۲۲۹۵۷۲
۲۸۲۶
۲۸۲۶

روز زمین ۲۰۲۲، به سیاره‌مان کمک کنیم!

روز زمین در سال ۱۹۷۰ میلادی به عنوان روز آموزش در مورد مسائل زیست محیطی تاسیس شد. روز زمین ۲۰۲۲ همزمان با ۲۲ آوریل است. این تعطیلات اکنون یک جشن جهانی است که گاهی اوقات به هفته زمین تمدید می‌شود، هفت روز کامل که بر رویداد‌های متمرکز بر مراقبت از زمین تمرکز دارد.

روز زمین ۲۰۲۲، به سیاره‌مان کمک کنیم!

روز زمین در سال 1970 میلادی به عنوان روز آموزش در مورد مسائل زیست محیطی تاسیس شد. روز زمین 2022 همزمان با 22 آوریل است. این تعطیلات اکنون یک جشن جهانی است که گاهی اوقات به هفته زمین تمدید می‌شود، هفت روز کامل که بر رویدادهای متمرکز بر مراقبت از زمین تمرکز دارد.

آموزش مراقبت از سیاره زمین در روز زمین 2022
راه‌هایی وجود دارد که بچه‌ها می‌توانند به نجات سیاره زمین کمک کنند. آموزش آگاهی زیست‌محیطی، یک شبه اتفاق نمی‌افتد. با این حال، می‌توانید به فرزندانتان کمک کنید تا عادت‌های خوبی برای مراقبت از خانه و دنیای اطراف خود ایجاد کنند.


روز زمین ۲۰۲۲، به سیاره‌مان کمک کنیم!
به کار بردن ظرف آب قابل استفاده مجدد
کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی از تجمع سریع محل‌های دفن زباله جلوگیری می‌کند. بعلاوه، مقدار زیادی از منابع تجدیدناپذیر برای تولید بطری‌های آب وجود دارد. راه حل این است که ا ز ظروف قابل استفاده مجدد بهره بگیرید و استفاده از پلاستیک را کاهش دهید.
فرزندان شما دوست دارند بطری خود را برای رفتن به مدرسه یا گردش انتخاب کنند، اما چیزی که واقعا شور و شوق آن‌ها را افزایش می‌دهد این است که بطری آبی دریافت کنند که مخصوص خودشان باشد.

بیشتر بخوانید: وام و تسهیلات فرزند آوری، هر فرزند چقدر؟


روز زمین ۲۰۲۲، به سیاره‌مان کمک کنیم!
کاغذ بازیافت یا چرخش مجدد
یکی دیگر از راه‌هایی که بچه‌ها می‌توانند به نجات کره زمین کمک کنند، بازیافت کاغذ است. برای بچه‌ها، این کار بیشتر شامل اوراق یا بروشورهای مربوط به مدرسه است که به خانه می‌آورند.

در صورت امکان می‌توان از کاغذهایی که فضای سفید دارند، استفاده مجدد انجام داد و مهم این است که شما این کار را به کودکان بیاموزید.

در صورت امکان می‌توان از کاغذهایی که فضای سفید دارند، استفاده مجدد انجام داد و مهم این است که شما این کار را به کودکان بیاموزید.
یکی دیگر از ایده‌های سرگرم‌کننده برای تغییر کاربری کاغذ ، در مورد اشکالی است که در روزنامه‌ها یافت می‌شوند. این اقلام را می‌توان برای کلاژ و پروژه‌های هنری یا حتی به عنوان کاغذ کادو بازیافت کرد.

بیشتر بخوانید: کاردستی شیر با کاغذ رنگی


روز زمین ۲۰۲۲، به سیاره‌مان کمک کنیم!
خاموش کردن چراغ‌ها
فقط با خاموش کردن چراغ‌ها هنگام خروج از اتاق، می‌توانید در هزینه برق ماهانه صرفه‌جویی کنید. بچه‌ها هم می‌توانند به راحتی در این تلاش صرفه‌جویی در مصرف انرژی مشارکت کنند.

برای صرفه‌جویی در مصرف برق، شارژرها را از برق بکشید
علاوه بر خاموش کردن چراغ‌ها، شما و فرزندانتان می‌توانید به یکدیگر یادآوری کنید که وقتی دستگاه‌ها آماده کار هستند، همه شارژرها را از برق بکشید .
هنگام تماشای یک فیلم یا کار با لپ‌تاپ، متصل نگه داشتن دستگاه به برق بسیار وسوسه‌انگیز است. با این حال، این کار نه تنها باعث فرسودگی باتری می‌شود، بلکه بیش از حد لازم برق مصرف می‌کند.

بیشتر بخوانید: درمان پاروسمی چیست؟ با اختلال بویایی بعد از کرونا چکار کنم؟


روز زمین ۲۰۲۲، به سیاره‌مان کمک کنیم!
در مصرف آب صرفه‌جویی کنید
همراه با صرفه‌جویی در مصرف برق، می‌توانید از بچه‌های خود برای صرفه‌جویی در مصرف آب هم کمک بگیرید. شما و خانواده‌تان می‌توانید راه های مختلفی را برای کاهش مصرف آب در نظر بگیرید که شامل موارد زیر است:

 • هنگام مسواک زدن شیر آب را ببندید.
 • کوتاه‌تر دوش بگیرید .
 • آبیاری گیاهان در فضای باز را در ساعات اولیه صبح، یا عصر انجام دهید.
 • با این راهکارها از کاهش هزینه قبض آب و برق خود شگفت‌زده خواهید شد.

بیشتر بخوانید: نخ دندان کشیدن برای کودکان

اسباب‌بازی و لباس اهدا کنید
نکات اضافی روز زمین برای کودکان، شامل تمیز کردن کمدها، کشوها و جعبه‌های اسباب‌بازی است. برای خانواده‌هایی که چند فرزند دارند، انتقال لباس از بزرگ‌ترین فرزند به فرزند بعدی بسیار رایج است.

هر چیز دیگری را که از آن استفاده نمی‌شود می‌توان به خیریه‌های محلی اهدا کرد یا در اختیار بچه‌های دیگر فامیل قرار داد.

بسته به سن فرزندان شما، آن‌ها می‌توانند با تعیین لباس‌هایی که مناسبشان نیستند، مسئولیت تبادل لباس خود را بر عهده بگیرند.
هر چیز دیگری را که از آن استفاده نمی‌شود می‌توان به خیریه‌های محلی اهدا کرد یا در اختیار بچه‌های دیگر فامیل قرار داد.
همین کار در مورد اسباب‌بازی‌هایی که کودک شما چند ماه است با آن‌ها بازی نکرده است هم صدق می‌کند. جدای از دادن این اسباب‌بازی‌ها به بچه‌ها دیگر فامیل، ایده عالی دیگر اهدای آن‌ها به خیریه‌های محلی، مهدهای کودک، بخش‌های کودک در بیمارستان‌ها، یا مراکز بهزیستی است.
فقط به این نکته دقت کنید که لباس‌ها و اسباب‌بازی‌هایی را که دیگر برای فرزند شما کاربرد ندارد، قبل از اهدا به مراکز مورد نظر، خوب بشویید.

بیشتر بخوانید: خرید جدیدترین اسباب بازی دخترانه و عروسک


روز زمین ۲۰۲۲، به سیاره‌مان کمک کنیم!
به بازیافت قوطی و پلاستیک کمک کنید
هر چند وقت یکبار، ممکن است یک گردهمایی یا موقعیتی داشته باشید که نیاز به ظروف جداگانه و یکبار مصرف نوشیدنی داشته باشد، اما جای نگرانی نیست.
از بین تمام راه‌هایی که بچه‌ها می‌توانند به نجات کره زمین کمک کنند، بازیافت قوطی‌های پلاستیکی و آلومینیومی یکی از ساده‌ترین راه‌ها است.
اگر قبلا این کار را نکرده‌اید، شما و فرزندانتان می‌توانید چند سطل رنگی انتخاب کنید، یا علامت‌های مصور بسازید تا مشخص کنید کدام کالا در کدام ظرف قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: درمان یبوست در کودکان، تغذیه مناسب


روز زمین ۲۰۲۲، به سیاره‌مان کمک کنیم!
وعده‌های غذایی مفرح گیاهی را امتحان کنید
در نهایت، بچه‌ها می‌توانند با مصرف بیشتر وعده‌های غذایی و میان‌وعده‌های گیاهی به نجات سیاره زمین کمک کنند.
خانواده‌ها می‌توانند با انتخاب بیشتر غذاهای کامل و حذف مواد فرآوری‌شده در کاهش فشار بر محیط موثر باشند.
با در نظر گرفتن این موضوع، بچه‌ها می‌توانند میوه‌ها و سبزیجات مورد علاقه خود را انتخاب و حتی تنقلات سرگرم‌کننده‌ای را با ترکیب‌های مختلف تهیه کنند.
القای عادات خوب در کودکان مهم است. به این دلیل که فرزندان شما در مورد مراقبت از زمین هیجان‌زده‌تر می‌شوند، حتی ممکن است خودشان ایده‌های بیشتری را مطرح کنند.
در روز زمین 2022، برخی از این ایده‌ها را به کار ببرید تا قدمی موثر در راستای سلامت زمین داشته باشید.

به کلینیک نی نی بان سر بزنید تا متخصص مورد نظر خود را پیدا کنید.

منبع: newfolks

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.