۲۲۳۷۹۴
۱۲۳۶
۱۲۳۶
پ

حفظ سلامتی در زنان، نئوپلاسم چیست؟

زنان اغلب قربانی نئوپلاسم (بافت غیرطبیعی به صورت زگیل تناسلی) می شوند، که شیوع آن در اندام تناسلی آغاز می شود.

زنان اغلب قربانی نئوپلاسم (بافت غیرطبیعی به صورت زگیل تناسلی) می شوند، که شیوع آن در اندام تناسلی آغاز می شود. شیوع نئوپلاسم با وجود بیماری های مرتبط با نقض میکرو فلور واژن و همچنین عدم مقاومت سیستم ایمنی بدن تسهیل می شود.Condyloma یک تومور از نوع خوش خیم است.در ظاهر ، دو نوع کوندیلوما یا زگیل تناسلی وجود دارد - زگیل تناسلی و پاپیلاری.
کوندیلوما بسیار مسری است و به راحتی با یک تماس با فرد حامل ویروس ایجاد می شود و در هر مکانی که در حین تماس جنسی "از پوست به پوست" باز باشد ، ایجاد می شود. بروز اوج در گروه سنی ۱۷ تا ۳۳ سال رخ می دهد. با این حال ، آنها تقریباً در هر سنی ممکن است رخ دهند ، از جمله کودکانی که در آنها عفونت از طریق دستان آلوده ممکن است رخ دهد. با این وجود ، یافتن زگیل تناسلی در کودکان علامت بسیار مشکوک در تماس جنسی است. در ۲۰٪ از بیماران مبتلا به زگیل تناسلی ، سایر بیماریهای مقاربتی معمولاً مشاهده می شود.
اندازه زگیل های تناسلی متفاوت است: از یک میلی متر تا چند سانتی متر مربع که رشد می کنند ، در یک مجتمع واحد ادغام می شوند.
در مردان، زگیل تناسلی می تواند در مجرای ادراری ، آلت تناسلی و ناحیه رکتوم تأثیر بگذارد. زگیل ها می توانند به صورت توده های نرم و سطحی که می توانند صاف باشند (روی آلت تناسلی مرد) یا خشن با بسیاری از زائده های انگشت مانند (زگیل مقعد) ظاهر شوند. برخی دیگر ممکن است با سطح کمی تیره مرواریدی شکل ، شکل گل کلم یا زبر به نظر برسند. بیشتر ضایعات افزایش یافته است ، اما برخی از آنها ممکن است صاف با کمی افزایش در سطح پوست (برآمدگی)باشد.
بعضی اوقات، ضایعات می توانند در زیر مو یا در قسمت داخلی پوست ختنه گاه یا پوست ختنه نشده در مردان پنهان شوند.
در خانم ها، زگیل های تناسلی مشابه هستند و معمولاً در مناطق مرطوب لبیا مینورا و دهانه واژن ظاهر می شوند. ضایعات قابل مشاهده در دستگاه تناسلی خارجی نیاز به بررسی دقیق کانال واژن ، دهانه رحم و ناحیه آنورکتال دارد. بیشتر زگیل های واژینال بدون علائم بروز می کنند.
هنگامی که زگیل های تناسلی ظاهر می شوند ، باید بلافاصله با متخصص زنان یا متخصص ارولوژی تماس بگیرید تا در مورد گزینه های درمانی صحبت کنید ، زیرا فرد بیمار به عفونت مبتلا می شود و می تواند شریک جنسی را آلوده کند. در موارد پیشرفته ، هنگامی که خونریزی از ناحیه زگیل گسترده رخ می دهد و مشکل در ادرار وجود دارد ، فوریت درمانی لازم است.

زگیل واژن چیست؟
از نظر ظاهری، کوندیلوما بیشتر شبیه زگیل های کوچک هستند. رشد زگیل های تناسلی بطور مستقیم با جوش های کوچک شروع می شود که تشخیص آنها واقعا دشوار است.برای درک و تعیین وجود زگیل تناسلی ، لازم است یک آزمایش مناسب به نام (HPV (Human Papilloma virus انجام شود. چنین تحلیلی را می توان در هر کلینیکی که خدمات پزشکی ارائه می دهد، انجام داد.

آیا زگیل تناسلی خطرناک است؟
در حقیقت، با اقدام به موقع و درمان مؤثر، هیچ خطری یا تهدیدی برای سلامتی زن وجود ندارد. شایان ذکر است که، به طور معمول، چنین ویروسی با سایر بیماری های مرتبط با نقض فلور واژن و همچنین در صورت وجود بیماری هایی مانند:
مایکوپلاسما؛
اوره پلاسما؛
کاندیدیازیس؛
gardnerella vaginalis
همه این بیماری ها می توانند باعث ایجاد بیماری HPV شوند ، تجلی آن رشد زگیل در اندام تناسلی است.

