۲۳۴۰۷۰
۱۵۹۱
۱۵۹۱

لیپوساکشن پا چیست؟ روش انجام، مراقبت، هزینه

اگر قصد انجام لیپوساکشن پا را دارید یا می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره این رمان زیبایی بدانید، در این مقاله با ما همراه شوید تا در پاسخ به سؤال لیپوساکشن پا چیست؟ هرآنچه نیاز است بدانید در اختیارتان فرار دهیم.

لیپوساکشن پا چیست؟ روش انجام، مراقبت، هزینه
در دنیای امروز مردم بیش از هر زمان دیگری نسبت به‌ظاهر خود آگاه هستند و برایشان مهم است که چگونه به نظر می‌رسند. یکی از رایج‌ترین نگرانی‌هایی که افراد دارند، شکل پاهایشان است. علی‌رغم داشتن یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم، بسیاری از افراد به‌سختی می‌توانند از شر چربی‌های سرسخت پاهای خود خلاص شوند. لیپوساکشن پا یک عمل زیبایی محبوب است که می‌تواند به از بین بردن چربی اضافی در پاها و بهبود ظاهر کلی آن‌ها کمک کند. در این مقاله در پاسخ به سؤال لیپوساکشن پا چیست؟ به هر آنچه که مربوط به این درمان است، می‌پردازیم.

در این مقاله می‌خوانید:

 • لیپوساکشن پا چیست؟
 • لیپوساکشن پا چگونه انجام می‌شود؟
 • مراقبت‌های بعد از انجام لیپوساکشن پا چگونه است؟
 • چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام لیپوساکشن پا هستند؟
 • هزینه لیپوساکشن پا چقدر است؟

بیشتر بخوانید: لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

لیپوساکشن پا چیست؟


لیپوساکشن پا چیست؟ روش انجام، مراقبت، هزینه
لیپوساکشن پا یک عمل جراحی زیبایی محسوب می‌شود که برای برداشتن چربی اضافی از پاها طراحی شده است. این روش نواحی خاصی از پا که مستعد تجمع چربی است مانند قسمت داخلی و خارجی ران، زانو و ساق پا را مورد هدف قرار می‌دهد. این روش یک راه مؤثر برای کانتور کردن پاها و دستیابی به ظاهری زیباتر است. لیپوساکشن پا تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و معمولاً بین یک تا سه ساعت طول می‌کشد.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: فواید یائسگی، پیش به سوی زندگی بهتر

لیپوساکشن پا چگونه انجام می‌شود؟


لیپوساکشن پا چیست؟ روش انجام، مراقبت، هزینه
اولین قدم در لیپوساکشن پا ایجاد برش‌های کوچک در نواحی مورد نظر است. این برش‌ها معمولاً کمتر از نیم اینچ طول دارند و به صورت استراتژیک برای به حداقل رساندن جای زخم قرار می‌گیرند. سپس یک لوله نازک به نام کانولا از طریق برش‌ها وارد بافت شده و با مکش، چربی اضافی را خارج می‌کند. کانولا به جلو و عقب حرکت می‌کند تا سلول‌های چربی شکسته شوند و برداشتن آنها آسان‌تر شود.

در طول عمل جراح به دقت میزان چربی برداشته شده را کنترل می‌کند تا مطمئن شود که پاها بیش از حد ساکشن نمی‌شوند، زیرا این موضوع می‌تواند به ظاهر ناهموار پاها بعد از عمل منجر شود. پس از برداشتن مقدار مورد نظر چربی، برش‌ها با بخیه بسته می‌شوند.

پس از عمل، معمولاً بیماران ملزم به پوشیدن لباس‌های فشرده برای کمک به کاهش تورم و بهبودی هستند. اکثر بیماران می‌توانند در عرض یک هفته پس از عمل به سر کار بازگردند، اما ممکن است چندین هفته طول بکشد تا نتایج کامل عمل آشکار شود.

مطالب پیشنهادی: جراحی زیبایی در سعادت آباد، نکاتی که قبل از انتخاب باید بدانید

مراقبت‌های بعد از انجام لیپوساکشن پا چگونه است؟


لیپوساکشن پا چیست؟ روش انجام، مراقبت، هزینه
مراقبت‌های پس از عمل لیپوساکشن پا مانند هر روش جراحی دیگری برای اطمینان از بهبودی کامل و گرفتن بهترین نتیجه بسیار حائز اهمیت است. در این بخش به مراقبت‌های لازم بعد از انجام لیپوساکشن پا می‌پردازیم.

لباس‌های مخصوص بعد از عمل را بپوشید


لیپوساکشن پا چیست؟ روش انجام، مراقبت، هزینه
پس از لیپوساکشن پا، جراح شما لباسی جهت فشرده سازی پوست قسمت‌های تحت جراحی برای پوشیدن در اختیارتان قرار می‌دهد. این لباس‌ها برای نگه داشتن نواحی تحت درمان و کمک به کاهش تورم طراحی شده‌اند. شما باید حداقل ۶ هفته پس از عمل این لباس‌های مخصوص را بپوشید تا به بهترین نتیجه برسید.

داروها را طبق دستور مصرف کنیدلیپوساکشن پا چیست؟ روش انجام، مراقبت، هزینه
جراح ممکن است داروهای ضددرد و آنتی‌بیوتیک‌ها را برای کمک به مدیریت هر گونه ناراحتی و جلوگیری از عفونت تجویز کند. مهم است که این داروها را طبق دستور مصرف کنید و از دستورالعمل‌های روی برچسب پیروی کنید.

استراحت کنید و از فعالیت‌های شدید بپرهیزید


لیپوساکشن پا چیست؟ روش انجام، مراقبت، هزینه
شما باید چند روز اول پس از عمل استراحت مطلق داشت باشید و حداقل به مدت ۴ هفته از انجام فعالیت‌های شدید یا ورزش خودداری کنید. پیاده‌روی توصیه می شود، اما باید از ایستادن یا نشستن طولانی مدت خودداری کنید، زیرا این کار می‌تواند ورم را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید: قیمت عمل ابدومینوپلاستی ۱۴۰۱/۱۴۰۲

تورم و کبودی محل جراحی را مدیریت کنید


لیپوساکشن پا چیست؟ روش انجام، مراقبت، هزینه
تورم و کبودی پس از لیپوساکشن پا طبیعی است. برای مدیریت تورم، باید تا حد امکان پاهای خود را بالاتر از قلب خود قرار دهید. همچنین می‌توانید از کمپرس یخ در نواحی تحت درمان به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه هر بار و چند بار در روز استفاده کنید تا به کاهش تورم و ناراحتی کمک کنید.

یک رژیم غذایی سالم را پیش بگیرید


لیپوساکشن پا چیست؟ روش انجام، مراقبت، هزینه
حفظ یک رژیم غذایی سالم بعد از لیپوساکشن پا مهم است. داشتن یک رژیم غذایی متعادل و غنی از پروتئین، میوه‌ها و سبزیجات به بهبودی شما کمک شایانی می‌کند. همچنین نوشیدن مقدار زیادی آب برای هیدراته ماندن مهم است

به صورت مرتب در جلسات چکاپ پزشک حاضر شوید


لیپوساکشن پا چیست؟ روش انجام، مراقبت، هزینه
جراح شما جلسات ملاقاتی را برای نظارت و اطمینان از اینکه روند بهبودی شما به درستی طی می‌شود، تعیین می‌کند. مهم است که در این قرار ملاقات‌ها شرکت کنید و هر گونه نگرانی یا سؤالی که ذهنتان را نسبت به روند بهبودی مشغول کرده با جراح خود در میان بگذارید.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: قهوه با مغز چه میکند؟ فِرِش و شاداب

چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام لیپوساکشن پا هستند؟


لیپوساکشن پا چیست؟ روش انجام، مراقبت، هزینه
همان طور که در پاسخ به لیپوساکشن پا چیست؟ اشاره کردیم، این درمان نوعی جراحی زیبایی محبوب است که برای برداشتن چربی اضافی از پاها و بهبود ظاهر آنها طراحی شده است. باوجوداینکه این روش می‌تواند مؤثر باشد اما برای همه مناسب نیست. افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند، باید از شرایط زیر برخوردار باشند.

افراد مبتلا به چربی اضافی در پاها


لیپوساکشن پا چیست؟ روش انجام، مراقبت، هزینه
کاندیدهای اولیه برای لیپوساکشن پا افرادی هستند که چربی اضافی در پاهای خود دارند که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نداده است. لیپوساکشن می‌تواند چربی‌های سرسخت را از داخل و خارج ران‌ها، زانوها و ساق پا برداشته و به شکل‌دهی و تغییر شکل پاها کمک کند.

افراد با خاصیت ارتجاعی پوست بالا


لیپوساکشن پا چیست؟ روش انجام، مراقبت، هزینه
کاندیدهای مناسب برای لیپوساکشن پا باید خاصیت ارتجاعی پوست خوبی داشته باشند. پس از برداشتن چربی، پوست باید بتواند جمع و سفت شده تا از افتادگی پوست جلوگیری شود. افرادی که دارای خاصیت ارتجاعی پوست هستند نتایج بهتری به دست خواهند آورد و خطر عوارض کمتری خواهند داشت.

مطالب پیشنهادی: بهترین مرکز تزریق چربی به صورت در تهران

کسانی که از سلامت کلی خوبی برخوردارند

کاندیدهای لیپوساکشن پا باید از سلامت کلی خوبی برخوردار باشند. آنها نباید هیچ‌گونه بیماری جدی پزشکی داشته باشند یا داروهایی مصرف کنند که می‌تواند خطر عوارض را در حین یا بعد از عمل افزایش دهد. برای جراح مهم است که یک ارزیابی پزشکی کامل قبل از عمل انجام دهد تا مطمئن شود که بیمار کاندید مناسبی است.

افرادی که سبک زندگی سالمی دارند


لیپوساکشن پا چیست؟ روش انجام، مراقبت، هزینه
کاندیدهای مناسب برای لیپوساکشن پا افرادی هستند که سبک زندگی سالمی دارند. این روش جایگزینی برای تغذیه سالم و ورزش منظم نیست. برای بیماران بسیار مهم است که پس از عمل به دنبال یک سبک زندگی سالم برای حفظ نتایج خود باشند.

افراد با انتظارات واقع‌بینانه

در نهایت، کاندیدهای مناسب برای لیپوساکشن پا باید انتظارات واقع‌بینانه داشته باشند. در حالی که این روش می‌تواند ظاهر پاها را بهبود بخشد، اما یک درمان معجزه‌آسا نیست. بیماران باید درک روشنی از خطرات و محدودیت‌های بالقوه این روش داشته باشند و اینکه چه نتایجی را می‌توان به طور واقع‌بینانه به دست آورد.

بیشتر بخوانید: آشنایی کامل با انواع جراحی های زیبایی شکم

هزینه لیپوساکشن پا چقدر است؟


لیپوساکشن پا چیست؟ روش انجام، مراقبت، هزینه
هزینه لیپوساکشن پا نیز مانند سایر درمان‌ها و جراحی‌ها وابسته به عوامل مختلفی از جمله دستمزد پزشک، کلینیک یا بیمارستانی که جراحی در آن انجام می‌شود، شرایط متقاضی، موقعیت مکانی و مواردی از این دست است. اما اگر به طور حدودی بخواهیم هزینه لیپوساکشن پا را در اختیارتان فرار دهیم این جراحی هزینه‌ای بین ۱۶ تا ۳۶ میلیون تومان خواهد داشت.

مطالب پیشنهادی: کاندیدای مناسب جراحی ژنیکوماستی

کلام آخر


لیپوساکشن پا چیست؟ روش انجام، مراقبت، هزینه
همان طور که در پاسخ به لیپوساکشن پا چیست؟ اشاره کردیم، لیپوساکشن پا روشی مؤثر برای دستیابی به ظاهری زیباتر و خوش‌فرم در پاها است. در این مقاله قصد داشتیم هر آنچه که نیاز است درباره این جراحی بدانید، در اختیارتان قرار دهیم. اگر قصد انجام لیپوساکشن پا را دارید، مهم است که با یک جراح پلاستیک مجرب درباره اینکه آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر، مشورت کنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.