۲۳۰۲۰۶
۵۶۶۰
۵۶۶۰

گن لیپوماتیک، از لزوم استفاده تا مدت زمان لازم

کلمه‌ی «گن» ممکن است شما را یاد لباس زیر‌ها یا شکم‌بند‌های خیلی تنگ بیندازد که معمولاً افراد آن‌ها را برای لاغر به نظر رسیدن، زیر لباس‌های خود می‌پوشند. اما «گن لیپوماتیک» که در پزشکی استفاده می‌شود، طرح پیشرفته‌تری دارد که مخصوصاً برای تسهیل درمان و بهبود نتایج ساخته شده است.

گن لیپوماتیک، از لزوم استفاده تا مدت زمان لازم

گن لیپوماتیک، یک جزء کلیدی از فرآیند بازیابی لیپوماتیک است. این گن برای کسانی که لیپوماتیک انجام می‌دهند، مزایای زیادی دارد و می‌تواند کانتورینگ بدن را بهبود ببخشد. در واقع، استفاده‌ی صحیح از گن لیپوماتیک، یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید برای شکل دادن به اندامی زیباتر انجام دهید.

بیشتر بخوانید: قیمت لیپوماتیک ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، مزایای آن را می‌دانید؟

در این مقاله می‌خوانید:

 • گن لیپوماتیک چیست؟
 • مزایای گن لیپوماتیک
 • معایب گن لیپوماتیک
 • پاسخ به برخی سوالات رایج

گن لیپوماتیک چیست؟

گن لیپوماتیک از پارچه‌های سفت و مصنوعی مانند نایلون و لیکرا ساخته می‌شود.

گن لیپوماتیک از پارچه‌های محکم و مصنوعی مانند نایلون و لیکرا ساخته می‌شود. این گن، به بدن شما فشار وارد می‌کند تا شاهد نتایج بهتری از لیپوماتیک خود باشید.
گن لیپوماتیک در سبک‌ها و اندازه‌های مختلف ساخته می‌شود. به همین دلیل می‌تواند توسط طیف وسیعی از بیماران در قسمت‌های مختلف بدن پوشیده شود. برای مثال، بعد از لیپوماتیک شکم ، گن کمربند مانند مناسب شما است. در حالی که گن‌های جورابی یا آستینی ، به ترتیب بعد از لیپوماتیک پاها یا بازوها توصیه می‌شوند.
تمام این گن‌های طبی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای تشویق به بهبودی شما، سطحی از فشار را فراهم کنند. بنابراین، این گن‌ها به هیچ عنوان در حد و اندازه‌ی گن‌هایی که در فشن و مد استفاده می‌شود، به بدن شما فشار وارد نمی‌کنند.

گن لیپوماتیک، از لزوم استفاده تا مدت زمان لازم

بیشتر بخوانید: عمل لیپوماتیک یا پیکرتراشی چیست؟ تمام مزایا و معایب

مزایای گن لیپوماتیک

لزوم استفاده از این گن‌های طبی بعد از لیپوماتیک، به مزایای بسیار زیاد آن‌ها برمی‌گردد که عبارتند از:

کاهش تورم

پوشیدن این گن‌ها بعد از لیپوماتیک، به بهبودی بدن کمک می‌کند.

پوشیدن این گن‌ها بعد از لیپوماتیک، به بهبودی بدن کمک می‌کند و راحتی شما را در طول فرآیند بهبودی افزایش می‌دهد. بدن به طور طبیعی در طول دوران نقاهت مایعات تولید می‌کند. این مایعات می‌توانند جمع شوند و به دام بیفتند و باعث تورم، ناراحتی و طولانی شدن روند بهبودی شوند.
این گن‌های طبی، فشار یکنواختی را در سراسر ناحیه‌ی درمان اعمال کرده و از تجمع بیش از حد مایعات جلوگیری می‌کنند. به این ترتیب، بدن شما می‌تواند مایعات جمع شده را جذب کند و دیگر با تورم زیاد رو به رو نشود.

گن لیپوماتیک، از لزوم استفاده تا مدت زمان لازم

بیشتر بخوانید: مرکز لیپوماتیک در شرق تهران، بهترین‌ها را پیدا کنید!

کاهش کبودی

فشار مداوم گن طبی به توقف خونریزی کمک می‌کند.

شدت و طول عمر کبودی بعد از لیپوماتیک در افراد مختلف متفاوت است، اما با پوشیدن گن‌های طبی می‌توان آن را به حداقل رساند. کبودی‌ها در نتیجه‌ی ضربه به رگ‌های خونی ایجاد می‌شوند. هنگامی که رگ‌های خونی آسیب می‌بینند، خون وارد بافت اطراف می‌شود و پوست قابل مشاهده‌ی بالای محل آسیب دیده، تغییر رنگ می‌دهد.
فشار مداوم گن طبی به توقف خونریزی کمک می‌کند و برای کاهش ظاهر کبودی، مانع از حرکت خون به سمت سطح پوست می‌شود.

گن لیپوماتیک، از لزوم استفاده تا مدت زمان لازم

بیشتر بخوانید: بهترین جراح لیپوماتیک خانم در تهران

کاهش جای زخم

پوشیدن این گن‌ها می‌تواند آرامش خاطر لازم را برای شما فراهم کند.

جای زخم ممکن است بعد از لیپوماتیک ایجاد شود، اما به‌ ندرت قابل توجه است. برش‌های مورد استفاده در این روش، کوچک و دارای موقعیت استراتژیک هستند؛ برای این‌که تا حد امکان کمتر دیده شوند.
میزان اسکار تجربه شده به ترکیبی از عوامل، از جمله تکنیک مورد استفاده و تمایل ژنتیکی بیمار به ایجاد اسکار بستگی دارد. اگر در مورد جای زخم نگران هستید، پوشیدن این گن‌ها می‌تواند آرامش خاطر لازم را برای شما فراهم کند. هم‌چنین، فشار به نرم شدن، صاف شدن و کاهش بیشتر ظاهر اسکارهای لیپوماتیک کمک می‌کند.

گن لیپوماتیک، از لزوم استفاده تا مدت زمان لازم

بیشتر بخوانید: جراحی زیبایی شکم، ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک؟

شکل دادن نتایج نهایی لیپوماتیک

پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک می‌تواند کانتور ناحیه‌ی درمان را بهبود ببخشد.

پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک می‌تواند کانتور ناحیه‌ی درمان را بهبود ببخشد و شما را در دستیابی به نتایج بهینه‌ی لیپوماتیک کمک کند. تکیه گاه این گن‌ به بدن شما کمک می‌کند تا با شکل ساده و جدید خود سازگار شود و خطر ایجاد چروکیدگی پوست را نیز کاهش می‌دهد.
این یعنی نتایج نهایی شما پوستی صاف‌تر، سفت‌تر و جذاب‌تر است. به علاوه، بعضی از افراد متوجه می‌شوند که پوشیدن این گن‌ها وضعیت بدنی آن‌ها را نیز بهبود بخشیده و حرکت کردن بعد از عمل را برایشان تسهیل کرده است.

گن لیپوماتیک، از لزوم استفاده تا مدت زمان لازم

بیشتر بخوانید: بهترین جراح لیپوماتیک و لیپوساکشن تهران کیست؟

معایب گن لیپوماتیک

هیچ چیزی بدون عیب نیست. گن‌های طبی لیپوماتیک نیز با تمام مزایایی که دارند، بدون عیب نیستند. بعضی از معایب احتمالی آن‌ها عبارت است از:

 • احساس ناراحتی در روزهای اول استفاده از گن
 • افزایش خطر ابتلا به نکروز فشاری یا ترومبوز ورید عمقی
 • تشکیل سروما یا بی‌نظمی در کانتور بدن (در صورتی که گن شما نامناسب یا فرسوده باشد.)

گن لیپوماتیک، از لزوم استفاده تا مدت زمان لازم

بیشتر بخوانید: تاثیر لیپوماتیک در درمان بعضی از بیماری‌ها

پاسخ به برخی سوالات رایج

چه مدت باید از گن لیپوماتیک استفاده کنم؟

بعد از انجام لیپوماتیک، به احتمال زیاد گن طبی باید بلافاصله و چند هفته پس از انجام فرآیند بازیابی اولیه پوشیده شود. جراح شما ممکن است فشرده سازی گن را به صورت مرحله‌ای کاهش دهد. فشرده سازی با درجه‌ی بالا شروع می‌شود و سپس، به درجه‌ی فشرده سازی پایین‌تر تغییر می‌کند و به تدریج، تعداد ساعات استفاده از آن در روز نیز کاهش می‌یابد.
با این حال، مدت زمانی که از شما خواسته می‌شود گن را بپوشید، به میزان عمل شما و تکنیک و ترجیحات جراح‌تان بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: آیا لیپوماتیک قابل برگشت است؟

گن طبی بعد از لیپوماتیک باید چه سایزی باشد؟

گن طبی شما برای موثر بودن باید به خوبی جا بیفتد، اما بیش از حد محدود یا حجیم نباشد. به علاوه، باید وسعت کامل ناحیه‌ی درمان را پوشش دهد. اگر ناحیه‌ی درمان تا حدی در معرض دید باشد، ممکن است بین ناحیه‌ای که پوشش داده شده و ناحیه‌ای که پوشش داده نشده است، مرز قابل مشاهده‌ای وجود داشته باشد. بنابراین، برای اطمینان از سایزبندی صحیح ، حتماً باید با جراح خود مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: روش لیپوماتیک برای لاغری، خانم‌ها بخوانند

آیا می‌توانم با گن لیپوماتیک حمام کنم؟

توصیه در مورد دوش گرفتن به دستورات جراح شما بستگی دارد. گن برخی از بیماران با گچ ضد آب پوشیده شده است و می‌توانند یکی دو روز بعد از عمل، با همان، حمام کنند. اما بعضی دیگر از بیماران، به توصیه‌ی جراح خود باید گن‌شان را دربیاورند، حمام کنند و دوباره آن را بپوشند.

گن لیپوماتیک، از لزوم استفاده تا مدت زمان لازم

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره لیپوماتیک؛ آنچه برای داشتن اندام زیبا باید بدانید!

جمع‌بندی

هر زمان که تحت یک روش پزشکی قرار می‌گیرید، باید تمام دستورالعمل‌های لازم و ارائه شده توسط پزشک را قبل و بعد از درمان خود رعایت کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا از گذراندن یک بهبودی راحت و دستیابی به نتایج جذاب، به اطمینان برسید.
گن لیپوماتیک، انواعی از گن‌های طبی است که نقش مهمی را در بهبودی شما بعد از عمل لیپوماتیک ایفا می‌کند. این گن در سبک‌ها و اندازه‌های مختلف، تقریباً برای هر قسمت از بدن یافت می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با متخصصین پوست، مو و زیبایی، به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.