۹۸۰۷۵
۳۴۸۱
۳۴۸۱

خرید لباس برای نوزاد، واجب‌ها کدامند؟

لباس نوزاد را مناسب فصل انتخاب کنید. لباس گرم بچه را مریض خواهد کرد. دکترها می‌گویند لباس نوزاد باید فقط یک لایه از لباسی که شما می‌پوشید، بیشتر باشد.

مطمئنا یکی از مهم‌ترین کارهایی که این روزها انجام می‌دهید، خرید لباس برای فرزندان دلبندتان است. حتما شما هم مانند هر پدر و مادر دیگری دل‌تان می‌خواهد دختر یا پسر کوچک‌تان را که به مهمانی‌ها و دید و بازدیدهای نوروزی می‌برید، مانند ستاره بدرخشد و برای همین به دنبال لباس مناسب برای آنها می‌گردید. می‌توانید قبل از این که راهی بازار شوید، پیشنهادهای شهرزاد را بخوانید و از آنها کمک بگیرید. لباس‌هایی که برای پوشیدن در خانه در نظر می‌گیرید هم کم‌ اهمیت نیستند. این لباس‌ها را از جنس خوب انتخاب کنید که با شست‌وشوهای زیاد رنگ و روی‌شان از بین نرود و مجبور نباشید دوباره برای خرید آنها وقت و هزینه صرف کنید.

این نوزادان ظریف
پوست نوزادان بسیار حساس و لطیف است. بنابراین قبل از هر چیز موقع خرید باید به جنس لباس دقت کنید. لباس نوزادان باید حتما نخی باشد و برای آن‌ها حساسیت ایجاد نکند. زیاد در بند قیمت کم لباس نباشید. فقط در این سن است که به خاطر سلامت کودک حتما باید برای او لباس با جنس خوب بخرید. برای خرید لباس بچه خوب هم ناچارید هزینه بالایی را بپردازید. فراموش نکنید که بهتر است لباس نوزاد دکمه، زیپ یا اضافات دیگر نداشته باشد و باعث آزار بچه نشود. بهترین دکمه‌ برای لباس نوزاد، دکمه‌های چفتی و ظریف هستند. حتی لازم است قبل از خرید، راحتی درزهای لباس را هم چک کنید. لباس نوزاد باید به اندازه کافی دکمه داشته باشد تا راحت بتوانید آن را به تن او بپوشانید یا درآورید. لباس‌هایی که جلوی آن‌ها دکمه دارد بهتر از لباس‌هایی است که دکمه آن‌ها پشت لباس است. لباس نوزاد نباید به تن او بچسبد. لباس چسبان یا کش شلوار تنگ، نوزاد را اذیت می‌کند. یقه، کشبافت‌های سردست یا مچ پای نوزاد نباید تنگ باشد. قبل از خرید حتما آن‌ها را چک کنید. اگر نوزاد اولین فرزند شماست و هنوز در آغوش گرفتن او برای‌تان سخت است بهتر است بادی یا لباس‌هایی را انتخاب کنید که زیر آن‌ها دکمه داشته باشد تا با بغل کردن، لباس نوزاد به هم نریزید.

اگر فرزندتان دختر است، یکی از گزینه‌هایی که می‌توانید برای خرید او در نظر بگیرید، پیراهن است. هنگام خرید پیراهن دقت کنید که همراه با آن کفش مناسبی تهیه کنید تا با پوشیدن یک کفش نامناسب و ناهمگون زیبایی پیراهنی که انتخاب کرده‌اید از بین نرود. معمولا در روزها و هفته‌های اول بهار هنوز هوا سرد است. بنابراین اگر لباس‌های زمستانی فرزندتان کهنه شده و دیگر قابل استفاده نیستند، حالا که بیشتر مغازه‌ها لباس‌های گرم را حراج کرده‌اند، فرصت خوبی است که لباس گرم را هم جزو خریدتان قرار دهید. جلیقه برای پسربچه‌ها معمولا مورد استقبال پدر و مادرها قرار می‌گیرد. از مزایایی که لباس‌هایی با ترکیب جلیقه دارند این است که می‌توانید با تنوع دادن به بلوزهای زیر آن، لباس پسرکوچولوی‌تان را از یکنواختی دربیاورید و هر بار آن را با رنگ دیگری به او بپوشانید.

به نوزادم چقدر بپوشانم
لباس نوزاد را مناسب فصل انتخاب کنید. لباس گرم بچه را مریض خواهد کرد. دکترها می‌گویند لباس نوزاد باید فقط یک لایه از لباسی که شما می‌پوشید، بیشتر باشد. یعنی اگر خودتان یک پیراهن پوشیده‌اید، نوزاد به یک زیرپوش و یک پیراهن نیاز دارد و اگر هوا طوری است که خودتان چیزی روی پیراهن به تن کرده‌اید، بهتر است یک لایه بیشتر از آن به نوزاد بپوشانید. برای این فصل باید برای نوزاد یک لباس زیر نیمه گرم و یک لباس روی گرم انتخاب کنید. به یک پتو که نوزاد را موقع بیرون بردن در آن بپیچید هم نیاز دارید. کلاه را هم فراموش نکنید. در روزهای نوروز هنوز سرما وجود دارد. یادتان باشد که حتما به نوزاد زیرپوش بپوشانید تا هم گرم بماند و هم دکمه لباس رویی او را آزار ندهد. سرهمی‌های دخترانه و پسرانه هم برای این روزها مناسبند و با توجه به حساس بودن بچه‌ها و مقاوم نبودن بدن‌شان در مقابل سرما، بهتر است تا وقتی هنوز هوا متعادل نشده، لباس‌های گرم برایشان در نظر بگیرید.

این فسقلی‌ها
بچه‌های بین 6 ماه تا یک سال می‌توانند شیطانی کنند، دست و پای‌شان را تکان دهند و چهاردست و پا بروند. به همین دلیل به لباس راحت نیاز دارند. لباسی که به اندازه کافی گشاد باشد تا کودک در آن مشکلی با تکان‌خوردن نداشته باشد. سعی کنید شلوار یا دامن کودک شما به جای دکمه و کمر، کش داشته باشد تا بچه در آن راحت باشد. بچه‌ها در این سن به غذا خوردن می‌افتند و معمولا لباس‌های‌شان را کثیف می‌کنند. جنس‌هایی را انتخاب کنید که به راحتی در ماشین لباسشویی شسته شوند و لکه‌بری آن‌ها آسان باشد. باید رنگ لباس‌رویی را طوری انتخاب کنید که زیاد کثیفی را نشان ندهد. در کنار همه این ملاحظات، اگر قرار است کودک غذا بخورد حتما روی لباس پیش‌بند ببندید. بچه‌ها در این سن به چهاردست و پا راه رفتن می‌افتند. به همین دلیل لباس‌هایی برای آن‌ها انتخاب کنید تا روی زانوهای‌شان پوشیده باشد و در عین حال زبر نباشد تا پای بچه موقع حرکت آسیب نبیند. در این سن کودکان به رنگ‌های شاد مثل قرمز واکنش نشان می‌دهند. زیاد در قید و بند این‌که رنگ به او می‌آید یا نه نباشید. سعی کنید رنگ لباس بچه شاد باشد و طرح‌های رنگی داشته باشد. خرید لباس‌های چند تکه هم یک راه دیگر تنوع دادن به لباس فرزندتان است. به این ترتیب به راحتی می‌توانید با صرف هزینه کمی، فرزندتان را از رنگی به رنگ دیگر درآورید.

یک ساله‌های شیطان
بچه‌ها در این سن معمولا بازی می‌کنند و موقع بازی لباس‌های‌شان را کثیف می‌کنند. بنابراین بهتر است لباس‌های گران قیمت مخصوص مهمانی را فقط در موارد خاص تن او کنید و برای مناسبت‌های معمولی از لباس با رنگ‌هایی استفاده کنید که کثیفی را کمتر نشان می‌دهند. این بچه‌ها حتی ممکن است زمین بخورند و لباس‌های‌شان را پاره کنند. بنابراین اشکالی ندارد اگر از لباس‌های ارزان قیمت‌تر برای این سن استفاده کنید. البته باز هم باید جنس خوب لباس را مدنظر داشته باشید. رشد بچه‌ها در این سن خیلی زیاد است. بهتر است لباس‌هایی را انتخاب کنید که با استفاده از بند یا سگک قابلیت تغییر اندازه داشته باشند. لباس سرهمی یا سارافون بهترین لباس برای این سن است. هم اندازه آن تنظیم می‌شود و هم به راحتی از تن بچه در نمی‌آید و به هم نمی‌خورد. بچه‌ها از لباس‌هایی که تکه‌های خاص مثل دکمه‌های رنگی یا تکه‌دوزی‌های برجسته دارند بیشتر خوش‌شان می‌آید. آن‌ها برای او مهم‌تر از مدل لباس هستند. در واقع باید در لباس کودک چیزی برای کشف وجود داشته باشد.

لباس‌هایی برای راحتی
لباس خواب کودک باید حتما جنس نخی داشته باشد تا بچه در آن راحت بخوابد و عرق نکند. بهتر است این لباس‌ها رنگ روشن داشته باشند تا به محض کثیف شدن خودش را نشان دهد و شما را یاد شستن آن بیندازد. اما لباسی که کودک موقع برگشتن به خانه و موقع بازی تن می‌کند بهتر است رنگی کمی شادتر و رنگی‌تر داشته باشد. این لباس‌ها در عین حال باید خیلی راحت باشند و اگر فرزند شما بیشتر از یک سال دارد، تا جایی که ممکن است باید لباس بدون دکمه برایش بخرید. شلوارهایی که کمر آن‌ها کش است برای لباس خانه مناسب‌ترین شلوارها هستند. لباس‌های جین هم که طرفداران مخصوص خود را دارند و با توجه به استقبالی که از آنها می‌شود، در هر فصلی و در انواع مدل‌های گوناگون برای بچه‌ها در مغازه‌ها پیدا می‌شوند.

جوراب‌ها حیاتی‌اند
یکی از مهم‌ترین بخش‌های لباس بچه جوراب‌های اوست. جوراب کودک باید نخی باشد تا حساسیت ایجاد نکند. به اندازه جوراب هم باید دقت کنید. اگر جوراب گشاد باشد در کفش جابه‌جا می‌شود و کودک را آزار خواهد داد و اگر تنگ باشد، خون‌رسانی به پای بچه را مختل خواهد کرد. اگر فرزندتان دختر است و دامن می‌پوشد بهتر است به جای جوراب از جوراب‌شلواری استفاده کنید. هم زیباتر است و هم دخترتان بیشتر گرم می‌ماند. ساق هم برای همراهی با دامن انتخاب خوبی است. هنگام انتخاب لباس برای بچه‌ها ملاک‌های سادگی و تک‌رنگی را کنار بگذارید و با توجه به رنگ پوست فرزندتان، لباس‌های شاد و طرح‌دار و رنگی برای‌شان بخرید.


منبع: شهرزاد

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.