۲۳۲۵۰۹
۴۰۹۵
۴۰۹۵

آتلیه کودک، نوزاد و بارداری

برای ثبت لحظات و ساخت خاطره باید سراغ عکاسی حرفه‌ای برویم تا تصویری را برای آینده خود حفظ کنیم. در چنین مواقعی، حکم عقل این است که سراغ آتلیه عکاسی برویم که آمیزه‌ای از هنر و مهارت باشد. نام و آوازه خوش با خود یدک بکشد و بدون آنکه کلامی بر زبان براند تا از خود و هنرش بگوید، نمونه آثار و کارهایش حجت را بر شما تمام کنند!

عکاسی

عکاسی، هنری است که کارش ثبت وقایع است و روی سوژه‌ها و آبژه‌های واقعی فوکوس می‌کند. برای آنکه بیننده جذب اثر هنری عکاس شود و مفاهیم مدنظر در ذهن عکاس را درک کند، ویژگی‌هایی لازم است. عکاس به واسطه هنرش، انسان و اجسام را در موقعیت‌های مختلف ثبت می‌کند، و همین تصویر، زبان ارتباطی عکاس است تا باعث ایجاد احساسات و درک در مخاطب شود.

چطور عکس با کیفیت بگیریم؟

یادگیری هنر عکاسی سهل است و ممتنع! برای حرفه‌ای شدن در عکاسی، دانش و تخصص، مهارت و تجربه و رعایت اصول لازم است. اما با رعایت چند نکته ساده می‌توان عکس‌هایی با کیفیت گرفت: مهمترین نکته برای گرفتن یک عکس خوب، توجه به نور است. نور مناسب، جانی به سوژه می‌بخشد که گویی تصویر ثبت شده جان دارد و سخن می‌گوید. یادتان باشد که نور مستقیم آفتاب نیمروزی برای عکاسی مناسب نیست چرا که به‌خاطر شدت زیاد نور، کنتراست و سایه نامناسب ایجاد می‌شود. نکته مهم دیگری که برای گرفتن یک عکس با کیفیت باید رعایت کنید تجهیزات دوربین عکاسی است. لزومی ندارد که حتما هزینه بالایی بپردازید و انواع لنز و اکسسوری‌های عکاسی گرانقیمت را بخرید؛ یک دوربین، یک تا دو لنز، و یک سه پایه برای ثبت یک لحظه با کیفیت عالی کفایت می‌کند. نکته اخر که به‌ظاهر ساده هم می‌آید توجه به چشم‌ها در عکاسی با سوژه انسان است. آنجا که شاعر می‌گوید: «یک نگاهت به من آموخت که در حرف زدن/ چشم‌ها بیشتر از حنجره‌ها می‌فهمند»، همین نکته است که در عکاسی باید روی چشم‌ها فوکوس کنید تا خودتان هم از ثبت تصویرتان متحیر شوید!

آتلیه کودک، نوزاد و بارداری

ترفندهای عکاسی با دوربین موبایل

امروزه به‌لطف پیوند گوشی‌های موبایل با دوربین‌های عکاسی با کیفیت، می‌توان بیشتر لحظات خوب را با همین دوربین‌های موبایل ثبت کرد. گاهی برای اینکه عکس خوب و فوق‌العاده‌ای بیندازید نیازی به داشتن دوربین حرفه‌ای نیست، با چند ترفند ساده می‌توانید عکس‌های خوبی با دوربین موبایل بگیرید که دست کمی از تصاویر ثبت شده با دوربین‌های حرفه‌ای ندارند. مثلا برای ایده عکاسی زیر آب می‌توانید از آکواریوم‌های کوچک کمک بگیرید. یا برای اینکه روی صورت سوژه سایه ایجاد کنید، کافی است نگاهی به آشپزخانه بیندازید! بله درست شنیدید! آبکش یا چای صاف‌کن گزینه مناسبی است که وقتی نور از آن عبور می‌کند سایه جالبی روی سوژه می‌افتد. برای عکس‌های تبلیغاتی یا عکاسی از محصول هم لازم نیست که هزینه زیادی برای تهیه پس زمینه بپردازید. یک تکه مقوا یا پارچه هم ارزان‌تر است و هم راحت حمل می‌شود. برای اینکه بوکه قلبی داشته باشید، کافی است یک قلب مقوایی درست کنید و روی دهانه لنز بگذارید. استفاده از عینک دودی به‌عنوان فیلتر هم ترفندی است که تصویر فوق‌العاده جذابی در نهایت تحویل‌تان می‌دهد.

عکاسی حرفه‌ای

گاهی اما برای ثبت لحظات و ساخت خاطره باید سراغ عکاسی حرفه‌ای برویم تا تصویری را برای آینده خود حفظ کنیم. در چنین مواقعی، حکم عقل این است که سراغ آتلیه عکاسی برویم که آمیزه‌ای از هنر و مهارت باشد. نام و آوازه خوش با خود یدک بکشد و بدون آنکه کلامی بر زبان براند تا از خود و هنرش بگوید، نمونه آثار و کارهایش حجت را بر شما تمام کنند! آتلیه لیماژ همان نقطه امنی است برای عکاسی حرفه‌ای که خاطرات‌تان را به بهترین شکل ممکن ثبت می‌کند. اگر به‌دنبال ثبت نخستین لبخند شیرین نوزادتان هستید، یا در آستانه شروع تازه به‌دنبال مکانی برای ماندگار کردن تصویر عشق‌تان هستید، یا می‌خواهید گذر زمان، و تمام بهار و پاییزهایی که از سر گذرانده‌اید را ثبت کنید، آتلیه کودک لیماژ بهترین گزینه است چرا که با دیدی نو پای در راه این هنر گذاشته است!

آتلیه لیماژ

آتلیه ( Atelier ) ریشه‌ای فرانسوی دارد و به‌معنای مکانی برای آفرینش و فعالیت‌های هنری است. جایی که در آن خلاقیت و عزم هنری گِرد هم آمده تا روح هنری را در طبیعت بیجان به تصویر بکشد. لیماژ هم به‌معنای تصویر است که در همنشینی با آتلیه ترکیبی از خلاقیت هنری و تصویر را می‌آفریند که همان رسالت ما در آتلیه لیماژ است. لیماژ ترکیبی از دید هنری و خلاقیت است که نخستین قدم‌ها را با عکاسی هنری و مستند برداشت و در ادامه پای به مسیری تازه گذاشت و با هدف ارائه دیدی نو در حوزه عکاسی استودیویی سراغ تاسیس آتلیه نوزاد و پرتره رفت.

آتلیه کودک، نوزاد و بارداری

درباره لیماژ

لیماژ مجموعه هنری با چند زیرمجموعه است و در کنار آتلیه لیماژ مجله لیماژ را هم منتشر می‌کند که جایی برای نوشتن از هنر، ادبیات، مد، چیدمان و سبک زندگی است. در آتلیه کودک لیماژ ما انواع لباس و اکسسوری‌های مناسب را برای راحتی حال مادران باردار فراهم آورده‌ایم. از انواع هد و تاج سر گرفته تا کلاه و کمربندهای دیزاین شده بارداری در اتلیه کودک لیماژ موجود است تا لحظات شیرین بارداری با کمترین دغدغه و با خیال راحت در لنزهای لیماژ ثبت شوند.

عکاسی استودیویی

عکاسی استودیویی، دانش و تکنیک می‌طلبد؛ عکاس باید علاوه بر مهارت کار با نور و دوربین، دیدی هنری و خلاقانه به پیرامون داشته باشد؛ و پیوندی میان این خلاقیت و معنا ایجاد کند تا بتواند سوژه‌ را به جذاب‌ترین شکل ممکن به تصویر بکشد. این تکنیک و دانش همان ویژگی‌هایی است که آتلیه لیماژ را متمایز می‌کند تا حرفی برای گفتن در عکاسی تبلیغاتی و عکاسی پرتره داشته باشد.

عکاسی بارداری، عکاسی نوزاد و عکاسی کودک

عکاسی و درواقع آتلیه بارداری ، شاخه‌ای از عکاسی است که به لطف حضور پرمهر مادران و نشاط کودکانه برای آتلیه لیماژ جذاب بوده و همین ناب بودن سوژه ما را به‌سمتی کشانده تا دانش، تکنیک، و تجربه را با ظرافت و خلاقیت درهم تنیده و اندکی چاشنی نگاه هنری به آن اضافه کنیم. در این نوع عکاسی، سوژه مادر و نوزاد به حدی مهم است که ترجیح ما در لیماژ، چیدمانی ساده و پرهیز از آشفتگی بصری است تا زیبایی کودک و مادر بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

آتلیه کودک، نوزاد و بارداری

عکاسی در فضای باز

عکاسی در فضای باز از الهام‌بخش‌ترین، زیباترین و جذاب‌ترین نوع عکاسی است که هم محدودیت‌های عکاسی کمتر است و هم نور فضای باز و کنتراست رنگی لباس سوژه با رنگ زمینه می‌تواند تصویر شاهکاری را ثبت کند که با هر بار دیدن لبخند رضایتی به لب بنشاند. آتلیه لیماژ برای عکاسی در فضای باز هم حرفی برای گفتن دارد. خروجی عکس‌ها و کیفیتی که آتلیه لیماژ با عکاسی در فضای باز ارائه می‌دهد، فرصتی است برای ثبت جریان سریع زندگی. اینکه سال‌ها بعد با ورق زدن صفحات آلبوم، خاطره‌های خوش گذشته را مرور کنید.

آتلیه کودک، نوزاد و بارداری

عکاسی پرتره

به‌لطف همه‌گیر شدن دوربین‌های دیجیتال در سال‌های اخیر، به تعداد طرفداران عکاسی پرتره هم اضافه شده است. شاید به‌نظر عکاسی با دوربین‌های دیجیتال فول‌فریم یا دوربین‌های کوچک و ارزان، یا حتی عکاسی با دوربین‌های گوشی‌های هوشمند به‌ظاهر کار ساده‌ای باشد. اما پشت این سادگی، دانش و تخصصی نهفته است که با مهارت می‌داند چطور این تکنیک را خلاقانه به کار بگیرد تا پرتره‌ای را به‌تصویر بکشد که در بیجان‌ترین حالت ممکن، جان داشته باشد و حیات! عکاسی پرتره استودیویی و عکاسی پرتره در فضای آزاد و زیر نور طبیعی تخصص ما در لیماژ است که به شما قول می‌دهیم پرتره‌ای فوق‌العاده از شما به تصویر بکشیم که از دیدن آن سیر نشوید.

آتلیه کودک، نوزاد و بارداری

رسالت آتلیه لیماژ

تعهد، پایبندی به اخلاق حرفه‌ای و احترام به رضایت مشتری، اصولی است که از همان نخستین روزهای لیماژ در نظر گرفتیم و تا به‌ امروز هم به آن‌ها وفادار بوده‌ایم و خواهیم بود که به قول شاعر «بر همان عهد که بودیم، برآنیم هنوز»!

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.