101
کد: 222322
16 تير 1399 - 13:55
حین رابطه کاندوم پاره شد و حدود ۵ ساعت بعد دو تا قرص اوسیز خوردم.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام من ۶ام رابطه داشتم و حین رابطه کاندوم پاره شد و حدود ۵ساعت بعد قرص اوسیز(قرص اورژانسی) ۷۵/ دو تا رو با هم خوردم و ۱۸ هم تاریخ پریودیمه و من قبل از این یک بار دیگه در ماه گذشته قرص اورژانسی مصرف کردم و این دومین بارمه و پریودی نامنظمی هم دارم الان بعضی اوقات سردرد و حالت تهوع میگیرم میخواستم بدونم اینا عوارض؟و اینکه احتمال بارداری هست؟
 
 
پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی:
دوست عزیز شما اشتباه بزرگی انجام داده اید، بیش از حد قرص هورمونی مصرف کرده اید و آسیب جدی به هورمون ها وارد کرده اید. مصرف قرص های اورژانسی سیستم هورمونی را بهم میریزد و باعث ایجاد بی نظمی در قاعدگی گاهی تا سه سیکل می شود، در ضمن واکنش هر بدنی به قرص های اورژانسی متفاوت است، ممکن است شما چند روز زودتر یا دیرتر و یا در تاریخ مقرر همیشگی پریود شوید. به پزشک برای ایجاد نظم قاعدگی مراجعه کنید. در ضمن دو بار در سال می توانید استفاده کنید. مصرف این قرص ها به علت دوز بالای هورمون و عوارض زیاد (شامل عوارض جبران ناپذیر عروقی) اصلا توصیه نمیشود. 
مشاوره ویدیویی
نظر کاربران
انتشار یافته: 1 نظر
در انتظار بررسی:0
مبینا امینیان
Netherlands
07:53 - 1399/04/21
0
سلام من یه ماهه سقط کردم الانم ناخواسته اسپرم وارد رحمم شده .میتونم قرص بخورم یانه میترسم؟
پاسخ ها
مدیر پایگاه

همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید


http://bit.ly/31AMOqp

ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: