1238
کد: 147585
06 خرداد 1396 - 17:06
از قرص اورژانسی استفاده کردم بعد از 8 روز پریود شدم بعد از یک هفته پریودم تمام شد اما دوباره لک و خونریزی دارم، دلیلش چی میتونه باشه؟
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: از قرص اورژانسی استفاده کردم بعد از 8 روز پریود شدم. البته دقیقا زمان پریودیم هم بود. بعد از یک هفته پریودی، پریودیم تمام شدش و حدود یک هفته هیچ لک و یا خونریزی نداشتم. اما بعد از یک هفته دوباره لک و خونریزی دارم. البته خونریزیم خیلی کم هستش. ولی دردهای پریودی رو دارم. می خواستم از حضورتون بپرسم که دلیلش چی می تونه باشه؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. 
 
 پاسخ دکتر زینب توکل، دکترای تخصصی سلامت باروری: 
علت درد شما استفاده از قرص های اورژانسی است. قرص های اورژانسی باعث ایجاد اختلال هورمونی می شود. به این دلیل که تلاش می کند تا لقاح بین اسپرم و تخمک ایجاد نشود، میزان هورمونی را بهم ریخته و باعث می شود بارداری اتفاق نیفتد. به همین دلیل تغییر در چرخه سیکل شما ایجاد شده است. توصیه می شود تا جایی که می توانید از این روش پیشگیری استفاده نکنید و حتما یک روش پیشگیری بارداری داشته باشید. این توصیه به همه خانم ها می شود. 
 
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: