۲۲۹۳۲۳
۶۷۲۰
۶۷۲۰

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین نوعی عمل جراحی است که می‌توان از آن برای برداشتن پوست، ماهیچه‌ها و گاهی چربی‌های اضافی پلک استفاده کرد. اگر کنجکاو هستید، این مقاله را بخوانید تا با عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین بیشتر آشنا شوید.

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

عمل بلفاروپلاستی پلک یا عمل افتادگی پلک نوعی عمل جراحی زیبایی است که بیشتر افرادی سراغ عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین می‌روند که دچار افتادگی پلک هستند. درست است که این جراحی معمولاً نوعی عمل زیبایی محسوب می‌شود، اما گاهی اوقات افتادگی پلک آن‌قدر شدید است که میدان دید بیمار را محدود می‌کند. در چنین شرایطی، عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین می‌تواند با اهداف درمانی نیز انجام شود.

در این مقاله می‌خوانید:

 • عمل بلفاروپلاستی پلک بالا وپایین چیست؟
 • عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چگونه انجام می‌شود؟
 • کاندیدای مناسب عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین
 • هزینه عمل جراحی پلک
 • عوارض عمل بلفاروپلاستی پلک پایین و بالا
 • مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چیست؟

هم‌زمان با افزایش سن، پلک‌های بالایی شما حالت افتاده پیدا می‌کنند.

هم‌زمان با افزایش سن، پلک‌های بالایی شما حالت افتاده پیدا می‌کنند. هم‌چنین ممکن است پلک‌های پایینی شما دچار پف کردگی شوند. البته این تغییرات به خودی خود، هیچ مشکلی ندارند و شما مجبور نیستید برای برطرف کردن آن‌ها کاری انجام دهید!
با این حال، بعضی از افراد این تغییرات را دوست ندارند و آن‌ها را زیبا نمی‌دانند. در این شرایط، عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین می‌تواند به این افراد کمک کند تا از شر افتادگی پلک خود خلاص شوند و خود را دوباره زیبا ببینند.

عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چگونه انجام می‌شود؟

بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین را می‌توان هم برای پلک‌های بالایی و هم پلک‌های پایینی شما انجام داد.

عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین یا جراحی پلک را می‌توان هم برای پلک‌های بالایی و هم پلک‌های پایینی شما انجام داد. جراحی پلک دوتایی نیز به زمانی می‌گویند که این عمل در هر دو ناحیه، به طور همزمان انجام شود.
در این روش، ابتدا شما تحت بیهوشی یا بی حسی قرار می‌گیرید. سپس، جراح برش‌هایی را در چین طبیعی پلک بالا و پایین شما ایجاد می‌کند تا پوست و چربی اضافه را از این مناطق بیرون بکشد. در نهایت نیز با بخیه زخم را می‌بندد و پانسمان می‌کند تا مانع از عفونت و خونریزی شود. اگر کنجکاو هستید، می‌توانید عبارت‌هایی مانند فیلم جراحی پلک بالا و پایین، فیلم عمل بلفاروپلاستی پلک پایین، فیلم کامل عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و بلفاروپلاستی پلک پایین را در اینترنت جستجو کنید تا تصور بهتری از عمل بلفاروپلاستی داشته باشید.

البته برطرف کردن افتادگی پلک با روش‌های غیرجراحی نیز مانند عمل بلفاروپلاستی با لیزر ممکن است. نکته‌ مهم این است که شما عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین خود را چه با جراحی و چه بدون جراحی، پیش یک متخصص ماهر و مجرب انجام دهید تا از نتایج آن اطمینان بیشتری داشته باشید.

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

کاندیدای مناسب عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

برای برخی از افراد بلفاروپلاستی چیزی فراتر از یک عمل زیبایی است.

عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین عمدتاً توسط افرادی انجام می‌شود که می‌خواهند با علائم پیری مقابله کنند و ظاهری جوان داشته باشند. پس در واقع، هر کسی که بخواهد از شر افتادگی پلک بالا و پایین خود خلاص شود، می‌تواند این عمل را انجام دهد. با این حال، سوابق پزشکی شما باید بررسی شود تا پزشک از امن بودن این عمل برای شما اطمینان پیدا کند.
علاوه بر این، برای برخی از افراد عمل بلفاروپلاستی چیزی فراتر از یک عمل زیبایی است. در واقع، کسانی هستند که بینایی آن‌ها به خاطر افتادگی پلک دچار مشکل شده است و به عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین نیاز دارند تا میدان دید خود را بازیابی کنند. هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

هزینه عمل جراحی پلک

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین به عوامل مختلفی بستگی دارد. بعضی از عوامل موثر بر هزینه جراحی بلفاروپلاستی عبارتند از:

 • تعرفه‌های متخصص یا کلینیک زیبایی
 • استان یا شهر محل زندگی
 • نوع ماده‌ی بیهوشی یا بی‌حسی
 • تعداد پلک‌های تحت جراحی
 • آزمایش‌ها و عکس برداری‌های قبل عمل
 • نوع و میزان پیچیدگی عمل
 • داروها و پمادهای تجویز شده
 • پانسمان چشم

می‌توان گفت که هزینه عمل بلفاروپلاستی (هزینه عمل پلک) بسیار انعطاف پذیر است. ( از ۷ تا ۲۰ میلیون تومان ) بنابراین اگر می‌خواهید از قیمت جراحی و هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین مطمئن شوید، تنها راه این است که به یک متخصص جراحی زیبایی مراجعه کنید.

