۴۴۰۰۳
۲۹ نظر
۱۲۱۴۱۱۰
۲۹ نظر
۱۲۱۴۱۱۰

هفته سی و سوم بارداری

شما قهرمان این بازی هستید. نقش اول، اول، اول. چند هفته طلایی بیشتر تا رسیدن شما به اوج موفقیت باقی نمانده است. بهتر است سرتان را با مرتب کردن کمد و کشوهای نوزادتان سرگرم کنید.

هفته سی و سوم بارداری نی‌نی‌بان: هفته سی و سوم هم از راه رسید. این روزها خیلی سنگین شده اید. خوابیدن برایتان سخت شده و چند بار در طول شب بیدا رمی شوید و به دستشویی می روید. اما شما باید به خودتان افتخار کنید. سی و سه هفته را پشت سر گذاشته اید و فقط 7 هفته دیگر باقی مانده است. شما قهرمان این بازی هستید. نقش اول ، اول، اول. چند هفته طلایی بیشتر تا رسیدن شما به اوج موفقیت باقی نمانده است. بهتر است سرتان را با مرتب کردن کمد و کشوهای نوزادتان سرگرم کنید. مثلا لباسهایی که قرار است روز اول استفاده کنید را کنار بگذارید.


هفته سی و سوم بارداری
در این هفته بدن او به طور کامل تشکیل شده است. ممکن است برای به دنیا آمدن عجله داشته باشد و چند هفته زودتر خودش را به شما برساند. با این حال جای نگرانی نیست. اگر هم زود به دنیا بیاید در بیمارستان از او مراقبت می کنند تا نوزاد کاملا آماده شود. او اکنون نزدیک ۲ کیلوگرم وزن دارد که خیلی هم کم نیست.
قد جنین حدود 44 سانتی‌متر شده است. استخوان‌های او حسابی محکم شده است. البته استخوان‌های سرش هنوز به هم نچسبیده‌اند و نرم هستند. در این هفته‌های آخر او حسابی در حال بدنسازی است و می‌خواهد وقتی به دنیا می‌آید روی فرم باشد به همین علت در حال وزن‌گیری است. با اینکه فضایی برای شیطنت ندارد ولی کنجکاویش را درباره بند ناف نمی‌تواند پنهان کند و گاهی با آن بازی می‌کند.
قد: ۴۴.۸ سانتی متر
وزن: 1950 گرم
هفته سی و سوم بارداری
هفته سی و سوم بارداری
حال بادکنکی را دارید که مدام باد می‌شود. دست‌ها و پاهایتان و حتی صورتتان به این افزایش حجم ادامه می‌دهد. شاید مجبور شوید که از مچ بند یا کمربندهای حاملگی استفاده کنید، اما این ورم ها احتمالا تا بعد از زایمان با شما همراه خواهد بود. رحم شما این هفته ۵۰۰ برابر حالت طبیعی شده است. بدخوابی دوباره به سراغ شما آمده و تکرر ادرار و خواب‌های آشفته ممکن است شما را رها نکند.


هفته سی و سوم بارداری
اگر نوزاد پیش از هفته ۳۸ متولد شود «نوزاد نارس» نامیده می‌شود. نوزادانی که بین هفته‌های ۳۸ تا ۴۲ به دنیا می‌آیند به اصطلاح پزشکی «نوزاد رسیده» هستند. اما اصطلاحی هم وجود دارد به نام «نوزادان زودرس» بین نوزادان نارس با نوزادان زودرس تفاوتیوجود دارد و این تفاوت به تکامل اعضای بدن او مثل دستگاه تنفسی بر می‌گردد. اگر نوزادای زودتر از هفته ۳۸ به دنیا بیاید و دستگاه تنفسی‌اش کامل شده باشد به آن نوزاد زودرس می‌گویند، اما اگر دستگاه تنفسی او به صورت کامل شکل نگرفته باشد او را نوزاد نارس می‌خوانند. نوزاد نارس ممکن است دچار مشکلاتی مثل کم‌وزنی شود. این نوزادان وزنی کمتر از ۲ کیلو و ۵۰۰ گرم دارند. نوزادان نارس را خطر عقب‌ماندگی جسمی و ذهنی تهدید می‌کند.
هفته سی و سوم بارداری
هفته سی و سوم بارداری
اگر خوردن غذایی خاص یا مصرف آن در زمانی خاص موجب نفخ، سوزش سر دل یا دیگر علائم ناراحت کننده در شما شد، به طور موقت آن عادات غذایی را تغییر دهید. پس از تولد کودکتان، شما می‌توانید مواد غذایی مورد علاقه خود را به برنامه خود اضافه کنید. اگر به دنبال راهی می‌گردید که مقدار ۲ فنجان سبزیجات‌ و ۲ فنجان میوه پیشنهادی خود را در طول روز مصرف کنید، به این نکات توجه کنید:

