۲۲۹۶۱۰
۴۶۱۳
۴۶۱۳

زاویه سازی صورت، با ژل و چربی

در این ویدئو به سوالات درباره زاویه سازی صورت با ژل و چربی پاسخ داده می‌شود.

زاویه سازی صورت علاوه بر فرم دهی به چانه و صورت، در جوان سازی چهره و زیبایی پوست هم نقش بسزایی دارد. به هر حال اگر اندازه چانه شما متناسب با صورت شما نیست و در کل احساس نامتقارن بودن دارید، با زاویه سازی صورت به راحتی مشکل برطرف می‌شود.

برای پاسخ به این سوال به سراغ دکتر طاهره محقق، متخصص پوست مو و زیبایی رفتیم. از شما دعوت میکنیم ویدئو زیر را تماشا کنید. برای مراجعه به دکتر طاهره محقق یا دریافت نوبت از مطب دکتر طاهره محقق کلیک کنید.

زاویه سازی صورت، با ژل و چربی

انواع روش های زاویه سازی صورت

همانطور که گفتیم، روش های متعددی برای زاویه سازی فک و صورت و کانتورینگ چهره ابداع شده است. اینکه کدام روش برای شما مناسب تر خواهد بود بستگی به نظر پزشک معالجتان خواهد داشت. پزشک متخصص با در نظر گرفتن حالت صورت و گردن و دیگر ویژگی های ظاهری شما تصمیم به انتخاب یک روش درمانی گرفته و با مطرح کردن ریسک ها و نتایج مورد انتظار، رضایت آگاهانه شما از انجام این مداخلات زیبایی را جویا خواهد شد.

قبل از انجام این اقدامات لازم است که تمهیداتی نیز صورت گیرد؛ برای مثال انجام تست حساسیت در مورد روش هایی مانند استفاده از فیلر یا نخ برایلیفت صورتبسیار حائز اهمیت بوده و می تواند شما را از عوارض ناخواسته و قابل پیشگیری مانند حساسیت های شدید مصون نگه دارد.

روش های زاویه سازی و مدلینگ صورت را می توان در یکی از دسته های زیر جای داد:

 • زاویه سازی با تزریق چربی
 • زاویه سازی با تزریق فیلرها و ژل ها
 • زاویه سازی از طریق لیفت صورت به روش جراحی یا لیفت با نخ
 • زاویه سازی با جایگذاری پروتز به روش جراحی

هر یک از این موارد دارای مزایا و معایب خاص خود بوده و خطرات ناشی از آن ها نیز بسته به تهاجمی یا غیرتهاجمی بودن این روش ها تعیین می گردد. روش های جراحی و لیفت صورت عمدتاً تهاجمی تر بوده و به همان نسبت نتایج قطعی تری نیز خواهند داشت. بسته به نظر پزشک متخصص و ترجیحات فعلی هر فرد، بهترین روش برای زاویه سازی و مدلینگ صورت انتخاب می گردد.

مدلینگ چهره به روش تزریق چربی

در زاویه سازی چهره به روش تزریق چربی، بافت چربی اضافه به روش لیپوساکشن از دیگر قسمت های بدن (مانند چربی دور ناف، پهلوها، کشاله ران و دور زانوها) برداشته شده و در نواحی مورد نظر در صورت فرد تزریق می گردد. برای این کار نیازی به بی هوشی عمومی نبوده و عمل جراحی تزریق چربی عمدتاً به صورت سرپایی و از طریق بی حسی موضعی انجام می شود. بنابراین فرد در همان روز می تواند به فعالیت های نرمال خود بازگردد.

در این روش، پس از استخراج چربی از نواحی ذکر شده در بالا، این چربی تحت فرآیند آماده سازی (با سانتریفیوژ) قرار گرفته و سپس به همراه پلاسمای غنی از پلاکت از طریق میل های کوچکی به نام کانول به طور یکنواخت به محل دلخواه تزریق می شود.

اغلب اوقات به دلیل میزان جذب بالای چربی، مقدار بافت تزریق شده بیش از حد نیاز بوده و همین عامل موجب می شود که در روزهای اول بعد از عمل صورت افراد کمی پف کرده به نظر بیاید که البته این حالت در طی هفته ها و ماه های بعد کم کم برطرف می گردد.

چربی خاصیت پرکنندگی و برجسته سازی داشته و به عنوان یکی از بهترین روش های زاویه سازی صورت و مدلینگ شناخته می شود. حالت ژلاتینی چربی موجب می شود که در مقایسه با تزریق ژل، انعطاف و نرمی بیشتری را در بافت شاهد باشیم. همچنین عوارض تزریق چربی نادر بوده و اغلب به دلیل تکنیک اشتباه تزریق رخ می دهند. بنابراین با مراجعه به مراکز پیشرفته و انتخاب پزشکان حاذق در امر زیبایی می توانید از بسیاری از این عوارض پیشگیری کنید. این موارد عبارتند از:

 • احتمال آسیب به عروق
 • تغییر رنگ و ظاهر غیرطبیعی به دلیل تزریق بیش از حد چربی
 • لخته شدن خون
 • خونریزی
 • ایجاد بافت جوشگاهی
 • آمبولی چربی به دنبال تزریق اشتباه در رگ

چربی به کار رفته در این روش از بافت طبیعی خود فرد گرفته شده و بنابراین بیشترین میزان سازگاری بافتی را با بدن فرد نشان می دهد. این موضوع برخلاف تزریق ژل و فیلر است که ممکن است ایجاد حساسیت نموده و نتایج درمانی را تحت الشعاع قرار دهد.

