21030
کد: 63236
16 فروردين 1398 - 21:46
قرص متفورمین خوردم شدم ۱۰۷ کیلو و به شدت اشتهام کم شده
پرسش: من متاهلم یک بچه دارم کم کاری تیرویید دارم قدم۱۷۱و وزنم ۱۱۱ کیلو بوده حدود یه ماهه قرص متفورمین خوردم شدم ۱۰۷ کیلو و به شدت اشتهام کم شده همراه ان ونوستات و فلوکساید هم می خورم ولی حدود ۱۳روزه پریود نشدم حامله هم نبودم خواهش می کنم راهنمایی کنید.

پاسخ: اگر از نظر عدم بارداری مطمئن هستید، تاخیر پریود می تواند به دلیل کاهش وزنتان و یا مشکل تیروئیدتان باشد.
ممکن است برایتان سندرم تخمدان پلی کیستیک مطرح شده باشد که این درمان ها را گذاشته اند.
اگر تا یک ماه دیگر برطرف نشد برای بررسی مجدد به پزشک راجعه کنید.
احتمالا شما دچار سندرم متابولیک هستید . چاقی شکمی، چربی بالا و اچ دی ال پایین ، اختلالات هورمونی و....
این سندرم می تواند مشکلاتی مانند بیماری های قلبی عروقی و یا نامنظمی هورمونی(سندرم پلیکیستیک) و اختلالات تحمل قند و احتمال ابتلا به دیابت ایجاد کند.
باید حتما وزنتان را کاهش دهید. با ورزش!! و کاهش کالری غذا.
روزی 40 دقیقه پیاده روی سریع داشته باشید. داروهایتان را منظم مصرف کنید. بخصوص لووتیروکسین و متفورمین. چربی را از غذا حذف کنید. مواد پر کالری کمتر مصرف کنید.
منبع: تبیان
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: