۲۲۵۳۳۶
۲۰۳۸
۲۰۳۸

مشکلات رابطه زناشویی، کاهش میل به رابطه

میل جنسی نوعی واکنش غریزی است که در صورت عدم کنترل و تنظیم، عواقب جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

میل جنسی نوعی واکنش غریزی است که در صورت عدم کنترل و تنظیم، عواقب جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. از جمله اختلالات جنسی شایع در بین افراد ، کمبود یا فزونی میل جنسی است. در صورتی که فرد دچار یکی از عارضه های نام برده شود ، کیفیت روابط زناشویی نیز به چالش کشیده خواهند شد. در واقع همان گونه که کاهش میل جنسی مشکل ساز است ، افزایش آن نیز موجب نارضایتی خواهد شد.
تعداد دفعات رابطه جنسی در میان زوجین از فاکتور خاصی پیروی نمی کند و مهم ترین رکن برای روابط ، ایجاد توافق در این زمینه است. مثلا ممکن است زوجی به طور میانگین یک الی دو مرتبه در هفته سکس داشته باشند و زوج دیگری نیز به صورت روزانه سکس را تجربه کنند. در چنین شرایطی اگر شریکان جنسی در دفعات رابطه تفاهم داشته باشند ، تعدد سکس معنایی ندارد و معیار مشخصی نخواهد داشت.
در برخی از مواقع ، ممکن است یکی از طرفین رابطه ، تمایل بیشتری نسبت به مقاربت داشته باشد ، به طوری که از حالت نرمال خارج شده و جنبه افراط به خود می گیرد. طبیعی است که این عدم توازن ، نارضایتی جنسی را به دنبال خواهد داشت و باید برای رفع آن اقدام نمود. با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب شما را با راهکارهای ساده و تاثیر گذار در کاهش میل جنسی آشنا کنیم.

