99
کد: 224083
05 شهريور 1399 - 12:11
یک ماه پیش رابطه مشکوک داشتم، بی بی مدیکور قطره ای زدم که منفی بود. حس نبض زدن توی تخمدان چپم حس کردم.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: دوستان یک ماه پیش رابطه مشکوک داشتم ، باکره هستم ، هفت روز بعد پاک شدنم بود ، پنج ساعت بعد تنسی ۱.۵ خوردم که تا ۱۴ روز علائم داشتم مثل نفغ شکم درد ۱۴ روز بعد قرص چند روز مونده به پریودم پنج روز خونریزی خیلی سبک داشتم که خون تیره و روشن و لخته بود ۲ روز آخر فقط ظهر یکم خون تیره ( همیشه ۳ روز پریود میشم دو روز آخر خیلی کم ) بعد یک هفتش بیبی مدیکور قطره ای زدم منفی بود ، الان حس می‌کنم شکمم یکم صفت شده و هر از گاهی خفیف در حد چند ثانیه شکم یا تخم دانام درد میکنه یه حس نبض زدن توی تخمدان چپم امروز حس کردم نمی‌دونم خیلی حال روحیم بدهاحتمال بارداری هست؟ 
 
 
پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی:
دوست عزیز مصرف قرص های اورژانسی سیستم هورمونی را بهم میریزد و باعث ایجاد بی نظمی در قاعدگی گاهی تا سه سیکل می شود، در ضمن واکنش هر بدنی به قرص های اورژانسی متفاوت است، ممکن است شما چند روز زودتر یا دیرتر و یا در تاریخ مقرر همیشگی پریود شوید. به پزشک برای ایجاد نظم قاعدگی مراجعه کنید. در ضمن دو بار در سال می توانید از قرص اورژانسی استفاده کنید. مصرف این قرص ها به علت دوز بالای هورمون و عوارض زیاد (شامل عوارض جبران ناپذیر عروقی) اصلا توصیه نمیشود.
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: