۲۲۷۰۴۵
۱۱۹۱
۱۱۹۱

قرص اورژانسی اووسیز، عوارضش لکه بینی قهوه ایه؟

توی روز آخر پریودم رابطه مقعدی داشتم، واسه همین ۲ تا قرص اورژانسی اووسیز خوردم.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام من ۱۰ روزپیش پریودم تموم شد دقیقا توی روز اخر پریودم رابطه مقعدی داشتم ک موقع خروج آلت مطمعن نبودم ک منی با من تماسی داشت یا ن واسه همین همون موقع ۲ تا قرص ۷۵ اورژانسی اوسییز خوردم الان بعد گذشت ۱۰ روز وقتی میرم دستشویی لکه های قهوه ای رنگ ازم خارج میشه میشه بگین دلیلش چیه آیا واسه قرصاس یا ممکنه حامله باشم؟
پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی:
دوست عزیز مصرف قرص های اورژانسی سیستم هورمونی را بهم میریزد و باعث ایجاد بی نظمی در قاعدگی گاهی تا سه سیکل می شود، در ضمن واکنش هر بدنی به قرص های اورژانسی متفاوت است، ممکن است شما چند روز زودتر یا دیرتر و یا در تاریخ مقرر همیشگی پریود شوید. به پزشک برای ایجاد نظم قاعدگی مراجعه کنید. در ضمن دو بار در سال می توانید از قرص اورژانسی استفاده کنید. مصرف این قرص ها به علت دوز بالای هورمون و عوارض زیاد (شامل عوارض جبران ناپذیر عروقی) اصلا توصیه نمیشود.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

    • اخبار داغ
    • جدیدترین
    • پربیننده ترین
    • مطالب مرتبط

    برای ارسال نظر کلیک کنید

    لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

    از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

    لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

    در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.