273
کد: 219002
09 فروردين 1399 - 22:55
با تزریق آمپول پروژسترون دچار کبودی و سفتی محیط ران (مکان تزریق) شدم و تا به حال به چند پزشک متخصص مراجعه کردم.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: با سلام و خسته نباشید .  20 روز پیش با زدن آمپول پروزسترون دچار کبودی و سفتی محیط ران (مکان تزریق) شدم و تا بحال به چند پزشک تخصص مراجعه کردم و داروهای متفاوت دادن و میگن آبسه نیست و بعد از گذشت زمان خوب میشه اما الان چند روزه که به شدت سیاه کرده و سوزشش کم نشده به نظرتون چکار باید بکنم 
 
 
پاسخ دکتر فریبا الماسی، جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی:
دوست عزیز، آمپول های پروژسترون چون روغنی هستند ممکن است باعث ایجاد تحریک در محل تزریق شوند، به این معنی که خارش و مختصر ورم و قرمزی ایجاد می کنند. چون شما نمی توانید مقدار ورم و قرمزی را تشخیص دهید حتما به متخصص مراجعه کنید. (اگر مقدار تورم و قرمزی کم باشد با کمپرس آب گرم و مسکن در عرض چند روز ورم برطرف می شود.)
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: