۲۲۹۳۲۹
۱۴۸۴۸
۱۴۸۴۸

هزینه بلفاروپلاستی در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

برای جراحی پلک به روش بلفاروپلاستی چقدر باید پرداخت کنیم؟ این عمل چگونه انجام می‌شود و برای چه سنی مناسب است؟ در ادامه با جزئیات این روش جوانسازی آشنا می‌شویم و درباره هزینه آن در سال ۱۴۰۱، ۱۴۰۲ صحبت می‌کنیم.

برای جراحی پلک به روش بلفاروپلاستی چقدر باید پرداخت کنیم؟ این عمل چگونه انجام می‌شود و برای چه سنی مناسب است؟ در ادامه با جزئیات این روش جوانسازی آشنا می‌شویم و درباره هزینه آن در سال ۱۴۰۳، ۱۴۰۲ صحبت می‌کنیم.
بلفاروپلاستی نوعی جراحی است که بر روی پلک ها انجام می شود. این کار برای از بین بردن پوست اضافی پلک های بالا و کاهش پف کردن پلک های پایین انجام می شود. به آن لیفت چشم نیز می گویند.

هزینه بلفاروپلاستی در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

چرا بلفاروپلاستی انجام می شود؟

این جراحی معمولا به دلایل زیبایی انجام می شود. همچنین یک راه موثر برای بهبود بینایی در افراد مسن است که افتادگی پلک بالایی آنها مانع بینایی آنها می شود.

لیفت چشم از شر سیاهی زیر چشم، پنجه کلاغی یا سایر چین و چروک های صورت خلاص نمی شود. این اغلب همراه با سایر روش‌ها مانند لایه‌برداری با لیزر، تزریق فیلر یا لیفت پیشانی انجام می‌شود.

پلک چطور پیر می‌شود؟

با افزایش سن، پوست به تدریج خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. فقدان خاصیت ارتجاعی به علاوه کشش مداوم ناشی از جاذبه باعث می شود پوست اضافی روی پلک های بالا و پایین جمع شود.

پوست اضافی در پلک پایین باعث ایجاد چین و چروک و برآمدگی می شود. در پلک های بالایی، یک چین اضافی از پوست می تواند روی مژه ها آویزان شود و مانع دید شود.

هزینه بلفاروپلاستی در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

چربی هایی که کره چشم را از جمجمه جدا می کند نیز می تواند باعث برآمدگی در پلک های بالا و پایین شود. غشای نازکی که چربی را در جای خود نگه می دارد با افزایش سن ضعیف می شود و به چربی اجازه می دهد مانند فتق به داخل پلک ها جلو بیاید.

چه کسی کاندیدای عمل بلفاروپلاستی است؟

بهترین کاندیدها برای لیفت چشم افرادی هستند که از سلامت خوبی برخوردار هستند و ایده ای واقع بینانه از آنچه می خواهند دارند. اکثر آنها 35 سال یا بیشتر هستند، اما اگر در خانواده شما پلک های گشاد یا افتادگی دارند، ممکن است تصمیم بگیرید که جراحی را زودتر انجام دهید.

بهترین کاندیدها برای لیفت چشم افرادی هستند که از سلامت خوبی برخوردار هستند و ایده ای واقع بینانه از آنچه می خواهند دارند.

جراحی پلک می تواند ظاهر شما را بهبود بخشد و به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند. با این حال، ممکن است به ظاهر ایده آل شما منجر نشود یا ساختار صورت شما را تغییر ندهد. قبل از اینکه تصمیم به عمل جراحی بگیرید، در مورد اهداف خود فکر کنید و آنها را با جراح خود در میان بگذارید.

آماده شدن برای بلفاروپلاستی

باید ترتیبی دهید که فرد دیگری بعد از جراحی شما را به خانه برساند. همچنین باید کسی را بخواهید که شب عمل در کنار شما بماند. انتظار داشته باشید و برنامه ریزی کنید که از محل کار در خانه بمانید و فعالیت های خود را برای چند روز پس از جراحی محدود کنید تا زمانی که پلک های شما بهبود می یابد.
برخی از افراد پس از جراحی دچار خشکی چشم می شوند، اما به ندرت بیش از ۲ هفته طول می کشد. اگر بیش از ۲ هفته خشکی چشم دارید، با پزشک خود تماس بگیرید.

هزینه بلفاروپلاستی در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

بعد از جراحی بلفاروپلاستی در خانه چطوری از پلک مراقبت کنیم؟

 • تکه های یخ
 • کیسه یخ (یا می توانید از کیسه های فریزر پر از یخ، ذرت منجمد یا نخود استفاده کنید)
 • پدهای گاز کوچک
 • قطره های چشمی یا اشک مصنوعی (از پزشک خود بخواهید نوع مناسب را برای رفع نیازهای خاص شما توصیه کند).
 • دستمال ها و حوله ها را تمیز کنید
 • مسکن های بدون نسخه (که پزشک می تواند توصیه کند)

  به دلیل افزایش خطر خونریزی نباید از Advil، Motrin، Naproxen، Aleve و Aspirin استفاده شود.

هزینه بلفاروپلاستی در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

روش بلفاروپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

اگر هر دو پلک بالا و پایین با هم انجام شوند، معمولاً لیفت چشم حدود 2 ساعت طول می کشد. پزشک شما به احتمال زیاد از بی حسی موضعی (مسکن تزریق شده در اطراف چشم) همراه با آرامبخش خوراکی استفاده خواهد کرد.