اثرات تزریق چربی اغلب اوقات تا چندین سال ماندگاری خواهد داشت. به طور نرمال جذب چربی در ظرف یک سال چیزی حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد بوده؛ اما به دلیل وجود سلول های زنده در بافت چربی، ممکن است اثرات این روش تا سال ها و حتی گاهی تا آخر عمر باقی بماند.

معمولاً پس از عمل تا چندین روز ممکن است کبودی و تورم وجود داشته باشد که اغلب ظرف روزهای آینده برطرف می گردد. برای کاهش علائم و درد ناشی از این عمل می توانید از داروهای مسکن خوراکی، کمپرس سرد یا یخ استفاده کنید.

زاویه سازی صورت، با ژل و چربی

زاویه سازی صورت با تزریق ژل یا فیلر

تزریق ژل قابل جذب نیز به عنوان یکی از روش های موقت و غیرتهاجمی برای زاویه سازی و کانتور صورت در نظر گرفته می شود. فیلرهای پوست عمدتاً از ترکیبات طبیعی برپایه هیالورونیک اسید و کلسیم تشکیل شده و به منظور حجم دهی و زاویه سازی در قسمت تحتانی فک و صورت، پر کردن فرورفتگی های شقیقه و ناحیه کوچکی از گردن به کار برده می شوند. همچنین کلاژن به کار رفته در این ژل ها موجب تقویت آب رسانی به پوست می گردد.

ژل های حاوی هیدروکسی آپاتیت (بافت اصلی استخوان) ماندگاری بالاتری داشته و بیشتر برای ایجاد فرم مطلوب در نواحی استخوانی مانند زاویه فک و چانه کاربرد دارند.

اگر می خواهید به فرم قرینه و ایده آل V شکل صورت و چانه ای ظریف و بی نقص دست یابید و یا اگر جوان سازی پوست برایتان یک دغدغه جدی به شمار می رود، تزریق ژل های حاوی هیالورونیک اسید به شما پیشنهاد می شود. هیالورونیک اسید یکی از ترکیبات طبیعی بدن بوده و بنابراین پس از تزریق در زیر پوست، به مرور جذب بدن می گردد. از این رو مدت زمان ماندگاری تزریق فیلر عمدتاً ۱ تا ۲ سال بوده و پس از این مدت، باید مجدداً به پزشک جهت تزریق مجدد ژل مراجعه کنید.

لازم به ذکر است که ژل ها و فیلرهای تقلبی در بازار کم نیستند و ژل های معتبر و دارای تأییدیه FDA یا CE اغلب بسیار گران بوده و ضمناً بایستی حجم بالایی از آن ها تزریق گردد. همین امر به کلاه برداران و مراکز غیرمعتبر این فرصت را می دهد که با ارائه محصولات تقلبی و بی کیفیت سلامت و زیبایی مراجعان را به خطر بیاندازند.

ترکیبات نامرغوب اثرات جبران ناپذیری را بر روی پوست شما وارد آورده و موجب می شوند که نه تنها بهبودی در چهره تان صورت نگیرد، بلکه وضعیت از آنچه هست نیز خراب تر گردد. بنابراین توصیه اکید بر آن است که حتماً به سراغ مراکز معتبر و پزشکان حاذق رفته و پیش از تن دادن به عمل تزریق فیلر، حتماً نمونه کار پزشک و سابقه حرفه ای وی را مورد بررسی قرار دهید. در این روش، مهارت پزشک در تزریق کافی و متناسب با آناتومی صورت از اهمیت بسیاری برخوردار است.

تزریق ژل یا فیلر از طریق بی حسی موضعی انجام می گیرد. پس از بی حس کردن ناحیه تزریق، فیلر به وسیله سوزن های مخصوص وارد قسمت مورد نظر در زیر پوست گردیده و برجستگی ها و فرم دلخواه چهره را بازسازی می کند. تمام این کارها در عرض ۳۰ دقیقه انجام گرفته و دوره نقاهت آن نیز حداکثر یک هفته خواهد بود. تزریق سرپایی ژل نسبت به برخی اعمال جراحی پردردسر مقرون به صرفه تر بوده و ظرف مدت کوتاه تری شما را به نتایج دلخواهتان می رساند.

برخی از عوارض تزریق ژل هیالورونیک اسید عبارتند از:

 • عدم تقارن
 • عفونت
 • کبودی و ورم
 • حساسیت به مواد به کار رفته در ژل
 • آسیب به عروق خونی (نادر)
 • التهاب و تورم پوست بعد از تزریق ژل امری طبیعی است. برای اینکه از این اثرات جانبی نامطلوب پیشگیری نمایید، توصیه می شود که از کمپرس یخ با فاصله هر دو ساعت استفاده نموده و حداقل تا ۴ ساعت از آرایش کردن خودداری کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.