۳۸۶۸۸
۱ نظر
۳۲۵۷۷
۱ نظر
۳۲۵۷۷
پ

آلبوم خاطرات نوزاد، کوچکی‌ اش را جاودانه کنید

با یک دفتر خاطرات کوچک، آلبومی که هیچکس مثل آن را ندارد، نوشتن لالایی و قصه‌هایی که می‌خواهید برای او بخوانید.

شهرزاد: با یک دفتر خاطرات کوچک، آلبومی که هیچکس مثل آن را ندارد، نوشتن لالایی و قصه‌هایی که می‌خواهید برای او بخوانید.

همه بچه‌ها دوست دارند وقتی بزرگ شدند، درباره خودشان بیشتر بدانند. کافی است کودکی عکسی از بارداری مادرش ببیند و تا مدت‌ها آن را در خاطرش نگه دارد. کودک شما هم از این قاعده مستثنی نیست. علاوه‌بر این شما هم در دوران بارداری وقت زیادی دارید برای این‌که با فرزندتان خوش بگذرانید و خود را برای ورود او آماده کنید. این کار با ثبت خاطره‌های مسافر کوچولو به راحتی امکان‌پذیر است. با پیشنهادهای ما لذت بچه ‌داشتن را از همان ابتدای بارداری خواهید چشید و ۹ ماه زودتر صاحب فرزند خواهید شد.

آلبوم خاطرات نوزاد، کوچکی‌ اش را جاودانه کنید

خاطرات من و مامانم

شما با 9 ماه تمام حس تازه و متناقض سر و کار دارید. ماه‌هایی که فقط یک بار در زندگی شما اتفاق خواهند افتاد و تجربه آن تا آخر عمر همراه‌تان است. پس به نفع‌تان است که آن‌ها را جاودانه کنید و راحت‌ترین کار نوشتن این تجربه‌هاست. به محض این‌که جواب آزمایش بارداری را گرفتید، یک دفترچه زیبا با جنس کاغذهای خوب و محکم بخرید و با خودکار در آن شروع به نوشتن کنید. این دفترچه قرار است سال‌هاي سال به عنوان یادگاری برای شما، فرزندتان و حتی نوه و نتیجه‌ها باقی بماند. نگران انشا و نحوه نگارش در این دفترچه نباشید. به محض این‌که شروع کنید، توانایی نوشتن را به دست خواهید آورد. برای چند بار اول ما به شما کمک می‌کنیم.

می‌توانید از حس‌تان وقتی جواب آزمایش را گرفتید، بنویسید. از این‌که چطور خبر را به همسرتان دادید و واکنش او چه بود. به هر حال فرزند شما دوست دارد درباره پدرش و حس او از تولدش بداند. روزهای بعد باز هم درباره حس‌های‌تان بنویسید. این‌که چقدر فرزندتان را حس می‌کنید، حال‌تان چگونه است، وزن‌تان چطور دارد زیاد می‌شود یا هر چیز دیگر. یک تقلب مهم و کارآمد نگاه کردن به صفحات مادرانه است که در آن‌ها منصوره مصطفی‌زاده، یادداشت‌ها و حس‌هایش از مادر شدن را با شما در میان گذاشته است. شما هم اگر شروع به نوشتن کردید، نوشته‌های‌تان را برای ما پست یا ای‌میل کنید. ما منتظر خواندن خاطره‌های زیبای شما از دوران بارداری هستیم و آماده‌ایم به نام خودتان چاپ کنیم.

وبلاگ‌نویسی دو نفره

می‌توانید برای فرزندتان یک وبلاگ درست کنید؛ کاری که خیلی از مادرها انجام می‌دهند و بارها در صفحات معرفی وبلاگ مجله نمونه‌های آن را دیده‌اید. وبلاگ درست مثل دفترچه خاطرات است با این تفاوت که شما نوشته‌های‌تان را با دیگران سهیم می‌شوید. با مادرهایی که دوست دارند تجربه‌های شما را بدانند، با کسانی که بچه ندارند و تجربه‌های شما برای‌شان نو و تازه است و .... . در وبلاگ می‌توانید عکس و صدا هم بگذارید. عکس اولین سونوگرافی، حرف‌هایی که با فرزندتان می‌زنید، تصویر جواب آزمایش و خیلی چیزهای دیگر. مهم‌ترین ویژگی وبلاگ هم این است که دوست پیدا می‌کنید. تجربه نشان داده مادرهایی که وبلاگ می‌نویسند کلی دوست اینترنتی پیدا می‌کنند و بعد با دوست‌های‌شان قرار می‌گذارند و در آینده بچه‌های‌شان کلی دوست هم سن و سال خواهند داشت. به وبلاگ‌هایی که عمر طولانی‌تری دارند نگاه کنید تا باورتان شود.

به او نامه بنویسید

لازم نیست حتما اوریانا فالاچی باشید تا بتوانید به کودکی که زاده نشده نامه بنویسید! این کار از هر مادری برمی‌آید. کافی است فقط یک بار آن را امتحان کنید تا ببینید چقدر لذت‌بخش است. نامه نوشتن به جنینی که در شکم دارید، علاوه‌بر این‌که یک گنجینه گرانبها برای او باقی می‌گذارد، کمک می‌کند تا با فرزندتان ارتباط بیشتری برقرار کنید. شما خودتان را برای آمدن او آماده‌تر می‌کنید و همان‌طور که همه روانشناس‌ها می‌گویند این ارتباط روی نوزاد هم تاثیر مثبت می‌گذارد. برای این‌که راحت‌تر بنویسید از خاطره شروع کنید. از حس‌هایی که دارید، از این‌که می‌خواهید او را در بغل بگیرید، از این‌که چقدر دوستش دارید و برای آینده او چه برنامه‌هایی ریخته‌اید و .... از همسرتان هم بخواهید در نوشتن با شما سهیم شود. جنین این ارتباط‌ها را به خوبی درک می‌کند. اگر نوشتن برای همسرتان سخت است، از او بخواهید با جنین حرف بزند و شما حرف‌هایش را بنویسید. این حرف‌ها هر چقدر ابتدایی و بعضی وقت‌ها خنده‌دار به نظر برسند، بی‌نهایت زیبا و عاشقانه هستند.

آلبوم عکس‌های قبل از تولد

چرا فکر می‌کنید عکس گرفتن را باید از وقتی شروع کنید که نوزاد به دنیا می‌آید؟ شما هنگام بارداری بی نهايت زیبا و دوست داشتنی می‌شوید و حیف است تصویری از خودتان ثبت نکنید. الان خیلی از آتلیه‌ها عکس بارداری می‌گیرند و علاوه‌بر این می‌توانید خودتان هم این‌گونه عکس‌ها را بگیرید. کافی است در اینترنت جستجو کنید تا برای عکس‌های بارداری ایده بگیرید. کودک شما از دیدن تصویر خودش وقتی درشکم شماست، لذت خواهد برد. شما می‌توانید با این عکس‌ها یک آلبوم درست کنید و به نام فرزندتان پیش از این‌که به دنیا بياید آن‌ها را ثبت کنید. برای درست کردن این آلبوم می‌توانید ابتکارهای جالبی به خرج دهید.

می‌توانید از همسرتان موقعی که خبر باردار بودن شما را می‌شنود عکس بگیرید. از او بخواهید موقعی که روی تخت سونوگرافی دراز کشیده‌اید و دارید به صدای قلب کودک‌تان گوش می‌دهید از شما عکس بگیرد. عکسی از دکتری که فرزند شما را به دنیا می‌آورد هم بسیار ریبا و خاطره‌انگیز خواهد بود. اولین لباسی که برای کودک خریده‌اید، مراحل آماده کردن اتاق او، عکسی با یک ژست ثابت که بزرگ شدن شکم شما را نشان دهد، همه و همه از سوژه‌های جالب عکاسی برای دوران بارداری شما هستند. شما می‌توانید ابتکارهای جالب دیگری هم به خرج دهید. مثلا روی شکمتان یک پاپیون زیبا ببیندید و خیلی چیزهای دیگر که با صرف کمی وقت و سلیقه می‌توانید انجام دهید. تصویرهای دیگری مثل جواب آزمایش و سونوگرافی‌ها و حتی برگه بستری برای بیمارستان و شرح هزینه‌ها را هم می‌توانید به آلبوم‌تان اضافه کنید.

شاعر و نویسنده‌ای که شمایید

خیال‌تان را راحت می‌کنم، بعد از به دنیا آمدن بچه دیگر فرصت سر خاراندن هم ندارید، چه برسد به این کارهای فانتزی. مجبورید به جای لالایی خواندن برای فرزندتان سی‌دی بگذارید و برای داستان گفتن به مادربزرگ‌تان متوسل شوید. اما حالا فرصت خوبی است برای این‌که بانک شعر و قصه‌تان را پر کنید و خودتان کار خواندن شعر و گفتن قصه برای فرزندتان را انجام دهید. برای این کار یک دفتر بخرید و سراغ مادربزرگ‌تان بروید. می‌توانید از کتاب‌های قصه‌های عامیانه که در کتابفروشی‌ها هست هم استفاده کنید. خلاصه هر داستانی که به نظرتان می‌آید را یادداشت کنید تا بتوانید بعدها برای فرزندتان تعریف کنید. شعرهای کودکانه و لالایی‌ها را هم می‌توانید از اینترنت یا کتاب‌های شعر و لالایی جمع کنید. چند بارکه آن‌ها را بخوانید حفظ خواهید شد. علاوه‌بر این، جنین شما از همین حالا با صدای شما انس خواهد گرفت و بعد از تولد دلبستگی بیشتری به شما خواهد داشت. مجموعه‌ای که درست خواهید کرد آنقدر ارزشمند و کارآمد است که تا مدت‌ها مجبورید آن را به مادرهای دیگر قرض بدهید.

وسایلش را خاص کنید

حتما شما هم از این اتفاق استقبال می‌کنید که وسایل کوچولوی شما فقط مخصوص به خودش باشد. کار زیبایی است و باعث می‌شود خیلی از این وسایل را بتوانید یادگاری نگه دارید. برای این کار راه‌های متفاوتی دارید. برای مثال اگر گلدوزی بلدید، می‌توانید گوشه لباس‌های فرزندتان، اول اسمش را با نخ رنگی بدوزید. می‌توانید بالش و ملحفه‌اش را خودتان آماده کنید و روی آن هر طرحی که دوست دارید بدوزید. حتی می‌توانید اسمش را روی برچسب چاپ کنید و روی تخت و کمدش بچسبانید. عکسی از بارداری خود به همراه همسرتان را بزرگ چاپ کنید و به دیوار اتاقش نصب کنید. با این کارها اتاق فرزند شما شبیه اتاق هیچ نوزاد دیگری نخواهد بود.

پ

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • پریسا
   درباره آلبوم خاطرات نوزاد، کوچکی‌ اش را جاودانه کنید

   ممنون

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند