540
کد: 216413
03 دی 1398 - 21:56
من بعد از هر رابطه قرص اچ دی مصرف کردم.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام من ۱۹ سالمه یک سال و نیمه نامزدم من از اول نامزدی که رابطه داشتم از قرص اچ دی به صورت اورژانسی استفاده کردم یعنی بعد رابطه هر ۱۲ ساعت ۲ قرص بعدش حدود دوبسته و نیم استفاده کردم خیلی وقته استفاده نمی کنم تقریبا ۴ ماه ولی عادت هام نا منظم شده  ۱۲ مهر ماه عادت شدم بعد یک هفته پاک شدم تقریبا دوهفته بعد بازم عادت شدم بعد یک هفته پاک شدم دوباره بعد۵ روز که می شد ۱۲ آبان ماه دوباره عادت شدم به مدت یه هفته همه این عادت ها بالافاصله بعد هر رابطه بدون دخول با نامزدم بود به خاطر همین سعی کردم رابطه ای نداشته باشم این ماهم ۱۳آذر عادت شدم هشتمین روزم بود با نامزدم رابطه داشتم فقط بعد رابطه لک دیدیم و قرص هم استفاده کردم در حال حاضر هم خارش و سوزش هنگام ادرار دارم و از یکی از سینه هام درصورت فشار دادن ترشح قهوه ای رنگ دارم و اینکه تقریبا یه سال پیش آزمایش دادم پرولاکتین خونم بالا بود آیا احتمال داره این حالت ها قطع قرص های ضد بارداری باشه؟ احتمال داره که این عادت های متداول علتش بارداری باشه؟ لطفا پاسخ دهید دسترسی به پزشک ندارم ممنون
 
پاسخ دکتر نوشین نظری، متخصص زنان و زایمان:
دوست عزیز اگر مایع منی به میزان خیس شدن کامل به ناحیه ژنیتال نرسد مشکلی ندارد و حاملگی رخ نمیدهد. شما کاملا مرتکب خطا شده اید. بدن ما دوره های هورمونی مشخصی دارد که از طریق مغزی به تخمدان القا میشود. نحوه مصرف شما کاملا خطا بوده و فقط به صورت اضافه هورمون بیرونی وارد بدن خود نموده اید که باعث بهم ریختن سیستم کل هورمونی میشود. بهتر است برای تنظیم دوباره سیستم بدن تحت نظر متخصص زنان باشید.

مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: