۱۶۷۳۰۳
۱۳۵۶
۱۳۵۶

شبکه های اجتماعی و کودکان، نکاتی جهت ایمنی

شبکه های اجتماعی ما را احاطه کرده است. فضای مجازی و شبکه های تلویزیونی نوجوانان را هدف قرار می دهند تا...

شبکه های اجتماعی ما را احاطه کرده است. فضای مجازی و شبکه های تلویزیونی نوجوانان را هدف قرار می دهند تا با استفاده از رسانه های اجتماعی، با دوست داشتن، دنبال کردن یا به اشتراک گذاری در مورد محصولات و برنامه ها، از آن ها استفاده کنند. شبکه های اجتماعی یک مکان عالی برای در ارتباط بودن با خانواده و دوستان است. در حالی که هیچ چیز اشتباهی در این زمینه وجود ندارد، شبکه های اجتماعی می توانند مکان خطرناکی برای جوانان باشند. اگر فرزندی دارید که از رسانه های اجتماعی استفاده می کند، یاد بگیرید چگونه از ایمنی آنلاین او محافظت کنید.

صحبت کردن با کودک درباره ایمنی در شبکه های اجتماعی

۱- درباره ایمنی شبکه های اجتماعی با فرزندتان گفت و گویی داشته باشید
برقراری ارتباط با فرزندان مهم است. شما می خواهید فرزندتان در مورد صحبت کردن درباره رسانه های اجتماعی و تجربیاتش در مورد آن احساس راحتی کند، و همچنین احساس می کنید که او می تواند در صورتی که مشکلی پیش بیاید با شما صحبت کند. خطوط ارتباطی را باز کنید تا کودک هر مشکلی که داشت در مورد مطرح کردنش با شما احساس راحتی داشته باشد.
در مورد امنیت در رسانه های اجتماعی به کودک خود توضیح دهید. به او بگوئید که اطلاعات شخصی، مانند شماره تلفن یا آدرسش را به کسی ندهد. به او درباره درک اهمیت ارسال تصاویر نامناسب و یا به روز رسانی های بیجا توضیح دهید. اطمینان حاصل کنید که در مورد خطرات شکارچیان اینترنتی با او گفت و گویی دارید و به همین دلیل او هرگز نباید با غریبه هایی که در اینترنت صحبت می کند رو در رو ملاقات کند.
۲- برای فرزندتان قوانینی تنظیم کنید
در مورد قوانینی که در رابطه با شبکه های اجتماعی دارید با فرزندتان صحبت کنید. این قوانین می تواند شامل مواردی باشد که شما در مورد آن ها نگران هستید. مثال ها عبارتند از:
اجازه ندهید فرزندتان درباره اینکه در کجا هستند مطلبی را ارسال کند.
اجازه ندهید که فرزندتان هر گونه اطلاعات شخصی را ارسال کند.
مقدار یا انواع عکس هایی که فرزندتان ارسال می کند را محدود کنید.
مقدار زمانی که کودک تان می تواند در شبکه های اجتماعی صرف کند مشخص کنید.
رسانه های اجتماعی که فرزندتان می تواند عضو شود را محدود کنید.
۳- در مورد پیامدهای شبکه های اجتماعی بحث کنید
شما فقط نیاز به نگران بودن در مورد شکارچیان که فرزندتان را پیدا کنند ندارید. شما باید با فرزندتان صحبت کنید که چگونه از خود محافظت کند. ارسال تصاویر شرم آور، مشکوک یا نامناسب می تواند پیشنهاد های کاری یا تحصیلی او را از بین ببرد. به روز رسانی استاتوسی که بی ادبانه، توهین آمیز و یا سوال انگیز است، می تواند بعدا به ضرر او باشد.
اطمینان حاصل کنید که با فرزندتان صحبت کنید که زمانی که چیزی در شبکه های اجتماعی قرار می دهد، در همه جهان می توانند آن را ببینند و برداشتن یا حذف کردنش کار سختی است.

حفاظت از کودکان در فضای مجازی
۱- صبر کنید تا فرزندتان به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند حسابی در رسانه های اجتماعی بسازد
تمام سایت های رسانه های اجتماعی حداقل سن قانونی برای ثبت نام در یک حساب کاربری دارند. این سنین برای حفاظت از حریم خصوصی کودکان و نوجوانان تنظیم شده اند. اطمینان حاصل کنید که اجازه ندهید که فرزندتان در زمانی که جوانتر از سن مورد نیاز برای باز کردن یک حساب در فضای مجازی یک حساب باز کند. هنگامی که او به سن تایین شده می رسد، تصمیم بگیرید که آیا شما احساس می کنید او به اندازه کافی بزرگ شده است یا خیر
برای ثبت نام در فیس بوک، توییتر، تامبلر، اسنپ چت، پینترست یک فرد حداقل باید ۱۳ سال را دارا باشد. گرچه برای ثبت نام در یوتیوب باید ۱۸ ساله باشید، شخصی که ۱۳ ساله است می تواند با اجازه والدینش ثبت نام کند.
در تیندر و واین یک فرد باید ۱۷ ساله باشد که یک حساب بتواند در آنجا باز کند.
۲- فرزند خود را دنبال کنید
هنگامی که فرزند شما یک حساب رسانه اجتماعی می سازد، آن حساب را دنبال کنید. در مورد سایت هایی که از آن استفاده می کند با او صحبت کنید و اگر نمی توانید متوجه شوید که سایت چگونه کار می کند، از فرزندتان بخواهید تا آن را به شما توضیح دهد. این می تواند به شما در نظارت بر این که فرزند شما آنلاین در حال انجام چه کاری است و با چه کسی صحبت می کند کمک کند.
فرزند شما ممکن است سایت های شبکه های اجتماعی را که نمی دانید در اختیار داشته باشد. برنامه های دانلود شده بر روی تلفن او را چک کنید یا از برنامه هایی که برای استفاده از سایت های اجتماعی استفاده می کنید را مشاهده کنید.
بعضی از سایت های رسانه های اجتماعی دارای گزینه هایی هستند که به اعضا اجازه می دهد انتخاب کنند که چه کسی پست ها را می بیند. ممکن است کودکتان با شما در ارتباط باشد یا شما را دنبال کرده باشد، اما می تواند پست را فیلتر کند، بنابراین شما نمی توانید آن را ببینید.
شما همچنین می توانید با خواندن پست های او ، ببینید که علائق او چیست یا چه چیزی اشتباه پیش می رود.
۳- اجازه دهید فرزند شما مقدار مناسب از حریم خصوصی را داشته باشد
هر چقدر که فرزند شما بزرگتر می شود، بهتر است به او حریم خصوصی خودش را بدهید و به او اعتماد کنید. این بدین معنی است که پشت سر او تاریخچه تلفنش را چک نمی کنید و در مورد همه کارهایی که می کند دخالت نمی کنید. با این حال، شما باید مراقب باشید که فرزند شما در حین آنلاین بودن مشغول انجام چه کاری است.
هنگامی که نوجوانان سایت های اجتماعی را دریافت می کنند، مطمئن شوید کلمه عبور سایت ها را دارید. این می تواند به شما اجازه دهد که در فعالیت های آنلاین او توجه داشته باشید. برای نوجوانان بزرگ تر، می توانید به آن ها اجازه دهید حریم خصوصی بیشتری با داشتن گذرواژه های شخصی خود داشته باشند.
تاریخچه اینترنت را بررسی کنید. این به شما نشان می دهد که سایت هایی که نوجوان شما بازدید کرده است را ببینید. شما همچنین می توانید تلفن فرزند خود را بررسی کنید. با این وجود، اگر شما فکر می کنید که به حریم خصوصی او حمله می کنید و به او اعتماد ندارید، ممکن است با فرزندتان به مشکل بخورید. از قضاوت خود برای اینکه چقدر این موارد را بررسی کنید استفاده کنید. شما ممکن است تاریخچه چک کردن اینترنت و تلفن را برای زمانی که فرزند شما کاری می کند که به او اعتماد نداشته باشید و یا معتقد است که حریم خصوصی او در معرض خطر است نگه دارید.
شما همچنین می توانید برنامه هایی مانند Net Nanny یا WebWatcher را نصب کنید. فرزند شما هرگز نمی داند که این برنامه ها در کامپیوتر هستند و هنگامی که ممکن است ایمنی فرزند شما را در معرض خطر قرار بگیرد به شما هشدار می دهند.
۴- یک رایانه مشترک داشته باشید
راه دیگری برای حفظ امنیت فرزندتان در شبکه های اجتماعی، داشتن یک رایانه مشترک است. این بدان معنی است که کودک لپ تاپی در اتاق خود ندارد، جایی که او می تواند کارهایش را از نظر شما پنهان کند. در عوض، بهتر است که او از یک رایانه در یک محل مرکزی در خانه استفاده کند که در آن شما می توانید بر آن چه که انجام می دهد نظارت کنید.
۵- اطمینان حاصل کنید که تنظیمات موقعیت مکانی جهانی خاموش است
برای محافظت از کودک خود، تنظیمات موقعیت مکانی را خاموش کنید. تنظیمات موقعیت مکانی به سایت های رسانه های اجتماعی اجازه می دهد موقعیت مکانی فرد را هنگام ارسال یک عکس یا به روز رسانی اضافه کند. با خاموش کردن این گزینه، به افراد اجازه نمی دهد که بدانند فرزند شما کجاست یا مکان هایی که او اغلب مکررا به آنجا می رود را نفهمند.
تنظیمات موقعیت مکانی می تواند اسم شهری را که شخص در آن است، نام رستوران یا فروشگاه یا حتی آدرس را پست کند.
۶- زبان متن رسانه های اجتماعی را یاد بگیرید
رسانه های اجتماعی متن و زبان خاص خود را دارند. دانستن برخی از زبان ها یا دانستن برخی از سر واژه ها ممکن است به شما کمک کند تا بدانید که کودک شما درباره چه چیزی صحبت می کند.

حفاطت کردن از حریم شخصی فرزندتان در شبکه های اجتماعی

۱- از تنظیمات حریم خصوصی استفاده کنید
اگر شما یک حساب رسانه های اجتماعی دارید، احتمالا می خواهید عکس های فرزندان خود را به اشتراک بگذارید. شما این کار را انجام می دهید زیرا شما آن ها را دوست دارید و به آن ها افتخار می کنید. اما به اشتراک گذاری عکس های فرزندان ممکن است آنها را در معرض خطر قرار دهد. وقتی عکس های فرزندانتان را به اشتراک می گذارید، از تنظیمات حریم خصوصی عکس ها استفاده کنید تا بتوانید کنترل کنید که چه کسی عکس های شما را می بیند.
از تنظیمات استفاده کنید تا تنها به افرادی که آن ها را دنبال می کنید اجازه دهید عکس های شما را ببینند.
شما همچنین می توانید تنظیمات حریم شخصی سفارشی را تنظیم کنید، جایی که شما انتخاب می کنید که شما می خواهید چه کسی عکس ها را مشاهده کند.
همچنین ممکن است حساب رسانه اجتماعی خود را خصوصی سازی کنید، بنابراین شما می دانید که چه کسی اطلاعاتی که شما به اشتراک می گذارید را می بیند.
۲- از برچسب گذاری GPS اجتناب کنید
فرزند شما تنها کسی نیست که نیاز دارد تنظیمات موقعیت مکانی را خاموش کند. هنگام ارسال تصاویر فرزندتان باید تنظیمات موقعیت مکانی را خاموش کنید. با مخفی نگه داشتن محل فرزندتان از رسانه های اجتماعی، از او در برابر شکارچیان بالقوه محافظت می کنید.
۳- از پذیرفتن درخواست دوستی غریبه ها خودداری کنید
رسانه های اجتماعی برای دیدار با دوستان جدید استفاده می شود و برخی از افراد حتی از آن برای بازی کردن با غریبه ها استفاده می کنند. اگر عکس های فرزندتان را پست می کنید یا درباره او صحبت می کنید، درخواست های دوستی را از افرادی که نمی شناسید را قبول نکنید. شما هرگز نمی دانید که آیا کسی شکارچی است یا خیر.
در مورد پذیرش درخواست های دوستی از طرف غریبه ها با فرزندتان صحبت کنید. او را تشویق کنید که هرگز درخواست دوستی غریبه ها را قبول نکند.
۴- در مورد اطلاعاتی که به اشتراک می گذارید، احتیاط کنید
مردم اغلب بر شبکه های اجتماعی تمرکز می کنند. این شامل جزئیات در مورد فرزندانشان است. هرگز نباید اطلاعات شخصی خود، مانند نام کامل فرزندتان، مدرسه ای که می رود، تاریخ تولدش، و یا جزئیات دیگری را منتشر نکنید. این چیزها ممکن است خوش خیم به نظر برسند، اما فرزندتان را در خطر قرار می دهند.
۵- تصاویر کوچکتر ارسال کنید
اگر می خواهید تصاویری را ارسال کنید، مطمئن شوید که تصاویر را با رزولوشن پایین تر ارسال کنید. این کار می تواند به کاهش خطر پرینت کردن آن عکس و یا بزرگ کردن آن کمک کند.
اگر واقعا نگران هستید که افراد عکسهایتان را ندزدند، یک امضا روی عکس خود قرار دهید.
۶- از ارسال تصاویری از سایر کودکان خودداری کنید
هنگامی که فرزند شما یک مهمانی گرفته باشد، اطمینان حاصل کنید که هرگز عکس های فرزندان دیگران را ارسال نکنید. فقط عکس های فرزند خود را ارسال کنید. اگر می خواهید عکس های بچه های دیگر را بر روی شبکه های اجتماعی ارسال کنید ابتدا باید از والدین آن ها اجازه بگیرید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.