علت زگیل تناسلی
هنگامی که در بدن زن، ویروس وارد می شود، به سرعت فعال می شود و گسترش می یابد. در این زمان خطر نهفته است. لازم است در اسرع وقت اقدامات لازم جهت از بین بردن بیماری و جلوگیری از تکثیر بیشتر زگیل های تناسلی انجام شود. تقسیم ویروس به طور مستقیم در سلولهای واژن زن اتفاق می افتد.
این فرآیند رشد شتابزده در ایجاد زگیل تناسلی را توضیح می دهد که باعث ناراحتی زنان می شود. وجود چنین نئوپلاسم نه تنها باعث ناراحتی می شود بلکه اغلب در حین مقاربت و شستشوی ابتدایی آسیب دیده است. نئوپلاسم ها خطر دارند. بهتر است هرچه سریعتر درمان با کیفیت و موثر شروع شود.
یکی از دلایل، شاید مهمترین دلیل، وجود چنین نئوپلاسم در یکی از شرکاء است. البته با مقاربت محافظت نشده، بیماری به شریک زندگی دیگر منتقل می شود. درمان معمولاً باید به طور همزمان در هر دو شریک جنسی انجام شود.

ویروس فقط در شرایطی به صورت فعال بروز می یابد
عدم مقاومت سیستم ایمنی بدن؛
شرایط استرس زا ، نقض رژیم ، کمبود خواب؛
مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک؛
افزایش حجم فعالیت بدنی.
هیپوترمی بدن؛
وجود زخم ها و ترک ها در غشای مخاطی در اندام تناسلی.

چندین عامل تحریک کننده وجود دارد که توسط آنها زنان دچار زگیل دستگاه تناسلی می شوند
زندگی جنسی زودرس یا زودگذر؛
تضعیف ایمنی ناشی از بیماری های سیستمیک.
بهداشت ناکافی دستگاه تناسلی.
تماس جنسی محافظت نشده با حامل ویروس.
فرآیندهای التهابی در دستگاه تناسلی.
مقاومت در برابر استرس کم؛
آسیب دیدگی خارجی به اندام های تناسلی .
مداخلات جراحی؛
بارداری؛
بیماریهای آمیزشی؛
سبک زندگی غلط؛
استفاده طولانی مدت از داروهای هورمونی.

روش های انتقال ویروس در زگیل تناسلی
هنگام تشخیص ویروس، اولین کاری که باید انجام دهید این است که شریک زندگی خود را به پزشک ببرید و درمان کنید. شرکا باید به طور همزمان تحت درمان قرار گیرند و البته بهتر است در طی دوره درمانی از رابطه جنسی خودداری شود.
لازم به درک است که اگر از نسخه های اولیه پزشک پیروی نکنید ، یکی از این موارد محافظت در حین مقاربت است.

در واقع راه های زیادی برای انتقال ویروس وجود دارد
حمام، سونا؛ با رعایت کلیه قوانین بهداشتی، سرایت ویروس بسیار آسان است. توصیه می شود از چنین مکان هایی خودداری کنید. همانطور که می دانید حمام و سونا مکانهایی هستند که ویروس ها درسطوح آن متمرکز شده اند.
استفاده از محصولات بهداشت شخصی دیگر؛ بر این اساس ، اگر از محصولات بهداشت شخصی افراد دیگر استفاده می کنید ، نباید امیدوار باشید که از این بیماری می توانید دور بمانید. اگر شخصی به این ویروس آلوده شود ، مطمئناً سرایت بیماری دشوار نخواهد بود.
پوشیدن لباس شخص آلوده؛ اگر لباس یک فرد آلوده را بپوشید ، می توانید به راحتی به HPV مبتلا شوید. این امر نشانگر لزوم پوشیدن وسایل شخصی منحصر به فرد خود تان است.

عفونت زگیل تناسلی چگونه اتفاق می افتد
در تماس کافی با لباس یا بدن بیمار به دلیل آلودگی به ویروس HPV سرایت می کند. بیشتر اوقات ، عفونت هنگامی رخ می دهد که ویروس وارد بدن زن شود (از نظر جنسی) ، با نفوذ به سلول های DNA و غشاهای مخاطی ، ویروس فوراً رشد خود را آغاز می کند.تشکیل زگیل های تناسلی نیز نشانگر پیشرفت روند ویروسی است.علاوه بر این ، ویروس به سرعت گسترش می یابد و این را می توان با سرعت رشد زگیل و سرعت رشد آنها در مهبل (واژن)و دیواره های ناحیه واژن درک کرد.

همچنین توجه نکردن به درمان عفونت شرایط مطلوب برای توسعه ویروس است
اول از همه، سطح پایین سیستم ایمنی بدن برای رشد موفقیت آمیز ویروس کاملاً کافی است.
شرایط استرس زا ی مکرر شرایط دیگری است که نقش مهمی در توسعه HPV ایفا می کند.
تماس با یک فرد آلوده دلیل اصلی حمل ویروس HPV به شخص سالم است.

علائم کوندیلوما یا زگیل تناسلی
احساس سوزش، خارش، التهاب در مهبل؛
تخلیه ترشحات در حجم زیاد با محتویات چرکی.
خونریزی بعد از شستشو و در طول مقاربت (آسیب به زگیل تناسلی)؛
سوزش در غشای مخاطی و همچنین التهاب.
همانطور که مشاهده می کنید ، علائم گفته شده در بالا با تعدادی از بیماری هایی که زنان در معرض آن قرار دارند ، همراه با استرس مکرر و کاهش سیستم ایمنی بدن همراه است.
با تشکیل برفک و سایر بیماری ها (گاردنرلا) علائم را می توان یافت.
اگر کوچکترین علائمی مشابه سوزش و خارش شروع به ظهور کرد ، باید با پزشک مشورت کنید.
دوره نهفتگی برای زگیل تناسلی در نظر گرفته شده در هر زن می تواند از دو تا سه ماه تا چند سال به طول انجامد. همه اینها به وضعیت سیستم ایمنی بدن بستگی دارد. حتی با ضعف اندک ایمنی ، ویروس فعال می شود و باعث تشکیل زگیل در ناحیه تناسلی می شود.
اولین چیزی که باید از آن مراقبت کرد ، ظاهر شدن برآمدگی های کوچک روی labia زنانه است. در همان ابتدای بیماری ، اندازه آنها فقط به چند میلی متر می رسد و با رشد زگیل ، آنها به هم می پیوندند و شبیه گل کلم می شوند.هنگامی که زگیل تناسلی روی لب های دستگاه تناسلی زن قرار دارد ، به نظر می رسد که لب ها حالت پاره شده دارند.
یکی از ویژگی های این نئوپلاسم ها این است که آنها خیلی سریع و به معنای واقعی کلمه در طی چند ساعت رشد می کنند. در همین زمان ، اکثر زنان آلوده ناراحتی ، خارش و احساس سوزش اندکی را تجربه می کنند ، که پس از تشکیل نهایی زگیل تناسلی از بین می رود.این رشد باعث ایجاد ناراحتی زیادی در طی مقاربت ، ایجاد اختلال در زایمان طبیعی و همچنین در هنگام پوشیدن لباس زیر تنگ ، آسیب و خونریزی می شود.
نتیجه این کار اغلب به افزایش رشد زگیل تناسلی می رسد و همچنین یک خطر عفونت ثانویه از ورود به بدن وجود دارد.اگر زنی مبتلا به دیابت یا نقص ایمنی باشد ، زگیل های تناسلی بسیار فعال تر رشد می کنند.
یک اشتباه رایج در زنان ، خوددرمانی است. به عنوان یک قاعده ، با یافتن چنین علائمی ، زنان شروع به استفاده از "روش های خانگی" به صورت شستشو با سودا (جوش شیرین)و صابون می کنند.باید بدانید که سودا و صابون و ترکیب آنها در چنین مواردی تأثیر منفی دارد.
با توجه به این واقعیت که ویروس در حال حاضر فعال است و به احتمال زیاد زگیل ها از مدت ها قبل شروع به تکامل خود کرده اند ، صابون و سودا فقط یک وضعیت در حال حاضر دشوار را برای یک زن تشدید می کنند.از این گذشته ، مؤلفه هایی که صابون و سودا را تشکیل می دهند ، در شستشو از محیط قلیایی لازم برای سلامتی زنان کمک می کند ، بنابراین ، استفاده از چنین تکنیکی ها توصیه نمی شود. البته ، جوش شیرین می توانددر از بین بردن خارش کمک کند اما این تنها یک نتیجه موقت است. لازم است توسط پزشک معاینه و تشخیص داده شود و درمان مناسب شروع شود.

