۲۳۹۰۴۰
۳۰۱
۳۰۱

با این ۷ روش طبیعی از شر چین و چروک های صورت خلاص شو

انسان‌ها در اثر خستگی و قرار گرفتن در معرض عناصر مختلف یا نداشتن مراقبت صحیح از پوست به آرامی پیر می‌شوند و پوستشان دچار چروک می‌شود.

با این 7 روش طبیعی از شر چین و چروک های صورت خلاص شو

انسان‌ها در اثر خستگی و قرار گرفتن در معرض عناصر مختلف یا نداشتن مراقبت صحیح از پوست به آرامی پیر می‌شوند و پوستشان دچار چروک می‌شود.

حدود ۱۰ سال پیش زمانی که ۳۰ ساله بودم، احساس می‌کردم که ابتدا و بهترین سال‌های عمرم را تجربه می‌کنم. خیلی جذاب به نظر می‌آمدم و احساس خوب و خوشایندی داشتم. من سرشار از انرژی، زندگی و هیجان بودم. یک روز صبح در آستانه ۳۴ سالگی زمانی که از خواب بیدار شدم و برای یک روز فوق‌العاده آماده می‌شدم، احساس کردم چهره‌ام مثل همیشه به نظر نمی‌رسد. چهره‌ام خسته به نظر می‌رسید. با کمی دقت بیشتر متوجه وجود چروک‌هایی اطراف چشمانم شدم! ناگهان احساس کردم یک شبه مسن‌تر شده‌ام. احساس ناخوشایندی بر من غالب شد که ناشی از اتفاقی بود که برای من افتاده بود، منی که تصور می‌کردم تاکنون هر کاری را که لازم بوده است، برای مراقبت از پوستم انجام داده‌ام.

علت ظهور چین و چروک‌ها چیست؟

 اجازه بدهید در ابتدا دریابیم اولین جای صورت که متوجه چین و چروک در آن می‌شوید، کدام قسمت است؟ انسان‌ها به آرامی پیر می‌شوند. آیا در اثر خستگی و قرار گرفتن در معرض عناصر مختلف یا نداشتن مراقبت صحیح از پوست چنین اتفاق می‌افتد؟ در صورتی که هر یک از این سوال‌ها برای شما آشناست، احتمالا یافتن منشأ بروز مشکل بیشتر به شما کمک کند.

برای نمونه در مورد خودم باید بگویم که والدینم در مورد استفاده از کرم‌های ضد آفتاب در دوران رشد حساسیتی نشان نمی‌دادند و اغلب مواقع من بیشتر از سایر دوستانم دچار آسیب‌های پوستی می‌شدم و رنگ صورتم تیره‌تر می‌شد. هم‌اکنون نتیجه‌اش همین چین و چروک‌های ۳۴ سالگی است. از سویی به یاد دارم دوستی داشتم که همیشه از کرم ضد آفتاب استفاده می‌کرد و حالا هم پوستش بسیار صاف و شفاف است.

به نظرم مسئله اصلی این است که اگر همیشه در معرض عناصری مانند باد، نور آفتاب، سرما یا برف قرار بگیرید، پوستتان با سرعت بیشتری چروک خواهد شد. در این صورت اگر یک بانو یا مرد جوانی هستید، این توصیه را از من بپذیرید که داشتن پوستی برنزه ارزش پیری زودرس را ندارد.

از طرفی ممکن است جوانی ساده‌لوح درست همانند جوانی من باشید که خیلی روی پوستتان تمرکز نمی‌کنید و به فکر چین و چروک‌های آن در آینده نیستید یا از آن دسته افرادی هستید که خیلی به خودتان نمی‌رسید. اما به نظرم بهتر است طرز تفکرتان را کمی تغییر بدهید و به نکات زیر توجه کنید.

با این 7 روش طبیعی از شر چین و چروک های صورت خلاص شو

روش‌های جلوگیری از ظهور چین و چروک پوست

پیری قسمتی از زندگی است. هیچ فردی نمی‌تواند این مسئله را انکار کند؛ اما می‌توانید از آسیب‌های پوستی زودرس در اثر برخی عوامل خاص پیشگیری کنید.

• کِرِم‌های ضد آفتاب

امیدوارم برای استفاده از این ماده ضروری خیلی دیر نشده باشد. همان‌طور که خورشید موجب شادمانی و سرزندگی می‌شود و به سلامت بدن کمک کند، می‌تواند آسیب‌های جدی از آفتاب سوختگی گرفته تا سرطان یا پیری پیشرفته پوست را به شما وارد کند.

اما یک خبر خوب وجود دارد! خوشبختانه برای مقابله با آفتابی که برای بدن ضروری است؛ اما می‌تواند برای پوست خطرناک باشد، سلاحی مانند کرم ضد آفتاب وجود دارد که می‌توانید در تمام روز برای محافظت از پوستتان از آن استفاده کنید. کرم ضد آفتابی که نه‌تنها پوستتان را از انواع بیماری‌ها مانند سرطان پوست محافظت می‌کند، موجب می‌شود تا نشانه‌های پیری پوست دیر‌تر ظاهر شوند.

نتایج مطالعه‌ای که اخیرا به دست آمده است، نشان می‌دهد تعداد افرادی که در سنین پایین‌تر به مدت ۴ تا ۵ سال هر روز و به طور منظم کرم ضد آفتاب استفاده می‌کنند، ۲۴ درصد کمتر از افرادی است که در صورت نیاز ضد آفتاب استفاده می‌کنند. این موضوع به قدری شگفت‌انگیز است که انسان را متعجب می‌کند. 

با این 7 روش طبیعی از شر چین و چروک های صورت خلاص شو

• استفاده روزانه از مرطوب کننده‌ها

همانطور که سن بالا می‌رود، پوست به طور فزاینده‌ای نازک و خشک‌تر می‌شود؛ همچنین از خاصیت ارتجاعی‌اش کاسته می‌شود و حتی از بین می‌رود. مرطوب کننده‌های ضد چروکی که در بازار‌ها وجود دارند و مورد تأیید هستند، معمولا به افزایش رطوبت پوست کمک می‌کنند و با استفاده از آن‌ها پوست کمتر خشک یا سفت خواهد شد.

مقاله‌ای که در وب سایت LiveStrong به بررسی تاثیر مرطوب کننده‌ها روی چروک‌های پوستی پرداخته است، توضیح می‌دهد: "مرطوب کننده‌های معمولی می‌توانند به هیدراته ماندن پوست کمک و از زمختی یا آسیب‌های پوستی پیشگیری کنند؛ اما معمولا تأثیری روی پیشگیری از روند ایجاد چین و چروک‌های پوست ندارند. "

این مقاله پژوهشی در زمینه کرم‌های مرطوب کننده حاوی استروژن انجام داده است که نشان می‌دهد این نوع کرم‌ها‌ی مرطوب کننده با تحریک تولید کلاژن در از بین بردن چروک‌ها تاثیرگذار هستند. به یاد داشته باشید که استفاده از مرطوب کننده‌ها نیز مانند کرم‌های ضد آفتاب تنها به وجود نور آفتاب محدود نمی‌شوند و همیشه باید از آن‌ها استفاده کنید.

• ورزش

براساس مقاله‌ای که اخیرا در هافینگتون پست (Huffington Post) منتشر شده است، ورزش نیز می‌تواند به پیشگیری از ایجاد چین و چروک و جوان‌تر ماندن پوست کمک کند. این اطلاعات ممکن است شما را شگفت زده کند، اطلاعاتی که حقیقت دارند.

در این مقاله بیان شده است: "تحقیقات تازه‌ای که در دانشگاه مک مستر (McMaster) در اونتاریو انجام شد، نشان می‌دهد ورزش نه‌تنها پوست را جوان‌تر نگه می‌دارد، حتی در افرادی که در اواخر عمر فعال‌تر می‌شوند، روند پیری را به تعویق می‌اندازد و پوستشان در اثر ورزش روشن و شفاف‌تر می‌شود. "

در مطالعه‌ای که نتایج شگفت‌انگیزی داشت، از داوطلبانی که کم‌تحرک بودند و بیش از ۶۵ سال سن داشتند، درخواست شد تا به مدت سه ماه هر هفته دو جلسه تمرینات ورزشی را انجام بدهند. شرکت کنندگان در جاده‌ای نزدیک به جنگل ورزش‌ها را انجام می‌دادند.

پس از پایان سه ماه از پوست این افراد نمونه‌برداری و با نمونه قبلی مقایسه شد؛ درنتیجه مشخص شد با نمونه اولیه پوست بسیار متفاوت است. "هم از لحاظ لایه بیرونی و هم لایه درونی پوست شبیه به پوست افراد ۲۰ تا ۴۰ ساله شده بود. "

اگر فردی با دانستن اینکه ورزش روند پیری را به تعویق می‌اندازد، همچنان خود را وادار به ورزش نکند، دیگر معلوم نیست چطور می‌توان او را ترغیب کرد تا به ورزش بپردازد. 

با این 7 روش طبیعی از شر چین و چروک های صورت خلاص شو

• استفاده روزانه از ویتامین‌ها و مواد معدنی

احتمالا شما هم می‌دانید که مراقبت از پوست تنها به اعمال مواد مختلف روی پوست محدود نمی‌شود. فعل و انفعالات و تغییراتی که داخل بدن هر فرد اتفاق می‌افتد؛ نیز بر سلامت و زیبایی پوست تاثیر شگرفی دارد.

یک بشقاب میوه:

مصرف آنتی اکسیدان‌ها که در اکثر میوه‌ها و سبزیجات وجود دارد، برای جلوگیری از آسیب رادیکال‌های آزاد به پوست ضروری هستند. رادیکال‌ها‌ی آزاد به سلول‌های پوست آسیب می‌زنند و سبب بروز علائم پیری می‌شوند. درنهایت بهترین شیوه دریافت آنتی اکسیدان‌ها خوردن انواع میوه‌ها و سبزیجات رنگی است که حاوی رنگ‌دانه‌های آنتی اکسیدان هستند.

دکتر دوریس دی (Doris Day) عقیده دارد که هدف از اضافه کردن میوه‌ها و سبزیجات متنوع و رنگی به رژیم غذایی این است که آنتی اکسیدان‌هایی مانند بتاکاروتن، لیکوپن و ویتامین‌های A، C. و E که در این مواد وجود دارند، به کاهش سرعت آسیب‌ رادیکال‌های آزاد کمک کنند.

در صورتی که مصرف میوه‌ها و سبزیجات را از سنین پایین به صورت یک عادت غذایی در بیاورید، به پیشگیری از چروک پوست کمک خواهید کرد. با این کار نه‌تنها پوستتان که از سلامت کلی بدنتان نیز رضایت پیدا خواهید کرد.

گونگی خلاصی از شر چین و چروک دور چشم

مادری که مشغله زیادی در خانه دارد و معمولا تا پاسی از شب برای انجام کار‌های‌شان بیدار می‌ماند و از طرفی فکرش بیش از اندازه مشغول دغدغه‌های زندگی و فرزندانش است، مسائلی از این دست می‌تواند عوارض بدی برای پوست صورت و مخصوصا پف یا چروک زیر چشم به همراه داشته باشد. احتمالا زمانی متوجه آن‌ها شوید که دیگر کمی دیر شده است.

دکتر باری وینتروب (Barry Weintraub) در گفت و گویی با سایت گلامور (Glamour) عنوان کرد که چین و چروک‌ها اولین علائم و نشانه‌هایی هستند که توجه ما را به خودشان جلب می‌کنند و عموما خطوط ضعیفی هستند که در ۳۵ سالگی ظاهر می‌شوند. اما خبر خوبی هم وجود دارد: "بنا به گفته وی این خطوط کشیده و ریز آزاردهنده قابل ترمیم هستند".  


بیشتر بخوانید: با این کارها پوستی به جوونی جنیفر لوپز داشته باش 


با این 7 روش طبیعی از شر چین و چروک های صورت خلاص شو

• لیزر درمانی

من ترجیح می‌دهم تا جایی که ممکن است، مخصوصا در مورد مشکلاتی که تهدید کننده زندگی نیست، از مداخله و جراحی‌های پلاستیک دوری کنم؛ اگرچه همه ما دوست داریم پوستمان چین و چروک کمتری داشته باشد. از طرفی ممکن است چیزی که برای من از اهمیت کمتری برخوردار باشد، برای شما خیلی مهم باشد. به همین دلیل قصد دارم تمام روش‌ها ازجمله لیزر درمانی را به عنوان راه حل‌های درمانی چین و چروک بیان کنم.

بسیاری از جراحان زیبایی آمریکا گزینه‌های متعددی مانند بوتاکس، لایه‌برداری، لیزر و انواع جراحی را برای درمان چروک‌های صورت پیشنهاد می‌دهند. دکتر ریچارد باکستر (Richard Baxter) درباره بوتاکس می‌گوید: "برای برطرف کردن چروک‌های موسوم به پنجه کلاغی با بوتاکس معمولا ۳ ماه زمان لازم است و گزینه‌های دیگر مانند لیزر یا لایه‌برداری شیمیایی معمولا برای خطوط عمیق پوست و چین و چروک‌ها مناسب‌تر هستند. "

در صورتی که می‌خواهید دریابید کدام راه‌حل برای از بین بردن چین و چروک صورتتان مناسب‌تر است، شاید بهتر باشد با پزشک متخصص پوست مشورت کنید تا بهترین راه‌حل را به شما پیشنهاد بدهد.

• کرم دور چشم

به نظر می‌رسد کرم‌های دور چشم در تمامی بازار‌ها با انواع برند‌ها و قیمت‌ها موجود است. به احتمال قوی تاکنون دریافته‌اید که برای من راه حل‌های طبیعی از اهمیت بیشتری بر خوردار هستند؛ اما استفاده از کرم‌های دور چشم نیز می‌تواند روند پیشرفت چروک دور چشم را به تعویق بیندازد.

بهتز است در ابتدا درباره کرم دور چشم مناسب و مواد تشکیل دهنده آن‌ها که طبیعی باشند، تحقیق کنید و یک کرم دور چشم مناسب را برای خود انتخاب کنید. 

با این 7 روش طبیعی از شر چین و چروک های صورت خلاص شو

• روغن‌ها

در بیشتر موارد به این مسئله توجه نمی‌کنیم که مواد موجود در آشپزخانه ما تأثیر زیادی روی پوست و زیبایی‌مان خواهند داشت و بیشتر افراد از خواص بی‌نظیر روغنی مانند روغن نارگیل غافل هستند و تصور می‌کنند که فقط برای پخت و پز مفید است.

روغن نارگیل دارای آنتی اکسیدان است که بدن ما به‌شدت به آن نیاز دارد. طبق مقاله Home Remedies for Life جزء درمان‌های خانگی خوب محسوب می‌شود و سرشار از ویتامین‌هایE، A و پروتئین‌های ضروری است که تولید کلاژن پوست را افزایش می‌دهند. کلاژن ماده‌ای است که موجب خاصیت ارتجاعی پوست می‌شود.

در این مقاله همچنین بیان شده است که روغن نارگیل به تشکیل سلول‌های پوستی تازه و حفظ بافت همبند پوست کمک می‌کند. درحقیقت بافت‌های همبند مانع ضعیف شدن پوست و ایجاد چین و چروک می‌شوند. از طرفی روغن نارگیل سبب لطافت و شفافیت پوست می‌شود.

• میوه‌ها و سبزیجات

مصرف میوه‌ها و سبزیجات از اهمیت بالایی بر خوردار است، چه آن‌ها را بخورید و یا آن‌ها را به پوست‌تان بزنید. بهتر است هرگز از مصرف آن‌ها به‌راحتی نگذرید. تعدای از میوه‌هایی که می‌توانید روی پوست خود بمالید، عبارت‌اند از:

• خیار

• آواکادو

• پرتقال

همچنین می‌توانید از آن‌ها به عنوان ماسک‌های طبیعی برای صورت خود استفاده کنید.

آب پرتقال نیز یک محلول شناخته شده برای کاهش خطوط و چین و چروک به شمار می‌رود. یک تکه پنبه را در محلول آب پرتقال بزنید و ۲ بار در روز ۱ بار صبح و ۱ بار شب به دور چشمتان بمالید. مراقب باشید داخل چشمتان نرود؛ زیرا ممکن است این مسئله آزار دهنده باشد. با گذشت چند هفته قطعا تفاوت را احساس خواهید کرد.

خیار نیز یکی دیگر از معجزه‌گرهای محبوب کاهش دهنده چین چروک دور چشم محسوب می‌شود. یک برش خیار سرد را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در روز روی چشمتان قرار بدهید؛ همچنین می‌توانید در ابتدا مقداری عسل روی چین و چروک‌ها بمالید؛ سپس برای کامل کردن اثر این روش و موثر بودن آن روی چروک‌ها یک تکه خیار قرار بدهید.

با توجه به نتایج تحقیقات آواکادو نیز به سلامت پوست کمک می‌کند. "آواکادو حاوی ویتامین A است که در بدن به رتینول تبدیل می‌شود. رتینول عامل موثری در زیبایی ظاهر پوست یک فرد به شمار می‌رود؛ زیرا به افزایش رشد سلول‌های جدید و تولید کلاژن کمک می‌کند و هرچه میزان کلاژن پوست‌تان بیشتر باشد، احتمال چروک شدن آن کاهش می‌یابد. "

از طریق سایت‌های معتبر می‌توانید دستورالعمل ماسک‌های آواکادو را یاد بگیرید و از آن‌ها استفاده کنید. 

با این 7 روش طبیعی از شر چین و چروک های صورت خلاص شو

• ورزش صورت

هر فردی می‌تواند با ورزش صورت عضلات اطراف چشم را مانند هر عضله دیگری در بدن سفت کند. احتمالا درباره یوگای صورت شنیده باشید. می‌توانید تمرینات مختلف یوگای صورت را یاد بگیرید و آن‌ها را به طور مرتب انجام بدهید. تمرینات یوگای صورت را می‌توانید در ویدئو‌های یوتیوب و سایت‌های معتبر پیدا کنید. مطمئن باشید نتیجه خواهید گرفت.

همان‌طور که می‌دانید تغییر برخی عادات معمول می‌تواند در پیشگیری از ایجاد چین و چروک و خفیف‌تر کردن آن‌ها کمک کند. بنابراین بهتر است سعی کنید همیشه کرم ضد آفتاب بزنید و در این مورد برای فرزندان‌تان نیز حساسیت به خرج بدهید و به یاد داشته باشید که همیشه پوستتان را با کرم‌های مرطوب کننده به طور مرتب آبرسانی کنید.

از پوست صورت خود در مقابل عوامل طبیعی مانند باد و نور مستقیم آفتاب محافظت کنید؛ همچنین سعی کنید هر روز از ماسک خیار و عسل استفاده کنید. بعد از حمام پوستتان را با روغن نارگیل چرب کنید.

تکه‌هایی از پرتقال را روی چشمان‌تان بگذارید. کافی است امتحان کنید تا نتایج نهایی را روی پوستتان مشاهده کنید. 

منبع: برترین ها

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.