۲۳۱۹۸۰
۱۹۰۸۴
۱۹۰۸۴

تغییرات اخلاقی و جنسی آقایان در ۴۰ سالگی

رابطه جنسی در ۴۰ سالگی با قبل از آن می‌تواند تفاوت‌هایی داشته باشد در این سن تمایلات سرکش جنسی به تعادل رسیده و قاابل کنترل‌تر است شاید دیگر به سرعت قبل و فقط با دیدن یا فکر کردن تحریک نشوید و نیاز به محرک‌های قوی تری داشته باشید.

تغییرات اخلاقی و جنسی آقایان در 40 سالگی
رابطه جنسی در ۴۰ سالگی با قبل از آن می‌تواند تفاوت‌هایی داشته باشد در این سن تمایلات سرکش جنسی به تعادل رسیده و قاابل کنترل‌تر است شاید دیگر به سرعت قبل و فقط با دیدن یا فکر کردن تحریک نشوید و نیاز به محرک‌های قوی تری داشته باشید، ولی پختگی و تجربه این سن و رسیدن به شناخت کامل‌تر از خود و شریک زندگیتان باعث میشود روابط بسیار با کیفیت تری را تجربه کنید.
تغییرات اخلاقی و جنسی آقایان در 40 سالگی

میل جنسی مردان در ۴۰ سالگی

در درجه اول هورمون تستوسترون است که میل جنسی مردان را کنترل میکند، ولی بر خلاف خانم‌ها تولید آن در مردان هرگز متوقف نمی‌شود و فقط کاهش پیدا می‌کند.
هورمون تستوسترون است که میل جنسی مردان را کنترل میکندو تولید آن در مردان هرگز متوقف نمی‌شود و فقط کاهش پیدا می‌کند.
مردان بالای ۴۰ سال حتی با وجود سطح پایین تستوسترون تمایلات جنسی فعالی دارند. البته این میل جنسی می‌تواند تحت تاثیر استرس، داروها، شرایط پزشکی، خستگی، آشفتگی روابط قرار بگیرد.
میل جنسی در مدران حدود دهه ۴۰ تغییر می‌کند و بسیاری از آن‌ها ممکن است نیاز به تحریک مستقیم داشته باشند و یا نعوظشان به اندازه سال‌های اولیه محکم نباشد.
بعد از ۴۰ سالگی تخیلات جنسی برای نعوظ کافی نیست و تحریک شدن کمی بیشتر طول می‌کشد.
در سن ۴۰سالگی حتی زاویه نعوظ مردان هم تغییر خواهد کرد و جایی که قبلا آلت تناسلی هنگام نعوظ به آن اشاره میکرده، پایین‌تر می‌آید.
بعد از ۴۰ سالگی تخیلات جنسی برای نعوظ کافی نیست و تحریک شدن کمی بیشتر طول می‌کشد.
اگر مردی بعد از ۴۰ سالگی مبتلا به بیماری‌هایی مانند دیابتف فشارخون بالا، چاقی، بیماری‌های قلبی و کلسترول شود کیفیت نعوظش کاهش پیدا خواهد کرد.
با این که در این سنین سرعت تحریک پذیری در مردان کاهش پیدا می‌کند، ولی علایه به رابطه جنسی، مشارکت در رابطه جنسی و حتی کیفیت فعالیت جنسی در مردان بالاتر از زنان است.
برای تجربه یک رابطه جنسی عالی بعد از ۴۰ سالگی چالش‌های بیشتری وجود دارد، ولی غالبا کیفیت و رضایت عمیق تری را تجربه خواهید کرد.
برای تجربه یک رابطه جنسی عالی بعد از ۴۰ سالگی چالش‌های بیشتری وجود دارد، ولی غالبا کیفیت و رضایت عمیق تری را تجربه می‌کنند.
اغلب زنان بعد از ۴۰ سالگی صمیمیت شدید و اعتماد به نفس قوی تری را در ارتباط با شریک زندگی خود گزارش می‌دهند، زیرا رابطه بین آن‌ها رشد کرده و بالغ شده است.
رابطه جنسی پس از ۴۰ سالگی برای زنان راهی عالی برای جوان ماندن و ایجاد لحظات بسیار صمیمی‌تر و تجربه‌های عمیق‌تر در اتاق خواب است. هورمون‌های در خانم‌ها از ۴۰ سالگی شروع به کاهش می‌کنند و برخی از علایم پیش از یائسگی مانند بی خوابی و گرگرفتگی شروع می‌شود.
تغییرات اخلاقی و جنسی آقایان در 40 سالگی
ممکن است در این دوره آتشین‌تر باشید

دکتر چاوز معتقد است زوج‌هایی که در این سن قرار دارند، بهترین روابط جنسی کل عمرشان را تجربه می‌کنند، چرا که به خودشان اجازه‌ی تجربه‌های مختلف را می‌دهند و سعی می‌کنند جنبه‌های مختلف رابطه جنسی را کشف کنند . در همین راستا ممکن است که آن‌ها رول پلی یا همان نقش بازی کردن و دیدن فیلم‌های مخصوص به بزرگسالان را در کنار یکدیگر، به خاطر بالا بردن انگیزه‌های جنسی تجربه کنند.

همچنین به علت اعتماد به نفس و احساس احترام به نفسی که هر دو نفر در این رابطه دارند، رابطه جنسی می‌تواند جنبه‌ی سرگرم کننده و از نظر احساسی صورت عمیق تری پیدا کند و هر دو طرف رابطه را شدیدا به یکدیگر نزدیک‌تر نماید.

تغییرات اخلاقی و جنسی آقایان در 40 سالگی

میل جنسی زنان بالای ۴۰ سال

میل جنسی زنان بالای ۴۰ سال وابستگی بسیار زیادی به دیدگاه او درباره رابطه جنسی دارد.
رابطه عاطفی با شریک زندگی در این بین بیشترین تاثیر را می‌گذارد.
اگر میل جنسی زنان بعد از ۴۰ سالگی به دلیل تغییرات هورمونی از بین بروند می‌تواند از هورمون درمانی استروژن، پروژسترون، تستوسترون استفاده کرد تا میل جنسی افزایش پیدا کند.
اگر میل جنسی زنان بعد از ۴۰ سالگی به دلیل تغییرات هورمونی از بین بروند می‌تواند از هورمون درمانی استروژن، پروژسترون، تستوسترون استفاده کرد.
زنانی که از ازدواجشان رضایت دارند و زندگی بدون استرسی را می‌گذرانند رابطه جنسی بسیار بهتری را نسبت به جوان‌تر‌ها تجربه می‌کنند.
میل جنسی زنان بعد از ۴۰ سال غنی‌تر می‌شود، زیرا می‌دانند چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند و از ابراز خواسته‌های خود و امتحان کردن چیز‌های جدید نمی‌ترسند.
تغییرات اخلاقی و جنسی آقایان در 40 سالگی

رابطه جنسی در ۴۰ سالگی و یائسگی

از حدود ۴۵ سالگی علایم پایین آمدنن استروژن در زنان می‌تواند باعث خشکی واژن و رابطه جنسی دردناک شده در نتیجه میل جنسی آن‌ها را خاموش کند.
برای رفع این مشکل می‌توانید از کرم‌های استروژن موضعی در واژن استفاده کنید و از لوبریکانت در زمان رابطه جنسی استفاده نمایید.
دوز هورمون استفاده شده در کرم‌های موضعی واژن بسیار کم بوده و در نتیجه عوارض خاصی را به دنبال ندارد.
ورزش قدرتی و تمرین با وزنه می‌تواند سطح طبیعی تستوسترون را افزایش داده و منجر به بهبود میل جنسی شود.

باور‌های غلط درباره رابطه جنسی در ۴۰ سالگی

به گفته کارشناسان در سنین میانسالی اگر می‌خواهید همچنان رابطه جنسی و صمیمیت بین خودتان را حفظ کنید بدون این که احساس تحریک شدگی کنید شروع به کار کنید.
حدود یک سوم مردان و بخش عمده‌ای از زنان بالای ۴۰ سال، تا زمانی که تحریک نشوند میل جنسیشان فعال نمی‌شود.
به همین دلیل است که بعد از یک بوسه عمیق و عاشقانه احساس و نیاز جنسی پیدا می‌کنید حتی با وجود این که قبل از آن چنین خواسته‌ای نداشتید.

تقویت عضلات کف لگن برای رابطه جنسی در ۴۰ سالگی

اهمیت تقویت عضلات کف لگن در میان سالی فقط به منظور پیشگیری از نشت ادرار نیست بلکه باعث می‌شود کیفیت بهتری در رابطه جنسی احساس کنید که منجر به ارگاسم بهتر در زنان و نعوظ قوی‌تر در مردان می‌شود.
تغییرات اخلاقی و جنسی آقایان در 40 سالگی

راهکار‌های رهایی از بحران ۴۰ سالگی

برای افسردگی دلایل بسیار متعددی وجود دارد. اظهار نظر‌های زیاد و عقاید مختلفی درباره دلایل افسردگی است.
اما در مورد بحران چهل سالگی و افسردگی باید گفت که برخی تغییرات بیولوژیکی در شروع دهه پنجم زندگی می‌تواند همراه با یکسری از تغییرات دیگر به وجود آوردنده افسردگی باشد و زمینه‌ساز افسردگی شود.
برخی تغییرات محیطی نیز می‌تواند در به وجود آمدن و رخ دادن افسردگی در افراد موثر باشد.
در مواردی نیز، نحوه‌ی فکر کردن و طرز تفکر، معیار‌ها و باور‌ها درباره افسردگی در رخ دادن این حالت موثر است.
در مورد بحران چهل سالگی و افسردگی باید گفت که برخی تغییرات بیولوژیکی در شروع دهه پنجم زندگی می‌تواند همراه با یکسری از تغییرات دیگر به وجود آوردنده افسردگی باشد و زمینه‌ساز افسردگی شود.
اگر شما، فردی تلقین‌پذیر باشید که فکر کنید با ورود به چهل سالگی به بلوغ دوم رسیده که همراه با افسردگی خواهد بود، این موضوع در شما زمینه ایجاد افسردگی می‌شود.
احتمالاً این‌گونه طرز تفکر و تفسیر از سن و برداشت از مسائل به همراه استرس‌های زندگی موجب شده که شما احساس کنید امید زیادی نیست و توان مقابله با مشکلات را ندارید.
در واقع نوعی افکار بازنده بودن، نوعی احساس شکست و عدم موفقیت می‌تواند در این دوره فرد را به سمت بیماری افسردگی بکشاند. اما ما برای تمام انواع افسردگی راهکار و درمانی داریم.
راهکاری که برای افسردگی‌های بیولوژیکی و جسمی مطرح است ، معمولا استفاده از مقدار مشخصی از دارو است که می‌تواند در این زمینه کمک‌کننده باشد.
ولی در مواردی که به عوامل محیطی و نگرشی بستگی دارد، جلسات مشاوره‌ای و روان‌درمانی، شیوه‌های مقابله، مهارت و چگونگی آموزش برای یافتن معیار‌ها و شخصیت، یاد‌دادن و آموزش معیار‌های درست، نحوه قضاوت کردن درست و فکر کردن درست درباره مسائل و کنار آمدن و سازگاری با محیط و ... می‌تواند به درمان این گونه افسردگی کمک کند.
تغییرات اخلاقی و جنسی آقایان در 40 سالگی

بحران ۴۰ سالگی مردانه

یائسگی مردانه که به آن آندروپوز هم گفته می‌شود با تغییرات هورمونی، فیزیولوژیک و شیمیایی که معمولا در تمام مردان بین سنین ۴۰ تا ۵۵ سالگی رخ می‌دهد، آغاز می‌شود و این تغییرات بر تمام جنبه‌های زندگی یک مرد تاثیر می‌گذارد.
می‌توان گفت: یائسگی مردانه یک وضعیت جسمی است که جنبه‌های روانی، فردی، اجتماعی و روحی متفاوتی دارد. مردان در این دوره شروع به افزایش وزن می‌کنند، توده عضلانی‌شان کاهش می‌یابد، احساس افسردگی و اضطراب می‌کنند، دچار مشکلات خواب می‌شوند، احساس ضعف می‌کنند و بارزتر از همه دچار ناتوانی جنسی می‌شوند.
تغییرات اخلاقی و جنسی آقایان در 40 سالگی

از دیگر علائم یائسگی در مردان

از دیگر علائم یائسگی در مردان می‌توان به خستگی و بی‌حوصلگی، افزایش تحریک‌پذیری، گرگرفتگی، کاهش حافظه و سطح کارایی، تکرر ادرار بخصوص در شب، یبوست، ریزش مو و وجود درد‌های استخوانی اشاره کرد.
یائسگی مردانه که گاهی برای توصیف کاهش میزان تستوسترون با افزایش سن رخ می‌دهد با یائسگی زنانه کاملا متفاوت است.
تغییرات اخلاقی و جنسی آقایان در 40 سالگی

یائسگی زنانه

یائسگی زنانه معمولا در ۴۵ تا ۵۵ سالگی رخ می‌دهد، ولی در مردان از سن حتی ۳۰ سالگی به بعد یائسگی در هر زمانی رخ خواهد داد. آغاز آن بسیار تدریجی‌تر از یائسگی در زنان است، اما عوارض طولانی‌مدت آن‌ها شدیدتر است.
تفاوت عمده در نوع حوادث مربوط به یائسگی مردانه و زنانه در نحوه گذار مردان و زنان از این مرحله است.
تفاوت عمده در نوع حوادث مربوط به یائسگی مردانه و زنانه در نحوه گذار مردان و زنان از این مرحله است. هنگامی که زنان مرحله یائسگی را طی می‌کنند، همه آن‌ها توانایی باروری را از دست می‌دهند، در حالی که مردان یائسه هنوز این توانایی را دارند.
در مورد یائسگی مردانه می‌توان گفت: برای آن دسته از مردانی که تلاش می‌کنند جوان بمانند این دوره از زندگی به صورت بحران ظاهر می‌شود، در حالی که برای کسانی که متوجه این نکته شده‌اند تغییرات جسمی، هیجانی و روحی ناشی از این مرحله جهت آماده‌سازی آن‌ها برای مرحله دوم زندگی مفید است. این دوره از زندگی به هیچ عنوان بحران محسوب نمی‌شود.
تغییرات اخلاقی و جنسی آقایان در 40 سالگی

تغییرات روانی در یائسگی مردان

دگرگونی‌های حافظه:

همان‌گونه که با افزایش سن در نیروی فیزیکی مردان کاهش طبیعی ایجاد می‌شود، افتی در عملکرد‌های ذهنی نیز به وجود می‌آید.
این حقیقت که فرآیند‌های ذهنی، اغلب در حال افت هستند هنگامی آشکار می‌شود که مردان متوجه می‌شوند، تصمیم‌گیری‌هایشان به زمان بیشتری نیاز دارد.

احساس دلتنگی و نارضایتی:

پزشکان به این حالت هیجانی، ملال می‌گویند و آن را با عناوینی، چون تشویش، رنج، نا‌آرامی، بی‌قراری و رخوت توصیف می‌کنند.
اکثر مردانی که این احساسات را تجربه می‌کنند، هرگز در جستجوی کمک نیستند و حتی متوجه نمی‌شوند دلتنگند.

اضطراب و بی‌خوابی:

شاید در زندگی یک مرد اضطراب و سایر نشانه‌های آن مانند سردرد، مشکلات معده و تشویش وجود داشته باشد، اما او ممکن است آن را دست‌کم بگیرد یا انکار کند. معمولا افراد زمانی که مضطرب می‌شوند، اغلب در خوابیدن دچار مشکل می‌شوند.
اغلب مردانی که در دهه ۴۰ و ۵۰ سالگی سالم هستند، ولی در خواب رفتن مشکل دارند یا در طول شب بیدار می‌شوند و قادر به خوابیدن دوباره نیستند، احتمالا از یائسگی مردانه در رنج هستند.

ترس و دلهره:

هنگامی که مردان به میانسالی می‌رسند، ترس از مرگ به افکارشان راه می‌یابد.
آن‌ها ممکن است نگران مرگ والدین، همسر، فرزندان یا خودشان باشند.

بی‌کفایتی:

صرف‌نظر از میزان موفقیت مردان، اغلب آن‌ها در این مرحله از زندگی، احساس یک بازنده را دارند.
آنان اغلب احساس می‌کنند در تمامی جنبه‌های زندگی‌شان شکست خورده‌اند. امور جنسی و توان فیزیکی در حال افت، هسته مرکزی مردانگی‌شان را تضعیف می‌کند.
در این مرحله برخی مردان احساس می‌کنند باید شغل خود را رها کنند یا سرسختانه تصمیم می‌گیرند که تا اوج بروند. بعضی مردان احساس می‌کنند باید به سوی جزیره رویا‌ها بروند تا در آنجا همیشه جوان بمانند و تا ابد شاد زندگی کنند.
دسته دیگر نیز سعی می‌کنند خود را با زحمت به بالای نردبان ترقی بکشانند. تحقیقات بیشتر، رابطه بین تغییرات روان شناختی و هورمونی تاثیرگذار بر مردان در دوره یائسگی را نمایان می‌کند.
به عنوان مثال مشخص شده است سطوح تستوسترون در مرد افسرده افت می‌کند و انگیزه جنسی او کاهش می‌یابد و برعکس هنگام کاهش سطوح تستوسترون که با پیر شدن در مردان اتفاق می‌افتد، آن‌ها را دچار افسردگی کرده و تمایل جنسی‌شان را کم می‌کند.
طبق تحقیقات مشخص شده است مردانی که موقعیت اجتماعی بالایی دارند به نسبت مردان با سطوح پایین‌تر تستوسترون، سطح بالاتری از تستوسترون در خون و تجربیات جنسی بیشتری دارند.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.