۴۳۹۷۶
۴۹ نظر
۹۸۹۵۱۱
۴۹ نظر
۹۸۹۵۱۱

هفته پانزدهم بارداری

از این هفته تغییرات بدن مادر بیشتر می شود. درست است شاید دیگر از آن تهوعها خبری نباشد اما ممکن است تغییراتی در تنفس پیدا کنید.

هفته پانزدهم بارداری

نی‌نی‌بان: جنسیت جنین را می توانید در این هفته تشخیص بدهید. البته اگر برایتان بازی در نیاورد و خودش را جمع نکند و هزار تا حقه دیگر در نیاورد. اگر هم نشد که خیلی ناراحت نشوید هفته های بعد هم هست و می توانید موفق شوید. از این هفته تغییرات بدن مادر بیشتر می شود. درست است شاید دیگر از آن تهوعها خبری نباشد اما ممکن است تغییراتی در تنفس پیدا کنید. بزرگ شدن شکم و دور کمر و تغییرات سایز سینه هم که طبیعی است. اخلاقتان هم خیلی تعریفی ندارد. که باز آن هم طبیعی است. شما در هفته پانزدهم هستید شوخی نیست. یعنی یک هفته دیگر چهار ماهتان کامل می شود.


هفته پانزدهم بارداری

جنین در هفته پانزدهم

او هر روز مثل ما صبحش را با یک دم و بازدم شروع می‌کند با این کار ریه‌هایش را قوی می‌کند تا کیسه‌های هوا در ریه‌اش شکل بگیرد، جنین این کار را در مایع آمنیوتیک انجام می‌دهد.
جنین در این هفته اگرچه صداها را می‌شنود اما فعلا تصویری ندارد. چشم‌هایش فقط می‌تواند نورهای روشن را از پشت پلک‌های بسته‌اش ببیند، پلک‌هایی که تا هفته بیست و هفتم همین وضعیت را دارد. غضروف‌ها مشغول کار هستند و در این هفته هم در حال تبدیل شدن به استخوان هستند. سه استخوان مربوط به گوش میانی اولین استخوان‌هایی هستند که شروع به سخت شدن می‌کنند. با اینکه مراکز شنوایی او کامل نشده اما می‌تواند صدای شما را بشنود. همانطور که گفته شد موهایش هنوزشبیه کرک‌های روی میوه هاست. هنوز رنگدانه‌ها موهایش را رنگی نکرده‌اند. این هفته لگدهایش بیشتر از قبل است. این هفته قطعا هیجان زیادی تجربه می‌کنید، برای اولین بارمی توانید لگدهایش را حس می‌کنید.

اندازه جنین در هفته پانزدهم

فکر می‌کنید در هفته پانزدهم جنین شما چه وزن و قدی دارد؟ باورتان می‌شود او حالا قدی به اندازه ۹ تا ۱۱ سانت و وزنی در حدود ۵۰ تا ۱۰۷ گرم دارد. 
قد: 10.59 سانتی متر
وزن: ۷۲.۶ گرم

آیا در هفته ۱۵ بارداری جنسیت جنین مشخص میشود؟

اکثر پزشکان سونوگرافی را در حدود هفته ۱۸ تا ۲۱ برنامه‌ریزی می‌کنند، اما جنسیت ممکن است با سونوگرافی در اوایل هفته ۱۴ بارداری هم مشخص شود. 

هفته پانزدهم بارداری


هفته پانزدهم بارداری
این هفته ممکن است چند بار غافلگیر شوید. هم وزنتان اضافه می‌شود و هم ممکن است یک یا چند بار دچار گرفتگی بینی و خونریزی از آن شوید. اضافه وزن که طبیعی است. شما باید در هفته نیم کیلو وزن اضافه کنید. گرفتگی بینی هم به دلیل افزایش مقدار خون و اکسیژن است که قلب شما بزرگ‌تر می‌شود و بازده قلبتان هم برای تامین نیازهای مادر و جنین ۲۰ درصد بیشتر می‌شود. سه ماه دوم بارداری زمانی است که احساسات و خلق و خوی شما ثبات بیشتری پیدا کرده است. این هفته عضلات شما نسبت به هفته‌های گذشته نرم‌تر می‌شود و راحت‌تر می‌توانید ورزش کنید. رحم شما بزرگ‌تر می‌شود در نتیجه به پرده دیافراگم که درست در فاصله بین شکم و سینه‌های شما قرار دارد فشار می‌آورد و ممکن است احساس تنگی نفس ‌کنید.

بدن مادر در هفته ۱۵ بارداری

کودک شما به سرعت در حال رشد است و کیسه آمنیوتیک، مایعات و جفت دارد. در این هفته، درد رباط‌گرد دارید که با قرار دادن پاها در بالاتر از سطح بدن و استراحت کردن می‌توانید درد آن را کاهش دهید. پوست شما ممکن است کمی خارش داشته باشد. استفاده از مرطوب‌کننده بدون بو، پوشیدن لباس‌های نخی گشاد و حمام خنک، در کاهش خارش موثر است. اگر خارش به‌ویژه در شب بدتر شد، با پزشک یا ماما صحبت کنید.

هفته پانزدهم بارداری

تغییرات بدن در هفته 15 بارداری

آیا متوجه ترشحات زیادی در لباس زیر خود شده‌اید؟ در این هفته، خون بیشتری در اطراف ناحیه لگن جریان دارد که باعث می‌شود بدن مایع شیری‌رنگ بیشتری به نام «لکوره» تولید کند که واژن را تمیز و عاری از عفونت نگه می‌دارد.

در موارد زیر به پزشک یا ماما مراجعه کنید:

 • اگر ترشحات شما تغییر رنگ می‌دهد. ترشحات باید شفاف، سفید یا کرمی باشد.
 • اگر ترشحات شما بوی بدی می‌دهد که شبیه بوی ماهی است.
 • اگر باقت ترشحات شما تغییر می کند، مثلا کفی یا شبیه شبیه پنیر دلمه است.
 • اگر هنگام ادرار کردن دچار درد می‌شوید.
 • اگر احساس خارش یا درد دارید.


هفته پانزدهم بارداری

 • درصورتی که احساس تنگی نفس شدید دارید و ناخن‌هایتان در حال کبود شدن هستند یا احساس ناراحتی قلبی می‌کنید حتما به پزشک مراجعه کنید.
 • در صورت مشاهده زگیل‌هایی در اطراف کانال زایمانی یا مقعد موضوع را با پزشک درمیان بگذارید اینها زگیل‌های تناسلی هستند. زگیل های تناسلی در زمان زایمان مشکلات زیادی ایجاد می کنند. حتی امکان دارد باعث ایجاد سرطان رحم شود.

  هفته پانزدهم بارداری

هفته پانزدهم بارداری

در هفته پانزدهم بارداری چه بخوریم؟ تغذیه در هفته پانزدهم بارداری

میان وعده‌ها نقش مهمی در سلامت شما در دوران بارداری دارند.
- به‌عنوان میان وعده، یک مشت آجیل بخورید تا ویتامین و مواد مغذی لازم را به دست آورید.
- بادام، بادام زمینی، گردو و پسته خام بخورید.
-آجیل منبع خوبی از پروتئین، منیزیم، ویتامین‌ای و ب است. محققان معتقدند خوردن یک مشت آجیل به‌عنوان یک میان وعده می‌تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا 35% کاهش دهد. این ماده همچنین سرشار از چربی اشباع نشده و مناسب است.
-مقدار غذای خود را کاهش اما وعده‌های غذایی خود را افزایش دهید.
-به آرامی غذا بخورید.
-از دیر غذا خوردن در شب خودداری کنید و پس از آن به مدت طولانی دراز نکشید.

هفته پانزدهم بارداری


هفته پانزدهم بارداری

نکات پزشکی در هفته پانزدهم بارداری

در ادامه با نکات پزشکی در هفته پانزدهم بارداری آشنا می‌شوید.