انواع زگیل تناسلی
کوندیلوما انواع مختلفی دارد
زگیل تناسلی تخت یا صاف
توجه به زگیل های صاف دشوار است. آنها معمولاً به شکل دایره یا بیضی شکل رشد می کنند. این نوع کوندیلوما در اندام تناسلی مشخص نیست و با غشای مخاطی به صورت رنگی ادغام می شود. زگیل های مسطح به آرامی رشد می کنند و باعث ناراحتی و اضطراب زنان نمی شوند.
هنگام معاینه مهبل (واژن) ، ممکن است متوجه زگیل هایی مانند پاپیلا شوید. به این نوع زگیل تناسلی زگیل تناسلی گفته می شود. آنها شبیه به شکل پراکنده هستند. به عنوان یک قاعده ، رنگ چنین رشد بافت هایی گوشتی است. گسترش این نوع می تواند هم در چندین لایه و هم در یک لایه باشد. به عنوان یک قاعده ، کاندیلوم ها بر روی دیواره های واژن رشد می کنند.
زگیل های تناسلی در واژن است
کوندیلوما می تواند در امتداد دیواره مهبل باشد.
دهانه رحم؛
بر روی آزمایشگاه؛
در labia minora؛
روی کلیتوریس؛
اغلب ، زگیل ها روی مقعد رشد می کنند. توضیحی برای این وجود دارد - وجود ترک. ترک های میکرو ورود عفونت به بدن را تسهیل می کند و بر این اساس رشد آن را باعث می شوند.
غالباً کوندیلوما در ورودی واژن متمرکز شده و از همین محل است که رشد تومور آغاز می شود.

مراحل تشخیص زگیل تناسلی
تشخیص، همانطور که قبلاً نیز ذکر شد گام مهمی در تعیین وجود بیماری است. تشخیص زودرس ۷۰٪ از درمان موفقیت آمیز و نتیجه را بهمراه دارد. در مراحل اولیه (از هر بیماری) می توان از شماری از مشکلات ایجاد شده جلوگیری کرد.
اول از همه، شما باید مرتباً به یک متخصص زنان مراجعه کنید. پزشک در زمان پذیرش همیشه معاینه را انجام می دهد و علاوه بر این، در صورت لزوم، آزمایش های لازم را تجویز می کند.
تجزیه و تحلیل حضور HPV در موسسات پزشکی مناسب با گرفتن تست پاپ اسمیر از داخل واژن انجام می شود. با توجه به نتایج تجزیه و تحلیل ، می توان درک کرد که سلول های DNA شناسایی شده اند. تعداد زیادی سلول DNA وجود دارد که معنای هر یک از آنها متفاوت است. در اغلب موارد ، زنان به DNA نوع ۵۹ مبتلا می شوند. این نوع شامل تومورهای خوش خیم است.در طول معاینه با دیدن ، پزشک ممکن است به وجود ویروس پاپیلوما شک کند ، اما بدون گذراندن آزمایشات ، نتیجه گیری دقیق و معقول امکان پذیر نخواهد بود.

درمان زگیل تناسلی
قبل از انتخاب روشی برای درمان زگیل ، لازم است ماهیت تشکیل آن مشخص شود و همچنین برخی از ویژگی های مراحل را در نظر بگیرید. انتخاب زنان برای حذف شیمیایی زگیل تناسلی غیر معمول نیست.

درمان زگیل تناسلی با دارو
درمان دارویی یک مجموعه مرکب از داروهایی است که به تقویت سیستم ایمنی بدن، که برای HPV بسیار مهم است، و همچنین خلاص شدن از شر ویروس که در حالت فعال است، کمک می کند.

قوانین درمان دارویی
به عنوان یک قاعده، داروهایی به شکل قرص به زنان تجویز می شوند که باید در طول روز سه بار مصرف شوند. چنین قرص ها ایمنی را افزایش می دهد، همچنین به خلاص شدن از شر ویروس کمک می کند.
علاوه بر قرص ها، زنان شیاف برای استفاده در واژن تجویز می شود.
مصرف قرص و شیاف باید همزمان، در یک مجموعه انجام شود.
پس از طی دوره درمانی کامل، در صورت لزوم، میکرو فلورا را ترمیم کنید. ترمیم میکرو فلورا به مدت سه دوره قاعدگی ادامه دارد.

درمان زگیل تناسلی با روش های نوین
امروزه حذف سخت افزار یکی از روش های نوین از بین بردن نئوپلاسم ها است.
با امواج رادیویی قابل حذف است - یکی از روشهای رایج مورد استفاده در دستگاه Surgitron.
تحت تأثیر امواج با فرکانس رادیویی بالا، زگیل از بین می رود و بعداً تشکیل از سطح غشای مخاطی یا دیواره های آن از بین می رود.

درمان زگیل تناسلی با جراحی
روش جراحی درمان، برداشتن نئوپلاسم ها با لیزر است. بیشتر زنان ترجیح می دهند با لیزر حذف کنند. روش برداشتن زگیل با بی حسی موضعی اتفاق می افتد.

زگیل تناسلی در دوران بارداری
کوندیلوما در دوران بارداری نیز نادر نیست و حتی مادران منتظر نیز در معرض این بیماری هستند. البته در دوران بارداری، خصوصیاتی وجود دارد که باید هم در هنگام درمان با روش دارویی و هم در هنگام از بین بردن زگیل ها با استفاده از روش های مختلف مورد توجه قرار گیرد.
رشد و نمو زگیل های تناسلی، قبل از هر چیز، تغییر در سطح هورمون ها و همچنین کاهش سطح ایمنی در دوره بارداری را تحریک می کند.
زگیل های بزرگ می تواند در روند زایمان اختلال ایجاد کند و بنابراین زایمان را پیچیده کند. هنگام تشخیص زگیل تناسلی، توصیه می شود با استفاده از سزارین، نوزاد به دنیا بیاید.
درمان اغلب دشوار و طولانی است و حتی پس از برداشتن، ممکن است زگیل دوباره ظاهر شود. علاوه بر این، کاندیدیازیس اغلب در دوران بارداری در نتیجه فعال شدن ویروس رخ می دهد. این می تواند دوره زایمان را پیچیده تر کند و برای نوزاد بسیار خطرناک است ، زیرا هنگام عبور از کانال زایمان آسیب دیده، کودک به راحتی آلوده می شود. HPV می تواند در کودکی بنام پاپیلوماتوز تنفسی مکرر یک وضعیت تهدید کننده برای زندگی ایجاد کند. به همین دلیل پیشگیری بسیار مهم است!

جلوگیری از سرایت زگیل تناسلی در دوران بارداری
برای اهداف پیشگیرانه، لازم است برای تقویت سیستم ایمنی بدن ، یک مولتی ویتامین مصرف شود.
و همچنین به طور مرتب برای معاینه و آزمایش ویروس ها به متخصص زنان مراجعه کنید.
توصیه می شود وسایل بهداشت شخصی را جدا کنید و با لباس دیگران و وسایل بهداشتی دیگران تماس نداشته باشید. (صابون لیف حوله لباس و هر وسیله شخصی دیگر)
زگیل روی labia minora. چگونه درمان و حذف شود
بروز زگیل تناسلی در زنان به دلیل بیماری عفونی ناشی از ویروس پاپیلومای انسانی است که در طول تماس جنسی منتقل می شود.
درمان به موقع این آسیب شناسی بسیار مهم است ، زیرا در بسیاری از موارد ، کوندیلوما نشان دهنده یک بیماری پیش سرطانی است.محبوب ترین روش خلاص شدن از شر این نئوپلاسم ها ، Cryodestruction است.
طبق آمار، در بدن هر پنج زن روی کره زمین یک نفر مبتلا به پاپیلوم ویروس وجود دارد که ممکن است برای مدت طولانی خود را نشان ندهد و باعث نشانه های آسیب شناسی نشود. اما با تضعیف سیستم ایمنی بدن، بیماری شروع به پیشرفت می کند ، علائم مشخصه ظاهر می شود.
زگیل های تناسلی روی labia minora معمولاً نشان دهنده نفوذ ویروس پاپیلومای انسانی به بدن زن است.
پاپیلوم ویروس ها با افزایش فعالیت انکوژنیک وجود دارند و نتیجه فعالیت مخرب آنها ممکن است توسعه آسیب شناسی هایی از جمله فرسایش یا سرطان دهانه رحم ، دیسپلازی باشد. بنابراین ، با تشکیل زگیل های تناسلی در اندام تناسلی ، مراقبت فوری پزشکی لازم است.علاوه بر زگیل های دستگاه تناسلی ، زگیل های صاف یا زیر جلدی که در لایه های اپیتلیال ایجاد می شوند ممکن است روی لب های داخلی واژن زن ظاهر شود. چنین رشدهایی خطر بسیار بیشتری را به همراه دارند ، زیرا باعث ایجاد تغییرات چشمگیر در بافت ها می شوند و همچنین در صورت عدم درمان به موقع ، اغلب به نئوپلاسم های بدخیم مبتلا می شوند.

پ
منبع: سیارک

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند