۴۴۰۰۸
۳۰ نظر
۸۷۲۲۲۷
۳۰ نظر
۸۷۲۲۲۷

هفته سی و هشتم بارداری

در هفته سی و هشتم بارداری کم کم به روزهای پایانی نزدیک می شوید. فقط دو هفته دیگر باقی مانده است. کلافه اید و برای به آغوش گرفتن نوزداتان بی قرار هستید اما بهتر است به جای شمردن این روزها یک چرخی در اتاق فرزندتان بزنید.

هفته سی و هشتم بارداری

در هفته سی و هشتم بارداری کم کم به روزهای پایانی نزدیک می شوید. فقط دو هفته دیگر باقی مانده است. کلافه اید و برای به آغوش گرفتن نوزداتان بی قرار هستید اما بهتر است به جای شمردن این روزها یک چرخی در اتاق فرزندتان بزنید. جای تابلوها خوب است. همه چیز آماده است. اتاق به اندازه کافی نور دارد؟ حال جنین هم عالی است. همچنان ریه و مغزش در حال تکامل است و روز به روز بیشتر وزن می گیرد. لگد هم که همچنان می زند. بگذارید جولان بدهد جایش خیلی تنگ است. در این مقاله به شما می‌گوییم در هفته سی و هشتم بارداری چه خبر است.

در این مقاله می‌خوانید: 

هفته سی و هشتم بارداری

جنین در هفته سی و هشتم بارداری

جنین هچنان در حال خوردن و البته همچنان در حال وزن‌گیری است. درحالی که رشد او نهایی شده اما مغز و ریه‌هایش همچنان برای تکامل تلاش می‌کنند و این تلاش شاید حتی بعد از به‌ دنیا آمدن نوزاد هم ادامه پیدا کند.
مجرای اشک جنین هنوز تشکیل نشده است. از توانایی او در این هفته گوارش مواد غذایی است که به ماده سیاه رنگی به نام «مامیزه» تبدیل می‌شود. دستگاه تولید صدای او یعنی هنجره اش، خود را برای تولید صداهای مختلف آماده می‌کند.
قد: 50.7 سانتی متر
وزن: ۳۲۹۳ گرم

هفته سی و هشتم بارداری


هفته سی و هشتم بارداری

مادر در هفته سی و هشتم بارداری

در هفته سی و هشتم بارداری این شرایط را تجربه خواهید کرد: 

 • ممکن است دردهایی در کشاله ران یا پشت ساق پا احساس کنید که این دردها نشانه قرارگیری سر کودک به سمت لگن یا حرکت او روی عضلات کف لگن باشد. البته گاهی سر کودک روی اعصاب لگن قرار می‌گیرد که چنین وضعیتی برای شما دردهایی ایجاد می‌کند.
 • در برخی از خانم‌ها رشد رحم متوقف شده و در برخی دیگر همچنان ادامه دارد. ممکن است شما از آن دست زنان بارداری باشید که رحمتان همچنان در حال رشد است احتمالا در این هفته رحم در حدود ۱۶ تا ۱۸ سانتی‌متر رشد کرده است.
 • افسردگی حالت روحی است که برخی از بانوان باردار را گرفتار خودش می‌کند. بهتر است به چیزی فکر نکنید جز اینکه به زودی نوزاد زیبایتان را به آغوش می‌گیرید.

ممکن است انقباضات براکستون هیکس بیشتری را تجربه کنید. البته گاهی اوقات ممکن است احساس ناراحتی کنید، اما این انقباضات به آماده‌سازی رحم و دهانه رحم برای زایمان کمک می‌کنند.

 • ممکن است از سینه شما آغوز ترشح کند.
 • ممکن است انقباضات براکستون هیکس بیشتری را تجربه کنید. البته گاهی اوقات ممکن است احساس ناراحتی کنید، اما این انقباضات به آماده‌سازی رحم و دهانه رحم برای زایمان کمک می‌کنند.
 • جفت حدود ۱۷ تا ۱۸ سانتی‌متر است و می‌تواند تا 1 کیلوگرم وزن داشته باشد. همچنین حدود 12 لیتر خون در ساعت پردازش می‌کند. اگر زایمان طبیعی داشته باشید، جفت بعد از نوزاد از بدن شما خارج می‌شود که معمولا در نیم ساعت اول پس از تولد نوزاد است، البته ممکن است بیشتر هم طول بکشد.
 • توصیه می‌شود پس از تولد نوزاد، برای جلوگیری از خونریزی بیش از حد، اکسی‌توسین تزریق کنید.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: آشنایی با مراکز سونوگرافی

هفته سی و هشتم بارداری


هفته سی و هشتم بارداری

مراقبت های هفته سی و هشتم بارداری

ممکن است افسردگی را هم در دوران بارداری و هم پس از زایمان تجریه کنید. البته همه مادران باردار به افسردگی دچار نمی‌شوند ممکن است تغییرات روحی را تجربه کنید، اما این به معنای اینکه شما افسرده هستید نیست. اختلالات خلقی پس از زایمان هم در یکی دو هفته اول بعد از زایمان خودش را نشان می‌دهد. شدت این اختلالات گاهی خفیف و گاهی شدید است. در دوره خلقی پس از زایمان این احساسات را خواهید داشت:

 • عصبانیت نسبت به خود یا نوزاد
 • بی‌خوابی و سردرد
 • احساس شکست
 • تنهایی
 • گیجی و فراموشی

افسردگی وقتی به‌عنوان مشکل جدی تلقی می‌شود که مادر نسبت به کودک خود احساس خشم و دشمنی داشته باشد.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: آشنایی با پزشکان متخصص زنان و زایمان

هفته سی و هشتم بارداری

آزمایش ها و اسکن های اضافی

اگر همه چیز به خوبی پیش برود، پس از ۲۰ هفته دیگر نیازی به اسکن نخواهید داشت، اما پزشک یا مامای شما ممکن است در شرایط زیر اسکن‌های اضافی را تجویز کند:  

 • بارداری چندقلو 
 • یک وضعیت پزشکی مانند دیابت بارداری یا پره‌اکلامپسی 
 • مشکلات سلامتی در بارداری‌های قبلی 

پزشک شما همچنین ممکن است برای بررسی اینکه آیا کودک شما رشد سالم دارد یا نه و درباره بررسی وضعیت جنین در رحم، یا محل جفت، اسکن دیگری را تجویز کند.

هفته سی و هشتم بارداری


هفته سی و هشتم بارداری

تغذیه در هفته سی و هشتم بارداری

بر خلاف آنچه بیشتر مردم به آن اعتقاد دارند، هیچ دلیل علمی برای این که غذاهای تند بارداری را تحریک می‌کند، وجود ندارد. اگر غذاهای تند بخشی از رژیم غذایی شما در طول بارداری بوده است، دلیلی برای حذف آن وجود ندارد. اما اگر آن را در این دوره به برنامه غذایی خود افزوده‌اید، احتمال معده درد برایتان وجود خواهد داشت. غذاهای تند هیچ ضرری به زنان باردار نمی‌رساند اما اگر شما اختلال خواب دارید، ممکن است این مواد محرک باشند و بهتر است از خوردن آنها اجتناب کنید. پیاز، فلفل، فلفل قرمز یا دیگر غذاهای تند می‌تواند باعث سوزش معده و سوهاضمه شوند. اگر علاقه زیادی به غذاهای تند دارید طوری که نمی‌توانید آنها را از رژیم غذایی خود حذف کنید، سعی کنید مصرف این مواد را در شام و اسنک های عصرانه محدود و به جای آن در صبحانه و ناهار میل کنید.

هفته سی و هشتم بارداری

هفته سی و هشتم بارداری

بایدها و نبایدهای هفته سی و هشتم بارداری

عرقیات گیاهی نخورید. عرقیات گیاهی را که به هیچ وجه نباید در دوران بارداری سراغشان بروید معرفی می‌کنیم.

 • عرق سنبل‌الطیب جزء عرقیات ممنوعه در دوران بارداری است. البته مصرف کم آن ضرری به‌دنبال ندارد. با این حال توصیه می‌شود خانم‌های باردار این عرق را استفاده نکنند، زیرا برای کلیه مضر است.
 • عرق گیاهی شیرین‌بیان فشار خون را بالا می‌برد و توصیه می‌شود خانم‌هایی که در دوران بارداری فشارخون‌شان بالاست، استفاده نکنند.
 • عرق گیاهی نعنا؛ ریفلاکس یا ترش کردن معده یکی از مشکلاتی است که برخی خانم‌های باردار به آن دچار می‌شوند. عرق نعنا برای این افراد عرق خوبی به‌شمار نمی‌آید، چون یبوست را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود معده ترش کند یا به بیان دیگر فرد را دچار ریفلاکس می‌کند. در صورتی که خیلی از خانم‌های باردار بدون آگاهی از این موضوع برای درمان نفخ شکم از عرق نعنا کمک می‌گیرند. ما به خانم‌های باردار توصیه می‌کنیم در این دوران به سمت عرق نعنا نروند.

عرق رازیانه جزء عرقیاتی است که برای تقویت هورمون‌های زنانه موثر است. به‌همین دلیل توصیه می‌شود حتی‌الامکان در دوران بارداری مورد استفاده قرار نگیرد.

 • عرق رازیانه جزء عرقیاتی است که برای تقویت هورمون‌های زنانه موثر است. به‌همین دلیل توصیه می‌شود حتی‌الامکان در دوران بارداری مورد استفاده قرار نگیرد، چون از نظر هورمونی روی جنین چه دختر و چه پسر اثرات سوء می‌گذارد.
 • عرق گیاهی زیره خوردنش در دوران بارداری توصیه نمی‌شود. به این دلیل که اگر خانم بارداری (به‌خصوص در ماه‌های آخر) این عرق را مصرف کند، احتمال ابتلای زردی در نوزاد را بالا می‌برد و حتی ممکن است پوست نوزاد را تیره کند. زیره ضدچاقی، ضدنفخ، بادشکن، تقویت اعصاب، کاهش چربی خون و... است اما به‌طور کلی عرق زیره برای خانم‌ها حتی افرادی که باردار هم نیستند توصیه نمی‌شود.
 • دمکرده چای سبز هم فشار را پایین می‌آورد و باعث کاهش قند، کلسترول و چربی می‌شود. برای همین توصیه می‌شود خانم‌های باردار به‌خصوص افرادی که کم‌خونی دارند دور چای سبز را یک خط قرمز بکشند.
 • گل‌گاوزبان هم یکی از دمکرده‌هایی است که اگر زیاد مصرف شد، ممکن است خطر سقط جنین را زیاد کند. برای همین توصیه می‌شود گل‌گاوزبان برای خانم‌های بارداری مصرف نشود. برای مشاهده مطلب کامل موارد ممنوع در بارداری اینجا را کلیک کنید.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: آشنایی با مراکز آزمایشگاه

هفته سی و هشتم بارداری


هفته سی و هشتم بارداری

انتخاب بیمارستان برای زایمان

یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه بیمارستان، مجهز بودن آن به بخش‌های V. I. P است. امتیازات بخشV. I. Pعبارتند از اتاقهای زیبا و منحصر به فرد، امکان حضور دو نفر همراه بر بالین بیمار (همراه داشتن همسر بیمار به‌عنوان همراه بیمار)، محیطی آرام و اختصاصی برای بیماران و همراهان، اهدای عکس نوزادان به صورت رایگان، رسیدگی مطلوب در امر درمان، سرویس دهی با امکانات مناسب در طول اقامت (وسایل پذیرایی- منوی درخواستی غذاها). برای مشاهده مطلب کدام بیمارستان برای زایمان بهتر است، اینجا را کلیک کنید.

هفته سی و هشتم بارداری

صندلی ماشین

اگر هنوز صندلی ماشین کودک را نصب نکرده‌اید، همین الان این کار را انجام دهید. سفر هر نوزاد یا کودک زیر 7 سال با ماشین بدون صندلی ماشین برای کودک خطرناک است که شامل رانندگی از بیمارستان یا مرکز تولد به خانه می‌شود. نوزاد باید در صندلی ماشین کودک که به درستی بسته، تنظیم و تایید شده است قرار داده شود.

اگر ماشین دارید خرید صندلی اتومبیل در رفت و آمدها خیلی به شما کمک می‌کند. در هنگام خرید صندلی اتومبیل به این نکات دقت کنید؛ صندلی ماشین باید حتما علامت استاندارد داشته باشد. در نمونه‌های خارجی علامت E نشانه تست شدن صندلی است. برخی از انواع صندلی اتومبیل دو منظوره است و به‌عنوان کریر هم می‌توان از آنها استفاده کرد، گر چه قیمت این نوع صندلی‌ها بالاتر است اما به صرفه‌تر هستند. برای مشاهده مطلب خرید سیسمونی نوزاد اینجا را کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: هفته هفتم بارداری

هفته سی و هشتم بارداری


هفته سی و هشتم بارداری

طب سنتی در بارداری

برخی از روش‌های موضعی برای یک زایمان راحت مفید هستند، استفاده‌ی روزانه از روغن‌های گیاهی و مالیدن آن‌ها به طور موضعی روی شکم و کمر می‌تواند موثر باشد. برای این کار از روغن زیتون، بادام یا کنجد استفاده کنید. برای مشاهده مطلب طب سنتی و دوران بارداری اینجا را کلیک کنید.

هفته سی و هشتم بارداری

کیف زایمان بیمارستان

حواستان به کیفی که در دوران بارداری می‌خرید باشد. باید کیفی انتخاب کنید که روی شکم تان را بپوشاند وحتی گاهی مثل محافظ عمل کند. پس دور کیف‌های کوچک را خط بکشید و بر عکس به سراغ کیف‌های بزرگ، عریض و طویل بروید. بند این کیفها نباید نازک و فلزی باشد. بند کیف باید پهن باشد تا درست روی شانه تان جا بگیرد. کیفتان را از جنسی انتخاب کنید که الکی سنگین نباشد. برای مشاهده مطلب انتخاب لباس بارداری اینجا را کلیک کنید.

هفته سی و هشتم بارداری

دکوراسیون اتاق کودک

برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن وخوشبو کردن اتاق نوزاد از افشانه‌های دستی و برقی، شمعهای معطر و عود استفاده نکنید. اتاق نوزدان به هیچ وسیله معطر و خوشبو کننده نیازی ندارد. حواستان باشد نوزدان در روزها و ماههای اول به هیچ وجه نباید هوایی مملو از مواد شیمیایی استنشاق کنند. اگر می خواهید با مهمترین نکات چیدمان اتاق نوزاد آشنا شوید اینجا را کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: هفته نوزدهم بارداری

هفته سی و هشتم بارداری


هفته سی و هشتم بارداری

معرفی کتاب درباره بارداری 

بعضی از زنان باردار بعد از زایمان افسرده می شوند. نی نی بان برای همه مادرها دعای خیر دارد و امیدوار است همه مادرها دوران شادی بعد از زایمان داشته باشند. اما مطالعه این کتاب هیچ ضرری ندارد. کتاب « درمان افسردگی پس از زایمان» در قالب یک داستان بیماری افسردگی پس از زایمان و شیوه‌های درمان آن را شرح می‌دهد و تاکید می‌کند که افسردگی پس از زایمان قابل درمان است. میترا معتضد مترجم این کتاب از انتشارات البرز است. برای مشاهده مطلب کامل معرفی کتاب برای مادران اینجا را کلیک کنید.

هفته سی و هشتم بارداری

نقش همسر در دوران بارداری

این روزها شمارش معکوس شروع شده است. هر لطحظه ممکن است درد زایمان به سراغ همسرتان بیاید. همسرتان خودش به اندازه کافی استرس و دلشوره دارد، شما لطفا آتش این اضطراب را با نگرانی های بی مورد زیاد نکنید. خونسرد باشید و به همسرتان آرامش بدهید. برای مشاهده مطلب وظایف همسران در دوران بارداری اینجا را کلیک کنید.

هفته سی و هشتم بارداری


هفته سی و هشتم بارداری
آداب و رسوم زایمان در لرستان و خوزستان

در مناطق بختیاری نشین و عشایری مانند ایذه به غیر از کاچی پزان، مراسم خاصی برای نامگذاری کودک دارند. در این مراسم معمولا اسم اقوام نزدیک نوزاد را روی او نمی گذارند زیرا آن را بد شگون می دانند.اسامی افراد درگذشته را نیز به عنوان نام نوزاد تعیین نمی کنند.اسامی مذهبی نیز مرسوم است. نوزاد را ۳ روز پس از تولد ،به حمام می برند. هفت روز پس از تولد نیز هم نوزاد و هم زائو به حمام می روند. برای مشاهده مطلب آداب و رسوم زایمان در ایران اینجا را کلیک کنید.
اگر می خواهید با همه ریزه کاری های بستن ساک زایمان مادر و نوزاد آشنا شوید اینجا را کلیک کنید.

هفته سی و هشتم بارداری

گفت‌وگو با یک مادر در هفته سی و هشت بارداری

از نشانه‌های زایمان خبری هست ؟ خیلی نه ولی کمی گرفتگی عضلات دارم.
خوب میخوابید؟ این هفته کمی اختلالات خواب داشتم. خیلی سنگین شده ام. تکان خوردن برایم خیلی سخت است.
بهترین لحظه‌ای که در این هفته داشتید؟ من از هر لحظه بودن با فرزندم وهمسرم لذت می‌برم.
این روزها بیشتر دلتان برای چه چیزی تنگ می‌شود؟ پوشیدن شلوارهایی جز شلوارهای حاملگی، بدون اینکه احساس کنم به فرزندم فشار می‌آورد. این روزها حتی شلوارهای حاملگی هم برایم تنگ شده است.
حرکات جنین چطور است؟ بسیار زیاد. زیادتر از همیشه.
سوراخ نافتان داخل است یا خارج؟ صاف است.
منتظر چه چیزی هستید؟ منتظر روز سونوگرافی هستم که ببینم کودکم چقدر بزرگ شده است.


هفته سی و هشتم بارداری
هفته سی و هشتم بارداری

در صورت پخش نشدن ویدئو روی تصویر زیر کلیک کنید.

هفته سی و هشتم بارداری

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • علیرضا
   درباره هفته سی و هشتم بارداری

   سلام

  • ترنم
   درباره هفته سی و هشتم بارداری

   سلام.خسته نباشید.من میخوام تاریخ زایمانمو بدونم؟
   طبق پریودم امروز ۳۸هفته و ۲روز هستم.ولی طبق سونو۳۶هفته و ۵روز.

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتونبرای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنیدhttps://niniban.com/fa/forms/1

   • کاربرناشناس

    سلام شما سن بارداریت درسته و جنین داخل شکمت کمتر از اون هفته که شما داخلشی رشد کرده

   • کاربرناشناس

    مثل من.

   • fateme

    منم این حسو دارم هفته ۳۷و سه روزم خبلی استرس دارم

   • مهتاب

    فقط چیزای شیرین و پرکالری زیاد بخور.برنج و ماکارونی هم خیلی خوبه

  • ويدا
   درباره هفته سی و هشتم بارداری

   سلام
   با اینکه من اضافه وزنم به نسبت خیلی از زنهای باردار کم بود الان که هفته 38 هستم 12 کیلو اضافه کردم
   ولی شما توی این مطلب 7ونیم کیلو نوشتید خیلی خیلی كم ننوشتید؟؟با اینکه وزن جنین 3ونیم کیلو شده
   یعنی چیزی که امکان نداره

   پاسخ ها

   • آنا

    سلام عزیزم میتونی از شیر خشک مخصوص بزرگسالان استفاده کنی
    من خودم از شیرخشک (نیدو) بدون اسانس استفاده میکنم، خیلی راضیم
    البته شما با پزشکتونم مشورت کنید.

   • سوسن

    کی گفته امکان نداره؟
    من اول بارداری ۶۲ بودم الانم هفته ۳۸ وزنم ۶۸ هست،وزن بچه هم ۳.۲۰۰ هست
    حتما که نباید کلی وزن اضافه کرد تا وقتی که بچه وزنش خوبه

   • ایلای

    منم زایمان اولم تاپایان ۳۸/۳که دنیااومد۸کیلواضاف کردم وزن دخترمم ۳۴۰۰بود همه چی امکان داره

   • فاطمه

    امکان داره چون منم پنج کیلو اضاف کردم کلا

   • مریم گل

    سلام دوستانی که هفته ۳۸ سزارین شدن تجربیاتشون رو به اشتراک بذارن ممنون میشم

  • فاطمه
   درباره هفته سی و هشتم بارداری

   ویدا جان منم باردارم و ۳۸ هفته هستم . بارداری اولم ۳۲ کیلو اضافه وزن داشتم. چون لاغر بودم . و وزن بچم۳کیلو و ۲۰۰ بود .
   ولی بارداری دوم که الان هستم کل این ۹ماه ۷کیلو وزن اوردم و وزن بچمم هم همیشه از اون چیزی که توی سونوباید باشه بیشتر بود و تقریبا جنینم درشت هست .
   یک موقع مادر در حین وزن گرفتن جنین ؛ خودش لاغر میشه

  • رها
   درباره هفته سی و هشتم بارداری

   من که خیلی عجیبه وزنم چون فقط 5 یا6 کیلواضافه کردم بااینکه تو هفته 44که بودم شکمم زیاد بزرگ نبود اندازه جنینم تو سونو خیلی خوب بود..الان هفته 38 هستم فکر نکنم همچین وزنم تغییری کرده باشه البته هنوز چک نکردم

  • فاطمه
   درباره هفته سی و هشتم بارداری

   سلام من هفته ۳۸باردایم رفتم سونوگفته بچم۲۷۰۰گرمه خیلی کنه؟چه کار کنم وزن بگیره؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و
    ممنون از توجهتون
    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ
    فقط از لینک زیر استفاده کنید

    https://niniban.com/fa/forms/1

   • رخسار

    سلام منم هفته 36هستم دیروز رفتم سنو وزن زده 2268خیلی نگرانم

   • باران

    برای وزن گیری بچت خرمابخورخیلی خوبه من برای بچه اولم خیلی خرماباشیرمیخوردم وهمچنین ۷مغز.کلا۷کیلواضافه کردم که ۴کیلوبچم بود

   • کاربرناشناس

    شیر پرچرب سرشیر ویزای پرچرب بخور بچت بزرگ میشه

   • کاربرناشناس

    سلام من ۳۷هفته و ۵روزمه که دیشب از خواب بیدار شدم و دیدم وسط پاهام خیسه و مایعی بیرنگ ترسیدم کیسه ابم پاره شده باشه ولی جحمش خیلی کم بود و قطع شد ولی صبح که پاشدم باز همون مایع ازم اومدوبازم قطع شد بعد از اون دردی به سوراغم اومد که مثل درد پریوده و خیلی شدیده نمیتونم راه برم و طول دردم ۴۵ دقیقست و یه ۱۰ یا ۲۰ دقیقه ای قطع میشه و باز شروع میشه خیلی نگرانم اگه میشه بهم بگین علتش چیه

  • آزیتا
   درباره هفته سی و هشتم بارداری

   سلام من درهفته 37و5 روزازبارداری هستم وضعیت جنین سفالیک بوده والان به بریچ تغییروضعیت داده ممکنه تغییرکنه دراین هفته یابایدآماده باشم برای سزارین

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتونبرای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنیدhttps://niniban.com/fa/forms/1

  • زهرا
   درباره هفته سی و هشتم بارداری

   سلام . ضمن تشکر و قدردانی از راهنمایی ها و مطالب ارزنده و مهم تان. یک گله ای از شما داریم . آنهم اینست که چرا فقط برای تک نوزاد ها مطالب می نویسید . خودتان مطلع هستید که کلا وضعیت دوقلو ها و سه قلو ها ، مادر و فرزند کاملا متغییر است. برای سر در گم نماندن این افراد هم لطفا مطالب و راهنمایی هایی هم برای دوقلوها و سه قلوها بزارید. با تشکر.

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    مخاطب
    محترم، با سلام.   پیام شما دریافت شد

  • بدون نام
   درباره هفته سی و هشتم بارداری

   سلام خسته نباشید خانم های باردار....
   من تو۳۷هفته و۲روز وزن بچم ۳۲۷۸ بود ....تاموقع زایمانم چند کیلو میشه ‌.؟.‌..میتونم طبیعی زایمان کنم؟..خودم ۲۳ کیلو اضافه وزن داشتم...توروخدا راهنماییم کنید بگین چکارکنم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
    زیر استفاده کنید

    https://ninisoal.com/

  • مژده
   درباره هفته سی و هشتم بارداری

   سلام ممنون از اطلاعات خوب و مفیدتون.
   وزن جنین من تو 37 هفته 2کیلو و50 گرمه خیلی وزن جنینم کمه هرچی هم می خورم خودم چاق میشم و بچم وزن نمیگیره یعنی با این وزن به دنیا بیاد باید بره تو دستگاه!؟؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
    زیر استفاده کنید

    https://ask.niniban.com/

   • کاربرناشناس

    عزیزم نگران نباش...مادرشوهرم میگه پسرش به دنیا اومدنی ۱۸۰۰گرم بوده که اصلا تو بیمارستانم نگه نداشتنش الانم ۱۵ سالشه از همه بچه‌هاش درشت تره...توکلت به خدا باشه

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.