11432
کد: 109664
26 شهريور 1396 - 11:11
بخاطر عفونت دارو مصرف کردم. ترشح سبز رنگ و سوزش بعد از اتمام قرص شروع شد. چه کنم؟
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: بخاطر عفونت تست پاپ اسمیر دادم. در جوابش، بخش ارگانیسم عفونت تریکوموناس بود. یک دوره 7 روزه مترونیدازول، آزیترومایسین و کلوتریمازول داخلی استفاده کردم و بعد از دو هفته دوباره 5 روز مترونیدازول دهانی (این بارهمسرم هم مصرف کردن) و 10 شیاف داخلی مترونیدازول مصرف کردم، ولی ترشح سبز رنگ و سوزش بعد از اتمام قرص مجدد شروع شد، به نظر شما چه اقدامی باید انجام بدم؟

پاسخ دکتر الهه رجایی، متخصص زنان، زایمان و نازایی:
ترشحات سبز رنگ معمولا قارچی هستند. اگر احتمالا با این شرایط دچار عفونت مکرر می شوید می توانید روش های درمانی مثل کرم ها و کپسول های واژینال را هفته ای دوبار استفاده کنید. برای این که این مسئله دوباره اتفاق نیفتد باید درمان های پیش گیرنده را انجام دهید. شما حتما به یک متخصص زنان مراجعه کنید تا مشخص شود علت اصلی چیست و بر حسب نوع عفونت، درمان آن مشخص شود.
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: