۷۱۷۸۴
۴ نظر
۸۳۹۶۷
۴ نظر
۸۳۹۶۷

استفاده از روغن زیتون در نزدیکی

آیا مصرف روغن زیتون مشکلی برای اسپرم ها به وجود می آورد؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: استفاده از روغن زیتون در نزدیکی باعث کشته شدن اسپرم ها می شود؟ می خواهم سریع تر باردار شوم. روغن زیتون باعث عفونت می شود؟

پاسخ دکتر شهلا رشیقی، متخصص زنان و زیمان:
خیر ولی کسی که تصمیم به بارداری می گیرد، بهتر است از چنین موادی استفاده نکند. روغن زیتون هم در صورتی که زیاد مصرف شود باعث عفونت می شود.

پاسخ دکتر زهرا علامه، متخصص زنان:
خیر اسپرم ها را نمی کشد. ولی اگر به اندازه یک قطره استفاده کنید مشکلی وجود ندارد.

مهم‌ترین مطالب در این‌باره:
سریع باردار شدن یکی از آرزوهای افرادی هست که قصد دارند هرچه زود تر مادر شده خانواده خود را گسترش دهند. اما در این میان سوالی مطرح می شود، چه چیزی باعث بارداری سریع میشود؟
خوردن چه چیزهایی باعث بارداری سریع میشود؟ آیا راهی وجود دارد که با کمک آن بتوان هر چه سریع تر به نتیجه مطلوب رسید؟

استفاده از روغن زیتون در نزدیکی
چه چیزهایی باعث بارداری سریع میشود؟
اگر قصد دارید که مادر شوید، اگر ماه هاست که بعد از تلاش برای باردار شدن هر ماه خون ریزی قاعدگی خود را مشاهده کرده و ناامید شده اید، احتمالا یکی از مهمترین سوالات ذهنتان این است که چه چیزی باعث بارداری سریع میشود؟ علاوه بر تمامی این موارد، با توجه به بالارفتن سن ازدواج در جامعه ما، بانوان درجهت از دست ندادن فرصت طلایی خود برای مادر شدن، درمدت کوتاهی بعد از ازدواج می خواهند بدانند که چه چیزی باعث بارداری سریع میشود؟
برای اطلاع از پاسخ این پرسش که چه چیزی باعث حاملگی سریع میشود تا پایان این مطلب همراه ما باشید.
زود باردار شدن منوط به رعایت مجموعه ای از موارد است. برخی از این موارد مربوط به سلامت مادر و سبک زندگی او بوده درحالی که برخی دیگر مربوط به نحوه برقراری رابطه جنسی است.
احتمالا می دانید سبک زندگی هرفرد در سطح سلامت او تاثیر بسزایی دارد و نیز سلامتی مادر بدون شک بر قدرت باروری او موثر خواهد بود.
بنابراین برای سریع باردار شدن ممکن است لازم باشد که سبک زندگی و رژیم غذایی خود را تا حتی اصلاح کنید.
وقتی که تصمیم دارید یک حیات دیگر را در وجود خود پرورش دهید، اولین مسأله، پاکسازی بدن از مواد مضر از طریق اصلاح عادات غذایی نادرست است.
برای مثال یک باغبان قبل از آنکه دانه هرگونه محصولی را درون زمینِ خود بکارد، ابتدا زمین را شخم زده، کود و سایر موارد تقویتیِ مورد نیاز را انجام می دهد و در کل خاک را برای پذیرش آن دانه با ارزش آماده می کند.
آمادگی برای باردار شدن نیز همین گونه است، در ابتدا باید از طریق مصرف مواد غذایی سالم، تا حد امکان ارگانیک، فاقد هورمون ها و مواد مضر، بدن خود را برای پرورش جنین آماده کرده و در تمام طول بارداری و حتی شیردهی از این رژیم غذایی سالم پیروی کنید.

۱- خود را در معرض سموم قرار ندهید
بر اساس مطالعات انجام شده بر روی خون بند ناف، تحقیقات نشان داد در یک آزمایش ۲۸۷ ماده شمیایی مضر در خون بند نافِ جنین ها مشاهده شد که از این میان ۱۸۰ مورد از آنها سرطان زا بوده و ۲۰۸ مورد سبب اختلال در تکامل جنین می شوند!
به این ترتیب آشکار است که باید مواد شمیایی مضر موجود در محیط خانه، کار و یا هر محل دیگری که در آنجا رفت و آمد دارید را شناخته و تا حد امکان از آنها دوری کنید.
بعلاوه بر اساس مطالعات این مواد بر قدرت باروری تاثیر گذاشته و یکی از علل اصلی شیوع ناباروری در دنیای امروز است.

2- غذاهایی با طبع گرم بخورید
حتماً می دانید که خوردن غذا هایی با طبع گرم و پرهیز از مصرف غذاهایی که طبع سرد دارند همیشه علاوه بر طب سنتی مورد تایید مطالعات پزشکیِ مدرن نیز بوده است.
این نوع از رژیم غذایی علاوه بر افزایش توان باروری، سطح سلامت جسمی و روحی فرد را نیز افزایش می دهد.

۳- بدن خود را تقویت کرده و تعادل هورمون ها را تنظیم کنید
یک آزمایش خونِ کامل بدهید، سطح تمامی هورمون ها، ویتامین ها و مواد معدنی را چک کنید.
در صورت وجود هرگونه عدم تعادل هورمونی، کمبود ها و حتی فقر ویتامین ها و مواد معدنی، پیش از باردار شدن با مصرف داروها و مکمل های مربوطه، تحت نظر پزشک مشکلات را برطرف کرده و کمبود ها را جبران کنید تا بتوانید با یک جسمِ سالم و متعادل و هرچه سریع تر وارد این دوره ی لذت بخش شوید.

۴- از گلوتن دوری کنید
امروزه مطالعات بسیاری انجام شده است که منشا بسیاری از ناباروری هایِ با علت نامعلوم را مصرف بیش از حد گلوتن می دانند.
به این ترتیب بهتر است مواد غذایی سرشار از گلوتن مانند سوسیس، کالباس، کمپوت ها، سس مایونز و ... را شناخته و تا حد امکان از مصرف آنها پرهیز کنید.

۵- تمرینات یوگا را شروع کنید
یوگا ورزشی است که علاوه بر آماده سازی جسم انسان، استرس های روزمره را نیز دور کرده و آرامش روحی را افزایش می دهد.
بنابراین برای انجام روزانه تمرینات یوگا حتی در منزل و برای مدت 15 دقیقه، یک زمان مناسب را در نظر بگیرید.

استفاده از روغن زیتون در نزدیکی
6- استرس و ناراحتی را کنار بگذارید
استرس و ناراحتی با افزایش سطح هورمون کورتیزول می تواند سبب اختلال در تخمک گذاری، برهم خوردن تعادل هورمونی، کاهش سطح انرژی، اختلال در جریان خون و ... درنتیجه دیر باردار شدن شوند.
واضح است که امروزه داشتن یک زندگی بدون استرس ابداً ممکن نیست، بنابراین بهترین راهکار یادگیری روش های مدیریت استرس و کنترل خویشتن است. با یادگیری این روش ها و به کار بستن آنها در زندگی روزمره، در کنار دوری از موقعیت های استرس زا می توانید تا حد امکان اثرات نامناسب هورمون کورتیزول بر بدن را کاهش دهید.
برخی از راهکارهای کمک کننده در این زمینه شامل موارد زیر می باشد:
- تمرینات یوگا
- مدیتیشن
- تکنیک های تنفسی
- ماساژ
- خواب و استراحت کافی
- ورزش کردن
- طب سوزنی

۷- غذاها و ویتامین هایی که قدرت باروری را افزایش می دهند در برنامه روزانه خود بگنجانید
برخی مواد غذایی مانند تخم مرغ، مارچوبه ، ماهی قزل آلا، بزگ تازه سبزیجات و ... سبب افزایش توان باروری می شوند، این گونه مواد غذایی را فراموش نکنید.

8- سیکل قاعدگی خود را بدانید
اگر می خواهید بدانید که چه چیزی باعث بارداری سریع میشود، ابتدا باید بدانید که چرخه قاعدگی شما چگونه است و زمان تخمک گذاریتان کدام روز خواهد بود.
از انجا که برای باردار شدنِ سریع، بهتر است در زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید، با کمک یک فرد متخصص و ابزار هایی مانند سونوگرافی و ... تعداد روزهای سیکل قاعدگی و ... زمان تخمک گذاری خود را پیدا کنید.
این تاریخ مهم در اغلب بانوان ۱۴ روز پس از اولین روز آخرین قاعدگی است.

9- نزدیکی به موقع و درستی داشته باشید
در پاسخ به پرسش چه چیزی باعث بارداری سریع میشود، یکی از مهم ترین نکات نحوه و زمان برقراری رابطه جنسی است.
برای افزایش احتمال باردار شدن با کسب آگاهی درمورد زمان ها و پوزیشن های مناسب نزدیکی به قصد باردار شدن، شانس باروری خود را افزایش دهید.
اکنون که شما به طور کامل می دانید که چه چیزی باعث بارداری سریع میشود، می توانید با رعایت نکات مربوطه هرچه سریع تر طعم شیرین مادر شدن را بچشید.

سایر روش ها
آیا می‌ توانم سریع‌ تر باردار شوم؟ آیا می‌ شود کودکمان متولد فصل و ماه دلخواه ما باشد؟
این ها ممکن است سؤالات شما هم باشد و خوشبختانه‌ پاسخ مثبت است، به شرطی که برنامه‌ ریزی منظمی داشته باشید و هر دو نفر شما یعنی خودتان و همسرتان به این برنامه پایبند بمانید که به هر حال همیشه به عنوان اتفاقی دوست‌ داشتنی و به‌ یاد ماندنی در زندگی‌تان باقی خواهد ماند.
چند راه برای سریع‌ تر کردن و تنظیم فرایند بارداری وجود دارد که بد نیست در کنار برنامه‌ های شخصی دیگرتان آن ها را هم در نظر بگیرید و با همسرتان دربارهٔ آن صحبت کنید تا بتوانید طبق خواسته‌ تان عمل کنید.

۱. یک معاینهٔ قبل از بارداری داشته باشید
سلامت عمومی و سلامت باروری شما و همسرتان هر دو فاکتورهای مهمی در بارداری هستند، بنابراین از پزشکتان بخواهید یک معاینهٔ پیش از بارداری برایتان بنویسد.

۲. ورزش کنید
تحقیق کنید که اضافه وزن یا کمبود وزن چگونه شانس شما را برای بارداری کاهش می‌ دهد و اگر اضافه وزن دارید یا بیش از حد لاغر هستید، سعی کنید با مشورت پزشکتان به یک وزن مناسب برای بارداری برسید.

استفاده از روغن زیتون در نزدیکی
۳. تغذیهٔ خوب و سالم داشته باشید
هر چند هزار بار این جمله را شنیده‌ اید، اما بهتر است برای بار هزار و یکم هم به ما اعتماد کنید و با مطالعه و پیگیری‌ های لازم متوجه شوید که بدن شما برای بارداری به کدام مواد مغذی نیاز دارد و یک رژیم غذایی سالم را برای خود و همسرتان برنامه‌ ریزی کنید.

۴. سیگار نکشید
بدنتان را برای بارداری آماده کنید. یکی از راه‌ های رسیدن به این آمادگی این است که سیگار کشیدن، مصرف مواد مخدر یا هر نوع محصول دخانی دیگری را از زندگی خود و همسرتان حذف کنید.

۵. الکل ننوشید و کافئین کمتر مصرف کنید
اگر می‌ خواهید یک بارداری بی‌خطر و یک کودک سالم داشته باشید، شما و همسرتان باید مصرف هر نوع مشروبات الکلی را به شکلی جدی کنار بگذارید و مقادیر بالای کافئین را نیز ترک کنید.

۶. زمان تخمک‌ گذاری‌ را مشخص کنید
شما تنها زمانی می‌ توانید باردار شوید که در حال تخمک‌ گذاری باشید، یعنی یک تخمک از تخمدان شما آزاد شود. چند روش وجود دارد که می‌ تواند به مشخص کردن زمان تخمک‌ گذاری کمک کنند.

۷. رابطۀ جنسی را با زمان تخمک‌ گذاری هماهنگ کنید
مطالعات نشان می‌ دهد زوج‌ هایی که رابطۀ جنسی‌شان را با تخمک‌ گذاری همزمان می‌ کنند، سریع‌ تر باردار می‌ شوند. بهترین زمان برای برقراری رابطۀ جنسی در طول دو روزِ قبل از تخمک‌ گذاری و خود روز تخمک‌ گذاری است. در یک پژوهش، آمار باروری زوج‌ هایی که رابطۀ جنسی را با زمان تخمک‌ گذاری همزمان کردند بالاتر از آمار باروری زوج‌ هایی بود که بدون هماهنگی و همزمانی در تلاش برای بچه‌ دار شدن هستند.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

نظر کاربران

 • بدون نام
  درباره استفاده از روغن زیتون در نزدیکی

  خیلی مرسی

 • بدون نام
  درباره استفاده از روغن زیتون در نزدیکی

  خیلی ممنون اطلاعات خیلی مفیدی
  بود

 • امیر
  درباره استفاده از روغن زیتون در نزدیکی

  سلام و خسته نباشید من مدتی هست ک از درد نعوظ رنج میبرم، دارو و درمان کرده ام و قرص های تادگرا و امثال این را نسخه کردند و زمانیک استفاده نکنم اصلا انگار نه انگار، بیشتر مواقع بیضه ها و التم سرد است و حالت طبیعی ندارد و موقع ادرار کردن ادرارم دو شاخ میشود و مث هنگامی ک ته الت را نگه میداریم ادرارم سفت میشود و موقع ارضا شدن مایع منی جهش ندارد لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ ها

  • مدیر پایگاه

   سلام و ممنون از توجهتون

   برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

   https://moshavere.niniban.com/

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.