113
کد: 215193
12 آذر 1398 - 11:36
آیا مصرف سیپروترون کامپاند باعث ناباروری میشود؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام  دختری 21 ساله هستم به علت پر مویی حدود یک سال زیر نظز متخصص غدد قرص اتینیل استرادیول وسیپروترون استات واسپرینولاکتون مصرف کردم بعد از یک سال دکتر قرص من وقطع کرد وبهم سیپروترون کمپاند واسپرینولاکتون داد والان حدود دوساله که دارم مصرف میکنم  تا اینکه شیش ماهه پیش دکتر سیپروترون کمپاند منو قطع کرد از اون موقع پریوذم بهم ریخت ورشذ موها ضخیم تر شد وصورتم دوباره پرجوش شد جواب ازمایشات راپیش فوق تخصص غدد دیگه بردم وایشون گفتن همچنان سیپروترون کمپاندم باید مصرف بشه حالا سوال من اینه  ایا مصرف سیپروترون کمپاند میتونه باعث ناباروری دایم در من بشه ؟ خیلی نگرانم ممنون میشم راهنماییم کنید
 
پاسخ دکتر نوشین نظری، متخصص زنان و زایمان:
دوست عزیز مشکل شما کم کاری تخمدان هاست و این اختلال است که ممکن است در آینده با کاهش قدرت باروری همراه باشد. استفاده از این قرص ها عارضه ای که گفتید ندارد. حتما به صورت همزمان تحت نظر متخصص زنان و فوق تخصص غدد باشید.

مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: