۲۳۱۹۱۴
۱۳۸۶
۱۳۸۶

اعلاشویی فرش، تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی - قیمت اعلاشویی ۱۴۰۳

اعلاشویی فرش، یکی از بهترین روش‌ها برای تمیز کردن فرش است. در این مقاله به شما کمک می‌کنیم با تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی آشنا شوید و قیمت اعلاشویی ۱۴۰۳ هم دستتان بیاید.

اعلاشویی فرش، تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی - قیمت اعلاشویی 1403

اعلاشویی فرش، یکی از بهترین روش‌ها برای تمیز کردن فرش است. در این مقاله به شما کمک می‌کنیم با تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی آشنا شوید و قیمت اعلاشویی 1403 هم دستتان بیاید.
فرش‌ها مستعد کثیفی، جذب مو، باکتری و موارد دیگر هستند، بنابراین مهم است که روش تمیز کردن مناسب را پیدا کنید. اعلاشویی فرش، یکی از همین روش‌هاست.

در این مقاله می‌خوانید:

 • سپردن فرش به قالیشویی، گزینه‌ای که بهترین است
 • فرآیند تمیز کردن فرش‌ها در قالیشویی
 • فرش، وسیله‌ای که باید تمیز نگه داشته شود
 • تمیز کردن فرش در خانه
 • تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی
 • مراحل اعلاشویی فرش چیست؟
 • قیمت اعلاشویی ۱۴۰۳
 • خلاصه


سپردن فرش به قالیشویی، گزینه‌ای که بهترین است
ناگفته پیداست که قالیشویی‌ها کارهای نظافتی پیچیده را به ظریف‌ترین روش انجام می‌دهند. نتیجه این است که الیاف فرش‌ها بهتر محافظت می‌شوند.

اعلاشویی فرش، تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی - قیمت اعلاشویی 1403
فرآیند تمیز کردن فرش‌ها در قالیشویی
بیشتر قالیشویی‌ها پنج مرحله کلیدی را برای تمیز کردن فرش‌ها دنبال می‌کنند. این روش‌ها عبارتند از:

 • گردگیری
 • شستشوی غوطه‌وری
 • شستشوی کافی
 • خشک کردن کارآمد
 • بازبینی نهایی


گردگیری
در این روش از جدیدترین و قدرتمندترین تجهیزات استفاده می‌شود تا گرد و غباری که داخل الیاف فرش نفوذ کرده، تمیز شود. خاک آسیب‌رسان و محبوس‌شده در الیاف فرش پاک می‌شود .

اعلاشویی فرش، تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی - قیمت اعلاشویی 1403
شستشوی غوطه‌وری
در این مرحله با افزودن جریان مداوم آب و یک ماده پاک‌کننده ملایم و خنثی، الیاف ماساژ داده می‌شوند تا آلودگی‌های فرش از بین برود.

در مرحله شستشوی کافی، از محلول تمیزکننده روی فرش و با استفاده از تجهیزات هوای فشرده استفاده می‌شود تا شستشو و آبکشی انجام شود.

اگر احیانا حیوان خانگی شما روی فرش ادرار کرده باشد، یا برای حذف لکه‌های سخت ، فرش برای مدتی طولانی‌تر در زیر آب قرار می‌گیرد. از غلتک‌های فشرده‌سازی کوچک، متوسط و بزرگ استفاده می‌شود تا آلودگی‌ها قبل از رسیدن به مراحل آبکشی و چرخش از روی فرش پاک شوند.

شستشوی کافی
مرحله بعدی، قسمت شستشو است. در این مرحله، از محلول تمیزکننده روی فرش و با استفاده از تجهیزات هوای فشرده استفاده می‌شود تا شستشو و آبکشی انجام شود.

اعلاشویی فرش، تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی - قیمت اعلاشویی 1403
خشک کردن کارآمد
یکی از مهم‌ترین جنبه‌های قالیشویی، استفاده از روش خشک کردن سریع و موثر است. اگر فرش‌ها به درستی خشک نشوند و الیاف زیرین فرش نمناک بماند، احتمال ایجاد کپک وجود دارد. برای خشک کردن فرش، آن را در یک اتاق خشک گرم با استفاده از روش‌های گردش هوا و رطوبت‌زدایی قرار می‌دهند. حداکثر ۲ تا ۶ساعت برای خشک شدن فرش‌ها زمان لازم است .

برای خشک کردن فرش، آن را در یک اتاق خشک گرم با استفاده از روش‌های گردش هوا و رطوبت‌زدایی قرار می‌دهند. حداکثر ۲ تا ۶ساعت برای خشک شدن فرش‌ها زمان لازم است.


بازبینی نهایی
در مرحله آخر هم با استفاده از ابزارهای موثر، حاشیه‌های فرش به طور کامل تمیز و بازیابی می‌شود. این مرحله، یک بازرسی کامل برای بررسی لکه‌های باقی‌مانده و حذف آن‌ها است.

فرش، وسیله‌ای که باید تمیز نگه داشته شود
خانه اغلب با یک فرش نرم و مجلل در کف اتاق‌های آن راحت‌تر است. فرش باعث می‌شود اتاق در زمستان گرم‌تر شود، اما مراقبت از آن می‌تواند تا حدودی دشوار باشد.
برای اینکه فرش‌های خود را در تمام طول سال تمیز و با طراوت نگه دارید، باید دو بار در سال آن را به قالیشویی حرفه‌ای بفرستید. قالیشویی‌های حرفه‌ای، فرش‌های شما را در زمانی سریع و با قیمتی مناسب تمیز می‌کنند . آن‌ها می‌دانند چه روش‌هایی برای تمیز کردن کدام فرش‌ها مناسب است و از طرف دیگر، مراقبند که طی فرایند شستشو هیچ نوع آسیبی به فرش وارد نشود.

اعلاشویی فرش، تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی - قیمت اعلاشویی 1403
تمیز کردن فرش در خانه
اگر تصمیم دارید شستن فرش را خودتان انجام دهید، باید بدانید چه روش‌هایی برای فرش مناسب است. همه فرش‌ها باید مرتبا جاروبرقی شوند، اما وقتی نوبت به شستن فرش می‌رسد، موادی که فرش از آن ساخته شده، روشی را که باید از آن استفاده کنید، تعیین می‌کند.

فرش مصنوعی
اگر می‌خواهید لکه‌ها را از روی فرش‌های مصنوعی پاک کنید، « بی‌کربنات » نوشابه و آب گرم می‌تواند موثر باشد. حتی اگر واقعا از روشی که برای شستن فرش به کار می‌برید، مطمئن هستید، همیشه باید ابتدا مواد شستشو را روی یک منطقه کوچک تست کنید.

حتی اگر واقعا از روشی که برای شستن فرش به کار می‌برید، مطمئن هستید، همیشه باید ابتدا مواد شستشو را روی یک منطقه کوچک تست کنید.


فرش‌های پشمی
فرش‌های پشمی حساس‌تر هستند بنابراین محصولات قلیایی برای آن‌ها مناسب نیستند چون به پشم آسیب می‌رسانند. هنگام تلاش برای تمیز کردن فرش پشمی مطمئن شوید از محصولاتی استفاده می‌کنید که به طور خاص برچسب ایمن بودن روی پشم را دارند. خشک کردن فرش‌های پشمی هم کاری بسیار دشوار است ، چون این فرش‌ها آب زیادی را در خود نگه می‌دارند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد شستن فرش پشمی را به قالیشویی‌ها می‌سپارند.

اعلاشویی فرش، تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی - قیمت اعلاشویی 1403
فرش الیاف طبیعی
تمیز کردن فرش‌های ساخته‌شده از الیاف طبیعی هم می‌تواند تا حدودی سخت باشد. فرش‌های الیاف طبیعی به رطوبت حساس هستند، بنابراین تمیز کردن با بخار گزینه مناسبی برای آن‌ها نیست، چون می‌تواند به فرش آسیب برساند.

تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی
اگر فرشتان را به یک قالیشویی بسپارید حتی در شستشوی معمولی هم کاملا تمیز می‌شود. با این حساب شاید شما هم بپرسید پس چه نیازی به اعلاشویی فرش هست؟ بله! شستشوی معمولی باعث تمیزی و از بین بردن باکتری‌ها می‌شود، اما با اعلاشویی فرش می‌توانید صد در صد مطمئن باشید که همه باکتری‌های موجود در فرش از بین می‌روند.
تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی در نوع استفاده از مواد شوینده است. در این روش، برای شستشوی فرش از مایع استفاده می‌کنند که در حفظ کیفیت فرش و افزایش عمر آن موثر است. تعداد دفعات شستشو هم در اعلاشویی بیشتر است و در آن فرش دو بار با شامپو فرش شسته می‌شود. اگر نیاز باشد، سفید شویی و لکه‌برداری هم انجام می‌شود.

تعداد دفعات شستشو هم در اعلاشویی بیشتر است و در آن فرش دو بار با شامپو فرش شسته می‌شود. اگر نیاز باشد، سفید شویی و لکه‌برداری هم انجام می‌شود.

سپس فرش را خشک و بسته‌بندی می‌کنند.

مراحل اعلاشویی فرش چیست؟
طبیعی است که ابتدا فرش به صورت معمولی شسته می‌شود. در مرحله اعلاشویی، از دستگاه مخصوص و مواد مخصوص بهره گرفته می‌شود، اما این مواد به فرش صدمه نمی‌زنند.
در شستشوی معمولی فرش ممکن است لکه‌های سخت باقی می‌مانند، اما فرش‌ها در اعلاشویی لکه‌برداری می‌شوند و همه لکه‌های سخت از بین می‌روند.
پس از لکه‌برداری، فرش یک بار دیگر با مواد شسته و سپس براق می‌شود. پیش از بسته‌بندی هم فرش را با استفاده از اتو پرس صنعتی، خشک می‌کنند.

اعلاشویی فرش، تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی - قیمت اعلاشویی 1403
قیمت اعلاشویی ۱۴۰۱
بهتر است ابتدا بدانید که قیمت اعلاشویی فرش به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • جنس فرش
 • ابعاد فرش
 • نوع بافت فرش
 • نوع مواد شوینده

قیمت شستشوی فرش دستباف از حدود ۲۱هزار تومان برای هر متر شروع می‌شود. قیمت شستشوی فرش ماشینی، از ۱۶هزار تومان است و مبلغی هم بابت سرویس اخذ می‌شود. محاسبه قیمت اعلاشویی و لکه‌برداری فرش با توجه به میزان لکه‌برداری آن است و متخصصان قالیشویی با ملاحظه حضوری، قیمت نهایی را ارائه می‌دهند.

اعلاشویی فرش، تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی - قیمت اعلاشویی 1403

کارخانه قالیشویی ادیب

اعلاشویی فرش، تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی - قیمت اعلاشویی 1403

Adibcarpet

اعلاشویی فرش، تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی - قیمت اعلاشویی 1403

adibcarpet.com

اعلاشویی فرش، تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی - قیمت اعلاشویی 1403

۴۷۰۴

اعلاشویی فرش، تفاوت اعلاشویی با شستشوی معمولی - قیمت اعلاشویی 1403

آدرس دفتر مرکزی: ستارخان، چهارراه خسرو مجتمع الماس غرب تهران، ایران

خلاصه
اگر می‌خواهید فرش را در خانه بشویید حتما باید نوع شستشو را بر اساس مواد به کار رفته در فرش انتخاب کنید تا صدمه نبیند. فرش‌های پشمی بسیار حساس‌اند، به همین دلیل هم بهتر است این نوع فرش‌ها را به قالیشویی بسپارید. در قالیشویی‌ها فرش هم به شکل معمولی، هم به شکل اعلاشویی شسته می‌شود. در فرایند اعلاشویی فرش، تعداد دفعات شستشو بیشتر است و فرش حتما لکه‌برداری می‌شود.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.