۲۳۲۴۸۰
۷۳۹۴
۷۳۹۴

بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی کدامند؟

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید بعد از عمل بینی برای بدن خود انجام دهید، استراحت است. این ساده به نظر می‌رسد، اما بعداً خودتان متوجه می‌شوید که خوابیدن با بینی تازه عمل کرده، هر کاری به جز آسان است. روی این مقاله کلیک کنید تا با بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی آشنا شوید.

بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی کدامند؟

بینی تازه عمل شده بسیار حساس و ظریف است و محافظت از آن در برابر آسیب‌های تصادفی اهمیت زیادی دارد. هنگامی که چشمان خود را می‌بندید و به سرزمین رویاها قدم می‌گذارید، بسیار آسان است که غلت بزنید و ناخواسته صورت خود را مالش دهید. حتی ممکن است به بازوی همسر خود که در کنارتان خوابیده، برخورد کنید. بنابراین، برای جلوگیری از این تصادفات ناخوشایند، باید با بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره مراقبت های بعد از عمل بینی

در این مقاله می‌خوانید:

 • بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی
 • بایدها و نبایدهای خوابیدن بعد از عمل بینی
 • اگر بعد از عمل بینی هنگام خواب غلت بزنم چه اتفاقی می‌افتد؟
 • آیا به شکم خوابیدن بعد از عمل بینی ضرر دارد؟
 • آیا به پهلو خوابیدن بعد از عمل بینی ضرر دارد؟
 • چند وقت بعد از جراحی بینی می‌توان به پهلو خوابید؟

بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی

بهترین پوزیشن بعد از عمل بینی، خوابیدن به پشت در حالت مرتفع است.

بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی، آن‌هایی هستند که بدن یا بهتر است بگوییم سر شما را در یک ارتفاع نسبی قرار می‌دهند. در واقع، این پوزیشن خواب به کاهش تورم و احتقان بعد از جراحی بینی کمک می‌کند.
در مقابل، اگر به پهلو بخوابید، حین خواب احتمالاً سوراخ پایین بینی شما مسدود می‌شود و از آن جایی که نمی‌توانید فین کنید، این گرفتگی می‌تواند اذیت کننده باشد.

بیشتر بخوانید: مادلینگ بینی چیست؟

بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی، خوابیدن به پشت در حالت مرتفع است. برای این کار، چند بالش اضافی بردارید و برای خود یک تکیه گاه درست کنید. از طرفی به شما توصیه می‌کنیم که بعد از عمل، کمی بیشتر خودخواه باشید و همسر یا حیوانات خانگی خود را از تختخواب‌تان بیرون کنید. باور کنید که دل‌تان نمی‌خواهد یک آرنج یا پنجه به طور تصادفی، نتایج جراحی بینی شما را خراب کند!

بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی کدامند؟

بیشتر بخوانید: رفع قوز بینی با لیزر، زیبایی را تجربه کنید

بایدها و نبایدهای خوابیدن بعد از عمل بینی

 • کافئین ننوشید.
 • از داروهای مسکن استفاده کنید.
 • با همسر خود نخوابید.
 • از بالش اضافی استفاده کنید.
 • به پشت بخوابید.
 • بیشتر از حد معمول استراحت کنید.
 • هر نگرانی یا سوالی که دارید را با پزشک خود در میان بگذارید.

بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی کدامند؟

بیشتر بخوانید: رینوپلاستی چیست؟ هزینه، مزایا و عوارض احتمالی

اگر بعد از عمل بینی هنگام خواب غلت بزنم چه اتفاقی می‌افتد؟

تمام تلاش خود را بکنید که همیشه به پشت بخوابید.

بسیاری از افراد علاوه بر بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی، نگران غلت زدن تصادفی موقع خواب نیز هستند. غلت زدن هنگام خواب عمیق ممکن است آسان باشد. برای همین شما باید تمام تلاش خود را بکنید که همیشه به پشت بخوابید.
خوشبختانه استفاده از بالش‌های اضافی و قرارگیری دقیق در بهترین پوزیشن ها بعد از عمل می‌تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. علاوه بر این، اگر غلت بزنید، آتل بینی و بانداژ معمولاً اشیا را در جای خود نگه می‌دارند و از بینی شما محافظت می‌کنند. البته اگر واقعاً این اتفاق بیفتد، ممکن است مقداری تورم یا احتقان اضافی را تجربه کنید.

بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی کدامند؟

بیشتر بخوانید: آنزیم کوچک کننده بینی و قیمت آن

آیا به شکم خوابیدن بعد از عمل بینی ضرر دارد؟

بعد از عمل بینی، روی شکم خود نخوابید.

بله. در واقع اکیداً توصیه می‌شود که بعد از عمل بینی، روی شکم خود نخوابید. دلیل آن نیز مشخص است. در واقع، اگر روی صورت خود بخوابید، به طور بالقوه می‌توانید به بینی خود فشار وارد کنید و احتمال آسیب رساندن به نتایج عمل خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.
در نتیجه، کمی صبر داشته باشید و تا ۶ هفته‌ی اول بعد از عمل بینی ، از خوابیدن در پوزیشن‌های خطرناک یا مشکل‌زا خودداری کنید.

بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی کدامند؟

بیشتر بخوانید: تفاوت رینوپلاستی باز و بسته، کدام بهتر است؟

آیا به پهلو خوابیدن بعد از عمل بینی ضرر دارد؟

خود را به طاق باز خوابیدن عادت دهید.

خوابیدن به پهلو تا چندین هفته پس از عمل توصیه نمی‌شود، زیرا می‌تواند فشار غیرضروری زیادی را به بینی شما وارد کند. این در حالی است که خوابیدن به پشت در وضعیت بالا، احتقان را کاهش می‌دهد و تورم بعد از عمل بینی را به حداقل می‌رساند.
در نهایت، توصیه می‌کنیم که اگر عادت به پهلو خوابیدن دارید، از چند هفته قبل از عمل، این عادت را ترک کنید و خود را به طاق باز خوابیدن عادت دهید. به این ترتیب، بعد از عمل راحت‌تر می‌توانید خودتان را با این مراقبت ویژه وفق دهید و نگرانی کمتری هم خواهید داشت.

بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی کدامند؟

بیشتر بخوانید: هزینه لیفت بینی با نخ چقدر است؟

چند وقت بعد از جراحی بینی می‌توان به پهلو خوابید؟

سرعت بهبود بدن بعد از انجام جراحی‌های زیبایی، شگفت انگیز است. هفته‌ی اول،‌ بحرانی‌ترین دوره‌ی بهبودی بعد از عمل بینی محسوب می‌شود، اما پس از گذشت یک هفته تا ۱۰ روز ، شما می‌توانید در پوزیشن‌های دیگر نیز بخوابید. پس می‌توان گفت که مدت زمان طاق باز خوابیدن بعد از عمل بینی تا حد زیادی به تصمیم خودتان بستگی دارد.
البته مراقب باشید که تا حد امکان فشاری به بینی خود وارد نکنید (مخصوصاً در پوزیشن خوابیدن به پهلو بعد از عمل بینی) و اگر با خوابیدن در بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی راحت هستید، همان‌ها را ادامه دهید. به این ترتیب، خیال‌تان جمع می‌شود که تا چند هفته‌ی اول از تورم و احتقان آسوده هستید.

بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی کدامند؟

بیشتر بخوانید: قیمت جراحی بینی در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

جمع‌بندی

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که افراد پس از عمل بینی از جراح خود می‌پرسند، این است که چگونه باید با بینی تازه عمل شده‌ی خود بخوابند. این مهم است که بعد از عمل، به گونه‌ای از بینی خود مراقبت کنید که نتایج شما را به خطر نیندازد.
یکی از راه‌های انجام این کار این است که در چند روز اول پس از جراحی به پشت بخوابید و سرتان را بالا نگه دارید. این به کاهش تورم و جلوگیری از لخته شدن خون در مجرای بینی شما کمک می‌کند. پس یکی از بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی محسوب می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با متخصصین پوست، مو و زیبایی، به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.