234
کد: 218361
13 اسفند 1398 - 11:43
بعد از رابطه از مقعد یک قرص ال دی خوردم، دو هفته بعدش لکه قهوه ای از من اومد و الان پریودم عقب افتاده.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام خسته نباشید! من بعد از رابطه از مقعد یدونه قرص ال دی خوردم،دو هفته بعدش لکه قهوه ای ازمن اومد و الان  پریودم عقب افتاده!درضمن پرده دارم مطمعنم اب منی وارد واژن نشده!علت عقب افتادن پریودم چیه؟اولین بارم بود قرص میخوردم
 
 
پاسخ دکتر نوشین نظری، متخصص زنان و زایمان:
دوست عزیز مصرف قرص ال دی به عنوان پیشگیری اورژانسی تنها در صورتی درست است که چهار عدد همزمان و به فاصله دوازده ساعت و تکرار آن با همین تعداد داشته باشید. در غیر این صورت اصلا پیشگیری از بارداری به صورت اورژانسی تاثیری ندارد. کاملا مرتکب خطا شده اید بدن ما دوره های هورمونی مشخصی دارد که از طریق مغزی به تخمدان القا میشود نحوه مصرف شما کاملا خطا و به هیچ وجه مانع از بارداری نیست فقط به صورت اضافه هورمون بیرونی وارد بدن خود نموده اید که باعث بهم ریختن سیستم کل هورمونی میشود در این موارد حتی اگر بارداری رخ ندهد ربطی به دارو ندارد و اگر دارو هم نمیخوردید باردار نمیشدید بهتر است برای تنظیم دوباره سیستم بدن تحت نظر متخصص زنان باشید. 
 
 
پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی:
دوست عزیز در کل احتمال بارداری با پرده بکارت هم وجود دارد. 
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: