۲۳۶۷۵۱
۱۸۰۴
۱۸۰۴

شامپو بدون سولفات، محصولی ایده آل برای داشتن موهای زیبا

شامپو بدون سولفات، محصولی ایده آل برای داشتن موهای زیبا است، اگر می‌خواهید دلایل این موضوع را بدانید، این مقاله را مطالعه کنید. 

شامپو بدون سولفات، محصولی ایده آل برای داشتن موهای زیبا

شامپو بدون سولفات، محصولی ایده آل برای داشتن موهای زیبا است، اگر می‌خواهید دلایل این موضوع را بدانید، این مقاله را مطالعه کنید.

در این مقاله می‌خوانید:

 • سولفات چیست؟
 • شامپو بدون سولفات چیست؟
 • چرا باید از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید؟
 • آیا شامپوی بدون سولفات برای استفاده روی موهای رنگ‌شده بی‌خطر است؟
 • آیا استفاده از شامپوهای بدون سولفات مضراتی هم دارد؟
 • خلاصه

شامپو بدون سولفات، محصولی ایده آل برای داشتن موهای زیبا

سولفات چیست؟

در سال‌های اخیر، محبوبیت شامپوهای بدون سولفات افزایش یافته چون مردم نسبت به مواد تشکیل‌دهنده محصولات زیبایی آگاهی بیشتری پیدا کرده‌اند. اما سولفات چیست و چرا برای استفاده در شامپو مناسب نیست؟
سولفات‌ها، مواد شوینده‌ای هستند که باعث کف کردن محصولات بهداشتی می‌شوند و وقتی محصول شوینده‌ای کف می‌کند، ما فکر می‌کنیم که محصول بسیار خوبی است. با این حال، چنین محصولاتی، برای پوست سر و مو خشن هستند.
سولفات‌ها باعث خشکی، تحریک و پوسته‌پوسته شدن پوست سر می‌شوند، روغن طبیعی مو را از بین می‌برند و منجر به وز شدن مو و آسیب می‌شوند. سولفات‌ها در شامپوها و سایر محصولات مراقبت شخصی استفاده می‌شوند چون ترکیب آن‌ها با آب و تولید کف بیشتر، برای مشتریان رضایت‌بخش‌تر است.
بسیاری از افراد این‌طور باور دارند که شامپوهای سولفات دارای فواید خاصی برای تقویت سایر مواد فعال موجود در فرمول شامپو هستند و باعث می‌شوند کثیفی و چربی اضافی مو پاک شود. بله همین‌طور است، اما متاسفانه، آنها این کار را خیلی خوب انجام می‌دهند، آنقدر خوب که حتی چربی طبیعی مو را هم از بین می‌برند ، باعث خشکی موها، خارش و تحریک پوست سر می‌شوند.

بیشتر بخوانید: شامپو ویتامینه و پروتئینه مناسب مو‌های رنگ شده

شامپو بدون سولفات، محصولی ایده آل برای داشتن موهای زیبا

شامپو بدون سولفات چیست؟

حالا ببینیم شامپو بدون سولفات چیست. خب، دقیقا از نام آن مشخص است. در شامپو بدون سولفات، هیچ نوع شوینده مبتنی بر سولفات وجود ندارد. در عوض، این شامپو انواع مختلفی از «امولسیفایرها» و «پاک‌کننده‌ها» را داراست.
ممکن است نسبت به شامپوهای دیگر، کف بسیار کمتری داشته باشد، اما به مراقبت از مو بیشتر کمک می‌کند. چرا؟ چون چربی‌های طبیعی و مورد نیاز مو را نگه می‌دارد .

یکی از بهترین فواید شامپوهای بدون سولفات این است که از رنگ، درخشندگی و مواد مغذی ضروری مو محافظت می‌کنند.

چرا باید از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید؟

علاوه بر نکاتی که گفتیم، شامپو بدون سولفات، فواید دیگری هم دارد:

۱- موهای رنگ شده را تقویت می کند

خب، اگر اهل رنگ کردن موهایتان باشید می‌دانید که موهای رنگ‌شده، حساس و شکننده‌اند، به این معنی که الیاف آن‌ها بیشتر در معرض آسیب قرار دارد. فرمول‌های سنتی شامپو، مواد مغذی و رسوبات رنگ را از الیاف مو حذف می‌کنند.
یکی از بهترین فواید شامپوهای بدون سولفات این است که از رنگ، درخشندگی و مواد مغذی ضروری مو محافظت می‌کنند. محصولات مراقبت از مو بدون سولفات، متفاوتند. کاری که باید انجام دهید این است که فرمول‌های ارگانیک مانند عصاره‌های گیاهی، ترکیبات گیاهی و روغن‌های ضروری را بررسی کنید. شامپوهای ارگانیک علاوه بر مغذی‌تر بودن برای الیاف آسیب‌دیده، معمولا بدون سولفات هستند.

بیشتر بخوانید: کراتینه یا موی ابریشمی؟

شامپو بدون سولفات، محصولی ایده آل برای داشتن موهای زیبا

2- پوست سر حساس را تسکین می دهد

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باید از شامپو بدون سولفات استفاده کنید، داشتن پوست سر حساس یا تحریک‌شده است. در این نوع پوست‌ها، خشکی، سوزش یا قرمزی ناشی از شوینده‌های تهاجمی مانند سولفات‌ها بسیار رایج است.

محصولات مراقبت از موی ارگانیک، حاوی «سورفکتانت‌های» جایگزین هستند که در پاکسازی مو و پوست سر، به خوبی عمل می‌کنند. آن‌ها باعث اختلال در PH پوست سر نمی‌شوند.

محصولات مراقبت از موی ارگانیک، حاوی «سورفکتانت‌های» جایگزین هستند که در پاکسازی مو و پوست سر، به خوبی عمل می‌کنند. آن‌ها باعث اختلال در PH پوست سر نمی‌شوند .

3- در حفظ موهای مجعد موثرند

اگر به طور طبیعی موهای مجعد دارید، حتما باید درباره شامپو بدون سولفات بیشتر بدانید. نوع موی شما بیشتر مستعد خشکی است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از محصولات مو که رطوبت طبیعی موهای شما را از بین می‌برند خودداری کنید. وقتی موهای شما رطوبت خود را از دست بدهند، آسیب می‌بینند و در نهایت وز می‌شوند .
سختی سولفات می‌تواند بر نحوه نگهداری رطوبت موهای شما تاثیر بگذارد. بنابراین، اگر هدف شما رسیدن به فرهای پرپشت و بدون وز است، از شامپوهای حاوی سولفات خودداری کنید.
شامپوهای ارگانیک بدون سولفات می‌توانند به حفظ درخشش و چربی طبیعی موهای شما کمک کنند. به این دلیل که این محصولات رطوبت را در خود حفظ می‌کنند، شما را از قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض مواد شیمیایی مضر نجات می‌دهند. این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کند تا از موهای مجعد و رنگ‌شده خود مراقبت کنید.

بیشتر بخوانید: براشینگ موی کوتاه برای عروسی را چطور انجام دهیم؟

شامپو بدون سولفات، محصولی ایده آل برای داشتن موهای زیبا

4- ملایم برای چشم ها

سولفات‌ها همان موادی هستند که باعث احساس سوزش در چشم‌های شما می‌شوند . این هم یک دلیل دیگر برای این‌که از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید. این نوع شامپو هم برای موها، هم برای چشم و پوست شما ملایم است.
عوامل مرطوب‌کننده موجود در این محصولات همچنین به براق شدن موهای شما با درخشندگی بیشتر کمک می‌کنند. بهتر است برای به حداکثر رساندن این مزایا، یک روال ثابت مراقبت از مو با استفاده از محصولات بدون سولفات ایجاد کنید.

۵- برای محیط زیست بهتر است

در سال‌های اخیر، اثرات زیست‌محیطی محصولات مراقبت شخصی به یک نگرانی فزاینده تبدیل شده است که به صورت ویژه در مورد شامپوها هم صدق می‌کند. شامپوها می‌توانند حاوی مواد شیمیایی خشن باشند که برای آبزیان مضر است و در آلودگی آب تاثیر دارد. یکی از راه‌های کاهش اثرات زیست‌محیطی شامپو استفاده از شامپوی بدون سولفات است.
این نوع شامپو حاوی مواد شیمیایی خشن نیست ، به این معنی که باعث آلودگی آب‌ها نمی‌شود و به حیات حیوانات دریایی وابسته به این اکوسیستم آسیب نمی‌زند.

بیشتر بخوانید: استایل موی بلند زنانه و دخترانه مجلسی

شامپو بدون سولفات، محصولی ایده آل برای داشتن موهای زیبا

آیا شامپوی بدون سولفات برای استفاده روی موهای رنگ‌شده بی‌خطر است؟

بله، اگر چه استفاده از سولفات‌ها روی موهای رنگ‌شده، بی‌خطر است، اما لزوما بهترین گزینه نیستند. سولفات باعث محو شدن رنگ موهای رنگ‌شده می‌شود و مدت زمان ماندگاری رنگ مو را کاهش می‌دهد. چرا؟ چون سولفات به کوتیکول مو نفوذ می‌کند و باعث می‌شود رنگ سریع‌تر از بین برود.
سولفات همچنین می‌تواند بر پروتئین‌های طبیعی تاثیر بگذارد و مو را ضعیف کند. در نهایت، چربی‌های طبیعی مورد نیاز برای آبرسانی و حفظ موها را نیز از بین می‌برد. زمانی که مو در این حالت باقی می‌ماند، حفظ رنگ سخت‌تر است چون مو خشک‌تر و شکننده‌تر از حالت عادی می‌شود.
برای حفظ سلامت و براق بودن موهای رنگ شده، حفظ وضعیت مو بسیار مهم است. شامپوهای بدون سولفات، به کوتیکول نفوذ نمی‌کنند، روی پروتئین‌های طبیعی مو تاثیر نمی‌گذارند یا چربی‌های طبیعی را به طور کامل از بین نمی‌برند. آنها طراحی شده‌اند تا چربی‌های غیر ضروری را از بین ببرند ، بدون این‌که بر عناصر ضروری موها تاثیر بگذارند. به همین دلیل شامپوهای بدون سولفات به حفظ رنگ مو و حالت طبیعی آن کمک می‌کنند.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: آشنایی با پزشکان متخصص پوست، مو و زیبایی

شامپو بدون سولفات، محصولی ایده آل برای داشتن موهای زیبا

آیا استفاده از شامپوهای بدون سولفات مضراتی هم دارد؟

یکی از مضرات نسبی استفاده از شامپوهای بدون سولفات، میزان پاکسازی آن‌ها است. افرادی که به پاک کردن شامپوهای معمولی عادت دارند ممکن است بعد از استفاده از شامپو بدون سولفات احساس کنند موهایشان به اندازه کافی تمیز نشده که به این دلیل است که آن‌ها عادت ندارند موهایشان روغن طبیعی خود را حفظ کند.
راه‌های مختلفی برای رفع این مشکل و تمیز کردن عمیق‌تر با شامپوی بدون سولفات وجود دارد. سعی کنید زمان بیشتری را برای ماساژ دادن شامپو سولفات روی پوست سر خود صرف کنید .

خلاصه

کوتاه‌سخن این‌که شامپوهای معمولی، رطوبت و چربی طبیعی موهای شما را از بین می‌برند، اما شامپو بدون سولفات، چربی طبیعی مو را حفظ می‌کند، به همین دلیل هم یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که موهای فر دارند. یکی از مهم‌ترین مزایای آن حفظ رنگ موهای رنگ‌شده است.

برای یافتن متخصصان مورد نظر خود به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.