-میوه‌های تازه را با ماست کم چرب یخ زده مصرف کنید.
-پرتقال را به سالاد خود اضافه کنید.
-نخودهای سبز یخ زده را به سوپ نودل مرغ اضافه کنید.
-در میلک شیک، میوه بریزید.


هفته سی و سوم بارداری
جگر نخورید
در دوران بارداری جگر نخورید. جگر حاوی مقدار زیادی ویتامینA است ویتامین آ به خودی خود مفید است اما به اندازه و با تجویز پزشک. ویتامین A ویتامین محلول در چربی است و در کره و تمام چربی‌ها و در روغن‌هایی که برای پخت و پز استفاده می‌شود، وجود دارد. از طرفی مقدار زیاد ویتامینA از بدن خوب دفع نمی‌شود. تجمع این ویتامین می‌تواند برای جنین خطرناک باشد. به همین دلیل مصرف جگر به خانم‌های باردار توصیه نمی‌شود. برای مشاهده مطلب کامل موارد ممنوع در بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و سوم بارداری
روغن و لوسیون
تلفن همراه و شارژرتان را فراموش نکنید. همه فامیل و دوستانتان می خواهند از حال شما و فرزندتان با خبر شوند.برق لب و رول‌های نرم کننده لب را فراموش نکنید. روزهای اول پس از زایمان، احتمالا دچار خشکی و ترک لب می شوید. یک لباس راحت برای زمان مرخص شدن از بیمارستان همراه داشته باشید. همراه داشتن یک شال بلند یا روپوش گشاد و بلند در ساک بیمارستان ضروری است. یک لوسیون نرم کننده بدن و روغن ماساژ در ساکتان داشته باشید و چرب کردن بدن به خصوص شکم و پاها را فراموش نکنید. شکمتان بعد از زایمان به ماساژ با روغن و لوسیون نیاز دارد تا خارشها کلافه تان نکند. برای مشاهده مطلب کامل بستن ساک زایمان اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و سوم بارداری
متخصص بیهوشی مقیم
شاید در نگاه اول این مورد خیلی مهم به نظر نرسد به خصوص برای کسانی که می‌خواهند زایمان طبیعی داشته باشند اما بیمارستانی که می‌خواهید در آن زایمان کنید حتما باید پزشک بیهوشی مقیم داشته باشد. هر چیزی امکان دارد، درست است شما برای زایمان طبیعی برنامه‌ریزی کرده اید، اما به دلایلی مجبور می‌شوید سزارین کنید به همین دلیل اتاق‌ عمل و پزشک بیهوشی باید همیشه در دسترس باشند. برای مشاهده مطلب کدام بیمارستان برای زایمان بهتر است، اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و سوم بارداری
وسایل حمام نوزاد
زمان خرید شامپو حواستان باشد که شامپوهای خنثی که اسیدیته آنها نزدیک ۷ است برای کودکان مناسب‌ترند. استفاده از شامپوی بزرگسالان می‌تواند سبب خشکی پوست و موی کودک شود. توجه کنید شامپویی که خریداری می‌کنید، بدون زاویه و بی‌خطر باشد. قطعات ریز و جداشونده شامپوهای عروسکی می‌تواند خطرآفرین باشد. داخل برخی شامپوها تیله‌های رنگی است که بچه‌ها را جذب می‌کند. آنها را از دسترس کودکان دور نگه دارید. صابون، کرم، دستمال مرطوب و… باید غیر عطری و مخصوص نوزادان باشد. حوله و لیفی که برای نوزاد انتخاب می‌کنید، باید نرم و لطیف باشد تا به پوست کودک آسیب نرساند. برای خرید حوله نمونه‌هایی را انتخاب کنید که قدرت آب‌گیری بالاتری داشته و پرز پس ندهند. برای مشاهده مطلب خرید سیسمونی نوزاد اینجا را کلیک کنید.
هفته سی و سوم بارداری
مراقب قلب دوم باشید
پا قلب دوم انسانهاست. پس باید مراقب این قلب دوم به خصوص در دوران بارداری باشید. به دلیل تجمع آب در بدن در دوران بارداری، بیشتر خانم‌های باردار دچار تورم‌ پاها می‌شوند و پوشیدن کفش‌هایی که قبل از بارداری مناسب بود، ممکن است اواخر بارداری به‌دلیل تنگی کفش، زمینه فرو رفتن ناخن در گوشت را افزایش دهد. پس باید در خرید کفش مناسب این دوران دقت زیادی داشته باشید. برای مشاهده مطلب انتخاب لباس بارداری اینجا را کلیک کنید.
هفته سی و سوم بارداری
انتخاب مبل
در ست سیسمونی تخت و کمد و نوزادان مبل بچه‌ها هم دیده می‌شود. اگر می‌خواهید از این مبلها استفاده کنید حتما حواستان به چوب و موادی که درآن به کار رفته باشد و حتما لایه تثبیت‌کننده سیلر نیز به آن زده شده باشد. سعی کنید از مبلهای پارچه‌ای استفاده کنید. مبلهای چرمی یا پلاستیکی بیشتر از مواد شیمیایی ساخته می‌شوند. اگر می خواهید با مهمترین نکات چیدمان اتاق نوزاد آشنا شوید اینجا را کلیک کنید.
هفته سی و سوم بارداری
اگر فرزند دختر دارید
خیلی ها فکر می کنند تربیت دختر و پسر هیچ فرقی با هم ندارد و تفاوت ها فقط در جزئیات است اما کارشناسان نظر دیگری دارند. اگر فرزندی که در راه دارید دختر است و دلتان می خواهد از حالا طرز برخورد با او روش تربیتی مناسب را فرا بگیرید کتاب« اگر فرزند دختر دارید» را بخوانید. نویسنده‌ی این کتاب، النا جانینی بلوتی است و محمد جعفر پوینده آن را ترجمه و نشر نی منتشر کرده است. نویسنده این کتاب در چهار فصل تأثیر اوضاع و احوال اجتماعی را بر دوران کودکی تشریح می‌کند و نشان می‌دهد که عوامل اجتماعی و به‌ویژه عوامل تربیتی و فرهنگی، چگونه کلیشه‌های تبعیض‌آمیز را در ذهن و رفتار کودکان رواج می‌دهند. در فصل اول توصیف می‌شود که چرا و چگونه فرزند پسر پسندیده به‌حساب می‌آید و فرزند دختر، ناپسند. در فصل دوم به دوران خردسالی و عقاید و رفتارهای متضاد نسبت به پسر و دختر پرداخته می‌شود. فصل سوم به بازی‌ها، اسباب‌بازی‌ها و ادبیات کودکان اختصاص دارد و در تمام این عرصه‌ها به چگونگی تربیت تبعیض‌آمیز و پیامدهای زیان‌بار آن می‌پردازد. فصل چهارم نیز درباره‌ی نهادهای آموزشی، مهدکودک‌ها و کودکستان‌هاست. این کتاب، با توجه به دیدگاه عمیقاً انسانی و تبعیض‌ستیز راهنمای خوبی برای همه‌ی پدران و مادران است. برای مشاهده مطلب کامل معرفی کتاب برای مادران اینجا را کلیک کنید.

هفته سی و سوم بارداری
با جنین حرف بزنید
محققان معتقدند جنین صداهای بیرون از رحم مادر را می‌شنود. برخی از محققین بر این باورند که ممکن است کودک پیش از تولد، عملاً صدای پدر را بهتر از صدای مادر بشنود، زیرا مایع آمنیوتیک، صدای مردانه را، که دارای فرکانس پایین است، بهتر از صدای زنانه تشدید می‌کند. صحبت کردن با جنین راه را برایتان هموار کرده و کار گفت وگوی شما را با او پس از تولد راحت‌تر می‌کند. مطالعات نشان داده است کودکانی که پدرانشان پیش از تولد با آنها صحبت کرده اند، بعد از تولد نیز نسبت به صدای پدرشان واکنش بیشتری نشان داده اند، و این امر شاید به دلیل آن بوده که صدای پدر در ذهن کودک پیش از تولد نقش بسته است. مثلاً به او بگوئید «سلام عزیزم، من پدر تو هستم. منتظرم تا تو را ببینم. دوستت دارم» خود را در این مورد محدود نکنید و اجازه دهید هر چه در فکرتان می‌گذرد بر زبانتان جاری شود. برای مشاهده مطلب وظایف همسران در دوران بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و سوم بارداری
گیلان
مراسم گهواره بندان یکی از جشنهای قدیمی است که هنوز هم در گیلان و در بیشتر روستاهای این استان برگزار می شود. در این مراسم یکی از زنان بزرگ فامیل گهواره کودک را مرتب و آماده می کند و سه بار نوزاد را از زیر دسته به بیرون گهواره می برد و از روی دسته گهواره داخل می کند و بعد برای اولین بار ،نوزاد را در گهواره می پیچد و مهمانان حاضر در اتاق روی گهواره نقل می پاشند و هلهله سر می دهند .در این مراسم که بیشتر زنها حضور دارند هرکس به اندازه استطاعت مالی خود هدیه ای درون گهواره نوزاد می گذارد. برای مشاهده مطلب آداب و رسوم زایمان در ایران اینجا را کلیک کنید.


