۲۲۸۸۰۴
۲۶۳۳
۲۶۳۳

انواع مبل کلاسیک جدید، مناسب برای تمام سلیقه‌ها

از مبل‌های راحتی یا کاناپه گرفته تا مبل‌های سلطنتی، هرکس سلیقه‌ی متفاوتی دارد. در ادامه، انواع مبل کلاسیک جدید را که مناسب برای تمام سلیقه‌ها است، به شما معرفی می‌کنیم.

مبلمان کلاسیک قدیمی همیشه پرطرفدار بوده است، اما ممکن است با سلیقه‌ی مدرن بعضی از خانواده‌های امروزی سازگاری نداشته باشد. با این حال، انواع مبل کلاسیک جدید با مدل‌های پیشین خود تفاوت‌هایی دارند و می‌توانند با سلیقه‌ی همه‌ی افراد سازگار شوند.

بیشتر بخوانید: جدیدترین مبلمان اتاق کودک با لیست قیمت

در این مقاله می‌خوانید:

 • انواع مبل کلاسیک جدید
 • قیمت مبل کلاسیک
 • نکاتی برای خرید مبل

انواع مبل کلاسیک جدید

مبل‌های وینگ بک با شکل و اندازه‌های مختلف، ظاهر کلاسیک زیبایی را در اتاق پذیرایی شما ایجاد می‌کنند.

انواع مبل کلاسیک جدید، طرح‌ها و الگوهای قدیمی خود را حفظ کرده است. اما خلاقیت و نوآوری‌هایی را در آن وارد کرده که ظاهری مدرن‌‌ و امروزی‌تر داشته باشد.
در ادامه، چند نمونه از بهترین انواع مبل کلاسیک جدید را به شما معرفی می‌کنیم و امیدواریم که بتوانید طرح و مدل مورد علاقه‌ی خود را در بین آن‌ها پیدا کنید:

مبل وینگ بک

مبلمان یا صندلی‌های وینگ بک در ابتدا در عوض زیبایی، بیشتر برای کارکرد ساخته شده بودند. در واقع، طرح‌های اولیه‌ی این صندلی‌ها طوری ساخته شده بودند که کنار شومینه قرار بگیرند و با بال‌های خود بتوانند گرمای آتش شومینه را در اطراف شما بپوشانند.
با این حال، امروزه در ساخت صندلی‌های وینگ بک یا بالدار بیشتر به زیبایی و استایل توجه می‌شود. در واقع، بال‌های این صندلی‌ها ممکن است با فرم استاندارد و قدیمی آن‌ها فرق داشته باشد.
مبل‌های وینگ بک با شکل و اندازه‌های مختلف، ظاهر کلاسیک زیبایی را در اتاق پذیرایی شما ایجاد می‌کنند.

انواع مبل کلاسیک جدید، مناسب برای تمام سلیقه‌ها

مبل چسترفیلد

مبلمان چسترفیلد با طرح دکمه‌ای، پشتی کوتاه و بازوی بلندش در همه جا یافت می‌شود.

کمتر کسی است که مبلمان چسترفیلد را نشناسد. این مبل کلاسیک با طرح دکمه‌ای، پشتی کوتاه و بازوی بلندش در همه جا یافت می‌شود. از خانه‌های باشکوه گرفته تا لابی هتل‌های مجلل، به محض دیدن مبلمان چسترفیلد می‌توانید آن را تشخیص دهید.
اصطلاح چسترفیلد در دهه‌ی 1800 میلادی ایجاد شد، اما داستان اصلی آن به 100 سال قبل برمی‌گردد. اغلب گفته می‌شود که این مبل به افتخار لرد فیلیپ استانهوپ نام‌گذاری شده است. زیرا استانهوپ می‌خواست مبلمانی داشته باشد که مردان بتوانند بدون این‌که کت و شلوارهای خود را چروک کنند، روی آن بنشینند.
این داستان تایید می‌کند که مبل چسترفیلد از همان ابتدا بسیار شیک و مجلل بوده است.

انواع مبل کلاسیک جدید، مناسب برای تمام سلیقه‌ها

پیشنهاد ویژه نی نی بان: بهترین دکتر جراح بینی در تهران

مبل چرمی

مبل‌های چربی هرگز قدیمی نمی‌شوند و زیبایی و اصالت نامحدود دارند.

مبل چرمی ابتدا در فرانسه ساخته شده بود و به عنوان مبل یا صندلی راحتی شناخته می‌شد. در آن زمان، این مبل‌ها بیشتر در کلاب‌های مردانه یافت می‌شدند. یعنی جایی که مردان می‌توانستند از سیگار و نوشیدنی لذت ببرند و در فضای راحت آن استراحت کنند.
امروزه مبل‌های چربی همگانی‌تر شده‌اند و یکی از محبوب‌ترین مبل‌های کلاسیک برای دکوراسیون داخلی خانه محسوب می‌شوند. این مبل‌ها هرگز قدیمی نمی‌شوند و زیبایی و اصالت نامحدود دارند.

انواع مبل کلاسیک جدید، مناسب برای تمام سلیقه‌ها

مبل سلطنتی

مبلمان سلطنتی به عنوان نمادی از تجمل و شکوه در خانه یا سالن‌های رسمی دیده می‌شوند.

مبلمان لوئی شانزدهم که در زمان سلطنت او در اواخر دهه‌ی ۱۷۰۰ میلادی ساخته شده‌اند، با نئوکلاسیک و ظرافت فوق‌العاده‌ی خود مشخص می‌شدند. بعدها این سبک توسط همسر لویی شانزدهم، ماری آنتوانت، تداوم پیدا می‌کند و به شهرت می‌رسد.
یکی از محبوب‌ترین قطعاتی که از این سبک به دست می‌آید، صندلی‌هایی هستند که سادگی و ظرافت ویژه‌ای دارند. این صندلی‌ها فراتر از فرهنگ طراحی معاصر هستند و هم‌چنان به عنوان نمادی از تجمل و شکوه در خانه یا سالن‌های رسمی دیده می‌شوند.
البته مبلمان سلطنتی امروزی، طرح‌ها و مدل‌های مختلفی دارند. به عنوان مثال بعضی از آن‌ها طراحی شلوغ‌تری دارند و ظرافت‌شان نیز به مراتب کمتر است.

انواع مبل کلاسیک جدید، مناسب برای تمام سلیقه‌ها

مبل بارسلونا

مبل بارسلونا، تحت تاثیر صندلی‌های تاشو رومی، نمادی از مدرنیته است.

مبلمان بارسلونا به طرز قابل توجهی نسبت به سایر مبلمانی که تا به این‌جا معرفی کرده‌ایم، بیشتر امروزی‌ است. با این حال، تاریخچه‌ی ساخت این مبلمان کلاسیک نیز به دهه‌ی 1920 میلادی بازمی‌گردد. اما جالب این‌جا است که در سال 1950 میلادی دوباره با فولاد ضد زنگ طراحی می‌شود.
این قطعه‌ی شیک، تحت تاثیر صندلی‌های تاشو رومی، نمادی از مدرنیته است. می‌توان مطمئن بود که این مبلمان با سادگی و جزئیات بی‌عیب و نقص خود در برابر سیر طراحی مدرن مقاومت می‌کند، زیرا اصول اساسی جنبش‌های طراحی مدرن و معاصر را به اشتراک می‌گذارد.

انواع مبل کلاسیک جدید، مناسب برای تمام سلیقه‌ها

پیشنهاد ویژه نی نی بان: لابیاپلاستی چیست و چه مراقبت‌هایی دارد؟

قیمت مبل کلاسیک

قیمت انواع مبل کلاسیک جدید به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

به طور کلی، قیمت انواع مبل کلاسیک جدید بین 40 تا 50 میلیون تومان متغیر است.
 • جنس مبل
 • طرح و الگو
 • چند نفره بودن آن
 • شرکت سازنده

به همین دلیل هم ما نمی‌توانیم قیمت دقیقی را برای شما مشخص کنیم. اما می‌توان گفت که به طور کلی، قیمت انواع مبل کلاسیک جدید بین 40 تا 50 میلیون تومان متغیر است.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: بهترین سونوگرافی تهران

نکاتی برای خرید مبل

باید مبلمانی بخرید که با سلیقه و نیاز شما مطابقت داشته باشد.

همان‌طور که پیش‌تر خواندید، برای خرید مبل کلاسیک جدید انتخاب‌های زیادی در پیش رو دارید. چالش اصلی این است که بتوانید از بین این گزینه‌ها مبلمانی که با سلیقه و نیاز شما مطابقت داشته باشد را پیدا کنید.
از این رو، برای انتخاب بهترین مبل به شما پیشنهاد می‌کنیم که توصیه‌های زیر را دنبال کنید:

 • تعیین نوع استفاده از مبل می‌تواند به شما در انتخاب بیشتر ویژگی‌های لازم کمک کند. بنابراین قبل از خرید، به این سوال فکر کنید که چه استفاده‌ای از مبل خود می‌خواهید داشته باشید؟ آیا یک مبل راحتی می‌خواهید که آن را جلوی تلویزیون بگذارید یا یک مبل شیک و مجلل که فقط موقع مهمانی از آن استفاده کنید؟
 • در مرحله‌ی دوم باید به این فکر کنید که در خانه‌ی شما، چه کسی بیشتر از مبل استفاده می‌کند ؟ به عنوان مثال اگر پادرد یا کمردرد دارید، سراغ خرید مبل‌هایی بروید که درد شما را تشدید نمی‌کنند. یا اگر بچه کوچک دارید، مبلی بخرید که تمیز کردنش آسان باشد.
 • در مرحله‌ی آخر، دکوراسیون خانه‌ی خود را در نظر بگیرید . فضای شما چقدر است؟ چند دست مبل احتیاج دارید؟ چه رنگ و مدلی با سایر دکوراسیون خانه‌ی شما هماهنگ است؟ تمام این‌ها سوالاتی هستند که قبل از خرید مبل، باید از خودتان بپرسید.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: درمان ناباروری در مردان، وقتی هیچ اسپرمی ندارند!

جمع‌بندی

انواع مبل کلاسیک جدید، الگوهای قدیمی را با ایده‌های خلاقانه‌ و جدید ترکیب می‌کند. به این ترتیب، با سلیقه‌ی تمامی افراد تطابق می‌یابد. قیمت انواع مبل کلاسیک جدید نیز بسته به طرح، مدل و جنس آن متفاوت است.

به کلینیک نی نی بان هم سر بزنید.

منبع: thespruce

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.