ناگفته نماند که هزینه عمل افتادگی پلک (بلفاروپلاستی)، معمولاً تحت پوشش بیمه‌های درمانی قرار نمی‌گیرند. مگر این‌که شما بخواهید عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین را برای بهبود میدان دید که یک هدف درمانی است، انجام دهید. در این صورت، می‌توانید با مسئول بیمه‌ی خود صحبت کنید تا اگر شد، هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین را تا حدودی کاهش دهید. هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

عوارض عمل بلفاروپلاستی پلک پایین و بالا

یکی از عوارض احتمالی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین، ناتوانی موقت در بستن کامل پلک‌ها است.

یکی از عوارض احتمالی عمل افتادگی پلک بالا و پایین ، ناتوانی موقت در بستن کامل پلک‌ها است. این مسئله به دلیل خشکی غیرطبیعی چشم‌ها اتفاق می‌افتد که البته معمولاً، بعد از چند هفته یا چند ماه برطرف می‌شود. در این مدت می‌توانید از قطره‌های چشم و مرطوب‌ کننده‌ها، زیر نظر پزشک برای بهبود شرایط استفاده کنید. سایر عوارض بالقوه بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین عبارتند از:

 • بی‌حسی پلک‌
 • عفونت پلک
 • باقی ماندن جای زخم یا اسکار
 • ناهمگونی پلک‌ها
 • از دست دادن بینایی، ناشی از خونریزی
 • اصلاح کوچک افتادگی پلک، ناشی از برنداشتن کافی پوست‌
 • اصلاح بیش از حد پلک، ناشی از برداشتن بیش از حد پوست‌

قبل از انجام عمل پلک بالا و پایین، درباره‌ی این عوارض با پزشک خود صحبت کنید و ضمناً پیش یک متخصص خوب بروید تا از نتایج عمل افتادگی پلک اطمینان بیشتری داشته باشید. هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین، یک سری مراقبت‌هایی وجود دارد که باید آن‌ها را جدی بگیرید:

 • در روز اول بعد از عمل پلک، به ازای هر ساعت در زمان بیداری خود، باید حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید. در واقع، انتظار می‌رود که یخ، تورم و کبودی بعد از عمل را کاهش دهد.
 • در روز دوم بعد از عمل جراحی پلک نیز هر چند ساعت یک‌بار، حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • بعد از ۴۸ ساعت ، کمپرس سرد را کنار بگذارید و با کمپرس گرم سعی کنید بهبودی خود را سرعت ببخشید.
 • برای کنترل درد می‌توانید از داروهای مسکنی که پزشک‌ برای شما تجویز کرده است استفاده کنید. البته برای اکثر افراد، همان مسکن‌های بدون نسخه کافی هستند.
 • بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین، یک پماد آنتی بیوتیک موضعی برای جلوگیری از عفونت لازم است.
 • به‌ندرت ممکن است نیاز به چشم‌بند هم داشته باشید.
 • اگر می‌خواهید از لنز استفاده ‌کنید، صبر کنید تا تورم پلک شما به اندازه‌ی کافی فروکش کند.
 • استفاده از عینک مشکلی ندارد و هز زمان بعد از عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین می‌توانید دوباره عینک بزنید. هرچند توصیه می‌کنیم محتاط باشید.

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

در دوره نقاهت بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین، انتظار درد و ناراحتی خفیف را داشته باشید.

در دوره نقاهت بعد از عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین، انتظار درد و ناراحتی خفیف را داشته باشید. اما اگر دردتان خیلی شدید است یا تغییراتی در بینایی خود احساس می‌کنید، حتماً با پزشک خود تماس بگیرید.
در این دوره، ناحیه‌ی چشم شما، مخصوصاً در چند روز اول، متورم، کبود و قرمز می‌شود. سفیدی چشم‌تان نیز ممکن است قرمز و خونی به نظر برسد. پس حواس‌تان باشد که آرایش چشم نکنید و چند هفته صبر کنید تا بهبودی شما کامل شود.

اکثر کسانی که بلفاروپلاستی انجام می‌دهند، از نتایج آن راضی هستند.

اغلب بخیه‌های پلک بعد از عمل، در عرض ۴ تا ۷ روز خود به خود حل می‌شوند و نیازی به برداشتن آن‌ها نیست. اما اگر بخیه‌های غیر حل شونده داشته باشید، برای کشیدن آن‌ها ۱ هفته بعد از عمل باید به جراح مراجعه کنید.
اکثر کسانی که عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین را انجام می‌دهند، از نتایج آن راضی هستند. کسانی هم که بینایی آن‌ها بر اثر افتادگی پلک مختل شده است، بعد از عمل راحت‌تر می‌توانند ببینند.

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر مهسا میرحاجی

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

drmirhaji

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

drmirhajiclinic.com

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

۲۲۰۱۷۱۳۲

۰۹۱۲۶۴۰۸۴۱۹

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

آدرس: میدان تجریش خیابان غلام جعفری پلاک ۵ ٬ واحد ۵ ٬ طبقه ۵

سوالات متداول درباره هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

شاید شما هم سوالاتی در ذهن خود درباره هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین داشته باشید که هنوز بی جواب مانده اند. در ادامه برخی سوالات متداول درباره قیمت عمل جراحی پلک در سال ۱۴۰۱ را باهم می خوانیم:

قیمت عمل بلفاروپلاستی پلک بالای دو چشم چقدر است؟

نمی‌توان هزینه عمل زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی را به‌صورت دقیق تعیین کرد چرا که مهارت، تخصص، تجربه جراح در کنار هزینه‌های کلینیک جراحی همگی فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت عمل بلفاروپلاستی محسوب می‌شوند. یعنی بسته به خدماتی که به بیمار ارائه می‌شود، هزینه عمل افتادگی پلک بیشتر خواهد شد.

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

هزینه بلفاروپلاستی چشم در شهر تهران چقدر است؟

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین در تهران معمولا به‌خاطر خدمات حرفه‌ای و امکانات مجهز و مناسب‌تر بیشتر خواهد بود. هرچندکه قیمت پایین‌تر برخی مراکز در تهران به‌معنی پایین بودن کیفیت آن‌ها نیست.

هزینه بلفاروپلاستی برای پلک بالا و پایین چقدر است؟

عمل بلفاروپلاستی حساسیت بالایی دارد به‌همین دلیل هزینه جراحی زیبایی پلک بالا و پایین متفاوت است و در جلسات مشاوره قبل عمل، جراح قیمت دقیق عمل زیبایی پلک را اعلام می‌کند.

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

قیمت بلفاروپلاستی برای چهار پلک چقدر است؟

هزینه بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین برای هردو چشم در کلینیک‌های مختلف متفاوت خواهد بود. به‌علاوه اینکه عمل بلفاروپلاستی را با دو روش با لیزر و بدون لیزر انجام می‌دهند که روی قیمت بلفاروپلاستی برای چهار پلک تاثیر می‌گذارد.

فاکتورهای تعیین کننده در هزینه عمل بلفاروپلاستی چیست؟

محل زندگی فرد یکی از فاکتورهای مهم تعیین هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین به‌شمار می‌آید. تفاوت هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف مستقیما روی هزینه عمل بلفاروپلاستی تاثیر می‌گذارد. تجربه جراح و ابزارهای جراحی هم دیگر عوامل اثرگذار بر هزینه عمل بلفاروپلاستی هستند.

این را هم درنظر بگیرید که هزینه داروها، آزمایش و ویزیت بعد عمل برای افراد مختلف متفاوت و متغیر خواهد بود. سطح امکانات کلینیک و نوع خدمات ارائه شده را هم باید در محاسبه هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین لحاظ کنید.

آیا هزینه عمل بلفاروپلاستی شامل بیمه می شود؟

درصورتی‌که افتادگی پلک بیمار به حدی باشد که روی بینایی تاثیر بگذارد، بخشی از هزینه عمل بلفاروپلاستی شامل بیمه می‌شود. اما بیمه هیچ هزینه‌ای برای عمل بلفاروپلاستی پلک که با قصد زیباسازی بوده نمی‌پردازد.

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

جمع‌بندی

عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین نوعی جراحی است که برای از بین بردن افتادگی یا پف پلک‌ها استفاده می‌شود و طرفداران زیادی دارد. عوامل مختلفی روی هزینه عمل جراحی پلک تاثیر می گذارند مثل هزینه اتاق عمل، بیهوشی، آزمایش های قبل عمل و البته هزینه جراح بلفاروپلاستی. با این اوصاف نمی توان عدد مشخصی برای هزینه جراحی پلک اعلام کرد؛ هزینه‌ عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین از ۷ تا ۲۰ میلیون تومان متغیر است و اگر به قصد زیبایی انجام شده باشد، تحت پوشش بیمه‌های درمانی قرار نمی‌گیرد.

اگر قصد دارید عمل بلفاروپلاستی برای از بین بردن افتادگی یا پف پلک‌های خود را انجام دهید پیشنهاد می‌کنیم کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر مهسا میرحاجی را انتخاب کنید و از طریق شماره تماس با ایشان مشورت کنید.

برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با متخصصین پوست، مو و زیبایی، به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.