۲۲۹۹۸۸
۵۳۳۲
۵۳۳۲
پ

جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی چیست؟

جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی، روشی است که به کمک آن می‌توانید شکل، اندازه یا موقعیت گوش‌های خود را تغییر دهید. روی این مقاله کلیک کنید تا با این جراحی بیشتر آشنا شوید.

معمولاً کسانی سراغ جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی می‌روند که گوش بل باشند یا به دلیل یک نقص مادرزادی، گوش‌هایشان بدشکل شده باشد. به خواندن ادامه دهید تا با همه چیز درباره‌ی این جراحی آشنا شوید.

جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی چیست؟

در این مقاله می‌خوانید:

 • جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی
 • هزینه عمل زیبایی گوش
 • مزایای جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی
 • عوارض جراحی زیبایی گوش
 • مراقبت‌های بعد از جراحی زیبایی گوش
 • ماندگاری اتوپلاستی

جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی

اتوپلاستی روشی است که به کمک آن می‌توانید شکل، اندازه یا موقعیت گوش‌های خود را تغییر دهید.

همان‌طور که گفتیم، جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی، روشی است که به کمک آن می‌توانید شکل، اندازه یا موقعیت گوش‌های خود را تغییر دهید. این جراحی را می‌توان در هر سنی از بزرگسالی و از وقتی که گوش‌هایتان به رشد کامل خود رسید (معمولاً بعد از ۵ سالگی) ، انجام داد.
با این حال، همیشه نیاز به جراحی نیست. در واقع، اگر کودکی با بدشکلی مادرزادی گوش متولد شود و بلافاصله بعد از تولد از آتل استفاده کند، ممکن است که بتواند با موفقیت این مشکلات را اصلاح کند.

جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی چیست؟

هزینه عمل زیبایی گوش

هزینه اتوپلاستی ممکن است چیزی در حدود ۸ میلیون تومان باشد.

هزینه عمل زیبایی گوش در افراد مختلف متفاوت است. به همین دلیل، نمی‌توانیم قیمت ثابتی را به شما پیشنهاد دهیم. با این حال می‌توان گفت که هزینه‌ی جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی ممکن است چیزی در حدود ۸ میلیون تومان باشد. اما اگر دنبال یک قیمت قطعی هستید، باید مستقیماً به خود پزشک مراجعه کنید.

مزایای جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی

مزایای اتوپلاستی عبارتند از:

 • تغییر اندازه، شکل و موقعیت گوش‌ها
 • برطرف کردن بدشکلی‌های مادرزادی
 • افزایش اعتماد به نفس

لازم است بدانید که اتوپلاستی نمی‌تواند در توانایی شما برای شنوایی تغییری ایجاد کند.

جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی چیست؟

عوارض جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی نیز مثل سایر عمل‌ها، خطرات و عوارض احتمالی مخصوص به خودش را دارد. خطرات رایج هر جراحی عبارتند از:

 • خونریزی
 • عفونت
 • حساسیت به ماده‌ی بیهوشی

خطرات و عوارض جراحی زیبایی گوش عبارتند از:

 • باقی ماندن جای زخم: این اسکارها دائمی هستند، اما می‌توانید امیدوار باشید که در چین‌ گوش یا پشت آن پنهان شوند و قابل مشاهده نباشند.
  یکی از عوارض اتوپلاستی گوش، تغییر در حس لامسه است که ممکن است موقتاً بر احساس لامسه‌ی پوست در آن ناحیه تاثیر بگذارد. البته به‌ ندرت پیش می‌آید که این تغییرات دائمی باشند.
 • عدم تقارن گوش‌ها: این ممکن است در نتیجه‌ی تغییراتی ایجاد شود که در طول فرآیند بهبود اتفاق می‌افتند. به علاوه، امکان دارد که جراح در حین عمل نتواند با موفقیت، عدم تقارن قبلی را اصلاح کند.
 • تغییر در حس لامسه: تغییر موقعیت گوش‌ها ممکن است موقتاً بر احساس لامسه‌ی پوست در آن ناحیه تاثیر بگذارد. البته به‌ ندرت پیش می‌آید که این تغییرات دائمی باشند.
 • واکنش آلرژیک: واکنش آلرژیک می‌تواند نسبت به ماده‌ی بیهوشی یا هر ماده‌ی استفاده شده‌ی دیگری در حین یا بعد از عمل ایجاد شود.
 • مشکلات مربوط به بخیه‌ها: ممکن است بخیه‌هایی که برای محکم کردن شکل جدید گوش استفاده می‌شوند، به سطح پوست برسند و در نهایت، التهاب ایجاد کنند. (در این حالت، حتی ممکن است نیاز به جراحی اضافی داشته باشید.)
 • نتایج نامطلوب: ممکن است جراح، اتوپلاستی را تا حدی پیش ببرد که شکل گوش‌های شما خیلی غیرطبیعی به نظر برسند و شما را از عمل کردن پشیمان کنند.

جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی چیست؟

مراقبت‌های بعد از جراحی زیبایی گوش

بعد از جراحی اتوپلاستی ، گوش‌های شما را با بانداژ می‌پوشانند تا از آن‌ها محافظت کنند. احتمالاً بعد از عمل، کمی احساس ناراحتی و خارش داشته باشید. این علائم را می‌توانید با مصرف داروهای مسکنی که پزشک برایتان تجویز کرده است، برطرف کنید. اگر احساس می‌کنید با مصرف داروها، گوش دردتان بیشتر می‌شود، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.‌

جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی چیست؟

در دوران ریکاوری، از خوابیدن به پهلو خودداری کنید تا فشاری به گوش‌تان وارد نشود. هم‌چنین سعی کنید که به جای برش‌های گوش‌تان کاری نداشته باشید و بیهوده گوش‌هایتان را مالش ندهید. حتی بهتر است که پیراهن‌های دکمه دار یا یقه گشاد بپوشید که موقع پوشیدن و در آوردن آن‌ها راحت باشید و تصادفی به گوش‌هایتان فشار وارد نکنید.

جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی چیست؟

دکتر مجید نداف کرمانی، فوق تخصص جراحی پلاستیک

جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی چیست؟

drnadafkermani.com

جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی چیست؟

drnadafkermani

جهت رعایت الزامات اخلاقی و قانونی و حفظ حرمت بیماران گرامی، تمامی عکس های قبل و بعد از عمل و فیلم های جراحی بانوان در یک‌ پیج جداگانه و خصوصی قابل دسترس است، که فقط توسط خانم ها قابل رویت و فالو است.

جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی چیست؟

drnadaf.PV

جهت مشاوره با دکتر نداف کرمانی وارد تلگرام شوید.

جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی چیست؟

drnadaf@

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید تا با شما تماس بگیریم.

برای مشاوره در واتساپ یا تلگرام پیغام بگذارید.

واتساپ

۰۹۱۰۵۸۹۸۰۰۵

تلگرام

۰۹۱۰۵۸۹۸۰۰۵

چند روز بعد از جراحی اتوپلاستی، پزشک می‌تواند بانداژهای شما را بردارد. در این موقع احتمالاً گوش‌هایتان قرمز و متورم می‌شوند. حتی ممکن است لازم باشد که تا چند هفته یک پیشانی بند شل بپوشید و به این صورت، گوش‌هایتان را موقع خواب پوشیده نگه دارید. این به شما کمک می‌کند که هنگام غلت زدن در رختخواب، ناخواسته به گوش‌هایتان فشار نیاورید.

جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی چیست؟

درباره‌ی کشیدن بخیه‌ها یا زمان کشیدن آن‌ها با پزشک خود صحبت کنید.

درباره‌ی کشیدن بخیه‌ها یا زمان کشیدن آن‌ها با پزشک خود صحبت کنید. بعضی از بخیه‌ها خود به خود حل می‌شوند و نیازی به کشیدن ندارند؛ اما بعضی دیگر از بخیه‌ها را حتماً باید چند هفته بعد از عمل، در مطب پزشک بکشید.،
درباره‌ی فعالیت‌های روزانه‌ی خود نیز با پزشک‌تان مشورت کنید و ببینید که چه زمانی برای از سر گرفتن این نوع فعالیت‌ها مناسب است. به طور کلی، هر سوالی که برایتان پیش می‌آید را از پزشک خود بپرسید و تمام شک و شبهه‌هایتان را برطرف کنید.

جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی چیست؟

ماندگاری اتوپلاستی

نتایج جراحی زیبایی لاله گوش یا اتوپلاستی، دائمی هستند.

به محض این‌که بعد از عمل، بانداژهای خود را جدا کنید، متوجه‌ی تغییر ظاهری گوش‌هایتان می‌شوید. نتایج جراحی زیبایی لاله گوش یا اتوپلاستی، دائمی هستند و تا آخر عمر باقی می‌مانند. در نتیجه، اگر از نتایج خود راضی نباشید، تنها کاری که می‌توانید انجام دهید، این است که با جراح خود درباره‌ی امکان جراحی تجدید نظر مشورت کنید.

جمع‌بندی

جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی، روشی است که به شما کمک می‌کند به شکل و اندازه و موقعیت گوش‌هایتان دستبرد بزنید و بدشکلی‌های مادرزادی آن‌ها را برطرف کنید. این روش در مواردی، با آرام بخش و بی‌حسی موضعی و در موارد دیگر، با بیهوشی عمومی انجام می‌شود. روش‌های اتوپلاستی نیز به نوع اهداف زیبایی عمل بستگی دارند. بسته به روش، جای برش‌ها فرق می‌کند. به هر حال، کل عمل معمولاً حدود ۲ ساعت طول می‌کشد.

برای اطلاعات بیشتر از جراحی زیبایی لاله گوش اتوپلاستی و آشنایی با متخصصین پوست، مو و زیبایی، به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

پ
منبع: mayoclinic

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند