۴۴۰۰۴
۳۳ نظر
۱۰۵۳۰۶۱
۳۳ نظر
۱۰۵۳۰۶۱

هفته سی و چهارم بارداری

جنین حالا در بهترین وضعیت است. حتما دلتان می خواهد ببینید چه شکلی شده و رنگ چشمهایش چه رنگی است و بیشتر شبیه چه کسی است.

هفته سی و چهارم بارداری نی‌نی‌بان: بله کاملا قابل درک است این روزها خیلی زود خسته می شوید. بهتر است کارهای خانه را سر فرصت و با حوصله انجام دهید. مثلا برای آشپزی خیلی روی پا نایستید. یک صندلی کنار گاز بگذارید و هر چند دقیقه یک بار بنشینید و استراحت کنید. جنین حالا در بهترین وضعیت است. حتما دلتان می خواهد ببینید چه شکلی شده و رنگ چشمهایش چه رنگی است و بیشتر شبیه چه کسی است. فقط باید 6 تا 7 هفته دیگر صبر کنید. چشم روی هم بگذارید این چند هفته هم می گذرد. راستی اسم فرزندتان را انتخاب کرده اید؟ چه اسمی روی فرزندتان گذاشته اید؟


هفته سی و چهارم بارداری
باورتان می‌شود جنین در این هفته کلی وزن اضافه کرده است. البته قصد دارد همچنان وزنش را بیشتر کند. به همین دلیل چربی دور بدنش را گرفته و پوستش کمی صافتر شده است. رنگ پوست جنین هنوز صورتی است. نازک‌تر شدن پوست شکم شما برای او مثل باز شدن پنجره‌ای رو به دنیای جدید است می‌تواند نورهای بیشتری را ببینید. از قسمت‌هایی که همچنان در بدن او در حال رشد هستند می‌توان به سیستم مرکزی اعصاب و ریه‌های او اشاره کرد.
قد: 46 سانتی متر
وزن: ۲۱۸۶ گرم
هفته سی و چهارم بارداری
هفته سی و چهارم بارداری
از این هفته به بعد انقباضات بی‌درد مربوط به زایمان برای شما شروع می‌شود. این انقباضات بدون درد گاهی ممکن است دردهای خفیف و ضربه مانندی را در شما ایجاد کند. اگر زمان این انقباضات پایدار و منظم‌ شد و احساس کردید که مایعی از مهبل شما خارج می‌شود به سرعت با پزشک خود صحبت کنید. رحم شما در این هفته ۱۴ سانتی متر بالاتر از ناف قرارگرفته است. بهتر است در این هفته بیشتر استراحت کنید و انرژی خود را برای روزهای زایمان بگذارید.


هفته سی و چهارم بارداری
این روزها باید بیشتر از قبل مراقب خودتان باشید. در حالت عادی پس از زایمان جفت از رحم جدا می‌شود اما اگر این اتفاق قبل از تولد جنین بیفتد بسیار خطرناک است. اگر جفت در زمان خروج جنین از رحم جدا شود خطری برای جنین ندارد اما اگر در بارداری و قبل از زایمان جفت جدا شود احتمال سقط جنین زیاد است. جدا شدن جفت از دیواره رحم ممکن است کامل و یا ناقص باشد. خطرناک‌ترین حالت زمانی است که جفت به صورت کامل از رحم جدا شود. دراین حالت ارتباط گردش خون مادر و جنین قطع می‌شود و این مساله سقط جنین را در پی دارد. این حالت بیشتر در سه ماه دوم و سوم بارداری دیده می‌شود.

علت‌هایی که باعث بروز این مشکل می‌شودعبارتند از:

-ضربه به شکم

-کاهش ناگهانی حجم

-سوء تغذیه

-کوتاه بودن بند ناف

-فشار خون بالا

-ناهنجاری‌های رحم
هفته سی و چهارم بارداری
هفته سی و چهارم بارداری
نوشیدن مایعات را فراموش نکنید. آب یکی از مهم‌ترین موادی است که باید در دوران بارداری به طور مداوم مصرف کنید. این ماده نیمی از وزن بدن شما را تشکیل می‌دهد. آب به هضم مواد غذایی، جذب دیگر مواد مغذی، حذف مواد زائد بدن، تنظیم دمای بدن و انجام میلیون‌‌ها فرایند متابولیک که برای زندگی ضروری است، کمک می‌کند. شما روزانه حدود ۲ تا ۳ لیتر آب از دست می‌دهید، زمانی که به دستشویی می‌روید، عرق می‌کنید و حتی وقتی که نفس می‌کشید. بنابراین نوشیدن آب در این دوره یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام دهید زیرا کم آبی بدن باعث انقباضاتی مانند انقباض برکستون هیکزمی شود.
فواید خوردن آب:
- به ساخت بافت‌های مهم کمک می‌کند
-به گردش مواد غذایی در داخل و خارج بدن کمک می‌کند
-به هضم غذا کمک می‌کند
-به نگهداری مقدار کافی مایع آمنیوتیک کمک می‌کند
بنابراین روزانه ۱۰ لیوان آب بنوشید. اگر ورزش می‌کنید، مقدار آن را بیشتر کنید. شما می‌توانید این مواد را نیز جزو مایعات به حساب آورید: آب میوه‌های صد در صد طبیعی، آب سبزیجات، سوپ و شیر اما همچنان مصرف آب را به‌عنوان منبع اصلی مایعات بدن ادامه دهید.


هفته سی و چهارم بارداری
جوانه نخورید
خانم‌های باردار نباید جوانه خام بخورند، احتمال دارد دانه پیش از جوانه زدن به باکتری آلوده شده باشد. این میکروب‌ها با شستن از بین نمی‌روند. اگر خارج از خانه غذا می‌خورید، دقت کنید که در غذا و ساندویچ جوانه نباشد و در خانه برای از بین بردن باکتری‌ها جوانه را خوب بپزید. برای مشاهده مطلب کامل موارد ممنوع در بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و چهارم بارداری
وسایل آرامش بخش
کتاب مراقبت‌های پس از زایمان هم خوب است که همراهتان باشد. در همه بیمارستانها پرستاران و پزشکان به سوالات شما جواب می دهند و راهنمایی می کنند اما کتاب مراقبت‌های بعد از زایمان می تواند انتخاب خوبی برای زمانی باشد که روی تخت خوابیده اید و کار دیگری برای انجام دادن ندارید. اگر اهل نوشتن خاطرات هستید هم خیلی خوب می شود اگر یک دفتر یادداشت و یک خودکار هم توی ساک بگذارید. خیلی خوب است که خاطرات این روزهای زیبا را بنویسید. برای مشاهده مطلب کامل بستن ساک زایمان اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و چهارم بارداری
ضرورت وجود اتاق عمل
بیمارستان مورد نظرتان باید حتما اتاق عمل داشته باشد. گاهی اوقات روند زایمان طبیعی آن طور که همه می‌خواهند پیش نمی‌رود، به همین دلیل باید خیالتان از وجود یک اتاق عمل مجهز در بیمارستانی که انتخاب کرده اید، راحت باشد. امکانات اتاق عمل باید مناسب و خون به میزان کافی هم وجود داشته باشد، به‌خصوص برای سزارین‌های پرخطر و زایمانهای طبیعی که ممکن است خدای ناکرده به مشکل بخورد. برای مشاهده مطلب کدام بیمارستان برای زایمان بهتر است، اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و چهارم بارداری
وسایل مورد نیاز شیردهی
شیردوش یا پمپ سینه به شما امکان می‌دهد که شیر را بدوشید تا فرد دیگری بتواند به کودک شما شیر دهد. در صورتی که مجبور باشید نوزاد را برای زمان زیادی ترک کنید این مورد اهمیت دارد. پمپ‌های سینه موقعی که سینه بیش از حد پر می‌شود و کودک خواب است می‌تواند استفاده شود. با پمپ سینه شما می‌توانید مقداری از شیر را بدوشید و برای وقتی که نوزاد آماده خوردن است نگه دارید. سوتین شیر دهی و پد شیردهی را هم فراموش نکنید. سایز سینه مادرها بعد از بارداری و زایمان تغییر می‌کند برای همین بهتر است هم برای اینکه راحت‌تر شیر بدهند وهم اینکه سوتین راحت‌تر و آزاد تری از قبل داشته باشند، سراغ این مدل بروید. پدهای شیردهی هم جلوی کثیفی لباس مادر را می‌گیرند. وقتی سینه مادر پر از شیر می‌شود، کمی شیر از سینه مادر بیرون می‌اید که این پدها جلوی خیس شدن و کثیف شدن لباس را می‌گیرند. برای مشاهده مطلب خرید سیسمونی نوزاد اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و چهارم بارداری
کفش لژدار
بهترین کفش برای دوران بارداری کفش لژدار 3 سانتی است. پوشیدن کفش‌های بدون پاشنه و پاشنه بلند، در دوران بارداری ممنوع است. در دوران بارداری پاها و کمر حساس‌تر از قبل و قوزک پا ضعیف‌تر است و وزن جنین می‌تواند به راحتی تعادل خانم باردار را به هم بزند. انتخاب کفش‌های بدون پاشنه و تخت یا کفش‌های با پاشنه بیش از 4 سانت، می‌تواند باعث درد کمر، انقباض عضلات پا و درد زانو شود. برای مشاهده مطلب انتخاب لباس بارداری اینجا را کلیک کنید.

هفته سی و چهارم بارداری
از ارگاسم نترسید
ممکن است رحم پس از نزدیکی دچار انقباضی مداوم و طولانی مدت شود که برای بعضی از زنان باعث بروز ترس و وحشت می شود زیرا نگرانند که اکسیژن به جنین نرسد یا در انقباضات رحم صدمه ببیند. البته این ترس بیجاست و نباید نگران بود. به محض احساس فشار و انقباض رحم، به پهلوی چپ دراز بکشید و مدتی استراحت کنید. بعضی از زنان از عدم ارضای جنسی در طی نزدیکی یا ارگاسم شکایت دارند. این حالت نیز طبیعی است. بعضی از زنان باردار به دلیل کمبود خواب و سنگینی همان شرایط خستگی ماههای اول را دوباره تجربه می کنند. بهتر است به محض احساس خستگی، وضعیتتان را تغییر دهید و یا به پهلوی چپ استراحت کنید. ماساژ کمر علاوه بر کاهش درد و گرفتگی می تواند خوشایند باشد . برای مشاهده مطلب رابطه زناشویی در بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و چهارم بارداری
تزئینات ایمن
حواستان به طراحی و چگونگی تزئین اتاق فرزندتان باشد. خطر همیشه در کمین است به همین دلیل باید خیلی هوشمندانه عمل کنید. به همین دلیل حواستان به انتخاب دیوار برای نصب تابلوهای زیبا باشد. تابلوهای بزرگ و سنگین را به هیچ وجه به دیواری که تخت فرزندتان به آن تکیه داده شده، نزنید. بهترین جای تابلوهای بزرگ دیوار روبه‌روی تخت نوزاد است. اگر می‌خواهید در و دیوار اتاق فرزندتان را با قاب عکس، تابلو، آینه، ساعت و... تزئین کنید، از اجناس سبک استفاده کنید. در دکوراسیون اتاق فرزندتان از وسایلی که بند، نخ، طناب یا روبان بلند دارند، استفاده نکنید. اگر می خواهید با مهمترین نکات چیدمان اتاق نوزاد آشنا شوید اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و چهارم بارداری
دوست بدارید اما لوس نکنید
دوست داشتن با لوس کردن متفاوت است اما متاسفانه بعضی از والدین جوان خیلی به این موضوع توجه نمی کنند. اگز از حالا به تربیت درست فرزندتان فکر می کنید نی نی بان برای شما پیشنهاد جالبی دارد. بهتر است کتاب « دوست بدارید اما لوس نکنید» را در لیست کتابهایی که باید حتما در این دوران بخوانید، بگنجانید. این مجموعه شامل راه‌کارها و اطلاعاتی درباره‌ی تربیت صحیح فرزندان و دوست داشتن آن‌ها و بالا بردن عزت نفس آن‌هاست که طی آن این مباحث مطرح شده است: "اجتناب نمودن از جنگ قدرت"، "به حداقل رسانیدن استرس‌های روزانه"، "حمایت از فرزندان"، "محبت کردن بدون لوس کردن آن‌ها"، "گشایش کانال‌های ارتباطی"، "استفاده نمودن از نظم‌آموزی"، "ایجاد هماهنگی میان خواهران و برادران"، "آموزش مهارت‌های اجتماعی"، "افزایش عزت نفس" و "تقویت کردن مهارت‌های والدانه". این کتاب نوشته نانسی سامالین است و مهدی قراچه‌داغی آن را ترجمه کرده است. انتشارات پیک بهار این کتاب را وارد بازار نشر کرده است. برای مشاهده مطلب کامل معرفی کتاب برای مادران اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و چهارم بارداری
نوازش کنید
وقتی دستانتان را روی شکم همسرتان می‌گذارید و با فرزندتان صحبت می‌کنید دو پیام مهم را به مادر و فرزند می‌رسانید: شما نسبت به همسرتان احساس همبستگی می‌کنید. شما نسبت به کودکتان احساس دلبستگی می‌کنید. پس تا می‌توانید این محبت و حمایت را دریغ نکنید. برای مشاهده مطلب وظایف همسران در دوران بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و چهارم بارداری
شیراز
شیرازی ها هم مراسم حمام زایمان دارند. اگر هنوز حمام عمومی در نزدیک خانه باشد مراسم را آنجا برگزار می کنند اما این روزها بیشتر این مراسم را در خانه جشن می گیرند. برای رفتن به حمام عده ای از آشنایان را دعوت می کنند. سیخ پیاز و گوشت را که بالای در زده بودند برداشته و یکی از پیازها را توی کوچه، دومی را دم در حمام و سومی را داخل حمام زیر پای زائو می گذاشتند تا له شود . گوشت را هم برای حیوانات کنار می گذارند. در این مراسم برای زائو کاچی مخصوص شیرازی درست می کنند و با خواندن ترانه های سنتی جشن می گیرند. برای مشاهده مطلب آداب و رسوم زایمان در ایران اینجا را کلیک کنید.


گفت وگو با یک مادر در هفته سی و چهارم
بهترین لحظه‌ای را که در این هفته داشتید توصیف می‌کنید؟ وقتی لباسهای کوچک سفید و صورتی فرزندم را می‌بینم خیلی ذوق می‌کنم و خوشحال می‌شوم.

اوضاع خوابتان چطور است؟ خیلی تعریفی ندارد. چند بار در شب بیدار می‌شوم و به دستشویی می‌روم.
جنین همچنان مشغول بازیگوشی است؟ اگر منظور شما حرکات رزمی و لگد زدن است بله مثل همیشه است.
ویارتان تمام شده یا هنوز ویار دارید؟ دلم فقط غذای خانگی می‌خواهد و هر چیزی که خودم بلد نیستم درست کنم.
از نشانه‌های زایمان خبری هست؟ فقط گرفتگی عضلاتم بدتر و بدتر می‌شود.
منتظر چه چیزی هستید؟ منتظر روز زایمان هستم.


هفته سی و چهارم بارداری
هفته سی و چهارم بارداری

در صورت پخش نشدن ویدئو روی تصویر زیر کلیک کنید.
هفته سی و چهارم بارداری
سونوگرافی چهار بعدی در بارداری هفته سی و چهارم
در صورت پخش نشدن ویدئو روی تصویر زیر کلیک کنید.
هفته سی و چهارم بارداری

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • مامان خوب
   درباره هفته سی و چهارم بارداری

   فوق العاده فوقالعاده زیباست سایت شما.کلام در برابر تشکر و زحمت شماعاجزست.

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام. ما هم از تشکر در مقابل توجه و لطف شما عاجزیم

    واقعا ممنون از انرژی خوبتون

  • بدون نام
   درباره هفته سی و چهارم بارداری

   سلام لطفا راهنمایی کنید ناف داخل یا بیرون به چه معناست

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتونبرای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنیدhttps://niniban.com/fa/forms/1

  • پروین
   درباره هفته سی و چهارم بارداری

   سلام من درهفته سی و چهارم هستم علت صدای شکم در این هفته چیه و اینکه بعضی شب ها شکمم مثل ضربان قلب میزند ایا جنین سکسکه می کند علتش همینه لطفا راهنمایی کنید باتشکر از پیچ بسیار خوبتان .

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتونبرای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنیدhttps://niniban.com/fa/forms/1

   • مرجان حسینی

    منم هفته ۳۴ هستم مدام سکسکه میکنه سکسکه زیاد خطرناک نیست؟روزی حداقل ۴بار

   • مرجان حسینی

    منم هفته ۳۴ هستم مدام سکسکه میکنه سکسکه زیاد خطرناک نیست؟روزی حداقل ۴بار

   • کاربرناشناس

    خانومی شما شکمتو اروم اروم ماساژ بده و اگه به معدت فشار میاره اروم اروم هلش بده کمی پایین تر خیلی اروم. اینجوری بچه حرکت میکنه سعی کن حرکات ورزشی دوران باارداری انجام بدی حتی دونه حرکت در روز کم کم خوب میشی

   • دال

    به جاش دختر همدمت میشه

   • فاطمه فتح الهی

    اره برای منم بیشتر اوقات همینه مثل ضربان قلب میزنه ینی علتش سکسکه هستش؟

   • کاربرناشناس

    بله

   • کاربرناشناس

    بله

   • کاربرناشناس

    منم مشکل شما دارم شما تشخیص دکترت چیه؟

  • مريم
   درباره هفته سی و چهارم بارداری

   وزن بچه رو نوشتيد بيشتر از ٢٦٤٨ يعني دو كيلو و ششصد گرم!!!!اولا وزن نرمال در هفته ٣٤ كمتر از اين هست
   ثانيا براي معادل سازي اندازه جنين عكس نان باگت رو در نظر گرفتيد!!! نان باگت دو كيلو ششصد گرمي داريم؟!!!!

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و
    ممنون از توجهتون
    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ
    فقط از لینک زیر استفاده کنید

    https://niniban.com/fa/forms/1

   • شکرانه

    از لحاظ سایزش نه وزنش

   • هاجر

    اره مال منم وزنش همینه جای تعجب نداره

   • کاربرناشناس

    من الان هفته 34 هستم و نشم رفتم سونو 2700 بودش گفت خوبه ربطی نداره این ارقامی که داده میشه احتمالیه

  • بدون نام
   درباره هفته سی و چهارم بارداری

   سلام من درهفته سی وچهار هستم امروز کمی لکه خون دیدم خیلی نگرانم لطفاراهنمایی کنید

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

    https://moshavere.niniban.com/

  • مریم
   درباره هفته سی و چهارم بارداری

   مرسییییی خیلی عالیه

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام، ممنون از توجه و لطف شما

  • بدون نام
   درباره هفته سی و چهارم بارداری

   منم بعضی وقتها احساس میکنم بچه داره سکسکه میکنه.ضربات ریتمیک میزنه.دقیقا مثل سکسکه.

   پاسخ ها

   • کاربرناشناس

    اره منم تو قسمت پایین شکمم احساس نبض میکنم مثل سکسکه که گاهی انگار بچه میپره و کل شکمم تکون میخوره

   • کاربرناشناس

    من تو هفته ۳۳ رفتم بهم گفت ۱۸۳۰ وزنشه دکترم گفت ۷۰ گرم کم داره اشکال نداره بچه ت یکم کوچولویه...

   • کاربرناشناس

    من ۳۴هفته ام هستش خیلی دندون درد دارم چیکارکنم خوب شه دارم میمیرم از دردش

  • زری
   درباره هفته سی و چهارم بارداری

   نان باگت واسه وزن جنین!!!!

   پاسخ ها

   • کاربرناشناس

    از نظر سایزی گفتن نه وزنی

  • زهرا
   درباره هفته سی و چهارم بارداری

   منم هفته 34 هستم..درد کشاله ران و زیر دل و کمر و معده دردو ...
   نمیتونم راحت راه برم و بشینم..کلا هیچی نمیتونم.اکثرا جنین در حالت جمع شده نزدیک معده م هست و نشستنم خیلی سخت.ساعتی یک بار دستشویی

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
    زیر استفاده کنید

    https://ninisoal.com/

  • نیکو
   درباره هفته سی و چهارم بارداری

   سلام من در هفته ی سی و چهار هستم و توی سی و یک هفته یه سنو انجام دادم که وزن جنینم یک و چهارصد بود دکتر گفته بود کمه و به خاطر فشار خونه بالایی که دارم نمیزاره بچه رشت کنه من باید چیکار کنم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
    زیر استفاده کنید

    https://ninisoal.com/

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.