گفت‌وگو با یک مادر در هفته سی و سوم
این هفته بهتر خوابیدید؟ راستش را بخواهید نه. زیاد تکان می‌خورم. شاید دلیل آن کمر درد باشد یا اینکه فرزندم دلش می‌خواهد رد شکم من حرکات رزمی انجام بدهد.
بهترین لحظه‌ای که در این هفته داشتید؟ کتابی خواندم درباره اینکه با جنینتان حرف بزنید و برایش کتاب بخوانید. وقتی برای فرزندم کتاب داستان خواندم حس جالبی داشتم.
آیا دلتان برای چیزی تنگ شده است؟ بله دلم برای راحت کفش پوشیدن تنگ شده است. دوست دارم مثل قبل به راحتی بتوانم کفش‌هایم را بپوشم.
حرکات جنین چطور است؟ باور کردنی نیست. دوست دارم از زمانی که در شکمم تکان می‌خورد، فیلم بگیرم و به همه نشان بدهم.
هنوز ویار دارید؟ بله دلم می‌خواد شکلات و بستنی بخورم. خیلی بیشتر از روزهای قبل.
هنوز هم جنسیت فرزندتان را نمی‌دانید؟ نه.
از نشانه‌های زایمان خبری هست؟ فقط گرفتگی عضلاتم بیشتر شده است.
سوراخ نافتان داخل است یا خارج؟ تقریبا صاف است.

هفته سی و سوم بارداری
هفته سی و سوم بارداریدر صورت پخش نشدن ویدئو روی تصویر زیر کلیک کنید.
هفته سی و سوم بارداری
سونوگرافی چهار بعدی در بارداری هفته سی و سوم


در صورت پخش نشدن ویدئو روی تصویر زیر کلیک کنید.

هفته سی و سوم بارداری

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

نظر کاربران

 • ناشناس
  درباره هفته سی و سوم بارداری

  ببخشید فکر نمیکنید قد و وزن جنینو خیلی غیر منطقی قید کردید!!!!

  پاسخ ها

  • النا

   پسر من تو ۳۲
   ۲۱۵۰ بود

 • بدون نام
  درباره هفته سی و سوم بارداری

  من توی چندتا سایت نگاه کردم هیچ کدوم چنین اعدادی رو برای وزن و قد ذکر نکردن.عددهایی ک شما دادید خیلی بیشتره.لطفا دوباره چک کنید

  پاسخ ها

  • مدیر پایگاه

   سلام و
   ممنون از توجهتون
   برای طرح سوال و گرفتن پاسخ
   فقط از لینک زیر استفاده کنید

   https://niniban.com/fa/forms/1

  • کاربرناشناس

   نه پسر من 32 هفته دو کیلو بود .

  • مهسا

   نظر من اینه ک خیلی کمتر از وزن عادی و بیان کرده

 • بدون نام
  درباره هفته سی و سوم بارداری

  سلام خسته نباشید من در هفته 33بارداریم.حدود ده کیلو اضاافه کردم تا حالا ولی شکمم کوچیکه نگرانم.در هفته31وزن جنین 1460بوده ایا طبیعیه؟تشکر.

  پاسخ ها

  • مدیر پایگاه

   سلام و ممنون از توجهتون
   برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید
   https://moshavere.niniban.com

  • آیلار آیلین آوین

   سلام من هفته ۳۳ هستم ۱۰ کیلو اضافه کردم

  • آیلار آیلین آوین

   نه ضرر نداره

  • کاربرناشناس

   من هم دقیقا مثل شما تو هفته ۳۱ جنینم ۱۴۴۰ بود دکتر سونو بهم گفت وزنش کمه باز تو هفته ۳۲ سونو دادم گفتن ۱۵۹۰ هست گفتن بچه ریزه

 • ساناز
  درباره هفته سی و سوم بارداری

  سلام من تمام مشكلم با اين خانوميه كه شما براي مثال زير متن آوردين حداقل يه نمونه ايراني ميزاشتيد واقعا جزو موارد نادره هفته٣٢بارداري٤/٥كيلو اضافه كرده و هر هفته هم همونه

  پاسخ ها

  • بهار

   عزیزم دوستم ۱۷ کیلو تو بارداری وزن کم کرده البته چاق بوده
   تو بارداری رژیم گرفت البته خودش
   بعد بچشم ۳ و نیم کیلو به وقتش دنیا اومد

  • Aram

   منم تو هفته 33بارداری هستم و کلا از اول بارداری5کیلو اضافه کردم

  • نسیم

   منم هفته ۳۳ هستم‌تاحالا ۵ کیلو اضافه کردم دکترم میگه طبیعیه چیز غیر عادی نیست

  • علیهان

   بله دقیقا من هم ۳۲ هستم و فقط۵ کیلو اضافه کردم

  • کاربرناشناس

   من هم هفته 32بارداری هستم و فقط 4کیلو اضافه کردم

  • کاربرناشناس

   منم ۴ونیم اضاف کردم

  • زیبا

   من الان هفته33هستم و فقط6کیلو اضافه کردم خودمم چاق بودم قبل بارداری83بودم الان89هستم

 • Mahdieh
  درباره هفته سی و سوم بارداری

  من نميدونم اين خانوم چي به خودش ميگه مگه ميشه واقعا من خودم ورزشكارم با رژيم هم غذا ميخورم العا ٩كيلو اضافه كردم ورزش هم تو اين دوران دارم بازم اين خانوم از هفته هاي قبل تا العا همين وزنه

  پاسخ ها

  • کاربرناشناس

   من هم 33 هفته هستم استعداد چاقی بالایی دارم تا الانم حدود دوازده کیلو اضافه کردم به دلیل داشتن تیروئید کم کار قرصم میخورم ولی بعضی موقع ها بالا میره ولی بارداری اولم ماه اول 85 کیلو بودم موقع زایمان 103 تیروئیدم نداشتم جاریامم مثل من یسری خانوما چاق میشن شاید برای شما باورکردنی نباشه

 • aati
  درباره هفته سی و سوم بارداری

  سلام دوستان بله میشه من خودم هفته 33 بارداریم هستم و 5 کیلو اضافه وزن داشتم

 • Hermin
  درباره هفته سی و سوم بارداری

  من هفته ی 33 حاملگی هستم اما اصلا وزن تضافه نکردم و هنوز دو کیلو از وزنقبل از حاملگیم کم دارم،یعنی لاغرتر از قبل شدم.

  پاسخ ها

  • فاطمه پناهی

   خانوما منم قبل بارداری 82 بودم ولی باردارشدم 76 شدم وازون موقع 4 کیلو هی بالا پایین میشم

 • افسانه میرزایی
  درباره هفته سی و سوم بارداری

  منم هفته ۳۲هستم و فقط ۵ کیلو اضافه کردم

 • بدون نام
  درباره هفته سی و سوم بارداری

  منم تو هفته ۳۳هستم و ۱۲کیلو اضافه کردم.دوستی دارم که سن بارداریمون یکیه و ۱۹کیلو اضافه کرده.و دوستی دارم که هفته چهل بارداریه و فقط سه کیلو وزن گرفته

  پاسخ ها

  • مدیر پایگاه

   سلام و ممنون از توجهتون

   برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
   زیر استفاده کنید

   https://ninisoal.com/

 • ریحانه
  درباره هفته سی و سوم بارداری

  من هفته ۳۳ هستم اول بارداریم دو کیلو وزن کم کردم بخاطر ویار زیاد والان یک کیلو از وزنی که ازم کاسته شده برگشته و هنوز هیچ وزنی اضافه نکردم

  پاسخ ها

  • مدیر پایگاه

   سلام و ممنون از توجهتون

   برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
   زیر استفاده کنید

   https://ninisoal.com/

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.