۱۹۸۹۲۹
۲ نظر
۱۳۸۷۷۲
۲ نظر
۱۳۸۷۷۲

برای پسر دار شدن، تاثیر قرص فلوکونازول چیست؟

بسیاری بر این باورند که مصرف قرص فلوکونازول برای پسردار شدن مؤثر است. برای بررسی بیشتر این باور و آشنایی بیشتر با این قرص درمانی، در این مقاله با ما همراه شوید.

برای پسر دار شدن، تاثیر قرص فلوکونازول چیست؟

فلوکونازول یک داروی ضد قارچی است که معمولاً برای درمان عفونت‌های قارچی در بزرگسالان استفاده می‌شود. با این حال، برخی بر این باورند که مصرف قرص فلوکونازول برای پسردار شدن می‌تواند مؤثر باشد. به طور کلی استفاده از این دارو در دوران بارداری پرسش‌ها و نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است که قبل از مصرف باید درباره آن‌ها آگاه باشید. در این مقاله بیشتر درباره این قرص و تأثیر آن بر جنین صحبت خواهیم کرد.

در این مقاله می‌خوانید:

 • نحوه کارکرد قرص فلوکونازول و موارد مصرف آن
 • تأثیر قرص فلوکونازول برای پسردار شدن
 • عوارض مصرف قرص فلوکونازول در بارداری
 • آیا قرص فلوکونازول با قرص های ضد بارداری تداخل دارد؟

بیشتر بخوانید: درمان عفونت قارچی، فلوکونازول موثر نبود

نحوه کارکرد قرص فلوکونازول و موارد مصرف آن

قبل از پرداختن به تأثیر قرص فلوکونازول برای پسردار شدن ، بهتر است بیشتر با کارکرد و موارد مصرف آن آشنا شویم. فلوکونازول یک داروی ضد قارچ است است. این دارو در درجه اول برای درمان عفونت‌های قارچی مختلف با مهار رشد قارچ‌ها از جمله مخمرها استفاده می‌شود. این دارو اثرات ضد قارچی خود را با هدف قرار دادن یک آنزیم حیاتی به نام لانوسترول دمتیلاز که در سنتز ارگوسترول دخیل است، اعمال می‌کند. ارگوسترول یک جزء حیاتی از غشای سلولی قارچ است. فلوکونازول با مهار این آنزیم، سنتز ارگوسترول را مختل می‌کند و منجر به بی ثباتی ساختاری در غشای سلولی قارچ شده و در نهایت به مرگ آن کمک می‌کند. این قرص کاربردهای مختلفی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

برای پسر دار شدن، تاثیر قرص فلوکونازول چیست؟

درمان عفونت های مخمری واژن

فلوکونازول اغلب برای درمان عفونت‌های قارچی واژن ناشی از گونه‌های کاندیدا تجویز می‌شود و به کاهش علائمی مانند خارش، سوزش و ترشحات غیر طبیعی کمک می‌کند.

برفک دهان (کاندیدیاز دهان و حلق)

برای افراد مبتلا به برفک دهان (عفونت قارچی در دهان و گلو) ممکن است قرص فلوکونازول تجویز شود. این دارو به طور مؤثری با رشد بیش از حد کاندیدا در حفره دهان مبارزه می‌کند.

عفونت های قارچی سیستمیک

فلوکونازول در درمان عفونت‌های قارچی سیستمیک که اندام‌ها و بافت‌های مختلف را درگیر می‌کنند، استفاده می‌شود. این شامل عفونت‌های ناشی از کاندیدا، کریپتوکوک و سایر قارچ‌های حساس می‌شود.

برای پسر دار شدن، تاثیر قرص فلوکونازول چیست؟

پیشنهاد ویژه نی نی بان: قهوه با مغز چه میکند؟ فِرِش و شاداب

تاثیر قرص فلوکونازول برای پسردار شدن

تحقیقات درباره تأثیر خاص قرص فلوکونازول برای پسردار شدن در دوران بارداری محدود است. بسیاری بر این باورند، به دلیل اینکه این قرص محیطی قلیایی به رحم و واژن می‌بخشد و سطح استروژن را در بدن بالا می‌برد، می‌تواند بر جنسیت جنین و احتمال پسر دار شدن آن کمک کند. این یک تصور کاملاً اشتباه و افسانه‌ای است و مصرف خودسر این دارو در دوران بارداری، می‌تواند باعث بروز برخی نقص‌های مادرزادی در جنین شود.

به طور کلی به افراد باردار توصیه می‌شود که از مصرف داروهای غیر ضروری به خصوص در سه ماهه اول بارداری که اندام‌های جنینی در حال رشد هستند، خودداری کنند. اگر مصرف فلوکونازول در دوران بارداری ضروری تشخیص داده شود، پزشکان اغلب مزایای بالقوه را در مقابل خطرات احتمالی ارزیابی می‌کنند.

برای پسر دار شدن، تاثیر قرص فلوکونازول چیست؟

مطالب پیشنهادی: قرص فلوکونازول در بارداری، میشه استفاده کرد؟

عوارض مصرف قرص فلوکونازول در بارداری

بارداری دوره حساسی است و هر دارویی که در این دوران مصرف شود به دلیل تأثیر بالقوه آن بر مادر باردار و جنین در حال رشد نیاز به بررسی دقیق دارد. فلوکونازول یک داروی ضد قارچ است که از این قاعده مستثنی نیست. متأسفانه به دلیل باورهای غلط درباره تأثیر قرص فلوکونازول برای پسردار شدن بسیاری از افراد در دوران بارداری و خصوصاً در هفته‌های اولیه آن، به صورت خودسرانه شروع به مصرف این قرص می‌کنند. این کار خطرات و عوارض جبران ناپذیری را برای جنین در پی دارد.

تحقیقات ارتباط بالقوه‌ای را بین دوزهای بالای فلوکونازول و افزایش خطر برخی از نقایص مادرزادی به ویژه هنگامی که در سه ماهه اول مصرف شود، نشان داده است. رایج‌ترین عارضه مصرف فلوکونازول در دوران بارداری، نقایص خاص مادرزادی نگران کننده شامل ناهنجاری‌های قلبی عروقی و ناهنجاری‌های اسکلتی برای جنین است.

برای پسر دار شدن، تاثیر قرص فلوکونازول چیست؟

اگر فردی در دوران بارداری به عفونت‌های قارچی مبتلا شود، پزشکان برای کاهش خطرات این قرص بر سلامت جنین، مصرف دوزهای پایین‌تر را پیشنهاد می‌کنند. این تصمیم اغلب بر اساس شدت عفونت و درمان‌های جایگزین گرفته می‌شود. همچنین بسته به نوع عفونت قارچی، پزشکان ممکن است درمان‌های ضد قارچی جایگزین را که ساختار ایمنی ثابت‌تری در دوران بارداری دارند، تجویز کنند.

به طور کلی، سه ماهه اول یک دوره حیاتی برای رشد جنین است و به افراد باردار توصیه می‌شود که از مصرف داروهای غیر ضروری و خودسرانه در این مدت اجتناب کنند تا خطرات احتمالی به حداقل برسد.

برای پسر دار شدن، تاثیر قرص فلوکونازول چیست؟

بیشتر بخوانید: عفونت قارچی واژن، درمان با فلوکونازول

آیا قرص فلوکونازول با قرص های ضد بارداری تداخل دارد؟

یک نگرانی عمومی وجود دارد که فلوکونازول ممکن است با اثربخشی قرص‌های ضد بارداری تداخل داشته باشد. برخی از مطالعات نشان داده‌اند که فلوکونازول به طور بالقوه می‌تواند سطح استروژن را افزایش دهد به همین دلیل است که بسیار از افراد بر این باورند که قرص فلوکونازول برای پسردار شدن مؤثر است. سطح بالای استروژن ممکن است بر متابولیسم داروهای ضد بارداری هورمونی تأثیر بگذارد. با این حال، شواهد مرتبط با تداخل این داروها با یکدیگر محدود است.

با این حال، پزشکان اغلب به افرادی که در حال مصرف فلوکونازول و قرص‌های ضد بارداری به صورت همزمان هستند، توصیه می‌کنند که در طول دوره درمان با فلوکونازول، اقدامات ضد بارداری دیگری مانند کاندوم را در نظر بگیرند. این اقدام احتیاطی برای به حداقل رساندن هرگونه خطر احتمالی تجویز می‌شود و سلامت فرد را تضمین کرده و از خطر بارداری احتمالی ناخواسته نیز جلوگیری خواهد کرد.

برای پسر دار شدن، تاثیر قرص فلوکونازول چیست؟

پیشنهاد ویژه نی نی بان: فواید یائسگی، پیش به سوی زندگی بهتر

کلام آخر

همان طور که در این مقاله اشاره کردیم، تأثیر قرص فلوکونازول برای پسردار شدن یک افسانه و باور غلط است که می‌تواند خطرات جبران ناپذیری را برای سلامت جنین و رشد طبیعی او به دنبال داشته باشد. مصرف این قرص خصوصاً در دوزهای بالا می‌تواند عوارض قابل توجهی از جمله نقص مادرزادی را ایجاد کند و مصرف خودسرانه آن به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود. همچنین اگر در دوران بارداری دچار عفونت قارچی شده‌اید، برای درمان آن حتماً با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا احتمال خطر مصرف هرگونه دارو و تأثیر آن بر جنین کاهش یابد. توجه به این موضوع بسیار مهم است که قبل از شروع مصرف هرگونه دارو یا حتی ماده غذایی خاص در دوران بارداری، با پزشک خود مشورت کرده و از ایمنی آن برای جنین اطمینان حاصل کنید.

منبع: ncbi

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

نظر کاربران

 • مبینا
  درباره برای پسر دار شدن، تاثیر قرص فلوکونازول چیست؟

  واقعا عالی بود خداخیرتون بده چون راهنمایی می کنید ممنونم

  پاسخ ها

  • مدیر پایگاه

   سلام، ممنون از توجه و لطف شما

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.