راهکارهای ساده و موثر برای کاهش میل جنسی

اصلاح رژیم غذایی
مواد غذایی رابطه تنگاتنگی با افزایش یا کاهش میل جنسی دارند. به طور کلی هر ماده خوراکی که دارای طبع گرم باشد ، موجب تقویت میل جنسی و خوراکی هایی با طبع سرد ، نتیجه ای برعکس خواهند داشت. انواع ترشیجات ، لبنیات ، سویا ، مرکبات ترش ، چغندر قند ، کلم بروکلی ، غذاهای سرخ شده و … از جمله خوراکی های موثر در کاهش میل جنسی به شمار می آیند.
شما می توانید با گنجاندن موارد ذکر شده در برنامه غذایی روزانه تان ، به رفع هیجانات جنسی خود کمک شایانی کنید. همچنین پیشنهاد می شود که حتی الامکان از مصرف زعفران ، سیر و پیاز ، خرما ، تخم مرغ ، آجیل و خشکبار ، گوشت قرمز و … بپرهیزید ؛ چرا که این دسته از مواد غذایی ، سهم بالایی در افزایش میل جنسی دارند.
مدیریت اوقات فراغت
تقریبا همه افراد ، بخشی از زمان روزانه خود را به انجام کارهای شخصی و یا فراغت می گذرانند. در صورتی که از این زمان به درستی استفاده نشود ، کاهش میل جنسی با خطر مواجه خواهد شد. اختصاص دادن دقایقی از روز به مطالعه ، تماشای مستند و فیلم های برتر ، انجام ورزش هایی مانند شنا یا پیاده روی و به طور کلی پرداختن به امور لذت بخش در روز ، گامی بزرگ در کاهش میل جنسی محسوب می شوند.
ضرب المثل معروفی در این زمینه هست که می گوید: "بیکار نمانید! شیطان برای دست های بیکار ، کار درست می کند". این یک حقیقت است ، زمانی که شما برنامه ریزی مفیدی برای صرف اوقات فراغت خود ندارید ، به صورت ناخودآگاه به سوی افکار و اعمال شهوت برانگیز ترغیب خواهید شد که همین امر موجب افزایش میل جنسی خواهد شد.
دوری از عوامل محرک
گاهی شرایط و محیط به گونه ای است که کاهش میل جنسی را به تعویق می اندازد. از این رو بهترین کار مهیا نمودن فضایی امن برای کنترل میزان شهوت است. در این زمینه می توان به عواملی نظیر: تماشای صحنه های مستهجن ، لمس اندام ها خصوصا نقاط جنسی ، پوشیدن لباس های جذب و چسبان ، استحمام زیاد و طولانی ، تجسم فانتزی ها و پوزیشن های سکسی در ذهن ، به زبان آوردن کلمات تحریک کننده و یا شوخی های جنسی ، هرزه نگاری در فضای مجازی و … اشاره نمود.
تصحیح نحوه خوابیدن
شاید برایتان اندکی عجیب باشد اما باید به شما بگوییم که نحوه استراحت و خواب نیز در کاهش میل جنسی سهیم هستند؛ لذا توصیه می شود تا زمانی که به طور کامل خواب آلود نشده اید ، به بستر نروید ، قبل از خواب مثانه خود را تخلیه کنید و پس از بیدار شدن بلافاصله رخت خواب را ترک نمایید. دمای بستر خود را گرم نکنید و هیچ وقت به رو نخوابید. همچنین خوابیدن با شکم پر و لباس های محرک نیز موجب افزایش میل جنسی خواهند شد ، به همین سبب بهتر است از موارد ذکر شده اجتناب کنید تا با مرور زمان به کاهش میل جنسی برسید.
مصرف داروهای گیاهی
در بعضی از شرایط ، علاوه بر به کارگیری تکنیک های ویژه برای کاهش میل جنسی ، می توان از داروهای گیاهی نیز در این راستا یاری گرفت. گیاهان دارویی ، بر خلاف داروهای شیمیایی ، از عوارض بسیار ناچیزی برخوردار هستند و پیامدهای منفی به دنبال نخواهند داشت. عرق کاسنی ، رازک ، گیاه پنج انگشت ، شیرین بیان ، شاهدانه ، نعنا ، کافور ، مریم گلی ، رازیانه ، زرشک و … نقش موثری در کاهش میل جنسی ایفا می کنند. در مقابل مواردی همچون فلفل ، زنجبیل ، مارچوبه و … در ازدیاد میل جنسی دخیل خواهند بود.
افزایش فعالیت و ورزش
حرکات ورزشی اگر به صورت متعادل انجام بپذیرد ، میل جنسی را بیشتر خواهد کرد ، اما اگر از حالت معمول خارج شود و به نوعی موجب بروز خستگی در فرد شود ، سبب کاهش میل جنسی خواهد شد. از این رو توصیه می شود که با برنامه ریزی روزانه ، به ورزش های سنگین مانند: کوه نوردی ، بدنسازی ، پیاده روی نسبتا طولانی و … پرداخته و نسبت به تخلیه انرژی مضاعف خود اقدام نمایید. در واقع شما با انجام فعالیت های زیاد ، سطح تستوسترون بدنتان را به طرز چشمگیری پایین می آورید و از این طریق به کاهش میل جنسی دست خواهید یافت.
اجتناب از تحریک خود
ارتکاب برخی از حرکات و رفتارها ، در تغییر میل جنسی موثر خواهند بود. از این جهت بهتر است از کارهایی نظیر: تحریک فکری ، تماشای اندام لخت خود در آینه ، برقراری ارتباط با جنس مخالف ، تماشای فیلم ها و تصاویر پورن و … اجتناب کنید. در واقع شما با انجام چنین حرکاتی ، به طور جدی به تحریک مغز خود می پردازید که در همین راستا ، با افزایش میل جنسی مواجه خواهید شد. توصیه می شود که با ترک عادات نادرست ، برای کاهش میل جنسی تان قدم بردارید.
حضور در جمع برای کاهش میل جنسی
اگر نگاهی دقیق به نحوه زندگی خود بیاندازید ، متوجه خواهید شد که اغلب مواقع ، زمانی تحریک می شوید که تنها هستید. بنابراین عاقلانه ترین کار برای افرادی که از شدت میل جنسی خود رنج می برند ، حضور یافتن در جمع خانواده و دوستان است. برای اینکه ذهن خود را از مسائل جنسی دور سازید ، می توانید به اتفاق عزیزانتان به تفریح و گردش بروید و بخش اعظمی از وقت خود را به حضور در جمع اختصاص دهید.
در صورتی که تمایلی به خوش گذرانی با نزدیکانتان ندارید ، می توانید با حضور در کلاس های مورد علاقه ، علاوه بر پر کردن وقت اضافی ، حرفه و مهارتی را نیز بیاموزید. به خاطر داشته باشید که مدت زیادی تنها ماندن برایتان مناسب نیست و موجب تحریک بیش از پیش شما خواهد شد.
تغییر برخورد با جنس مخالف
یکی دیگر از راه های کاهش میل جنسی ، داشتن رفتار مناسب با جنس مخالف است. حتی الامکان سعی کنید که در برابر نامحرمان با غرور و تکبر برخورد کنید. از ایجاد ارتباط چشمی بپرهیزید و لطافت و محبت را از کلام خود دور کنید. نکته مهم تر اینکه به هیچ وجه با چنین افرادی در یک مکان خلوت نکنید ؛ پیشنهاد می شود که حتی اگر به خاطر شغل ، آموزش و… مجبور به این کار هستید ، هر چه سریع تر شرایط فعلی خود را تغییر دهید. این موضوع را به یاد داشته باشید که قرار گرفتن در محیطی ناسالم با جنس مخالف ، بر شدت افکار و امیال جنسی شما می افزاید و کنترل شهوت را مشکل خواهد کرد.
مدیتیشن
گاهی هجوم افکار مخرب جنسی ، ذهن را درگیر می کند و شخص را به سمت تفکر درباره مسائل سکسی سوق می دهد. بنابراین پالایش و پاکسازی مغز از فکرهای مزاحم ، راه دیگری برای کاهش میل جنسی قلمداد می شود. مراقبه یا مدیتیشن ، راهکاری موثر در این زمینه است. در واقع افرادی که از میزان بالای میل جنسی خود شکایت دارند ، می توانند به صورت روزانه ، حداقل نیم ساعت را به این کار اختصاص دهند. بدین صورت که با بهره گیری از تکنیک های خاص ، افکار مثبت و مفید را جایگزین افکار منفی و مضر کنند و آرامش را به زندگی خود بازگردانند.
همان طور که مشاهده کردید ، تنظیم و کنترل میل جنسی کار چندان سختی نیست ، و هر فردی می تواند با به کارگیری نکات ذکر شده ، در یک دوره زمانی ، به نتیجه مطلوب دست پیدا کند. البته درصدی از افراد نیز دچار اختلالات حاد جنسی هستند که برای درمان کامل می بایست طبق تجویز پزشک ، از داروهای مختلف نیز استفاده کنند.
یقینا استفاده از دارو برای کاهش میل جنسی موثر خواهد بود اما اگر خارج از دستور پزشک مصرف شود ، عوارض متعددی را به دنبال خواهد داشت ، از این جهت می توان گفت که مطمئن ترین راه برای درمان و کاهش میل جنسی ، بهره گیری از تکنیک های متنوع در شروع اختلال است.

سوالات متداول

مصرف چه داروهایی موجب کاهش میل جنسی خواهند شد؟
داروهای بسیاری منجر به افت شهوت در میان خانم ها و آقایان خواهند شد که از این میان می توان به مواردی نظیر: قرص های درمان افسردگی ، آنتی هیستامین ها ، داروهای حاوی مواد مخدر ، داروهای ضد تشنج ، قرص های کاهش فشار خون ، داروهای دارای بتابلوکر و... اشاره کرد.
بنده دچار افزایش میل جنسی شدید هستم ، به طوری که همسرم قادر به همراهی من نیست. گاهی احساس می کنم که هم خودم و هم همسرم به خاطر این موضوع به شدت تحت فشار هستیم و بسیار ناراحت می شوم. اغلب راهکارهای ارائه شده را نیز انجام داده ام اما به نتیجه دلخواه نرسیده ام. آیا راهی برای درمان وجود دارد؟
همان گونه که از اظهارات شما پیداست ، میزان میل جنسی تان از کنترل خارج شده است و این نگرانی کاملا طبیعی است. در برخی از شرایط داشتن استرس شدید ، روند درمان را به تعویق می اندازد ، پس در مرحله اول به شما توصیه می کنیم که خونسردی خود را حفظ کنید. از همسر خود بخواهید که مدت کوتاهی از پوشیدن لباس های محرک و یا آرایش های تحریک پذیر بپرهیزد. بهتر است برای بررسی دقیق اختلال ، به پزشک اورولوژیست مراجعه نمایید ، چرا که ممکن است علت اصلی این عارضه ، ریشه در مکانیسم بدن شما داشته باشد.
آیا وجود اختلال در عملکرد پروستات ، تاثیری بر افزایش یا کاهش میل جنسی خواهد داشت؟
در بسیاری از موارد پروستات نقش تعیین کننده ای در میزان میل جنسی خواهد داشت ، اما این به آن معنا نیست که افراد بدون مشکل پروستات ، دچار افت میل جنسی نخواهند شد. علاوه بر پروستات ، سایر اندام های بدن نیز در صورت بروز بیماری ، به طور مستقیم در کاهش شهوت دخیل خواهند بود چرا که بر روی عملکرد مغز تاثیر می گذارند و میزان ترشح هومورن ها را با عدم تعادل رو به رو خواهند کرد.

منبع: رایکو

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.