۲۳۰۲۲۲
۱۵۱۷۷
۱۵۱۷۷

دکوراسیون باشگاه بدنسازی، بهترین دیزاین برای جذب مشتری چیست؟

دکوراسیون باشگاه بدنسازی مهم است، زیرا می‌تواند در جذب مشتری تاثیر به سزایی داشته باشد. این مقاله را بخوانید تا ببینید دقیقاً چه دکوراسیونی، افراد را به ثبت نام کردن در یک باشگاه بدنسازی ترغیب می‌کند.

دکوراسیون باشگاه بدنسازی، بهترین دیزاین برای جذب مشتری چیست؟

تجهیزات پیشرفته، ارائه‌ی برنامه‌های منحصر به فرد و هزینه‌ی ثبت نام، همه از عواملی هستند که افراد در هنگام انتخاب یک باشگاه، آن‌ها را در نظر می‌گیرند. با این حال، خود مکان باشگاه نیز می‌تواند از نظر چیدمان و طراحی، نقشی کلیدی در جذب اعضای آینده داشته باشد. به خواندن ادامه دهید تا با بهترین عناصر دکوراسیون باشگاه بدنسازی آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: ویژگی های باشگاه خوب، دنبال چی بگردم؟

در این مقاله می‌خوانید:

 • دکوراسیون باشگاه بدنسازی
 • طراحی دیوار باشگاه بدنسازی
 • دکور بوفه باشگاه بدنسازی
 • ایده های خلاقانه برای باشگاه ورزشی

دکوراسیون باشگاه بدنسازی

نمای داخلی باشگاه بدنسازی باید با استانداردهای رو به رشد مشتریان خود همگام شود تا بتواند در عین زیبایی، انتظارات آن‌ها را نیز برآورده کند. دو عنصر مهم که باید در دکوراسیون باشگاه بدنسازی رعایت شوند، عبارتند از:

دکوراسیون باشگاه بدنسازی، بهترین دیزاین برای جذب مشتری چیست؟

بیشتر بخوانید: آموزش بدنسازی برای کودکان، با چه شرایطی

فضای داخلی سالم

دیوارهای شیشه‌ای در دار می‌توانند هوای فضای داخلی را با هوای تازه‌ی طبیعی عوض کند.

شاید مهم‌ترین عنصری که یک محیط داخلی سالم را تعیین می‌کند، تهویه‌ی هوا است. در حالی که سیستم‌های تهویه‌ی خوب، دمای داخلی ایده آل را برای عملکرد فعال حفظ می‌کنند؛ همان هوا را هم بازیافت می‌کنند و می‌توانند عاملی در گسترش بیماری‌ها باشند.
باشگاه‌های بدون تهویه‌ی مناسب نیز می‌توانند سطوح کربن دی اکسید را در محیط داخلی خود، جمع‌آوری کرده و همان‌جا به دام بیندازند. ناگفته نماند که سطوح بالای این گاز می‌تواند منجر به سرگیجه و تنگی نفس شود که به هیچ عنوان، محیط سالمی برای ورزش کردن نیست.

بیشتر بخوانید: بدنسازی قبل از بارداری، خطر دارد؟

از این رو، ارائه‌ی یک جایگزین کارآمد برای سیستم‌های تهویه با فن که همان استفاده از دیوارهای شیشه‌ای در دار باشد، بلافاصله می‌تواند هوای فضای داخلی را با هوای تازه‌ی طبیعی عوض کند. به علاوه، شیشه‌ای بودن این دیوارها، چشم‌انداز زیبایی را از فضای بیرونی باشگاه مهیا می‌کند که نور طبیعی و زیبایی خاصی را در محیط داخلی پدید می‌آورد.

دکوراسیون باشگاه بدنسازی، بهترین دیزاین برای جذب مشتری چیست؟

بیشتر بخوانید: مکمل برای بدنسازی، خانم‌ها لطفاً بدانند

مدیریت فضا

هیچ کس یک ورزشگاه تنگ و باریک را دوست ندارد. بنابراین، هنگام طراحی دکوراسیون باشگاه بدنسازی مهم است که نیاز افراد به فضای خصوصی و ورزش کردن به طور آزادانه را نیز در نظر داشته باشید. این مسئله به خصوص در مواقعی که اقدامات فاصله گذاری اجتماعی اعمال می‌شود، مهم است.

بیشتر بخوانید: تمرین برای بدنسازی، بانوان عزیز بخوانند

یک راه عالی برای مدیریت فضا، استفاده از کمدهای آهنی بزرگ است.

اتاق‌های اختصاصی ممکن است براساس تجهیزاتی که در خود نگه می‌دارند یا فعالیت‌هایت‌هایی که در آن‌ها میزبانی می‌شوند، نیاز به فضای متفاوتی داشته باشند. استفاده از دیوارهای شیشه‌ای که قابلیت باز و بسته شدن دارند، می‌تواند در این‌جا نیز کارآمد باشد و به بخش بندی فضاهای مختلف باشگاه کمک کند. (بدون این‌که جلوی دید افرادی که در هر بخش، مشغول ورزش هستند را بگیرد.)
یک راه دیگر برای مدیریت فضا، استفاده از کمدهای آهنی بزرگ است. اگر این کمدها خوب چیده شوند، می‌توانند علاوه بر رختکن مشتریان، نقش یک دیوار را داشته باشند و محیط داخلی باشگاه را پارتیشن بندی کنند.

دکوراسیون باشگاه بدنسازی، بهترین دیزاین برای جذب مشتری چیست؟

بیشتر بخوانید: بدنسازی برای کاهش وزن، بانوان مطالعه کنید

طراحی دیوار باشگاه بدنسازی

یک بخش مهم در دکوراسیون باشگاه بدنسازی، طراحی دیوار آن است. ایده‌های زیر می‌توانند کمک کننده باشند:

 • استفاده از جملات انگیزشی درباره‌ی ورزش و تناسب اندام
 • استفاده از کاغذ دیواری‌های آماده با تم ورزشی یا کشیدن نقش و نگارهایی از افراد در حال ورزش کردن با رنگ‌های شاد روی دیوار
 • استفاده از پانل‌های چوبی مانند دیوارهای اتاق‌های سونا و بخار
 • استفاده از تابلوهای نئون با شکل و شمایل وزنه و سایر وسایل ورزشی
 • استفاده از تابلوهای هنری مرتبط با ورزش کردن
 • استفاده از دیوارهای ضخره نوردی دو منظوره

دکوراسیون باشگاه بدنسازی، بهترین دیزاین برای جذب مشتری چیست؟

بیشتر بخوانید: بدنسازی در دوران بارداری، مشکلی ندارد؟

دکور بوفه باشگاه بدنسازی

دکور بوفه را طوری طراحی کنید که تمیز کردن و تمیز نگه داشتن آن آسان باشد.

دکور بوفه نیز جزئی از دکوراسیون باشگاه بدنسازی محسوب می‌شود که به همان اندازه، اهمیت دارد و باید جدی گرفته شود. بهتر است دکور بوفه را طوری طراحی کنید که تمیز کردن و تمیز نگه داشتن آن آسان باشد.
هم‌چنین سعی کنید که بوفه را از باقی قسمت‌های سالن ورزشی، جدا کنید. این کار را می‌توان با دیوارهای کاذب یا استفاده از رنگ و کفی جدید انجام داد. به علاوه، خوب می‌شود اگر زیر میز و صندلی‌های جلوی بوفه، چمن مصنوعی پهن کنید تا برای مشتریان، حس و حال غذا خوردن در یک پارک تفریحی تداعی شود.

دکوراسیون باشگاه بدنسازی، بهترین دیزاین برای جذب مشتری چیست؟

بیشتر بخوانید: تمرین برای بدنسازی، بانوان عزیز بخوانند

ایده های خلاقانه برای باشگاه ورزشی

چند ایده‌ی خلاقانه‌ی دیگر برای دکوراسیون باشگاه بدنسازی عبارتند از:

باشگاه ورزشی و دفتر کار را با هم ترکیب کنید!

بسیاری از افراد به دلیل کار و مشغله‌ی زیاد، از ورزش کردن منصرف می‌شوند. اگر دکوراسیون داخلی باشگاه شما طوری انجام شده باشد که بتواند در کنار وزنه و تردمیل، میزهای کار و کامپیوتر نیز داشته باشد، می‌تواند در جذب این دسته از مشتریان موفق عمل کند و به یک سالن ورزشی کاملاً منحصر به فرد تبدیل شود.

دکوراسیون باشگاه بدنسازی، بهترین دیزاین برای جذب مشتری چیست؟

بیشتر بخوانید: برنامه بدنسازی کودکان، تمرینات قدرتی مفیدند؟

از تجهیزات ورزشی خلاقانه استفاده کنید!

تردمیل، دوچرخه ثابت و وزنه، از تجهیزات ورزشی سنتی و معمولی هستند که در هر باشگاهی یافت می‌شوند و شما هم باید آن‌ها را داشته باشید. اما چه اشکالی دارد که چند وسیله‌ی ورزشی خلاقانه‌تر نیز به باشگاه بدنسازی خود اضافه کنید؟ اگر فضای کافی دارید، دیوار صخره نوردی یا کیسه بوکس سرعتی را نیز به باشگاه خود اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: بدنسازی برای کودکان، خوبه یا بد؟

یک دیوار از جنس تخته سیاه تعبیه کنید!

این می‌تواند یک ایده‌ی دکوراسیون خلاقانه و خیلی جذاب باشد. مشتریان شما می‌توانند روی این دیوار، جملات انگیزشی بنویسند یا برنامه‌های ورزشی خود را به طور خلاصه یادداشت کنند. البته ممکن است که همه خیلی با این ایده موافق نباشند، زیرا بعضی از افراد به گرد و خاک گچ حساسیت دارند. بنابراین، فقط اگر سالن ورزشی بزرگ داشته باشید، می‌توانید این ایده را روی یکی از دیوارهای آن پیاده کنید.

دکوراسیون باشگاه بدنسازی، بهترین دیزاین برای جذب مشتری چیست؟

بیشتر بخوانید: عوارض داروهای بدنسازی، باعث ناباروری می‌شود؟

جمع‌بندی

دکوراسیون باشگاه بدنسازی باید طوری طراحی شود که تهویه‌ی مناسب باشگاه را نیز حتماً در نظر بگیرد. علاوه بر این، مدیریت فضای داخلی سالن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که هر کس می‌تواند با ایده‌های خلاقانه‌ی خود، یک محیط زیبا و کارآمد ایجاد کند و به جذب مشتری بپردازد.

به کلینیک نی نی بان هم سر بزنید.

منبع: nanawall

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.