۲۳۱۴۷۷
۳۸۱۰
۳۸۱۰
پ

هزینه واکسیناسیون کامل سگ + نکاتی که باید بدانید

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره واکسیناسیون سگ بدانید و از ضرورت آن آگاه شوید، در این مقاله با ما همراه شوید تا علاوه بر پرداختن به این نکات هزینه واکسیناسیون کامل سگ را نیز در اختیارتان قرار دهیم.

هزینه واکسیناسیون کامل سگ + نکاتی که باید بدانید
وقتی سگ دوست داشتنی خود را به خانه می‌آورید باید بدانید که از این به بعد تمام مسئولیت او باشماست. از تامین غذا، محبت و سرگرمی‌های متنوع برای او گرفته تا هزینه‌هایی که باید برای سلامتی و مراقبت از او پرداخت کنید. شاید در نگاه اول کمی ترسناک به نظر برسد یا فکر کنید که از عهده همه این‌ها برنمی‌آیید اما کم کم همه چیز روی روال می‌افتد به خصوص واکسیناسیون و نوبت‌های دامپزشکی او دیگر فرا موش نمی‌شود. در ادامه بیشتر درباره هزینه واکسیناسیون کامل سگ و نحوه انجام آن صحبت خواهیم کرد.

در این مقاله می‌خوانید:

 • واکسیناسیون سگ چیست و چرا مهم است؟
 • واکسیناسیون از چند ماهگی انجام می‌شود؟
 • فاصله بین هر دوز واکسن چقدر است؟
 • واکسن‌های اصلی و ضروری برای سگ‌ها کدام است؟
 • واکسن‌های غیر اصلی
 • عوارض جانبی و خطرات مرتبط با واکسیناسیون سگ
 • هزینه واکسیناسیون کامل سگ چقدر است؟

بیشتر بخوانید: آرام کردن نوزاد، تلاش یک سگ / ویدئو

هزینه واکسیناسیون کامل سگ + نکاتی که باید بدانید
واکسیناسیون سگ نقش مهمی در محافظت از او در برابر بسیاری از بیماری‌های خطرناک و حتی کشنده را دارد. در حالی که مهم‌ترین آن‌ها واکسن هاری است، تعدادی واکسیناسیون دیگر وجود دارد که می‌تواند سگ شما را از بیماری‌های جدی که به راحتی قابل پیشگیری است، محافظت کند. در ادامه علاوه بر بررسی هزینه واکسیناسیون کامل سگ، مهم‌ترین واکسن‌ها و فاصله زمانی مورد نیاز برای واکسیناسیون را نیز در اختیارتان قرار می‌دهیم.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: درمان پاروسمی چیست؟ با اختلال بویایی بعد از کرونا چکار کنم؟

واکسیناسیون سگ چیست و چرا مهم است؟


هزینه واکسیناسیون کامل سگ + نکاتی که باید بدانید
واکسن‌ها به آماده سازی سیستم ایمنی سگ برای دفاع از خود در برابر هرگونه تهاجم ارگانیسم‌های بیماری‌زا کمک می‌کنند. واکسن‌ها حاوی آنتی ژن‌هایی هستند که از ارگانیسم‌های عامل بیماری در سیستم ایمنی سگ تقلید می‌کنند، اما در واقع باعث بیماری نمی‌شوند. هدف از واکسینه کردن توله سگ و سگ‌ها تحریک خفیف سیستم ایمنی با شناسایی آنتی‌ژن‌های موجود است. به این ترتیب، اگر سگی در معرض بیماری واقعی قرار گیرد سیستم ایمنی، آن را تشخیص می‌دهد و آماده مبارزه با آن است.

مطالب پیشنهادی: دعوا سر اسباب بازی، بچه‌ها و سگ‌ها / ویدیو

واکسیناسیون از چند ماهگی انجام می‌شود؟


هزینه واکسیناسیون کامل سگ + نکاتی که باید بدانید
به طور کلی توله سگ‌ها را معمولا تا ۸ هفتگی در کنار مادر نگه می‌دارند تا تغذیه آن‌ها توسط شیر مادر کامل شود. این کار برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی توله سگ‌ها بسیار ضروری است زیرا شیر مادر برای آن‌ها شامل ماده‌ای به نام کلستروم است که به تقویت سیستم ایمنی آن‌ها کمک شایانی می‌کند. بعد از ۸ ماهگی که توله‌ها از شیر مادر گرفته می‌شوند از او جدا شده و واکسیناسیون از همین سن آغاز می‌شود.

فاصله بین هر دوز واکسن چقدر است؟


هزینه واکسیناسیون کامل سگ + نکاتی که باید بدانید
زمانی که واکسیناسیون سگ خود را از ۸ ماهگی شروع می‌کنید، هر سه هفته یک بار باید واکسینه شود. این روند تا سن ۴ ماهگی توله سگ ادامه دارد و بعد از آن تا یک سال واکسینه شدن متوقف خواهد شد و روند تزریق دوز یادآور به سالی یک بار تغییر می‌کند.

بیشتر بخوانید: آیا سگ باعث نازایی میشود؟

واکسن‌های اصلی و ضروری برای سگ‌ها کدام است؟


هزینه واکسیناسیون کامل سگ + نکاتی که باید بدانید
واکسن‌های اصلی و ضروری واکسن‌هایی هستند که توسط سازمان جهانی برای واکسینه شدن سگ‌ها مشخص شدند که آن‌ها را از ابتلا به هرگونه بیماری واگیردار و کشنده که در معرض آن هستند، مصون می‌کند. تزریق این واکس‌ها بسیار ضروری است و نباید به آن بی توجهی شود. در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

واکسن پاروویروس

پاروویروس نوعی ویروس در بین سگ‌ها به شمار می‌رود که بسیار کشنده و واگیردار است. این ویروس سگ را دچار اسهال خونی و استفراغ می‌کند و در ۹۰ درصد موارد منجر به مرگ سگ خواهد شد.

واکسن دیستمپر


هزینه واکسیناسیون کامل سگ + نکاتی که باید بدانید
دیستمپر نیز نوع دیگری از بیماری‌های ویروسی در سگ‌ها است که در صورت ابتلا به صورت مستقیم سیستم عصبی، ریه و روده‌ها را هدف قرار می‌دهد. این بیماری نیز به شدت کشنده و واگیردار است.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: همه چیز درباره تراکم استخوان که لازم است بدانید

واکسن هپاتیت


هزینه واکسیناسیون کامل سگ + نکاتی که باید بدانید
ویروس هپاتیت نوعی بیماری عفونی در سگ‌هاست که تقریبا مانند این ویروس در انسان عمل می‌کند و کبد سگ را هدف قرار می‌دهد و بعد از آن به سایر قسمت‌های بدن آسیب می‌رساند. این بیماری به خصوص در توله سگ‌ها بسیار کشنده است.

واکسن هاری


هزینه واکسیناسیون کامل سگ + نکاتی که باید بدانید
ویروس هاری یک ویروس مشترک بین انسان و سگ‌ها به شمار می‌رود و سگ‌ها می‌توانند این ویروس را به انسان منتقل کنند به همین دلیل تزریق چنین واکسنی نه تنها جون سگتان را نجات می‌دهد بلکه در حفظ سلامتی شما نیز نقش مهمی ایفا می‌کند. این ویروس مغز و سیستم نخاعی را هدف قرار می‌دهد و در ۹۹ درصد موارد باعث مرگ سگ خواهد شد.

پاراآنفولانزا


هزینه واکسیناسیون کامل سگ + نکاتی که باید بدانید
این ویروس نوعی آنفولانزا است که در صورت ابتلای سگ به آن، رگ‌های خونی او را هدف قرار می‌دهد و باعث سرفه‌های خونی خواهد شد. این ویروس به شدت واگیردار و در موارد حاد کشنده است.

مطالب پیشنهادی: چگونه سگم را اجتماعی کنم؟

واکسن‌های غیر اصلی


هزینه واکسیناسیون کامل سگ + نکاتی که باید بدانید
علاوه بر واکس‌های اصلی که تزریق آن‌ها ضروری است. دامپزشک ممکن است براساس شرایط محیطی و بدنی سگ شما برای او واکسن‌های دیگری نیز تجویز کند.

از جمله این واکس‌های غیر اصلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • واکسن لپتوسپیروز
 • واکسن کنل کاف
 • واکسن بیماری لایم
 • واکسن بوردتلا

بیشتر بخوانید: نگهداری حیوانات خانگی در بارداری، هر آنچه باید بدانید / نی‌نی‌بان

عوارض جانبی و خطرات مرتبط با واکسیناسیون سگ


هزینه واکسیناسیون کامل سگ + نکاتی که باید بدانید
مزایای واکسیناسیون بسیار بیشتر از هر خطری است و معمولا واکنش‌های نامطلوب به واکسن در سگ‌ها نادر است. با این حال، مانند هر دارو یا پروتکل ایمن‌سازی، واکسیناسیون توله سگ و واکسیناسیون سگ می‌تواند عوارض جانبی ایجاد کند.

اگر سگ شما واکنشی به واکسیناسیون داشته باشد، علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تب
 • سستی و بی‌حالی
 • از دست دادن اشتها
 • تورم صورت، پنجه یا کهیر
 • استفراغ یا اسهال
 • درد یا تورم در اطراف محل تزریق
 • کلاپس، مشکل در تنفس و تشنج

درست مانند واکسن‌های انسانی، علائم خفیف را می‌توان نادیده گرفت و معمولا اکثر واکنش‌ها خفیف و کوتاه‌مدت هستند. در صورت مشاهده واکنش‌های شدیدتر در سگ مانند تورم صورت، استفراغ یا بی حالی، باید فوراً با دامپزشک تماس بگیرید.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: تب زایمان سزارین لاکچری در اول فروردین بالا گرفت

هزینه واکسیناسیون کامل سگ چقدر است؟


هزینه واکسیناسیون کامل سگ + نکاتی که باید بدانید
برای مشخص کردن هزینه واکسیناسیون کامل سگ نمی‌توان مبلغ دقیقی را مشخص کرد زیرا علاوه بر واکسن‌های اصلی، بستگی دارد که دامپزشک چه واکسن‌های دیگری نیز برای سگ شما تجویز کرده است.

به طور کلی واکسیناسیون برای هر دوره تزریق بین ۳۵۰ تا ۵۵۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت. قیمت واکسن هاری نیز که یک بار تزریق می‌شود و بسیار مهم است، بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است.

مطالب پیشنهادی: چگونگی دوستی کودک با حیوانات و مقابله با ترس

کلام آخر


هزینه واکسیناسیون کامل سگ + نکاتی که باید بدانید
همان طور که اشاره کردیم، واکسیناسیون سگ‌ها نقش مهمی در سلامت آن‌ها دارد و نباید به هیچ عنوان نسبت به این موضوع بی‌توجه بود. در این مقاله ما سعی داشتیم تا علاوه بر بررسی هزینه واکسیناسیون کامل سگ، اطلاعاتی درباره نحوه انجام آن و واکسن‌های ضروری و مورد نیاز سگ‌ها در اختیارتان قرار دهیم تا نسبت به مسئولیتی که در قبال سگ خود بر عهده دارید، آگاه باشید.

پ
منبع: mygavet

محتوای حمایت شده

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.