۹۲۹۷۰
۱۵۹۴۵
۱۵۹۴۵
پ

نفخ شکم از عوارض قرص شیرافزا است؟

برای افزایش شیرم قرص متوکلرپرامید و شیرافزا می خورم اما مدتیه که هم خودم هم نوزادم دچار نفخ شدیم.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: دختر دو ماه و نیمه ای دارم که از شیر خودم و شیر خشک یارانه ای تغذیه می کنه. برای افزایش شیرم قرص متوکلرپرامید و شیرافزا می خورم اما مدتیه که هم خودم هم نوزادم دچار نفخ شدیم. آیا از عوارض این قرص هاست؟ چی بخورم که خوب شیم؟

پاسخ دکتر فریدون سیمایی، متخصص اطفال:
قرص شیرافزا جهت‌ افزایش‌ شیر مادر تولید شده است و همچنین‌ باعث‌ برطرف‌ شدن‌ اختلالات‌ گوارشی و آرامش‌ نوزاد می شود. این قرص هورمون شیری که در بدن مادر تولید می شود را بیشتر تحریک می کند و موجب افزایش شیر در سینه های مادر می شود. بروز نفخ در شما و نوزاد نمی تواند به علت مصرف این قرص باشد چراکه اصلا با این مساله مرتبط نیست. به منظور رفع نفخ نوزاد آروغش را بعد از شیر خوردنش به خوبی بگیرید و شما از خوردن غذاهای نفاخ دوری کنید تا از طریق شیر مادر وارد شکم نوزاد نشود. اگر بعد از رعایت تمام این موارد نفخ نوزاد بهتر نشد، با مشورت پزشک معالج می توانید قطره دایمتیکون به نوزاد بدهید که کم ضرر ترین دارو برای نفخ نوزاد است.
پ

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

    • اخبار داغ
    • جدیدترین
    • پربیننده ترین
    • گوناگون
    • مطالب مرتبط

    برای ارسال نظر کلیک کنید

    لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

    از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

    لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

    در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

    هم اکنون دیگران می خوانند