سطح آلفافتوپروتئین خون

در سه ماهۀ دوم پزشک صرف نظر از نتایج آزمایش غربالگری سه ماهۀ اول باید از طریق آزمایش خون سطح آلفافتوپروتئین را در خون مادر اندازه‌گیری کند. این آزمایش معمولاً بین هفتۀ ۱۵ تا ۱۷ انجام می‌شود و می‌تواند به پزشک در بررسی احتمال وجود نقص‌های لولۀ عصبی جنین کمک کند. اگر مادر، غربالگری سه ماهۀ اول را انجام نداده باشد یا پزشک با توجه به نتایج غربالگری سه ماهۀ اول یا به دلیل عدم انجام سونوگرافی NT همزمان با غربالگری سه ماهۀ اول، تصمیم به بررسی نتایج غربالگری سه ماهۀ دوم گرفته باشد، در این حالت آزمایش خون نشانگر‌های چهارگانه برای شما تجویز می‌شود. آزمایش چهارگانه معمولاً بین هفته‌های ۱۵ تا ۱۷ انجام می‌شود. برای مشاهده مطلب کامل آزمایشهای دوران بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته پانزدهم بارداری

سه ماهه دوم

سومین سونوگرافی بارداری بین هفته پانزدهم تا هفته بیست و دوم بارداری انجام می شود. به این سونوگرافی ، تست غربالگری خون هم گفته می شود. در این سونوگرافی، سندرم داون و تریزومی 18 که ناهنجاری های کروموزومی هستند و نقص لوله عصبی بررسی می شوند. این سونوگرافی و تست غربالگری در ادامه آزمایشهای غربالگری سه ماهه اول انجام می شود و ترکیب آن ها تست های پی در پی یا پیوسته است. اگر در سه ماهه اول بارداری تست های غربالگری را انجام نداده باشید این تست غربالگری سه ماهه دوم اطلاعات کافی در اختیار پزشک قرار می دهد. این تست ها احتمال مبتلا شدن جنین به بیماری های ژنتیکی مانند دیابت و نقص تولد را نشان می دهد. نتایج این تست به شما کمک می کند برای انجام تست آمنیوسنتز یا تست های تشخیص تهاجمی برای تعیین بیماری جنین تصمیم بگیرید.غربالگری احتمال بیماری را تعیین می کند اما فقط تست های تشخیص مانند آمنیوسنتر به طور قطع وجود بیماری را مشخص می کنند. برای مشاهده مطلب سونوگرافی های دوران بارداری اینجا را کلیک کنید.

هفته پانزدهم بارداری

 

علائم هفته ی پانزدهم بارداری 

در هفته پانزدهم بارداری، این علائم را تجربه می‌کنید: 

گرفتگی بینی

اگر بینی شما گرفته، احتمالا به دلیل تغییرات هورمونی و افزایش جریان خون در غشاهای مخاطی است. این وضعیت آنقدر رایج است که حتی یک نام برای آن وجود دارد و به آن «رینیت بارداری» می‌گویند. برای تسکین این مشکل، سعی کنید از یک مرطوب‌کننده یا دستگاه بخور در اتاق خواب خود استفاده کنید. هنگام خواب، زیر سرتان بالش‌های اضافی قرار بدهید و مایعات فراوان بنوشید. همچنین می‌توانید اسپری بینی سالین را امتحان کنید، اما از استفاده از داروهای ضداحتقان یا سایر داروها در دوران بارداری بدون مشورت با پزشک خود پرهیز کنید.

خونریزی از بینی 

دم دست خود، دستمال نگه دارید. حدود 20 درصد از زنان باردار به دلیل افزایش حجم خون و انبساط عروق خونی در بینی، دچار خونریزی بینی می‌شوند که معمولا بی ضرر است، اما اگر خونریزی بینی مکرر دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. اگر خونریزی بینی بسیار شدید است، یا پس از 30 دقیقه از اعمال فشار قطع نمی‌شود، با اورژانس تماس بگیرید، یا به اورژانس مراجعه کنید.

هفته پانزدهم بارداری

سوزش سر دل در دوران بارداری

ممکن است برای اولین بار در دوران بارداری به دلیل تغییرات فیزیکی و هورمونی (افزایش پروژسترون) دچار سوزش سر دل شوید. اگر چه سوزش سر دل، مشکلی رایج و به طور کلی بی‌ضرر است، اما می‌تواند بسیار ناراحت‌کننده باشد. 

لثه های متورم

اگر هنگام مسواک زدن، یا نخ دندان کشیدن لثه‌های شما خونریزی می‌کند، شما تنها نیستید. حدود نیمی از زنان باردار به دلیل التهاب لثه بارداری که نوعی بیماری خفیف از بیماری لثه است، لثه‌های متورم، قرمز و حساس را تجربه می‌کنند. این مشکل، تا حدودی ناشی از تغییرات هورمونی است که لثه‌هایتان را نسبت به باکتری‌های موجود در پلاک حساس‌تر می‌کند. پس خودتان را سرزنش نکنید، اما کاری را که می‌توانید انجام دهید این است که از دندان‌ها و لثه‌های خود در دوران بارداری به خوبی مراقبت کنید. دو بار در روز به آرامی مسواک بزنید، به شکل روزانه نخ دندان بکشید و معاینات دندانپزشکی منظم داشته باشید. 

افزایش وزن بارداری

امیدواریم در هفته پانزدهم بارداری با حالت تهوع سه ماهه اول و بیزاری از غذا، خداحافظی کرده باشید و بتوانید دوباره از غذا خوردن لذت ببرید. شما در سه ماهه دوم به حدود 340 کالری اضافی در روز نیاز دارید.


هفته پانزدهم بارداری

شیر دهی راحت تر

مادرانی که با زایمان طبیعی فرزندشان را به دنیا می‌آورند خیلی راحت‌تر می‌توانند به فرزندشان شیر بدهند. انقباضات زایمان در روش طبیعی باعث ترشح هورمون شیردهی شده و شیردهی راحت انجام می‌شود. در حالی که در روش سزارین از آنجا که این انقباضات وجود ندارد، شیردهی با تاخیر انجام شده و از آنجا که شیر روان نیست امکان ایجاد زخم و اگزما در سینه مادر وجود دارد. برای مشاهده مطلب زایمان طبیعی یا سزارین می توانید اینجا را کلیک کنید.

هفته پانزدهم بارداری


هفته پانزدهم بارداری

خود مراقبتی در هفته پانزدهم بارداری

در ادامه با برخی از خودمراقبتی‌های هفته پانزدهم بارداری آشنا می‌شوید:

پنیر محلی نخورید

دور خامه و پنیرهای محلی و نرم را خط بکشید. بیشتر پنیرهای محلی از شیر غیرپاستوریزه تهیه می‌شوند و ممکن است حاوی باکتری لیستریا باشند. این باکتری با سقط، زایمان زودرس و مرگ جنین ارتباط دارد. در دوران بارداری پنیر و خامه محلی نخورید و فقط از محصولات لبنی پاستوریزه با بسته بندی بهداشتی استفاده کنید. برای مشاهده مطلب کامل موارد ممنوع در بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته پانزدهم بارداری
نوشیدن آب فراموش نشود

به خانمهای باردار توصیه می‌شود زمانی که در صندلی هواپیما قرار می‌گیرند، کمربند را از زیر شکم رد کرده سپس آن را ببندند. اگر کمربند صندلی شما خشک و سفت است و شکم شما را آزار می دهد حتما از مهماندار بخواهید که اندازه آن را برای شما تنظیم کند. نوشیدن مایعات به ویژه آب در طول سفر برای دفع اثرات آب و هوای خشک کابین فراموش نشود. برای مشاهده مطلب مسافرت در بارداری اینجا را کلیک کنید.

هفته پانزدهم بارداری

به اندازه بخورید

در طب سنتی انتخاب نوع غذا و حجم آن در دوران حساس بارداری خیلی مهم است. یکی از توصیه‌های مهم برای بارداری، کاهش حجم وعده‌های غذایی و افزایش تعداد وعده‌ها تا حتی ۱۰ تا ۱۵ وعده در روز است. هرچه بارداری به آخر نزدیک شود، محدودیت بیشتری در داخل شکم ایجاد می‌شود که به این ترتیب باید حجم هر وعده غذایی کمتر شود. در اوایل بارداری، حجم غذا باید در هر وعده به ۶۰ تا ۷۰ درصد، در اواسط بارداری به ۴۰ تا ۵۰ درصد و در اواخر بارداری، به ۱۵ تا ۲۰ درصد برسد. برای مشاهده مطلب طب سنتی و دوران بارداری اینجا را کلیک کنید.
 

هفته پانزدهم بارداری

بایدها و نبایدهای هفته پانزدهم بارداری

در هفته پانزدهم بارداری، بایدها و نبایدهایی را لازم است رعایت کنید.

بایدهای دوران بارداری

این کارها را انجام دهید: 

۱- هیدراته بمانید

مقدار زیادی آب و مایعات دیگر بنوشید. بدن خود را با حداقل ۲ لیتر نوشیدنی تامین کنید. به غیر از آب، می‌توانید آب میوه، دوغ، آب نارگیل مصرف کنید.

۲- مراقب علائم کشش باشید

در این زمان متوجه علائم کششی زیادی در اطراف شکم خود خواهید شد. برای این کار، یک مرطوب‌کننده خوب مانند روغن زیتون، روغن نارگیل، یا کره کاکائو را دو بار در روز و درست بعد از حمام رفتن و قبل از خواب در سراسر بدن بمالید. مرطوب نگه داشتن پوست به جلوگیری از ترک‌های پوستی کمک می‌کند.

هفته پانزدهم بارداری

نبایدهای دوران بارداری

در طول سه ماهه دوم بارداری، باید از مواردی مانند مصرف داروهای بدون نسخه، قرار گرفتن در معرض کووید، مصرف کافئین بیش از حد، الکل و سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس، اجتناب کند چون ممکن است برای نوزاد مضر باشد.

از خوردن غذاهای غیربهداشتی، یا نیم‌پز پرهیز کند. در عوض غذاهای خانگی و بهداشتی بخورید. از سفرهای طولانی خودداری کنید و در صورت نیاز، درباره سفر رفتن از پزشک خود راهنمایی بخواهد.

در طول سه ماهه دوم، بدن شما دستخوش تغییرات زیادی می‌شود. ممکن است احساس کنید پوست اطراف شکم و سینه‌هایتان کشیده می‌شود. از نظر عاطفی هم ممکن است گاهی اوقات احساس اضطراب کنید. مطمئن شوید که تا آنجا که ممکن است شاد و سالم بمانید تا سلامتی خوودتان و جنین، تضمین شود.


هفته پانزدهم بارداری

هنوز می ترسید؟

آیا در رابطه زناشویی در سه ماهه دوم به جنین آسیبی وارد می شود؟ کارشناسان معتقدند رابطه جنسی دراین دوران به جنین آسیبی نمی رساند، گردن رحم زنان با لایه ضخیم موکوسی پوشیده شده و کیسه آب (یا مایع آمنیوتیک) از جنین محافظت می کند. معیار فشار وارده به مادر در زمان برقراری رابطه جنسی میزان راحتی او در این زمان است، چرا که جنین در کیسه ای از آب شناور بوده و هر نوع فشاری که وارد شود در این مایع که نقش ضربه گیر داشته پخش می شود. برای مشاهده مطلب رابطه زناشویی در بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته پانزدهم بارداری

انتخاب فرش و موکت

انتخاب فرش و موکت و یا حتی کفپوش مناسب قدم بعدی چیدمان دکوراسیون اتاق نوزاد توی راه است. کارشناسان نی نی بان معتقدند موکت و فرش بهترین انتخاب برای پوشاندن کف اتاق نوزاد هستند. برای انتخاب موکت اتاق نوزاد حتما به این نکات توجه کنید؛ سراغ موکت‌هایی بروید که برای رده سنی کودک تولید شده است. موکتهای نرم و بدون پرز و بدون رنگهای شیمیایی حساسیت زا. اگر می خواهید با مهمترین نکات چیدمان اتاق نوزاد آشنا شوید اینجا را کلیک کنید.

هفته پانزدهم بارداریهفته پانزدهم بارداری

با کودک بد قلق و نا آرام چه کنیم؟

کودکان دشوار را می شناسید؟ کودکان دشوار بدقلق و بی قرار هستند، فریاد می کشند، گریه می کنند و غیر قابل پیش بینی هستند. یعنی مدیریت رفتار آنها برای والدین به ویژه مادر خیلی سخت است. اصلا بد به دلتان راه ندهید، قرار نیست کودک شما هم کودکی دشوار باشد اما اگر یک در هزار با این مشکل روبرو شدید بهتر است از قبل آمادگی های لازم را داشته باشید. کتاب « با کودک بدقلق و نا آرام چه کنیم؟» تالیف جورجا دوگانجی و آن کندل است. سولماز جوکار و یاسمن بانکی هم این کتاب را که نشر ارجمند وارد بازار کرده است، ترجمه کرده اند. این کتاب به طور مفصل ویژگی های سرشتی و ذاتی این کودکان و راهکارهای کنترل و مدیریت رفتار کودکان دشوار و بدقلق را معرفی کرده است. برای مشاهده مطلب کامل معرفی کتاب برای مادران اینجا را کلیک کنید.
 
هفته پانزدهم بارداری

تشکر کنید

این روزها بهتر است از همسرتان تشکر کنید. شاید بگویید مگر چه کار خاصی انجام می‌دهد که از او تشکر کنم اما روانشناسان معتقدند باید مدام از او تشکرکنید. از او به خاطر اینکه سختی پرورش کودکتان را به تنهایی به دوش می‌کشد، تشکر کنید. خرید کردن در دوران بارداری باعث کاهش استرس در خانم‌های باردار می‌شود. پس با همسرتان به خرید بروید و به نشانه تشکر برایش کادوی کوچکی بخرید یا اینکه به سینما بروید و فیلم ببینید. کمی کار فرهنگی کنید. برای مشاهده مطلب وظایف همسران در دوران بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته پانزدهم بارداری

تاسیانه برون اصفهانی ها

یکی از آداب و رسوم مردم اصفهان مراسم تاسیانه برون است. در زمان باردار شدن عروس مراسم خاصی به نام "تاسیانه برون" برگزار می شود. خانواده عروس در زمان بارداری عروس غذاهای متنوعی مثل حلیم بادمجان و مرغ سرخ کرده و خوراکی های دیگر به همراه هدایایی برای عروس و داماد خانه دخترشان می برند.هدیه هایی که برای عروس و داماد در نظر گرفته می شود بیشتر سکه طلا یا زیورآلات برای عروس و لباس برای داماد است. همه آن ها را در طبق های چوبی به نام "خونچه" می گذارند و با آیین خاصی به خانه عروس می برند. خانم های باردار در زمان باردار شدن ویار دارند و از برخی غذاها بیزار و به برخی غذاها علاقه مند می شوند به همین دلیل خانواده عروس مقداری غذا به همراه هدیه ساده به خانه عروس می برند تا دخترشان ناراحتی و نگرانی ای نداشته باشد. از غذاهای تاسیانه می توان از حلیم بادنجون ، سر گنجشکی، ماهی،مرغ، کوفته تبریزی، پلو ساده، پلو شوید و پلو کلم نام برد. برای مشاهده مطلب کامل رسم و رسوم بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته پانزدهم بارداری
هفته پانزدهم بارداری

 
در صورت پخش نشدن ویدئو روی تصویر زیر کلیک کنید.
هفته پانزدهم بارداری
سونوگرافی چهار بعدی هفته پانزدهم بارداری
در صورت پخش نشدن ویدئو روی تصویر زیر کلیک کنید.
 
هفته پانزدهم بارداری

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • الناز
   درباره هفته پانزدهم بارداری

   سلام دوستان تو واتس اپ گروه در مورد بارداری نسیت که من بتونم توش عضو شم؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام روزتون بخیر ما در واتس اپ گروهی نداریم. ولیکن شما می توانید در وایبر مطالب ما را دنبال کنید.شما برای جستجو در اپلیکیشن اندروید وایبر در بخش public chats  زندگی بهتر را جستجو و با ما همراه باشید.https://chats.viber.com/khandeh

   • زهرا

    سلام بله طبیعیه نگران نباشید

   • الی.ع

    خود دکترت بعداز ۴ ماهگی ففول برات تجویز میکنه

   • الی.ع

    شکم ک در هر کسی متفاوته بزرگ شدنش. وزنم ک بستگی به خوراک و فعالیتت داره.تکون خوردنم ک اواخر ۴ماهگی معلوم میشه.فکر نکنم مشکل خاصی داشته باشی

   • کاربرناشناس

    جنسیت نی نیت چی هست ؟

   • سوگند

    سلام . مادر من هم مثل شما ۱۵هفتش هست کمر درد داشت اما شیافت پروژسترون رو مصرف کردن الآن دیگه کمر درد ندارن

   • گلی

    نه

   • نوروزی

    عزیزم شماقبل بارداریت باید وزنتو کنترل میکردی
    اگه میتونی پیاده روی کن

   • میترا

    سلام درتلگرام یا واتساپ گروه ندارید عضوشم

   • نازی

    نه

   • پریدخت چاوشی

    دسمال توالت موقع خشک کردنت به عقب بکش نه جلو

   • زینب حسینی

    سلام منم هفته پونزدهم هستم ولی بهم‌گفتن باید هفته شونزدهم راتموم کنم بعدبرم برای جنسیت مبارکت باشه منم دخترخیلی دوست دارم دعاکن منم رفتم دخترباشه بچت زودتکون خورد چه حالتایی داشتی تاقبل هفته پونزدهم میشه بهم توضیح بدی ببینم چه علائمی داشتی

  • سما
   درباره هفته پانزدهم بارداری

   سلام. از اطلاعاتی که در اختیار خانواده ها میذارید ممنونم...

   من هفته ی ۱۵ رو کامل کردم.
   ویارم تا حد زیادی کم شده ولی هنوز حالت تهوع نسبت به تنها، خونه ی خودم دارم.
   و هنوزم هم بی حالی میاد سراغم.
   از عطرهای خودمون بدم میاد.
   کمردردم تازه ۴ روزه شروع شده مخصوصا صبحها، چشمامو با کمر درد باز میکنم.
   درد زیر شکم هم در کل یک ساعت در روز دارم یا میشه گفت کمتر.

   پاسخ ها

   • کاربرناشناس

    اگه دکترش با سابقه باشه دستگاه هم خوب باشه بله میشه

  • مریم
   درباره هفته پانزدهم بارداری

   سلام من هفته پانزدهم بارداری هستم هنوز ویار وترش زیاد دارم خسته شدم چیکارکنم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتونبرای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنیدhttps://niniban.com/fa/forms/1

   • خنده رو

    همیشه سردرد میشم هفته پانزدهمم اشکال ندارع

   • نازنین

    سلام برا منم نوشته دکتر میشه راهنماییم کنید ک واجب برمم ۱۶ هفته ازمایش خون بدم

   • مهتاب

    منم دارم عزیزم خیچی تا میتونی بخور کاریش نمیشه کرد :-)

  • محدثه
   درباره هفته پانزدهم بارداری

   سلام ممنون ازمطالبتون من هفته 14هستم حالت تهوع دارم ببخشید میتونم توهفته15برم سونو سه بعدی معلوم میشه بچم جنسیت اون چیه ؟؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتونبرای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنیدhttps://niniban.com/fa/forms/1

   • الهام برغمدی

    من خیلی زودب زود دستشویی میرم واسه چیه کمرمو پام رحمم خبلی درد میکنه ؟

   • ساغر

    همون رو بگو . آخر ش هم ما بد میشیم.پسرشون خوب. نگران هیچی نباش خدا بزرگه گلم .

   • رکسانا

    طبیعیه
    تکون خوردن بچه زمان دقیقی نداره ممکنه تکون بخوره ممکنه نخوره
    جایه نگرانی نیست
    شکم هم که زوده الان بزرگ شه از ماه پنجم به بعد کم کم بزرگ میشه

   • رکسانا

    منم همینطور بودم
    طبیعیه

  • فریبا
   درباره هفته پانزدهم بارداری

   میخواستم بدونم تو تلگرام کانال ندارید؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    مخاطب محترم، با سلام

    از طریق لینک زیر می توانید به کانال ما بپیوندید:

    niniban@

   • مامان مرمری

    من دارم

  • مریم
   درباره هفته پانزدهم بارداری

   من در هفته 15بارداری هستم وحس نمیکنم که جنین تکان میخورد آیا این امری طبیعی است

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون
    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید
    https://moshavere.niniban.com

   • آیدا

    منم هیچ تکانی از طرف بچم احساس نمیکنم.نمیدونم طبیعیه یا نه.لطفا اگه فهمیدی به منم بگو

   • آیدا

    منم هیچ تکانی از طرف بچم احساس نمیکنم.نمیدونم طبیعیه یا نه.لطفا اگه فهمیدی به منم بگو

   • زهرا

    بله

   • الی

    سلام دوست من منم هیچ حرکتی حس نمیکردم بهم گفتن که طبیعی هس و همه چی هم نرماله وضعه جنین هم خوبه نگران نباش....به اعتقادخیلی ها میگن جنینی که دیرحرکت میکنه پسرخواهد بود...فرزند دختر زودتکون میخوره

   • مهناز سرداری

    آیا هفته پانزدهم تشخیص جنسیت دقیق هست؟

   • افسانه

    آره فدات .نگران نباش

   • زهرا

    اره منم تو هفته ۱۵ هستم .از دکترم پرسیدم گفتن اگه دختر بود زود تکون میخورد ولی نه اگه پسر بود دیر تکان میخوره منظور از ماه ۵ به بعد

  • الهام بانو
   درباره هفته پانزدهم بارداری

   درهفت پانزدهم ایاامکان تشخیص جنسیت وجوددارد?

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
    زیر استفاده کنید

    https://ninisoal.com/

   • frshth

    هفته ۱۸ دیگه خاطر جم ترین

   • نیلا

    بله از هفته۱۲به بعد جنسیت رو میشه تشخیص داد

   • گلی

    اره والا حالا اگه شوهر آدم خوب باشه و قدر بدونه یه طرف ولی فامیل شوهر که اقوام زن هر کاری کنن بازم میگن کمه ولی خودشون ازشون نم پس نمیده دریغ از یه تک تومنی از پسرشونم تا میتونم میکنن

  • فاطمه
   درباره هفته پانزدهم بارداری

   سلام من در هفته پانزده بارداری هستم وبخاطر اینکه در کولپوسکپی ک قبل بارداری انجام دادم متاپلازی دیده شده و الان باز هم زخم دارم و زخمم بد شکله میخواد تست پاپ اسمیر ازم بگیره مشکلی نداره؟؟؟؟۲۳ سالمه

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
    زیر استفاده کنید

    https://ninisoal.com/

   • کاربرناشناس

    سلام لخته خون داشته باشی چی میشه

  • معصومه
   درباره هفته پانزدهم بارداری

   سلام به همه من هم رفتم تو هفته ۱۵ .سایت تون عالی ممنون

  • معصومه خواهرم سمیه
   درباره هفته پانزدهم بارداری

   سلام برنا متو خوبه عالی تشکر

   پاسخ ها

   • کاربرناشناس

    سلام من چطوری باید بیام تو نظر سنجی

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.