۲۳۰۳۷۹
۲۱۱۴
۲۱۱۴

جراحی لاغری پا، معرفی سه راه موثر برای لاغر کردن پاها

اگر به دنبال روشی موثر برای لاغر کردن پاهایتان هستید، در این مقاله با ما همراه شوید تا سه روش جراحی لاغری پا را به شما معرفی کنیم.

جراحی لاغری پا، معرفی سه راه موثر برای لاغر کردن پاها
برخی افراد با چربی اضافه پاهایشان دچار مشکل هستند. پاها به ویژه قسمت ران‌ها جزو اندام‌هایی هستند که به سختی چربی خود را از دست می‌دهند و حتی با رژیم و ورزش‌های سنگین ممکن است به شکل و فرم دلخواه نرسند. در چنین شرایطی بسیاری از افراد برای رسیدن به فرم پاهای دلخواه خود به روش‌های جراحی لاغری پا روی می‌آورند. در ادامه بیشتر درباره این روش‌ها صحبت خواهیم کرد.

در این مقاله می‌خوانید:

 • معرفی انواع جراحی لاغری پا
 • چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی لاغری پا هستند؟
 • دوره نقاهت جراحی لاغری پا چقدر است؟
 • مراقبت‌های بعد از جراحی لاغری پا

بیشتر بخوانید: بهترین روش جراحی برای لاغری شکم و پهلو، مقایسه کامل برای رفع ابهامات

جراحی لاغری پا، معرفی سه راه موثر برای لاغر کردن پاها
خوشبختانه امروزه روش‌های بسیاری برای از بین بردن چربی اضافی پاها وجود دارند. این عمل‌های زیبایی دقیقا چربی اضافی قسمت ران و ساق پاها و فرورفتگی‌های پایین ران را هدف قرار می‌دهند تا پاهای فرد به فرم دلخواهش نزدیک شود. اگر می‌خواهید بیشتر با روش‌های جراحی لاغری پا آشنا شوید، این مقاله را از دست ندهید.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: فواید یائسگی، پیش به سوی زندگی بهتر

معرفی انواع جراحی لاغری پا


جراحی لاغری پا، معرفی سه راه موثر برای لاغر کردن پاها
جراحی لاغری پا می‌تواند براساس نیاز مراجعه کننده و میزان چربی و المان‌هایی از این قبیل به روش‌های مختلفی انجام شود. در ادامه سه روش رایج و پرطرفدار جراحی لاغری پا را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱.لیپوساکشن


جراحی لاغری پا، معرفی سه راه موثر برای لاغر کردن پاها
ران‌ها از نظر بدن و آناتومی یکی از مناطق مناسب برای ذخیره کردن چربی و انباشته کردن آن هستند. لیپوساکشن یکی از روش‌های جراحی پا است که می‌تواند تمامی این ذخایر اضافی را که با هیچ ورزش و رژیمی از بین نرفته‌اند، نابود کند. این روش از یک فرآیند چند مرحله‌ای استفاده می‌کند. ابتدا محلولی برای شل شدن چربی و به حداقل رساندن خونریزی به محل مورد نظر تزریق می‌شود، سپس برش‌هایی کوچک روی سطح پوست ایجاد شده و به کمک دستگاهی مکنده برای خارج کردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود.

ماندگاری اثرات لیپوساکشن طولانی مدت است و تنها با افزایش وزن مجدد فرد، کم کم تاثیرات آن از بین رفته و سلول‌های چربی دوباره جایگزین خواهند شد.

مطالب پیشنهادی: کاربرد لیزراندولیفت در لاغری اندام ها

۲.جراحی لیفت ران (لیپوماتیک)


جراحی لاغری پا، معرفی سه راه موثر برای لاغر کردن پاها
این روش نیز یکی دیگر از انواع جراحی لاغری پا به شمار می‌رود که علاوه بر لاغرتر کردن ظاهر پاها، افتادگی و شلی پوست این ناحیه را نیز از بین می‌برد. این روش معمولا برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که چربی ناحیه پای آن‌ها زیاد نیست و به دلیل کاهش وزن زیاد پوست ناحیه پاهایشان دچار افتادگی و سلولیت شده است.

لازم به ذکر است که این روش برای افرادی که چربی اضافی زیادی در ناحیه ران‌ها دارند نیز در کنار لیپوساکشن انجام می‌شود و می‌توان آن را نوعی درمان تکمیلی دانست. زیرا لیپوساکشن به تنهایی تاثیری بر لیفت پوست پاها و رفع افتادگی آن‌ها نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: عمل لاغری پایین تنه، مزایا، خطرات و مراقبت‌های بعد از عمل

۳.سلفینا


جراحی لاغری پا، معرفی سه راه موثر برای لاغر کردن پاها
یکی دیگر از روش‌هایی که پاها را لاغرتر و خوش‌فرم‌تر نشان می‌دهد، ر وش سلفینا است. این روش بیشتر برای درمان سلولیت پاها استفاده می‌شود. اما می‌تواند ظاهری زیباتر و لاغرتر به پاها ببخشد. مشکل سلولیت یکی از عارضه‌های چاقی است که زنان را بیشتر از مردان درگیر می‌کند.

در درمان سلفینا بافت هم‌بند پوست از رسوبات چربی جدا شده و علاوه بر کم شدن تراکم سلول‌های چربی و از بین رفتن آن‌ها، ظاهر پوست شکلی زیباتر و یکدست‌تر به خود می‌گیرد و دیگر خبری از سلولیت‌های آزاردهنده نخواهد بود.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: قهوه با مغز چه میکند؟ فِرِش و شاداب

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی لاغری پا هستند؟


جراحی لاغری پا، معرفی سه راه موثر برای لاغر کردن پاها
تمامی روش‌هایی که معرفی کردیم، تنها برای لاغرتر کردن موضعی پاها و بهتر کردن فرم آن‌ها طراحی شده‌اند. انواع روش‌های جراحی لاغری پا برخلاف تصور برای کاهش وزن طراحی نشده‌اند و تنها برای افرادی مناسب هستند که روند کاهش وزن خود را گذرانده‌اند و وزن ثابتی دارند.

همچنین متقاضیان انجام این جراحی‌ها باید از نظر جسمی، سالم باشند و رژیم و فعالیت‌های بدنی مشخص و منظمی داشته باشند تا به نتیجه دلخواه خود برسند و اثرات این جراحی‌های روی بدنشان ماندگار باشد.

مطالب پیشنهادی: بهترین عمل لاغری بدون بازگشت چیست؟ معرفی عمل‌های لاغری و مزایای هر کدام

دوره نقاهت جراحی لاغری پا چقدر است؟


جراحی لاغری پا، معرفی سه راه موثر برای لاغر کردن پاها
دوره نقاهت هر یک از روش‌های جراحی لاغری پا متفاوت است. اگر جراحی لیپوساکشن انجام دهید بعد از حدود دو تا سه روز می‌‌توانید روی پاهایتان بایستید و کارهار معمول خود را انجام دهید اما برای بازگشت کامل به فعالیت‌های روزانه خود حداقل به سه هفته زمان نیاز خواهید داشت در این مدت نیز از یک گن کشی محکم برای جلوگیری از باز شدن زخم‌ها استفاده می‌شود.

در جراحی لیفت ران شاید کمی دیرتر از لیپوساکشن بتوانید بعد از جراحی روی پاهایتان بایستید معمولا بین ۵ تا ۱۰ روز زمان نیاز است تا بتوانید از رختخواب بلند شوید و کارهای معمول خود را پیش ببرید. زیرا زخم‌های این جراحی از لیپوساکشن عمیق‌تر هستند و باید بیشتر حواستان را جمع کنید تا کاملا زخم‌ها ترمیم شوند.

بیشتر بخوانید: ب هترین دکتر تغذیه برای لاغری در تهران کیست؟

مراقبت‌های بعد از جراحی لاغری پا


جراحی لاغری پا، معرفی سه راه موثر برای لاغر کردن پاها
برای جلوگیری از بروز عوارض ناشی از جراحی و رسیدن به نتیجه دلخواه، م راقبت‌های بعد از جراحی لاغری پا بسیار حائز اهمیت هستند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • در دوران استراحت مطلقی که پزشک برایتان مشخص کرده، به هیچ عنوان مگر در مواقع ضروری از جای خود بلند نشوید
 • حداقل تا یک ماه بعد از جراحی از گن‌های شلواری مخصوص که پزشک برایتان تجویز کرده استفاده کنید
 • به هیچ عنوان محل جراحی را مرطوب نکنید و در هفته‌های اولیه طوری استحمام کنید که آب با قسمت پاها تماس نداشته باشد
 • حداقل تا سه ماه از شنا کردن و ورزش سنگین بپرهیزید
 • هنگام خوابیدن پاهایتان را در سطحی بالاتر از بدن قرار دهید تا از جمع شدن خون در پاها جلوگیری شود

پیشنهاد ویژه نی نی بان: عجیب ترین ورزش های جهان، به حق چیزهای نشنیده!

کلام آخر


جراحی لاغری پا، معرفی سه راه موثر برای لاغر کردن پاها
در این مقاله سعی داشتیم تا با معرفی انواع روش‌های جراحی لاغری پا شما را با این درمان بیشتر آشنا کنیم. همچنین قصد داشتیم تا با در اختیار قرار دادن برخی اطلاعات که باید درباره این روش‌های بدانید، آگاهی شما را نسبت به این درمان بالا برده تا در صورت انجام هر یک از جراحی‌ها، بتوانید با رعایت برخی نکات به نتیجه دلخواه حود برسید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.