۵۶۹۶۲
۱۴ نظر
۷۲۸۰۲۷
۱۴ نظر
۷۲۸۰۲۷

علائم بارداری دختر (۱)

اولین مطلب از بسته تعیین جنسیت جنین به شما می گوید که اگر دختر حامله باشید، چه علائمی را تجربه می کنید و اصلا در چه شرایطی دختر دار می شوید.

نی نی بان: اولین مطلب از بسته تعیین جنسیت جنین به شما می گوید که اگر دختر حامله باشید، چه علائمی را تجربه می کنید و اصلا در چه شرایطی دختر دار می شوید.
درباره دختر دار شدن، این باورها رایج است: اگر موهای شما شفاف و براق شود از نشانه های بارداری پسر است اما اگر موهایتان شکننده و نازک شده احتمالا جنینتان دختر است. هر چقدر سن مادر و پدر بالاتر برود احتمال دختردار شدن افزایش میابد. از دیگر علایم بارداری دختر، تلخ شدن دهان مادر در بارداری است.
سن بالای والدین، بچه دار شدن در فصل زمستان، استرس و اقدام به بارداری در مناطق گرمسیر با جنسیت جنین ارتباط وجود دارد.
البته این را بدانید که این باورهای سنتی، منشاء علمی ندارد.


علائم بارداری دختر (1)

فاکتورهای اثرگذار بر دختردار شدن

۱. سن بالای والدین
هر چه قدر که سن زن و شوهر در هنگام اقدام برای بارداری بالاتر باشد شانس این که اسپرم دختردار تخمک را بارور کند، بیشتر است. معمولا زنانی که بعد از سی و پنج سال اقدام به بارداری می کنند و همسرشان بیش از 40 سال دارد بیش از سایرین با احتمال دختر دار شدن مواجه هستند. محققان این مسئله را به تغییرات هورمون های زنانه و کاهش کیفیت اسپرم و کاهش تولید اسپرم های پسردار با افزایش سن نسبت می دهند. علاوه بر این میزان رابطه زناشویی در سنین بالاتر کاهش پیدا می کند و این مسئله نیز با توجه به عمر طولانی تر اسپرم های دختر دار می تواند شانس شما را برای اینکه جنین تان دختر شود بالاتر ببرد.

2. تهوع شدید صبحگاهی
اگر حالت تهوع صبحگاهی شما خیلی شدید است و دچار هیپرمسیس گراویداروم یا همان استفراغ شدید بارداری هستید احتمال بیشتری وجود دارد که جنین تان دختر باشد. ۱۳ مطالعه ای که در این زمینه انجام شده نشان داده است که ۵۵ درصد از کودکانی که مادرشان در بارداری تهوع شدید داشته است، دختر هستند. محققان این مسئله را به افزایش هورمون استروژن در بارداری های دختردار نسبت می دهند.

۳. اگر در مناطق آب و هوای گرمسیری اقدام به بارداری کردید
البته مشخص نیست که تأثیر شرایط آب و هوایی روی جنسیت جنین در کوتاه مدت خودش را نشان می دهد و مثلا اگر در سفر اقدام به بارداری کرده باشید می تواند کاری کند که جنین شما دختر باشد یا خیر ولی مطالعات بزرگ جمعیتی در سراسر دنیا نشان داده است که آمار تولد نوزادان دختر در مناطق آب و هوایی گرمسیر و نزدیک به خطر استوا بیش از سایر مناطق است.
بر اساس یکی از فرضیه های مطرح شده در این زمینه تغییر هورمون ملاتونین در چنین شرایط اّب و هوایی است که می تواند روی جنسیت جنین اثر گذار باشد. چرا که در مناطق گرمسیری طول روز بیشتر است و همین مسئله روی ترشح هورمون ملاتونین اثر عکس دارد.
علاوه بر این گروهی از پزشکان نیز معتقدند که در آب و هوای گرم شانس تولید اسپرم های پسردار کمتر است.

4. اقدام به بارداری در فصل زمستان
زوج هایی که در فصل زمستان اقدام به بارداری می کنند با شانس بیشتری برای دختردار شدن روبه رو هستند و اقدام به بارداری در فصل تابستان می تواند شانس شما را برای پسردار شدن بیشتر کند. به نظر می رسد این مسئله به خاطر احتمال بالاتر شیوع عفونت ها در فصل زمستان و آسیب پذیر بودن اسپرم های پسردار است.
در حالی که اسپرم های دختردار مقوام ترند و شانس بیشتری برای بارور کردن تخمک دارند.

۵. استرس یا کار کردن پدر در محل آلوده
مطالعات محدودی در این زمینه نشان داده اند که شغل پدر می تواند روی تعیین جنسیت فرزند اثر گذار باشد. این مطالعات نشان داده اند که استرس های شغلی پدر یا سر و کار داشتن وی با انواع آلودگی ها می تواند شانس دختر شدن جنین را بالا ببرد.
بر اساس یک مطالعه کوچک مشخص شده است که پدرانی که در یکی از مشاغل زیر مشغول به فعالیت هستند شانس بیشتری برای دختردار شدن دارند.
1. راننده حرفه ای
۲. غواص حرفه ای
3. تکنیسین زیر دریایی
۴. خلبان با تعداد پرواز زیاد در هفته
5. کارگر کارخانه آرد

6. مصرف داروهای تحریک تخمک گذاری
چند مطالعه در این خصوص در دنیا انجام شده و نشان داده است که مصرف داروهای تحریک تخمک گذاری توسط مادر شانس دختردار شدن را بالا می برد. اگرچه خیلی از متخصصان این فرضیه را مردود دانسته اند.

۷. داشتن دو یا چند فرزند
داشتن بیش از دو فرزند از بارداری های قبلی شانس شما را برای اینکه جنین تان در بارداری فعلی دختر شود بالاتر می برد. چرا که هر چه تعداد بیشتری بارداری را تجربه کرده باشید سطح هورمون گونادوتروپین در بدن شما بیشتر خواهد بود.

علائم بارداری دختر
۱. ضربان قلب کودک شما بیشتر از ۱۴۰ ضربه در دقیقه باشد.
2. شکم تان در بارداری گرد باشد.
۳. شکمتان در بارداری به سمت بالا باشد.
4. در طی دوازده هفته اول بارداری به شدت تهوع و استفراغ داشته باشید.
۵. سینه چپ تان بزرگتر از سینه راست باشد.
6. به مدت چند دقیقه در آینه به خودتان نگاه کنید اما مردمک چشم هایتان گشاد نشود.
۷. دل تان چیزهای شیرین مانند میوه و شیرینی و بستنی بخواهد.
8. پوست شما نرم باشد.
۹. نوسانات خلقی زیادی داشته باشید.
10. اگر موهای تان نازک تر و خشک تر و بی حالت تر از قبل شود.
۱۱. اگر رنگ ادرارتان زرد تیره باشد.

علائم بارداری دختر (1)
اگر می خواهید درباره تعیین جنسیت جنین در بارداری بیشتر بدانید ادامه مطالب این بسته را در این صفحه ببینید.

مهم‌ترین مطالب در این‌باره:
علائم بارداری دختر و پسر با یکدیگر متفاوت اند. تشخیص هویت جنین در حین بارداری برای برخی والدین امری بسیار هیجان انگیز است و از طرفی نمی خواهند با سونوگرافی جنسیت جنین با قطعیت مشخص شود تا تجربه ی فهمیدن جنسیت بعد از تولد را نیز از دست ندهند.
همانطور که می‌دانید بدون سونوگرافی نمیتوان تشخیص قطعی برای تعیین جنسیت بچه داد. با این وجود اگر فرزند شما دختر باشد یک سری نشانه های خاصی دارد که تجربه ثابت کرده اغلب اوقات درست از آب در می آیند.
در ادامه ی مطلب به اصلی ترین نشانه های بارداری دختر اشاره خواهیم کرد.

شکم گرد و رو به بالا
زمانی که احساس کنید فرزندتان در قسمت بالای رحم قرار دارد احتمالا فرزند شما دختر است . همچنین احساس اینکه بیشتر وزن او در وسط شکم شما قرار دارد هم از دیگر علایم دختر بودن اوست.
در طب سنتی چینی میگویند اگر شکم مادر شبیه یک سبد حصیری گرد شد بچه ی او دختر است همچنین اعتقاد دارند اگر فرم شکم موقع بارداری گرد باشد فرزند دختر و اگر بیضی باشد فرزند پسر خواهد شد.
برای اطلاع از علائم کلی به مقاله ی علائم اولیه و نشانه های بارداری مراجعه کنید.

حالت تهوع شدید به خصوص هنگام صبح
اگر صبح ها (صرف نظر از سه ماه اول بارداری) احساس حالت تهوع زیادی دارید، احتمال دختر بودن جنینتان بالاست. این اتفاق به دلیل پایین آمدن قند خون و افزایش ترشح هورمون اتفاق می افتد.

ضربان قلب سریع
اگر در دوران بارداری ضربان قلب شما سریعتر شد و بین 140 تا 160 ضربان داشتید از دیگر نشانه های بارداری دختر است. ضربان قلب خود را مدام در دوران بارداری چک کنید.

چرب شدن پوست
به دلیل افزایش ترشح هورمون، پوست مادر به میزان زیادی چرب می شود و احتمال ظاهر شدن جوش و بثورات پوستی برای مادران باردار بیشتر می شود. این می تواند نشانه ای از دختر بودن فرزند شما باشد.

شیرینی‌جات را بیشتر هوس خواهید کرد
اگر ویار شما به غذاهای شیرین مثل انواع شکلات، شیرینی ها و بستنی ها بیشتر شد و از غذاهای تند یا ترش یا فاصله گرفتید احتمال دختر بودن جنینتان بیشتر است.
توجه داشته باشید که مصرف زیاد شیرینی جات در دوران بارداری خطرات و بیماری هایی را برای شما به همراه دارد و ممکن است به دلیل ویار شدید شیرینی جات قند مادر بالا برود.

تغییرات خلقی
ترشح هورمون ها باعث افزایش تغییرات خلقی در مادران دختردار میشود. اگر شما افسردگی، خشم یا تحریک پذیری بیشتری را تجربه کردید از دیگر علایم دختر دار شدنتان است.

جهت خواب
تجربه ثابت کرده که تمایل به خوابیدن به طرف راست در سه ماه اول بارداری بیشتر ضامن دختر بودن فرزندتان است.
اگر نسبت به خوابیدن در دوران بارداری مشکل دارید مطالعه ی مقاله های رو به رو به شما کمک می کنند. بی خوابی در بارداری و مقاله ی بهترین حالت خوابیدن برای زنان باردار.

اندازه ی سینه
اگر سینه ی سمت چپ شما مقداری از سینه ی سمت راستی بزرگ تر شود یا به طور کلی افزایش زیادی در سایز سینه هایتان داشته باشید احتمالا فرزندتان دختر است.

خط تیره‌ی عمودی
خط تیره ای که روی شکم شماست به تشخیص جنسیت بچه کمک میکند . به باور عامیانه اگر این خط زیر ناف پررنگ تر باشد فرزند دختر است و اگر این خط بالای ناف پررنگ باشد فرزند پسر است.

تکان خوردن
تکان خوردن جنین در رحم یکی از علائم بارداری تقریبا از هفته هفتم اتفاق می‌افتد. باور عموم بر این است که اگر این علائم بارداری زودتر از موعد اتفاق افتادند جنسیت جنین مونث است.

علائم دیگر بارداری دختر
_اگر موهای شما شفاف و براق شود از نشانه های بارداری پسر است اما اگر موهایتان شکننده و نازک شده احتمالا جنینتان دختر است.
_اگر ادرار شما غلیظ و زرد رنگ باشد نشانه ای دیگر مبنی بر دختر بودن بچه است.
_از دیگر علایم بارداری دختر، تلخ شدن دهان مادر در بارداری است.
_اگر هیچ تغییری در اندازه سایز بینی شما اتفاق نیفتاد احتمالا بچه شما دختر است و اگر بینی تان پف کرد بچه ی شما پسر است.
_یک حبه سیر بخورید. اگر بوی بدنتان عوض نشد فرزند شما دختر است.

تست تعیین جنسیت جنین به روش خانگی
این یک تست ساده است که با کلم انجام می‌شود و تا 90% احتمال جواب دهی صحیح را دارد.
1- داخل حمام رفته و در یک لیوان ادرار کنید.
2- نیمی از کلم را با چاقو ببرید.
3- کلم را در یک قابلمه بزرگ گذاشته و آن را با آب سرد پر کنید.
4- شعله گاز را تا جایی که ممکن است زیاد کنید تا آب جوش بیاید.
5- ظرف را از روی گاز بردارید و بگذارید به مدت ده دقیقه خنک شود.
6- دریک لیوان جداگانه، بخشی از آب کلم را با بخشی از ادرار خود مخلوط کنید. می توانید روی لیوانها اندازه مشخصی تعیین کنید تا از هر دو لیوان به یک اندازه انتخاب کنید.
7- ادرار و آب کلم را به دقت بررسی کنید. رنگ این مایع جنسیت بچه شما را تعیین می کند. اگر رنگ مایع صورتی رو به قرمز است، شما صاحب پسر می شوید و اگر رنگ آن بنفش است، فرزند شما دختر است.

علائم بارداری دختر (1)
علائم بارداری و سن والدین در جنسیت بچه چه نقشی دارد؟
هر چقدر سن مادر و پدر بالاتر برود احتمال دختردار شدن افزایش میابد. با افزایش سن از کیفیت اسپرم‌های پدر کاسته می‌شود و همچنین هورمون‌های زنانه در مادر هم تغییر می‌کنند.
در نتیجه اگر سن مادر از 35 بیشتر باشد و سن پدر از 40 بیشتر باشد احتمال بروز علائم بارداری پسر کاهش میابد.

آیا علائم دختردار شدن به فصل خاصی در بارداری مربوط است؟
بارداری در فصل زمستان به دلیل اینکه اسپرم‎‌ها آسیب‌پذیرتر هستند و انواع عفونت‌ها در این فصل ممکن است رخ بدهد احتمال دختردار شدن را افزایش می‌دهد.
با این حال علائم بارداری برای هر دو جنس را نمی توان به طور دقیق تفکیک کرد.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • م اااا
   درباره علائم بارداری دختر (1)

   عالی بود مطالب جدید و مفیدی بود

  • بدون نام
   درباره علائم بارداری دختر (1)

   بچه ها من تازه عضو شدم احتیاج ب دل داری دارم

  • بدون نام
   درباره علائم بارداری دختر (1)

   سلام خسته نباشید من با آزمایش حلقه ازدواج رو نخ انجام دادم یه بار میچرخه یه بارم دورانی میره بر اثر تقویم چینی میگه پسر بر اثر سن مادر با سال تولد بارداری به قمری گفته دختر آخه کدومشون درسته؟ ؟ ؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و
    ممنون از توجهتون
    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ
    فقط از لینک زیر استفاده کنید

    https://niniban.com/fa/forms/1

  • پریسا
   درباره علائم بارداری دختر (1)

   سلام دوستان.. ب نظر من ب یسری از علائم نمیشه اعتماد کرد.. چون من هم علائم بارداری ب دختر رو دارم هم علائم بارداری به پسر رو.. فقط منتظرم دوهفته دیگه برم سونوگرافی

  • Shirin
   درباره علائم بارداری دختر (1)

   من هیچکدوم از علامت هایه گفته شده رو ندارم حتی نمیتونم حدس بزنم نی نیم چیه فقط منتظرم برم سونو گرافی

  • سارا
   درباره علائم بارداری دختر (1)

   سلام من توو هفته شيشم هستم ، دوشبه ب فاصله يك هفته موقع خواب تنم ميخاره و خارشش شبيه خيس خوردن بدن توو حمومه ميخواستم بدونم علتش چيه؟؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون
    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید
    https://moshavere.niniban.com

  • زهره
   درباره علائم بارداری دختر (1)

   سلام میخوام برام دعا کنید بچم دختر باشه اماعلائم پسررو دارم خانواده شوهرم عاشق دخترن

  • فرزانه
   درباره علائم بارداری دختر (1)

   سلام من توی هفته ششم هستم علایم هردورودارم خیلی استرس دارم یه پسردارم حالا یه دختر خواستم ازخدا تروخدا برام دعا کنید

   پاسخ ها

   • مهری

    عزیزم توکلت به خدا باشه

   • المیرا آسا

    عزیزم انشالا خدا کمکت کنه

  • ندا
   درباره علائم بارداری دختر (1)

   اون لحظه اول که لقاح صورت میگیره جنسیت بچه مشخصه. یعنی یا اسپرم دارای کروموزوم ایکس به تخمک وارد شده و بچه دختر ویا اسپرم دارای کروموزوم ایگرگ وارد تخمک شده و جنین پسره پس بعد از بارداری هیچکاری نمیشه واسه دختریا پسر دار شدن کرد. من علائم هر دو جنسیت که گفتیدو دارم. دلم دختر می خواست اما راضیم به رضای خدا امیدوارم بچه م سالم باشه و صالح.

  • پری
   درباره علائم بارداری دختر (1)

   هیچ کدومشون درست نیستن
   من تموم علائم بارداری پسر رو دارم خیلی هم مطالعه کردم درمورد اینکه تشخیص بدم جنسیتشو اما برخلاف همشون دختر هستش

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.