جراح معمولاً خطوط طبیعی پلک های شما را برش می‌دهد. از طریق این برش‌ها، جراح شما پوست را از بافت زیرین جدا می‌کند.

اگر این روش را در بیمارستان یا مرکز جراحی انجام می دهید، به احتمال زیاد آرامبخش IV دریافت خواهید کرد.

اگر هر چهار پلک را انجام می دهید، جراح احتمالاً ابتدا روی پلک بالایی کار می کند. جراح معمولاً خطوط طبیعی پلک های شما را برش می دهد. از طریق این برش ها، جراح شما پوست را از بافت زیرین جدا می کند و چربی و پوست اضافی (و عضله را در صورت لزوم) از بین می برد.
بعد، جراح آن برش ها را با بخیه های بسیار کوچک می بندد. بخیه ها در پلک های بالایی به مدت ۳-۶ روز باقی می مانند. بسته به تکنیک مورد استفاده، پلک های پایین ممکن است نیاز به بخیه داشته باشند یا نداشته باشند.

جراحی پلک پایین ممکن است با استفاده از یکی از چندین تکنیک انجام شود. در یک روش، جراح شما برای برداشتن چربی، داخل پلک پایینی شما برشی ایجاد می کند. آن برش قابل مشاهده نخواهد بود. سپس جراح شما می تواند خطوط ریز پوست را با استفاده از لیزر C۰۲ یا اربیوم نرم کند.

هزینه بلفاروپلاستی در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲

 • برای بلفاروپلاستی در تهران باید حدود 15-20 میلیون تومان پرداخت کنید.
 • روش دیگر شامل برش در امتداد حاشیه مژه است. از طریق آن برش، جراح شما می تواند پوست اضافی، عضله شل و چربی را حذف کند. خط برش پس از مدت کوتاهی محو می شود.
 • پس از هر یک از این روش ها، جراح شما ممکن است انجام لیزر را توصیه کند.

عوامل موثر بر هزینه جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی پلک می تواند چندین ده میلیون هزینه داشته باشد. شما هزینه جراح را به اضافه هزینه های اتاق عمل، بیهوشی و هر آزمایش یا نسخه ای که نیاز دارید، پرداخت خواهید کرد.

شرکت های بیمه درمانی معمولاً عمل های زیبایی را پوشش نمی دهند. اگر به دلایل پزشکی جراحی پلک انجام می‌دهید (مثلاً به دلیل افتادگی پلک‌های شما به حدی که بینایی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد)، و اگر آزمایش بینایی آن را تأیید کرد، شرکت بیمه شما ممکن است آن را پوشش دهد. قبل از انجام جراحی آن را بررسی کنید تا بدانید دقیقاً چه چیزی را پرداخت خواهید کرد.

هزینه بلفاروپلاستی در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

شرایط بعد از عمل جراحی بلفاروپلاستی

پزشک احتمالاً پماد را در چشمان شما قرار می دهد تا آنها را مرطوب نگه دارد و در حالی که در اتاق ریکاوری هستید آنها را با کمپرس سرد می پوشاند. بلافاصله پس از جراحی، ممکن است در اثر پماد تاری دید داشته باشید و به نور حساس باشید. چشمان شما ممکن است احساس خشکی یا آبریزش داشته باشند.

گذاشتن کمپرس یخ روی چشم ها و خوابیدن با سر بالا در شب اول بعد از عمل کمک می کند. پزشک دستورالعمل های دقیقی را برای مراقبت از خود به شما می دهد.

ن تایج بلفاروپلاستی چه شکلی است؟

جراحی پلک بالا حداقل برای 5-7 سال خوب است. جراحی پلک پایین به ندرت نیاز به تکرار دارد. البته چشمان شما پس از عمل همچنان پیر می شوند.

اگر پلک های شما دوباره افتاد، لیفت پیشانی به جای لیفت چشم دیگر ممکن است روش ارجح باشد.

هزینه بلفاروپلاستی در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ چقدر است؟

ریکاوری از بلفاروپلاستی چگونه است؟

بعد از جراحی پلک، بخیه هایی در هر دو پلک خواهید داشت که تا یک هفته باقی می ماند. معمولاً ورم و گاهی کبودی وجود دارد، اما پلک های شما باید در عرض یک یا دو هفته طبیعی به نظر برسند.

عوارض بلفاروپلاستی چیست؟

عوارض و نتایج ناخواسته از لیفت چشم نادر است، اما گاهی اوقات اتفاق می افتد. آنها می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • خون ریزی
 • عفونت
 • خشکی چشم
 • رنگ غیر طبیعی پلک ها
 • پوست پلک که به طور غیر طبیعی به داخل یا خارج چین می شود
 • نمی توانید چشمان خود را به طور کامل ببندید
 • خط مژه پلک پایین کشیده شده
 • از دست دادن احتمالی بینایی

اگر هر یک از این عوارض را دارید، در اسرع وقت با پزشک خود تماس بگیرید. همچنین برای مشاوره در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی، سری به کلینیک پوست، مو و زیبایی نی‌نی‌بان بزنید. پزشکان باتجربه همکار ما، آماده پاسخ‌گویی به شما هستند.

منبع: webmd

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.