بشنود. و در برخی مدل ها به جای یک میکروفن، دو میکروفن در هر طرف قرار دارد. چرخشی بودن میکروفن ها در مدل های بالا به شنیدن واضح صدا از پشت سر و پهلوها بسیار کمک می کند و قدرت میکروفن را به چهار برابر می رساند.

سمعک هوشمند چیست؟

تجویز سمعک در بزرگسالان

در دفتر ارزیابی سمعک برتر برای بزرگسالان با توجه به نیازهای گوناگونی که دارند، سن، محیط اطراف، سبک زندگی، شاغل یا محصل بودن و... نیازمند سمعکی هستیم که علاوه بر تقویت صداها بر اساس میزان کم شنوایی، بتواند حس راحتی را به همراه داشته باشد. به ویژه در محیط های خیابان، رستوران و... سمعک باید فشار و تمرکز اضافه را که گوش و مغز برای شنیدن متحمل می شود را کم کند. از پیشرفت کم شنوایی جلوگیری کند. انزوا، افسردگی، آلزایمر و پرخاشگری ناشی از نشنیدن را از بین ببرد. در هنگام تماشای فیلم یا صحبت کردن با تلفن در محیط های شلوغ بتواند حداکثر درک شنیداری را داشته باشد.

تجویز سمعک در ورزشکاران

ورزشکارانی که نیازمند سمعک خوب هستند با توجه رشته ورزشی و میزان کم شنوایی، می توانند از سمعک نامریی با ظاهر کوچک استفاده کنند که جاگیری مناسبی هم دارند این مدل از سمعک نامرئی توسط ربات ساخته می شود. سمعک خوب اندازه گیری و قالب بسیار دقیقی دارند که موقع فعالیت و دویدن خش خش نمی کنند.
نکته مهمی که باید به آن توجه شود خاصیت ضدآب بودن سمعک است که ورزشکاران محترم حتی شناگران می توانند از سمعک ضدآب استفاده کنند که در برابر رطوبت و آب مقاوم باشد.

ویژگی سمعک خوب

 • سمعک خوب تعداد باند و کانال بالایی دارند که سبب وضوح شنیداری می شود.
 • تکنولوژی ارتباطی با فرکانس 16 کیلوهرتز برای پوشش نیازهای ارتباطی گوناگون.
 • 2 تا 4 میکروفن جهت دار پیشرفته و چرخشی سمعک.
 • درک گفتاری چندین گوینده در یک محیط دشوار شنوایی.
 • بهبود درک گفتار با کاهش نویز از همه جهات، حتی نویزهای باقی مانده بین اصوات
 1. درک گفتار بهتر
 2. تلاش شنیداری کمتر
 3. قدرت یادآوری بیشتر

سمعک هوشمند چیست؟

سمعک هوشمند پیشرفته

سمعک هوشمند با برخورداری از تکنولوژی وایرلس، به منظور تبادل داده های میکروفن ها برای پردازش دو گوشی بین سمعک ساخته شده اند. از دیگر ویژگی انواع سمعک فراهوشمند و سمعک هوشمند جهت یابی باریک، جهت یابی دوگوشی، جهت یابی فضایی، سیستم دوگوشی محافظ باد،‌ تمرکز بر روی گفتار و تعادل و یکنواختی صدا می باشد. بهبود درک گفتار در انواع سمعک فراهوشمند با کاهش نویز از همه جهات، حتی نویزهای باقی مانده بین سیگنال ها سمعک فراهوشمند و سمعک هوشمند بر اساس خواسته های بیمار شخصی سازی می شود تا نیازهایش به بهترین شکل ممکن رفع گردد.
بیمار در محیط های شلوغ سردرگم نمی شود بر خلاف سمعک دیجیتال، اصوات را همانگونه که هستند دریافت میکنند. سیستم OVP دارند برای حذف کامل صدای اکو و پیچش در انواع سمعک هوشمند. میکروفن جهت دار چرخشی در سمعک هوشمند روی گفتار تمرکز می کند و سیستم نویز ریداکشن، صداهای اضافه را کم و در نتیجه مانند گوش واقعی عمل می کند. (جهت داری پیشرفته و قوی سمعک. درک گفتاری چندین گوینده در یک محیط دشوار شنوایی)

سمعک فراهوشمند

علاوه بر شنوایی هوشمند قادر هستند ارتباط بی سیم به طور مستقیم با وسایل مختلفی همچون تلفن، تلویزیون، پخش کننده موزیک و … داشته باشند. به طوریکه صداها مستقیم از دستگاه شنیده شود. سمعک ارزان در سمعک فراهوشمند یافت می شود. در مدل های بالای سمعک فراهوشمند و انواع سمعک هوشمند ، شرایط نقد و اقساط با چک معتبر بانکی پذیرفته می شود.

تکنولوژی پیشرفته سمعک هوشمند

در سمعک هوشمند به صورت اتومات تغییر برنامه و صدا انجام می شود. یعنی وقتی شخص به محیط های مختلف می رود برنامه شنیداری نیز تغییر کرده و همین امر کیفیت سمعک را بالا می برد. در هر برند حدود ۱۵ - ۱۰ مدل سمعک هوشمند وجود دارد و بنابراین حدود ۱۵۰ مدل در تمامی برندها سمعک هوشمند داریم. این ادیولوژیست شماست که از بین تمامی مدل ها بهترین سمعکی را که دارای بهترین گارانتی، برند و خدمات پس از فروش است و از کیفیت صدای بهتری برخوردار است به شما معرفی میکند. بنابراین اینکه شما کدام کلینیک شنوایی سنجی را انتخاب می کنید و ادیولوژیست شما کدام دستگاه تنظیمی و کدام برند را استفاده می کند، بسیار برکیفیت سمعک و رضایت بیمار تاثیر دارد.

سمعک هوشمند چیست؟

سمعک های هوشمند می توانند در یک ثانیه حدود 20 میلیون آنالیز مختلف بر صدای دریافتی اعمال کنند، فاصله دور را از نزدیک تشخیص می دهند. در صورت تجویز دوگوشی، کاربر از موقعیت مکانی و فضایی خود، مثلا در آسانسور، مطلع است. همچنین احالت چشم بسته یا در اتاق تاریک جهت صدا را به راحتی تشخیص می دهد. در سمعکک های هوشمند پیشرفته کیفیت صدای تلفن و تلویزیون بالا است.

دفتر ارزیابی سمعک برتر

سمعک هوشمند چیست؟

۲۲۹۰۹۲۱۶
۰۹۱۲۵۴۰۳۰۳۲

سمعک هوشمند چیست؟

samakebartar

سمعک هوشمند چیست؟

www.samakebartar.com

سمعک هوشمند چیست؟

آدرس: خیابان شریعتی، بالاتر از متروی شریعتی، نرسیده به دوراهی قلهک، جنب بیمارستان کیان، کوچه مرشدی، ساختمان پزشکان مهر آفرین، پلاک ۱۷، واحد ۱

پ

محتوای حمایت شده

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.